Zasto MESI - zbog

sasasta

Buduća legenda
Poruka
33.998
da ne ponavljam sve sto se vec zna i sto je mnogo puta pricano

ali nadjite jos jednog fudbalera koji je radio sve ono sto mesi radi od 2min i 50 sek

do 4min 57 sek

ko je tako kontrolisao loptu na malom prostoru , okruzen protivnickim igracima

vise puta


da ne spominjem kontinuitet kvaliteta i asistencije i sve ostalo
 
Na histeriju oko Penalda se primaju samo fudbalski nepismeni ljudi jer je sa takvima lako manipulisati i reklamirati im Penalda kao najboljeg na svetu. Vrhunski je to fudbaler ali kad ljudi kazu da je bolji od Mesija mene to obicno potera na smeh. Niko ne moze da se meri sa Mesijem, on je presao igricu i nadam se da ce osvojiti svetsko prvenstvo i zauvek resiti tu dilemu.
 
cristiano-ronaldo-real-madrid-champions-league-final-2017-18_q6e5iz5z1xmm1jjq32pv3ehqm.jpg


Svaka mu čast!
 
Teško je upoređivati Pelea i Mesija jer se sada igra drukčiji fudbal,posebno u Europi u najjačim ligama...
Međutim,rezultat 7:1 Nemačka-Brazil je pokazao nadmoćnost ovog snažnog,brzog i preciznog fudbala nad
južnoameričkim atraktivnim...Mesi je veoma prialgođen europskom načinu igranja i čak se može reči da ga i predvodi!
Kao kod skakača u vis-letvica je sad mnogo više nego za Brumelja...
 
Teško je upoređivati Pelea i Mesija jer se sada igra drukčiji fudbal,posebno u Europi u najjačim ligama...
Međutim,rezultat 7:1 Nemačka-Brazil je pokazao nadmoćnost ovog snažnog,brzog i preciznog fudbala nad
južnoameričkim atraktivnim...Mesi je veoma prialgođen europskom načinu igranja i čak se može reči da ga i predvodi!
Kao kod skakača u vis-letvica je sad mnogo više nego za Brumelja...

Forma je prolazna, a klasa je vecna....ne razumes ti to prijatelju
 

Top video mate. The Usain Bolt like speed & power, Ronaldo dribbled at, using BOTH feet, is something I've never seen before... Messi, is the purest dribbler of all time, in my opinion. He makes it look effortless, manipulating the ball effortlessly around a sack of defenders in close proximity. For me then, its Messi & Ronaldo. Messi is really, a more refined, rebooted version of Maradona ( keeps the ball closer to his feet while dribbling, while Maradona, pushes the ball further, than Messi, while dribbling & uses more strength, to force his way through) & Ronaldo, as i've said, is just unique.

ronaldinjo i ronaldo zuba su vrh , nema sumnje

ali ono sto izdvaja mesija od svih ostalih je - koliko mu treba da predje nekoliko igraca

dok ostalima treba 30 kvadrata za 5 , mesiju treba 15

pored kontinuiteta i asistencija , sto ga isto izdvaja i to ga izdvaja na sam vrh , gde je usamljen

peleta niko ne pipa ,svi idu cisto na loptu

ronaldinjo jeste genijalno lucidan , promena pravca i nemoguci potezi ,nema kontinuitet , samo je ponekad bljesnuo , nije stalno to radio

maradona predribla 5 engleza na 60 metara i svi UAU

mesi to uradi na 15 metara
 
Poslednja izmena:
Ja sam u Ronaldovom radu znao naci inspiraciju kada se isprimam da treniram ko konj pa onda dok ne padnem...Ali kada ga vidim kako simulira zgadi mi se pa mi indijanci koji nikad nsita nisu trenirali lepe klinacke etikete "imas komplex od ronalda" ono nevidjena nebuloza ne znam dal da se smejem il da mu lupim samar ako nesto postujem i cenim to je njegov radi...Ali poredjenje sa Messijem je u najmanju ruku ne pristojno ali jeste za divljenje je sto se u on u golovima nadmece sa Messijem...I jos jedna stvar kad smo kod simuliranja zbog toga mi se i Nejmar gadi...
 
kad ukapiras da se od njihovih poteza moze sloziti video od 6 i po minuta

a od mesijevih 25


i sta time hocu reci

shvatices o cemu pricam

- - - - - - - - - -

ne kazem da su oni losi

ronaldinjo je lucidniji

ronaldo zuba je najbolji u promeni pravca u brzini

ali mesiju treba najmanje prostora
 
smesni ste , fudbal je timska igra

i sad zbog par losih utakmica pada u vodu 10 godina umetnosti, po vama.

kad je ronaldo plakao nekoliko puta , nema veze , maradona u sevilji lose igrao , na prvenstvima 90 i 94 dao jedan gol na 9 utakmica.

argentinska reprezentacija ima suvise problema , mesi sam ne moze , a i island i hrvatska su odigrali odlicne utakmice
 
da, na planeti zemlji se nije rodio bolji sportista od mesija...možda nadal, tu su negde
10 godina apsolutne dominacije, to se skoro neće roditi
kad takvog igrača staviš u adekvatan tim i daš mu ulogu koju zaslužuje titule same dolaze...to rade treneri i ostali fudbalski radnici, a pošto repka argentine nema ljude koji to znaju da rade dobijete tri komada od ustaša
 

Back
Top