Heavy Metal - besmisleno przenje ili nesto vise?

  • Začetnik teme Crazy Horse
  • Datum pokretanja
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
C

Crazy Horse

Gost
Za mene licno dilema i ne postoji, glasam za ono prvo, ali bih voleo da cujem neko argumentovano misljenje suprotno mome.
Mislim da je HM nesto sto vecina nas u odredjenom periodu odrastanja prozivi, ali kada kasnije razmisli sta ga je tome privuklo ne moze da da neki konkretan odgovor. U 99% slucajeva je to tinejdzerski bunt protiv svega i svacega, koji bi ipak mogao mnogo kreativnije da se usmeri...
Sve u svemu blues i rock su dali toliko toga, kako samostalno tako i kroz razne druge pravce koje su iznedrili. Jedino pojava tog HM-a...pomanjkanje inspiracije moze biti da je razlog...
 
Pa znas sta..nije relevantno sve muzicare postaviti u jednu grupaciju, i sve ih prozvati istima. HM je toliko evoluirao do sada, menjao zvuk, "podzanrove", uticaje (npr. nu-metal, grunge, rap-core, death, black, progresive...) da se vise nista ne moze generalno posmatrati. Elem, kao i u svakoj profesiji postoje oni koji su losi, ali i oni koji dobro rade posao; s toga postoji enorman broj underground bendova ili ne-mainstream orijentisani koji stvarno imaju duboku umetnicku konotaciju u svojoj izvedbi, dok ti npr. vidis negde Mayhem, Canibal corpse ili neko slicno (po meni)- sranje, i kaZes HM je besmisleno przenje. Postoji toliko kompleksnih, dubokih i alternativnih muzicara od kojih, slusajuci ih, mozes mnogo da naucis. Moj savet- preslusaj npr.
sledece pesme:

1.Type-o-negative - Love You To death
2.Bruce dickinson - Tears of the dragon
3.Sinch - Something More
4.Staind - It's Been A While
5.Machine Head - I'm Yuor God Now
6.Tool - (bilo sta)
7.Dredge - (bilo sta)
8.A Perfect Circle - (bilo sta)
9.Dream Theater - (bilo sat)
10.Sevendust - Angel's Son
 
Anonymous:
Pa znas sta..nije relevantno sve muzicare postaviti u jednu grupaciju, i sve ih prozvati istima. HM je toliko evoluirao do sada, menjao zvuk, "podzanrove", uticaje (npr. nu-metal, grunge, rap-core, death, black, progresive...) da se vise nista ne moze generalno posmatrati. Elem, kao i u svakoj profesiji postoje oni koji su losi, ali i oni koji dobro rade posao; s toga postoji enorman broj underground bendova ili ne-mainstream orijentisani koji stvarno imaju duboku umetnicku konotaciju u svojoj izvedbi, dok ti npr. vidis negde Mayhem, Canibal corpse ili neko slicno (po meni)- *, i kaZes HM je besmisleno przenje. Postoji toliko kompleksnih, dubokih i alternativnih muzicara od kojih, slusajuci ih, mozes mnogo da naucis. Moj savet- preslusaj npr.
sledece pesme:

1.Type-o-negative - Love You To death
2.Bruce dickinson - Tears of the dragon
3.Sinch - Something More
4.Staind - It's Been A While
5.Machine Head - I'm Yuor God Now
6.Tool - (bilo sta)
7.Dredge - (bilo sta)
8.A Perfect Circle - (bilo sta)
9.Dream Theater - (bilo sat)
10.Sevendust - Angel's Son

Pa verovatno zbog vecine od ovih pesama su ljudi stekli takvo mishljenje o metalu, jer su stereotipne i jedna se utapa u drugu. Druze poslushaj malo extremniji metal koji demantuje sve konstatacije gore navedenog!
p0z
 
E pazi matori, nije bas kako kazes. Zar je sve sto je nu-metal po tebi, automatski i lose? Pa ako je komercijalno, ne mora da znaci da je i lose! Kad bi u potpunosti koristio svoju moc opazaja primetio bi da je SVAKI od navedenih bendova BLUEPRINT, koji su OSTALI MTV KLONOVI pratili i izkomercijalizovali.
Jel neko rekao ovde Limp Bizkit?! COVECE pa i Grunge je prvo bio alternativa pa je "zahvaljujuci" sou-biznisu i medijima - bio komercijala.
Evo, Npr. najprodavaniji i najkomercijalniji album roadrunner recordsa ja Burn My Eyes od Machine Head-a, a daleko je bolji i jaci bilo kojih ostalih sranja tog vremena koji sebe nazivaju extremnim metalom. "Black album" Metallica, DOSTIGAO PLATINUM , JEL I TO KOMERCIJALNO I STEREOTIPNO?
Kako mozes kazati da se sve stapa i da je sve slicno? gothic Type o negative i progresive Dream Theater? kako si uspeo njih da povezes molim te? Sa tehnicke strane Dream Theater ja jedan od najjacih bendova danasnjice, sve virtuoz do virtuoza za instrumentom. Perfect circle, i James Maynard sami sebi postavljaju standard , koji ostali kopiraju. Pa Machine Head je apsolutni blueprint svih modernih bendova tipa SkinLab, Nothingface, Neurosis. Postoje i malo stariji, kao ja, koji traze malo kompleksnije, dublje i alternativniji metal od prostog przenja distirzije i arlaukanja o Sotoni, krvi, crevima i ostalim klinackim SRANJIMA. Pa brate moj, sta ima ne stereotipno u metalu koji ti slusas,(sta slusas?)
Vidis,
ako oces da cujes pristojno komercijalne ali DOBRE i DUBOKE , sa porukom, albume pogledaj na www.cduniverse.com sledece naslove:

1.A Perfect circle - Mer De Noms
2.Dredge - el Cielo
3.Sinch - Sinch
4.Dream Theater - (biolo sta)
5.DOWN - (bilo sta)
 
child in time:
prvo,ja nemam pojma sta ti podrazumevash pod tim HM zato,objasni koje su to grupe>ako mislish na one klasicne hevishe npr.mejdeni apsolutno se slazem!!
:P :twisted:
:shock: razocaravas me...Maideni su jedan veliki bend,neverovatan bend...i jako su daleko od "besmislenog przenja" :x a na ono tvoje (ovo je za onog koji je otvorio temu) da za nekoliko godina necu znati sta me je privuklo u metalu-znacu. To je PRE SVEGA bio nacin zivota. To se ne moze porediti ni sa cim. Onda naravno i muzika,koja u meni budi nesto novo,lepo,cisto...muzika koja kao da nije sa ove planete...to sto ne razumes metal,ne znaci da ga moras vredjati i etiketirati kao nesto neshvatljivo i glupo,jer on to zaista nije. :wink:
 
Courtney:
child in time:
prvo,ja nemam pojma sta ti podrazumevash pod tim HM zato,objasni koje su to grupe>ako mislish na one klasicne hevishe npr.mejdeni apsolutno se slazem!!
:P :twisted:
:shock: razocaravas me...Maideni su jedan veliki bend,neverovatan bend...i jako su daleko od "besmislenog przenja" :x a na ono tvoje (ovo je za onog koji je otvorio temu) da za nekoliko godina necu znati sta me je privuklo u metalu-znacu. To je PRE SVEGA bio nacin zivota. To se ne moze porediti ni sa cim. Onda naravno i muzika,koja u meni budi nesto novo,lepo,cisto...muzika koja kao da nije sa ove planete...to sto ne razumes metal,ne znaci da ga moras vredjati i etiketirati kao nesto neshvatljivo i glupo,jer on to zaista nije. :wink:

Zaista nisam zeleo nikoga da vredjam, samo sam izneo svoje misljenje i usput zatrazio vase. Ipak, zanima me kako to HM moze da probudi u tebi nesto "lepo i cisto" :shock: , kada su glavni motivi koji se u HM provlace smrt, satana i sl. stvari?
 
Crazy Horse:
Courtney:
child in time:
prvo,ja nemam pojma sta ti podrazumevash pod tim HM zato,objasni koje su to grupe>ako mislish na one klasicne hevishe npr.mejdeni apsolutno se slazem!!
:P :twisted:
:shock: razocaravas me...Maideni su jedan veliki bend,neverovatan bend...i jako su daleko od "besmislenog przenja" :x a na ono tvoje (ovo je za onog koji je otvorio temu) da za nekoliko godina necu znati sta me je privuklo u metalu-znacu. To je PRE SVEGA bio nacin zivota. To se ne moze porediti ni sa cim. Onda naravno i muzika,koja u meni budi nesto novo,lepo,cisto...muzika koja kao da nije sa ove planete...to sto ne razumes metal,ne znaci da ga moras vredjati i etiketirati kao nesto neshvatljivo i glupo,jer on to zaista nije. :wink:

Zaista nisam zeleo nikoga da vredjam, samo sam izneo svoje misljenje i usput zatrazio vase. Ipak, zanima me kako to HM moze da probudi u tebi nesto "lepo i cisto" :shock: , kada su glavni motivi koji se u HM provlace smrt, satana i sl. stvari?
HEAVY ne black i sl. Od toga je sve pocelo :wink: I tu ima relativno malo satanistickih grupa. A i smrt nije nesto lose.Pre ce biti nesto neizbezno...Vidis,kad slusam metal...ne umem to da objasnim. JEDNOSTAVNO- VOLIM GA :D Verovatno i ti imas neku muziku koja je za tebe olicenje savrsenstva i koja te ispunjava dok je slusas,pa eto,to je meni metal...pozdrav
 
Courtney:
Crazy Horse:
Courtney:
child in time:
prvo,ja nemam pojma sta ti podrazumevash pod tim HM zato,objasni koje su to grupe>ako mislish na one klasicne hevishe npr.mejdeni apsolutno se slazem!!
:P :twisted:
:shock: razocaravas me...Maideni su jedan veliki bend,neverovatan bend...i jako su daleko od "besmislenog przenja" :x a na ono tvoje (ovo je za onog koji je otvorio temu) da za nekoliko godina necu znati sta me je privuklo u metalu-znacu. To je PRE SVEGA bio nacin zivota. To se ne moze porediti ni sa cim. Onda naravno i muzika,koja u meni budi nesto novo,lepo,cisto...muzika koja kao da nije sa ove planete...to sto ne razumes metal,ne znaci da ga moras vredjati i etiketirati kao nesto neshvatljivo i glupo,jer on to zaista nije. :wink:

Zaista nisam zeleo nikoga da vredjam, samo sam izneo svoje misljenje i usput zatrazio vase. Ipak, zanima me kako to HM moze da probudi u tebi nesto "lepo i cisto" :shock: , kada su glavni motivi koji se u HM provlace smrt, satana i sl. stvari?
HEAVY ne black i sl. Od toga je sve pocelo :wink: I tu ima relativno malo satanistickih grupa. A i smrt nije nesto lose.Pre ce biti nesto neizbezno...Vidis,kad slusam metal...ne umem to da objasnim. JEDNOSTAVNO- VOLIM GA :D Verovatno i ti imas neku muziku koja je za tebe olicenje savrsenstva i koja te ispunjava dok je slusas,pa eto,to je meni metal...pozdrav

Da, da, po nick-u mozes da pretpostavis ko mi je pevac No1. Volim tvrd zvuk, ali HM...hm. Bilo kako bilo, O.K. Ukusi se razlikuju. Pozdrav
 
Keeper:
Courtney:
Keeper:
Courtney:
Keeper:
:roll: e, vidis, Crazy Horse, ja ni do dan danas nisam skontao tu metal-foru, ja nista zesce od Maidena ne mogu da cujem ..... ali ..... ajde .....
:x Mislim da ce mortisha to ubrzo promeniti :wink: :lol: :lol: :lol:

:roll:
ako budem bio dobar - nece ......
You wish... :twisted:

:cry: nece ona to .....
mortishaaaaaaaaaaaaa :cry: :cry: :cry: ..... jel' da da neces ??????
Evovec te je ostavila,buahahahaha! :twisted:
 
Courtney:
Keeper:
Courtney:
Keeper:
Courtney:
Keeper:
:roll: e, vidis, Crazy Horse, ja ni do dan danas nisam skontao tu metal-foru, ja nista zesce od Maidena ne mogu da cujem ..... ali ..... ajde .....
:x Mislim da ce mortisha to ubrzo promeniti :wink: :lol: :lol: :lol:

:roll:
ako budem bio dobar - nece ......
You wish... :twisted:

:cry: nece ona to .....
mortishaaaaaaaaaaaaa :cry: :cry: :cry: ..... jel' da da neces ??????
Evovec te je ostavila,buahahahaha! :twisted:

:cry: videces ti kad se ona vrati ..... smrc. :cry:
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top