Tarot - sve što vas interesuje, a ne znate

Prilozi

  • ba9625fdae25f02ef628c567426c60c6.jpg
    ba9625fdae25f02ef628c567426c60c6.jpg
    66,2 KB · Pregleda: 153
Poslednja izmena:
nije, mada liči
To je kralj Kefej iz grčke mitologije
Na slikama je prikazano sazvežđe nazvano po njemu

Хвала за потврду.
Личи баш.
Трагам за другим именима тог Цефеуса, како су га у другим куптурама звали,али лоше ми иде та потрага, зато ме интересовала могућност "луде".Пре старих Грка, Египћани су га видели као мајмуна, одн. Бабун-бога..Тхот на неким киповима има главу мајмуна-бабуна.
https://en.wikipedia.org/wiki/Thoth#/media/File:Thoth-baboon-British-Museum.jpg
..а и у пирамидама у Гизи има представа, као и у вези Нармера

Луда из Тарота ипак подразумева дозу "мајмунисања" ?
 
Poslednja izmena:
Хвала за потврду.
Личи баш.
Трагам за другим именима тог Цефеуса, како су га у другим куптурама звали,али лоше ми иде та потрага, зато ме интересовала могућност "луде".Пре старих Грка, Египћани су га видели као мајмуна, одн. Бабун-бога..Тхот на неким киповима има главу мајмуна-бабуна.
https://en.wikipedia.org/wiki/Thoth#/media/File:Thoth-baboon-British-Museum.jpg

Луда из Тарота ипак подразумева дозу "мајмунисања" ?

zato je i Luda
mada je to više naivnost i neiskustvo, poenta je da on korača prema provaliji zanesen leptirom, a pas ga u tome sprečava
nekad je bio mesto psa krokodil

A babun bog je Totov pratilac
Tot je obično sa glavom Ibisa predstavljen, mada je moguće i da ima babunovu glavu jer mnoga božanstva imaju više formi
 
Тарот је симпатичан систем настао у средњем веку, кажу, да би елита могла да се споразумева међусобно а да их црква не провали...то сам негде прочитао.
Тако да тарот је више алат који користи пријемчивим особама да прикупе информације из неког поља акаше. Сам по себи је скуп хладних карата.
 
koji su to filmovi, života ti?

Ово што је Олимпеја написала за филмове је сасвим тачно, то ти кажем као истински заљубљеник у седму уметност. :) Рецимо, скоро сам погледао опет Анђелово срце, окултисткиња гледа у тарот. Па онда ми на памет пада епизода Досијеа Икс где исто тако нека специфична жена сама себи отвара смрт кад је ликвидира серијски убица. Осталих филмова не могу ни да се сетим.
 
Sećam se i ja jedne scene iz neke od onih medical drama series gde je neko radio otvaranje pacijentkinji i izvukao Smrt, tumačenje je bilo bukvalno tako da su mislili da će da umre a ona se oporavila posle operacije. Zapravo je otvaranje bilo verodostojno i tačno, jedno od značenja karte Smrt i jeste operacija z:mrgreen: ako se ne varam.
 
Истина, само сценаристи који пишу за серије и филмове то немају појма. Зато тарот везују или с једне стране за нешто мрачно и окултно или с друге стране за шарлатанство и преваре...
 
Smrt je analogna Skorpiji, obicno ili kraj ili pocetak u zavisnosti od toga kako je uvezana sa ostalim kartama. Neka transformacija kako god da se okrene.
Kula je analogna Marsu, i uvek je negativno. Ali donosi i rasvetljavanje situacije u moru nove iznanadne i nenadane promene i trenutnog haosa.
Svaka cak i negativna karta ima uvek mrvu pozitivnosti u sebi.
Kula zajedno sa Tockom Srece je karta sudbine, tj. ona na koju se ne moze uticati.
 

Back
Top