Zasto MESI - zbog

35920390_604496426574762_4553477980227108864_n.jpg
 
„Leo Mesi je sigurno najbolji igrač koji je hodao ovom planetom. Kao fudbaler je možda i bolji od Maradone. Ima savršenu tehniku, najbolju na svetu, mnogo trofeja. Ali, Maradona... U pitanju je ličnost. On je suština života u Argentini. Pun je strasti, on živi za fudbal, on umire i ponovo se rađa na svakoj fudbalskoj utakmici. To je Maradona. Mesi je nešto drugo.

lepo pise u tekstu

ja pisem o fudbalskom umecu

ne o ljubavi i harizmi

- - - - - - - - - -

jedna od najboljih , na ovom svetskom prvenstvu mbape

upravo je odigrao sjajan potez

i igra sjajno

ali moze biti novi ronaldo

mislim pravi

ne maneken

ako igra bar 8 godina tako

ali pisem o lepljenju lopte za nogu na 10 kvadrata
 
***** ти цело фудбалско умеће ако ниси лидер онда када највише требаш својој екипи. Док је Марадона са три играча која ваљају узео Светско, Меси је са преко 10 играча у највећим клубовима света губио сва финала. Меси је узео све са Дрим тимом Барсе, док је Марадона са два играча која ваљају узео два Калча испред најјачег Милана у историји.

И дрогиран и повређен са 30 година Марадона је 1990. одвео опет осредњу Аргентину до финала Светског првенства, док знамо шта је Меси урадио на овом Светском.

Зато Меси никада неће бити већи играч од Марадоне, и поред технике и умећа и поред свих тих трофеја са Барсом и статистике. Јер никада није урадио све оно што Марадона јесте са Аргентином, нити би икада урадио нешто у неком ситнијем клубу као Марадона у Наполију.

Не чине величину само умеће игре, да би био величина мораш бити највећи када је то најпотребније твојој екипи...А Меси, уз сво поштовање према њему, није урадио оно што Марадона јесте. Не у очима Аргентинаца...
 
Sta Ronaldo sinoc opet priredi i to ko zna po koji put...I tako iz utakmice u utakmicu iz godine u godinu gledas i neverujes pitas kad ce da stane?...I kako da mu se covek nedivi sa mentalnog aspekta kakav pobednik ludak koja mentalna snaga :worth:...:E sad na stranu sto on odavno nema taj umetnicki dojam zbog koga mi volimo fudbal sto verovatno nije ni u top 20 igraca koje bi gledo uzivo ono sto je Tadic odigro je za mene licno ovaplocenje fudbala...Ali koga boli ***** sta ja volim? Ronaldu niko ovo nemoze da oduzme i treba biti relan posten i reci "Ovo je cudo ovo resava utakmice zbog ovoga je sami vrh....Nasa struka posle utakmice i izjave Chola Simeonea da nauci sta se to zove odgovornost...Penal da li je bio ili nije dalo bi se prodikustovati ali covek od sramote nece ni da ga pomene jer je svestan da su sami krivi koliko su bedno i ocajno izgledali na terenu....Da se ovo desilo nasoj ekipi nekoj odmah bi se bezalo od odgovornosti pricalo o 'sistematskom urusavanju insiticuje' pozvali bi na bojkot takmicenja a realnost bi bila gurana pod tepih...
 
https://www.telegraf.rs/sport/fudbal/3212542-lionel-mesi-rekord-primera-asistencije-golovi-20-20

Mesijev novi rekord! Argentinski maestro je jedini u istoriji sa po 20 golova i asistencija u sezoni

20 asistencija , cime je povecao svoj apsolutni rekord u primeri

https://fudbal.hotsport.rs/2018/02/...-postao-najbolji-asistent-u-istoriji-primere/

Najbolji fudbaler Barselone večeras je oborio još jedan rekord sakupivši najviše asistencija u istoriji španskog šampionata.

ovaj zadnji link je vest od pre godinu i po
 

Back
Top