US viza

Frigero

Početnik
Poruka
6
Pozdrav svima!
Moja situacija je sledeća:prije 3 godine sam dobila američku vizu(zajedno sa mužem,mamom i sestrom),išli smo kod moje rođene sestre u SAD,koja je tamo udata i ima zeleni karton..Ja,muž i moja mama smo ispoštovali pravila,ostali smo 4 nedelje i vratili se,osim moje sestre koja je tamo ostala da radi. Ona je dobila socijalni broj,i predala u imigraciono za zeleni karton(govorim o sestri koja je pošla sa nama,ne o ovoj koja je tamo udata.)Inače,viza nam je istekla prije mjesec dana,i ja i moja mama smo aplicirale za istu,u želji da ih posjetimo obje sad za vrijeme odmora(inače,ne žive zajedno ali su u istom gradu).Ja sam inače udata(kao što rekoh),imam ćerku,državni posao koji je još uvijek na određeno,a mama se razvela prošle godine ali ima stalni posao,stan na svoje ime..Ono što bih željela da saznam od vas koji imate iskustva:dok smo ispunjavale aplikaciju samo smo pomenule sestru koja je legalno tamo,dakle ovu kod koje smo bile..Da li konzul može u tom trenutku da vidi da mi je druga sestra tamo,jer nismo navele,i ako pita za nju šta da odgovorimo.Da li da kažemo da je ovdje u matičnoj zemlji(ako pitaju).Strah me od toga,sve drugo je ok.I da napomenem kupile smo avio karte,jer kao što znate povoljnije ih je uzeti ranije nego neposredno pred odlazak. Molim za vaš savjet!
 
USA ima tačnu evidenciju ulazaka,
Ako lažeš velike su Ti šanse da dobiješ crveni pečat.

Mada tamo i one koji su prekoračili rok izbacuju
tek kada naprave neki prekršaj, pa ih policija evidentira
 
Poslednja izmena:
Tvoja sestra je ostala tamo na crno i prekršila uslove vize. Oni razmišljaju ovako - pošto je sestra njih prevarila, nešto slično se može očekivati i od ostatka tvoje familije. Nemaju poverenja u vas.
"Vaša familija se nije pokazala kredibilnom i obmanula nas je", ovo su reči koje sam čuo dosta puta čekajući da me prozovu na šalter za razgovor za vizu. Verovatnoća da ćete dobiti bilo kakvu američku vizu je stvarno minimalna. Ne ide vam u prilog ni to što ste slagali na aplikaciji i niste naveli tu drugu sestru koja je tamo na crno, a oni imaju sve to u sistemu, i zbog toga niko iz tvoje bliže familije ne može da se nada vizi.
 
Situacija je losa. Vi ste se vratili i time eksplicitno pokazali da nemate zelju da ostanete u USA. Ko je vec imao vizu, gotovo po automatizmu dobija novu ako nije prekrsio zakone. Ono sto nikako ne valja je sto ste odlucili da obmanete americke vlasti prilikom podnosenja prijave za novu vizu. Posle Septembra 11 mnoge su se stvari promenile i oni sad vode detaljne evidencije. Vasa sestra je u sistemu iz prostog razloga jer je aplicirala za immigrant visa (ako sam dobro razumeo). Sta ce biti vas odgovor kad vas konzularni sluzbenik upita zasto niste naveli drugu sestru? Zaboravili? Tu ce se svaki razgovor zavrsiti i vama ce biti odbijena aplikacija za vizu.

Vi uvek mozete editovati svoju aplikaciiju za vizu, pod uslovom da niste zakazali termin za intervju. Ukoliko ste zakazali, potrebno je da ga ponistite kako biste mogli editovati aplikaciju. Nakon toga ponovo zakazete novi termin. Vi imate sasvim dovoljne kvalifikacije da ponovo dobijete vizu: bili ste, vratili se, imate dobar posao, dete i muza koji ostaje u zemlji.
 
Zapravo,nisam ih ništa slagala jer je pitanje glasilo:Do you have any relatives in US? ja sam navela imam:i napisala podatke ove sestre koja je tamo udata 10 godina,a ovu drugu nisam navela. Znači,on će me pitati,imam li još koga? i moram priznati da je i ova druga tamo,ona je u vezi sa amerikancem 2 godine,ima ssn,vozačku,ličnu ,papire je predale u imigraciono preko azila,e šta da tada kažem?
 
i da vam odgovorim i na ovo pitanje:Da,jesam zakazala intervju,i ja i mama..znači u aplikaciji nisam dala podatke druge sestre,ali da li će on imati razumijevanja kad me pita zašto nisam..
 
Jesmo,zakazali intervju,i savjetovano mi je da ne poništavamo aplikacije jer su one već u sistemu,ne znam šta da radim. Sestra kaže da je ona legalno tamo jer se prijavila u imigraciono preko azila,ali naravno njoj je viza istekla,tako da ja ne razumijem najbolje taj dio. Da li oni stvarno imaju uvid u sve to ko je napustio US,normalno mi je da zna za mene,koja stojim ispred njega sa dokumentacijom ali da li u tom trenutku može stvarno znati za nju?Ne znam ljudi,šta mi je pametno
 
Bespotrebno sebi dodatno komplikujes situaciju.. kakvo crno laganje da je u srbiji?
Prvo, nije ti jedna sestra legalno u US- obe su tamo legalno. Da, jedna je sredila papire i ima GC ali i ta druga je predla za azil i u fazi je čekanja. Znaci da je u njihovom sistemu. Njen status nije idealan ali jeste legalan, njeno pravo jeste da tamo čeka rezultat aplikacije (Mika ispravi me ako je ovo netacno).
Sve u svemu, izbaci iz glave strah da je ona tamo na crno i da treba da je krijes.
Na intervjuu govori istinu. Kako oni gledaju na njen pokusaj azila ti ne mozes da znas. Sigurno da bi bilo bolje da je situacija čistija, ali sta je tu je.
Znaci kad te pita, jasno obe su tamo. Nista ne krijes. U aplikaciji si navela onu kod koje cete odsesti.
Srecno!
 
Jesmo,zakazali intervju,i savjetovano mi je da ne poništavamo aplikacije jer su one već u sistemu,ne znam šta da radim. Sestra kaže da je ona legalno tamo jer se prijavila u imigraciono preko azila,ali naravno njoj je viza istekla,tako da ja ne razumijem najbolje taj dio. Da li oni stvarno imaju uvid u sve to ko je napustio US,normalno mi je da zna za mene,koja stojim ispred njega sa dokumentacijom ali da li u tom trenutku može stvarno znati za nju?Ne znam ljudi,šta mi je pametno

Pa vi onda napravite tako kako vam je savetovano. Ja sam napisao sta bih ja uradio da sam na vasem mestu.
Sistem omogucava da se aplikacija moze editovati jer se desavaaju greske prilikom popunjavanja. To sto je vasa aplikacija vec u sistemu nema nikakvu prepreku da bude izmenjena.
Nema veze da li je vasa sestra tamo legalno ili ilegalno. Kljucno je da ste vi "zaboravili" da upisete sestru i da cete pokusati da sa osmehom na licu uverite konzula u tu pricu.
Naravno da americke vlasti znaju da je vasa sestra u USA jer je evidentirana da je usla a nema evidencije da je izasla.
 
Evo kako americki zakon (I.N.A.) gleda na stvari:

Here are some examples of visa ineligibilities, with INA references, which are explained further below.

The visa applicant:

Did not fully complete the visa application and/or provide all required supporting documentation - INA section 221(g)
Did not establish eligibility for the visa category being applied for or overcome the presumption of being an intending immigrant - INA section 214(b)
Was convicted of a crime involving moral turpitude - INA section 212(a)(2)(A)(i)(I)
Was convicted of a drug violation - INA section 212(a)(2)(A)(i)(II)
Has two or more criminal convictions for which the total sentence of confinement was 5 years or more - INA section 212(a)(2)(B)
Did not demonstrate proof of adequate financial support in the United States; therefore denied under public charge - INA section 212(a)(4)
Misrepresented a material fact or committed fraud to attempt to receive a visa – INA section 212(a)(6)(C)(i)
Previously remained longer than authorized in the United States - INA section 212(a)(9)(B)(i)

Za slucaj "Misrepresented a material fact or committed fraud to attempt to receive a visa – INA section 212(a)(6)(C)(i)[/B]" dalje se kaze:

What does a denial under INA section 212(a)(6)(C)(i) mean?

You were refused, or found ineligible, for a visa under section 212(a)(6)(C)(i) because you attempted to receive a visa or enter the United States by willfully misrepresenting a material fact or committing fraud. This is a permanent ineligibility, so every time you apply for a visa, you will be found ineligible for this reason.

Znaci, teoretski postoji i ta mogucnost, da konzulat odredi trajnu zabranu.
 
Stvarno ne znam šta da radim! Toliko sam se opteretila,ne mogu vam opisati. Ja sam razmišljala da kažem kad nas pitaju imate li još koga u US,da imam.Ali nisam razumjela pitanje u aplikaciji,misleći da sam trebala navesti samo ovu sestru kod koje ću biti smještena.
 
Stvarno ne znam šta da radim! Toliko sam se opteretila,ne mogu vam opisati. Ja sam razmišljala da kažem kad nas pitaju imate li još koga u US,da imam.Ali nisam razumjela pitanje u aplikaciji,misleći da sam trebala navesti samo ovu sestru kod koje ću biti smještena.

Sve je to bez ikakve potrebe. Tipican primer kako od idealnog napraviti problem. Obzirom da ste vec imali vizu, intervju za novu vizu je kratak i formalne prirode. Imali ste dobru situaciju, od nje ste napravili neizvjesnu. Jos uvek imate vremena da to popravite ali ne zelite. Preostaje vam samo da se kockate. Napravili ste dve stvari koje su izricito navedene u zakonu kao osnov za odbijenicu: niste kompletno popunili viza aplikaciju i niste naveli materijalne cinjenice. Sad je sve lutrija a kod lutrije je stvarno nezahvalno prognozirati sanse za uspeh. U svakom slucaju vam zelim srecu.
 

Back
Top