Proglašenje pobednika na temu EROTSKA PRIČA

Poruka
51.038
Dobar dan, izvin'te što ste čekali, ali imam opravdanje koje mi piše u krštenici ... :mrgreen:

Evo kako ste glasali ( i lepo vas MOLIM DA PROVERITE moje sabiranje, jer sam još uvek obeznanjena):

Priča br. 1 (Boljarin) - 25 poena
Priča br. 2 (Hakim bej) - 15 poena
Priča br. 3 (Blajbi) - 6 poena
Priča br. 4 (Sousuke Aizen) - 20 poena
Priča br. 5 (Nina) - 24 poena
Priča br. 6 (autor želi da ostane anoniman) - 3 poena
Priča br. 7 (Pustinjakinja) - 16 poena
Priča br. 8 (Draguljub) - 20 poena
Priča br. 9 (Boljarin) - 15 poena

Koliko vidim, Boljarin je pobednik konkursa, a u stopu ga prati Nina.

Boljarine, primi moje čestitke, i vidi šta bi izabrao među brojim nagradama (pare, letovanje?) pa ćemo da slavimo čim dođem k sebi. Naravno, ostaje da zadaš novu temu i od Nine tražiš nagradu u vidu promene statusa koji ti piše ispod nicka.
Čestitam i ostalim učesnicima, a posebno onima koji su prvi put učestvovali. Dobro su uradili zadatak. ;)
 
Da, mama. Tema je Mesecina ili Mesec.

M kao mesec:

Zemljin satelit i, posle Sunca, najsjajnije nebesko telo koje se vidi sa Zemlje. Svojom gravitacijom utiče na pojavu plime i oseke; takođe i na sav živi svet.
Simbolično: tamna strana ljudske prirode; ono iracionalno, nevidljivo, tajanstveno.
U starim, paganskim religijama, Mesec je bio stvoritelj, tj. praotac sveta. Njime su posebno bili fascinirani Druidi. U šamanizmu, Mesec ima magijsku moć.
Mesec nikada nije prestao da inspiriše ljude: u književnosti su to bili pesnici romantičari i simbolisti (Vordsvort, Po, Bodler), koji su mesecu pripisivali melanholična i tajanstvena svojstva. Našao je svoje mesto i u muzici: od prvih čovekovih ritualnih plesova, preko Betovenove „Mesečine“, sve do Elvisa Prislija („Plavi mesec“) i grupe „Pink Flojd“ („Tamna strana Meseca“).
Pa ipak, koliko god da pun Mesec liči na džinovski lampion, koji ukrašava nebo, on je „odgovoran“ i za mnoge promene u ljudskom i životinjskom ponašanju (vučijem, na primer).
Ali, Mesec zaista ima veze sa ljudskim ponašanjem. Pojava, pod imenom „mesečarenje“ (somnabulizam), tj. hodanje u snu, vezuje se za uticaj koji ovo nebesko telo vrši na neke ljude.
I ne samo na ljude – horor-kreature poput vukodlaka, na primer, mogu se transformisati u zver samo u noći punog meseca. Ni vampirima ne smeta njegova svetlost, jer je ona zagasita i beživotna – Mesec, naime, ne odašilje toplotu, toliko potrebnu za opstanak živih bića na Zemlji.
U horor-filmovima, on direktno i, najčešće, iznenada, kao neka „viša sila“, menja ljudske karaktere: smerne dobrodušnike preobražava u monstrume („Čovek u Ulici polumeseca“,1944; „Deca punog meseca“, 1980; „Pun mesec“,1981). „Trag Mesečevog čudovišta“ (1976), najeksplicitnije govori o tome – film je priča o mladiću na koga je pao mesečev meteorit i pretvorio ga u čudovište!
Mesec je i dalje aktuelan, o čemu svedoči najnoviji horor-roman, bestseler „Vučiji mesec“ (Napijer); takođe i časopis („Dizanje krvavog meseca“), koji daje pregled svih relevantnih horor-ostvarenja iz oblasti filma i književnosti.

Ovo je bio kratki prikaz ne-romantičnog Meseca.
A ovo je romantični:
 

Back
Top