Uticaj školskog sistema i škole na psihu deteta

pokido :worth:
ko ja da sam piso

Samo bi se izblamirao!:hahaha:;)
Ko je od detinjstva svestan tog pritiska,taj ga nadjačava svojom individualnošću! Sam sam svedok da sam uvek koristio okolinu i njena dejstva u svoju korist!
Kad sam bio nemoćan,nisam mogao spavati dok ne smislim kako stvari da okrenem sebi u prilog.Kad sam dobio decu-i njima!
Niko me nije terao da idem na studije,recimo...Već sam solidno privređivao!Nego sam upotrebio sistem!
Crni govori dobro iz rakursa prosečnog slabića!
Nas s jakom voljom i slobodoumne-malkice okolo!:mrgreen:
 
Samo bi se izblamirao!:hahaha:;)
Ko je od detinjstva svestan tog pritiska,taj ga nadjačava svojom individualnošću! Sam sam svedok da sam uvek koristio okolinu i njena dejstva u svoju korist!
Kad sam bio nemoćan,nisam mogao spavati dok ne smislim kako stvari da okrenem sebi u prilog.Kad sam dobio decu-i njima!
Niko me nije terao da idem na studije,recimo...Već sam solidno privređivao!Nego sam upotrebio sistem!
Crni govori dobro iz rakursa prosečnog slabića!
Nas s jakom voljom i slobodoumne-malkice okolo!:mrgreen:

što bi se izblamirao? o čemu ti uopšte pričaš?
nisi ti imao ''jaku volju'' niti si ''slobodouman'' no si samo imao sreće i manjka skrupula verovatno
što volim kad se ovi kao bizmismeni i preduzetnici (pretpostavljam da si ti neš na taj fazon) lože kako su oni boga ti pametni i prepredeni i kako su shebali sistem il šta već a zapravo su samo obični smradovi i ljige,to je najlakše biti i to može bukvalno svako
 
Ljudi, morate da razumete jednu stvar. Škola je jako dobra ideja a sam odnos škole prema deci je loša, jeste li skapirali to? Problem našeg školstva jeste da se ne bavi decom tj. odnosom sa istom. Sve što radi, radi da bi se radilo. Ništa drugo. Škola treba da obrazuje, a obrazovanje nije usvajanje informacija iz knjige i ponavljanje istih za ocenu? Jeste li skapirali to? Zato i stagniramo već 20 godina. Škola mora da se ponaša prema detetu srazmerno njegovim godinama. Što znači da za svaku godinu postoji određena stvar koju bi dete usvajalo ali da ne pretstavlja nikakav problem njegovom razvitku i godinama. Dete mora da se uči da istražuje, da gradi interesovanja(za lika koji kuka zbog svoje žene) a ne samo da usvaja, nasilno da usvaja, jer ako ne usvoji biće kažnjen ocenom, što onda stvara egzostencijalni strah tokom odrastanja gde na kraju dolazi do tačke da potpuno potisne strah što ga dovodi do destruktivizma i samo-destruktivizma(tokom puberteta, kao neki ogovor na sve ovo). Kada dođeš u prvi razred svi su srećni, nasmejani, u četvrtom već proklinješ svoju okolinu.
Škola ima hladan pristup prema detetu, ona bi trebala da se bavi detetom, zato je tu, ali se ne bavi. Tu nastaje problem. Posle se čude(kao što je Bajron rekao) zašto deca dođu naoružana u školi i zašto kupaju profesore i decu metcima.
Od trenutka kada dete zagazi u školu, otvaraju se neki novi problemi, a tim problemima bi škola trebala da se bavi ali se ne bavi tj. školski sistem.
Činjenica je da se deca obeležavaju po ocenama koje imaju u školi, što je jako pogubno za dete, kao što sam naveo, odličan-talentovan, uspešan, primeran, inteligenta . Dovoljan-nema interesovanja, probisvet, glup, budući fizikalac.
Zašto su Norvežani i Finci napredni? Zato što im je školstvo napredno, ne zato što su takvi po prirodi, tokom života su se samo vodili logikom.
 
Ja mogu da pricam iz ugla profana u skoli...
Programe pravi ministarstvo, znaci oni postavljaju okvir za svoju manipulaciju...ako treba gej ili lezbo, ubacice..

Organizaciju prave preko svojih ljudi.....direktora..
tu se profa svede na bejbi sitera

a profani su nekad bili pedagozi, a sad su vaspitaci...
Sta to znaci...?
Pa nekad su oni koji nisu bili umri bole me uvo...bili pedagozi i gledali da deca nauce...
Danas posto su vaspitaci i bejbi siteri, onda vise gledaju da deca shvate u kakvom se svetu nalaze, a ne da ih nesto mnogo nauce..
Jedino sto zele je da ih predstavljaju dobro, a to je ako ima nekih takmicenja ..

Npr najlosiji profa forsira decu naredbama da mu budu dobri takmicari na takmicenjima, a slabo ih uci tome...
Ipak zvaka deluje, pa ima vise uspeha nego oni koji nista ne pricaju.
Slicno kao majka koja ambiciozno prozivljava sebe kroz uspeh dece..

jadna bre ta moja zena... bila je idealista koji je verovao da ce kao profesor deci preneti znanje i motivaciju.

ali jadni moj filozov/sociolog nije znao da ce doci vreme telefona u retardirano-nezainteresovane dece

cudo jedno koliko coveka moze slomiti slab fidbek...

polupismeni retardi zavrsavaju gimnaziju jer eto, prisustvovali su casovima.
i nema nikakve veze sa mozgom ta administracija koju razredna mora da odrobija prilikom mature..

i dobili smo (jos jednu) generaciju maturanata-glupaka koju krvlju moras da platis dok im odrndas sve papire (jerbo se sve pise dvojezicno i forma je 'nooogo ispred sustine)

ali hej, buducnost je na omladini :pop::pop::pop:[/QUOdošlo.
Čekaj baća, kako Nemci koji isto žive u eri telefona? Tokom ekskurzije u Italiji, moji vršnjaci su išli po prodavnicama da kupuju stvari dok su naši vršnjaci iz Nemačke kolektivno obilazili grad/gradove i slušali predavanja? Kako je to moguće? Objasni?
To je do školstva. Ne možeš ti školstvo socijalizma da primenjuješ u 21. veku gde svako ima svoj mali kompjuter. Njihovo školstvo ide uz vreme koje dolazi, ne vreme uz školstvo. Razumeš? Kod nas se vrednuju samo ocene zato su i đaci ravnodušni prema onome što im profesor priča. Dok je petica u dnevniku onda ne postoji problem. Školstvo vrednuje samo ocene zato se i dolazi do stanja u kakvo se došlo. Ocene su problem, ta segregacija koja pravi raskol između profesora i učenika.
 
što bi se izblamirao? o čemu ti uopšte pričaš?
nisi ti imao ''jaku volju'' niti si ''slobodouman'' no si samo imao sreće i manjka skrupula verovatno
što volim kad se ovi kao bizmismeni i preduzetnici (pretpostavljam da si ti neš na taj fazon) lože kako su oni boga ti pametni i prepredeni i kako su shebali sistem il šta već a zapravo su samo obični smradovi i ljige,to je najlakše biti i to može bukvalno svako

 

Back
Top