Sta je za vas duhovitost?

Pa, da, kad je najgore, ništa ti drugo i ne preostaje... Jbg... Smeh je način suočavanja sa strahovima, i nepoznatim... Traumama, šokovima... Kada ismevamo uglavnom ismevamo ono čega se plašimo ili stidimo kod sebe... Jbg. Uglavnom su emocije te koje ismevamo, jer danas se najviše stidimo, i plašimo, a i ne poznajemo svoje emocije. Niti ih razumemo.
 
Kazu ,,sto duze posmatras neku sali bice sve tuznija." Prilicno je tacno, nema nista smesno u lepim stvarima, obicno se najjace sale naprave na nekom zaebu.

Tu su i oni sto ti kroz salu kazu ono sto inace ne bi, a uglavnom su uvrede u pitanju, takve zaobilazim.

Ne mogu ni one koji ne znaju nista ozbiljno da kazu nego se kriju iza toga da im je sve sala, nikad ne znas sta je ozbiljno sta ne.

Послато са SM-G531F уз помоћ Тапатока
 
Sposobnost da se prihvati smeh kao prirodna reakcija na strah od života.
Sposobnost da se kroz smeh pozabaviš svojim najvećim strahovima i problemima. Tabuima i ograničenostima.
Sposobnost da se poigraš sa svojim granicama i egoima... Svojim i tuđim. A da ih iz toga nečemu naučiš, tj. da iz toga svi nešto naučimo. Bockanjem da dopreš do nekoga i nečega, i da to ima neku transmutacijsku moć.
Bez toga je samo sranje.
 
Sposobnost da se prihvati smeh kao prirodna reakcija na strah od života.
Sposobnost da se kroz smeh pozabaviš svojim najvećim strahovima i problemima. Tabuima i ograničenostima.
Sposobnost da se poigraš sa svojim granicama i egoima... Svojim i tuđim. A da ih iz toga nečemu naučiš, tj. da iz toga svi nešto naučimo. Bockanjem da dopreš do nekoga i nečega, i da to ima neku transmutacijsku moć.
Bez toga je samo sranje.
Amen!
 
Duhovitost mojih prijatelja, poznanika ili usputnog prolaznika je momenat kad izgovore ili urade nesto sto izazove reakciju u mom mozgu kao iznenadjenost i zainteresovanost , zatim i osmeh, smeh kao reakciju na taj čin. Nije mi duhovitost prepričavanje viceva mada i za to treba ogroman talenat, duhovitost mi je brilijantnost mozga da ispali u pravom trenutku pravu stvar, a onda izazove prijatnost kod ostalih i bar osmeh. Ta lančana reakcija, ukljucenje jednog mozga da uradi nesto ili kaze zabavno, zatim izazove reakciju drugog mozga, mogla bih je nazvati duhovitost.
Mada postoje i duhovitosti i dobrog pripovedanja i karikiranja price, ali sve se svodi na zdrav mozak jednog da sve dobro upakuje prezentuje drugom mozgu i aktivira ga reakcijom smeha. Npr.
 
Sad sve sto svako radi radi na misice glumeci neku opustenost sa nekim zadnjim namerama,ili sebi da nahrani ego ili da se socijalizuje,pa onda nema opustanja i ja glumim psihologa kalkulisuci sta je poenta necijeg obracanja,i oni koje znam dugo vise nemaju zdrav smisao za humor,malo koriste bajat,a pokusavaju da idu u korak sa ovim bolesnim danasnjice
 
Treba dodati i ono da su najveci depresivci najskloniji humoru. I kako ono bese kazu: sto duze posmatras neku salu, bice ti sve tuznija.
Ja slabo znam glupe a duhovite ljude, obicno su inteligentni duhoviti, izmedju ostalog. A isto tako nisu svi depresivci duhoviti i nisu svi radosni ljudi ne-duhoviti..
 
Treba dodati i ono da su najveci depresivci najskloniji humoru. I kako ono bese kazu: sto duze posmatras neku salu, bice ti sve tuznija.
Ja slabo znam glupe a duhovite ljude, obicno su inteligentni duhoviti, izmedju ostalog. A isto tako nisu svi depresivci duhoviti i nisu svi radosni ljudi ne-duhoviti..

:heart: Slično razmišljamo po mnogim pitanjima, pa i na ovoj temi. Luckasta si i duboka i simpatična, razigrana, i tužna, i sve to je lepo. :heart:
 
Da, smeh opušta telo i duh, postaješ fleksibilniji, i onda vetrovi života ne mogu tako lako da te slome, nisi krut... Uvek pomislim na ono kad smo bili mali pa nam kažu da ako se opustimo manje će da boli... E, to, smeh, suze, i svako pražnjenje emocija ima sedativnu i antidepresivnu ulogu...
 

Back
Top