Pitanje za poznavaoce Tableta Acer Iconia A511

JAGGE®™

Zainteresovan član
Poruka
276
Nedavno sam na internetu nabavio acer iconiu A511. Prodavana je bez pounjaca, uz objasnjenje da se za punjenje moze koristiti klasican punjac za android telefone.
kada mi je stigla, dok je baterija jos imala struje, iconia je funkcionisala besprekorno. Vec sam poceo da sa pley prodavnice skidam odredjene programe i tako dok se baterija nije ispraznila, a tablet se ugasio.
Stavio sam ga da se puni kao sto mi je receno sa punjacem od telefona. No, nista se nije desavalo.
S obzirom da je punjac bio slab, uzeo sam od iphone-a (Voltaza je identicna samsungovom punjacu, ali je amperaza veca - 2A) No, ni tada se nista nije desilo. Onda sam negde procitao da je neophodan punjac od 12V, sto sam nabavio. Polovi su bili odgovarajuci, znaci nije bilo ni na koji nacin pogresno spojeno, ali ni tada tablet ne prima struju.
Ponovo sam na internetu nasao jos jedan identicni tablet sa slomljenim panelom, ali ispravnom plocom. Zamenio sam je sa postojecom i ponovo prikacio na punjac, ali uzalud. Opet nista. Pomislio sam da je i druga ploca neispravna (kako glavna maticna, tako i ona sa mikro usb konekrorom). Kad budala nesto naumi, onda ne odustaje, pa tako sam i ja kupio maticnu plocu, kao i plocicu sa mikro USB konektorom. I verujem da pretpostavljate da ni tada nisam dobio zeljeni rezultat.
S obzirom da sam isprobao sve moguce nacine i da mi ni jedan nije doneo resenje, ostaje mi da Vas pitam, da li neko ima takav tablet i da li zna na koji nacin se puni?
Jedan tip na Njuskalo.hr prodaje takav tablet, sa napomenom da nema punjac, ali da se isti moze napuniti ne preko mikro USB kabla vec preko mikro HDMI kabla, za koji je konektor na tabletu smesten na donjem "celu".
S obzirom da takav kabal nemam, nisam ni probao. A i nelogicno mi je da se puni preko mikro HDMi kabla, s obzirom da je sa druge strane tog kabla klasican HDMI konektor, a ne USB koji se moze zakaciti na punjac za android telefon.
Jos jednom Vas molim, ukoliko neko zna ili ima takav tablet, bio bih mu zahvalan ukoliko bi me uputio na nacin na koji se puni baterija na pomenutom tabletu.
Unapred hvala.
 

Back
Top