Ko je emotivniji rak, ribe ili škorpija?

Ne slazem se da su bolesne skorpije. To moze reci samo neko ko ih ne razume. One su sila neizbezna i energija neophodna. I uopste ne mislim da one imaju nesto protiv mene, tebe, mozda jednostavno shvataju da svako od nas nosi u sebi neko zlo. I to je istina. I da nije njih, mozda ne bismo ni znali koliko smo losi a ako ne znamo onda nikad ne bismo to transformisali, obuzdali, demistifikovali delimicno i upotrebili to u neke svrhe. Na kraju krajeva i bili kaznjeni. Sta tu ima lose. :)
 
Znači škorpije su nas transformisale u bića više svesti?
Znamo mi jako dobro kolko smo loši, zato nam je urođena savest ( osim izuzetaka ), apsolutno nema potrebe da nam neko indikuje.
A pre bi CRKO nego da budem kažnjen ( u bilo kom smislu ) od neke škorpije. If they wan't war, then we shall give it to them ;)

Ovo može da se nastavi u beskonačno, rekao sam svoje mišljenje to je to :)
 
Da li se to meni čini ili se na ovom pdf-u žešće favorizuju škorpije? Kad vas čitam, meni se čini da sam jedina osoba na svetu koja novembarce ne zarezuje dva posto. I uopšte ne mislim da su ni nešto mnogo moćni, ni nešto preterano emotivni, manje više isto kao i svi drugi, jedino što ih ljudi percepiraju kao seksualne mašine pa to ume da zagolica maštu, a usput, čak ni to nije istina, zavisi od čoveka do čoveka. Ćale mi je škorpija. Mirinijeg i tolerantnijeg čoveka ne znam. Sad je malo ostario, pa ume da poblesavi, ali opet je dobar ko 'lebac. Najbolja drugarica mi je škorpija - super keva, super ambiciozna, eno je u bivšoj Burmi mlati pare, egocentrik, i još milion mana, ali ja boljeg druga u životu nemam. Jedina osoba na koju sam mogla da računam - kada i kako sam to htela. Bivša dva frajera su škoprije. Jedan - neprocenjiv osećaj za humor, elokventan do besvesti, ubedio bi Kvazimoda da je nalepši na svetu, ako napolju sija sunce, a on reši da te ubedi da je mrkla noć - moraćeš da prihvatiš njegove reči, jok da veruješ svojim očima. U osnovi strahovito osetljiv...loše je bilo to što sam ja bila ambicioznija i prodornija od njega, a on nije umeo da se nosi sa tim. Maltene sam imala osećaj krivice što sam uspešnija. I još sto kuraca, ali nebitno, za mene on jeste i uvek će ostati generalno pozitivan lik i pre svega dobar čovek. Ne verujem da on o meni isto misli, ali šta ćeš, krivo je more. Ovaj poslednji je ispao najveći kreten, ali čovek je ono što jeste, njegovo je bilo da radi ono što misli da treba da radi, a moj problem je što kroz život u 99% slučajeva idem srcem, a racio uključim tek kad debelo istrpim svašta. On mi je još onako frišak, pa ću neke tajnije zaključke o njemu izvlačiti kad se stvar malo oladi. U svakom slučaju, zanimljiva osoba, odličan sagovornik, odličan ljubavnik, ali ljubomoran i osvetoljubiv, samoživ, samoljubiv - i najgore od svega što nikad to ne bi ni samom sebi priznao a kamoli nekom drugom, a još gore što se uredno projektuje pa svoje osobine priipisuje drugom.

Mogla sam ovo da napišem i o nekom recimo ovnu ili jarcu, nebitno. To što su u pitanju škorpije je samo splet okolnosti.

Ah da. Umalo da zaboravim. Kad sam prešla iz panduracije u banku, ovde je radila još jedna prevodilica - pogađate škorpija. Maltene od prvog dana mi je postavljala zamke, pokušavala na sve moguće načine da mi oteža - kao da mi već nije bilo teško što sam prešla iz jedne u potpuno drugu oblast, terminološki, stručno i na svaki način jedno s drugim veze nije imalo, bukvalno sam morala da radim preko dana, a da učim kad dođem kući. I na sve to nakači mi se ta gadura.

E pa ne da sam je uništila, nego je nakon 6 meseci otišla u prevremenu penziju. Tako da te priče o opakim škorpijama kojima niko ništa ne može kačite mački o rep. Gomila gluposti.
 
Ma slazem se. U drustvu skorpiju ne vidim kao dominantnu. I ja imam utisak da mogu da ih sjebem ako pozelim. Sva je prilika da ne zelim :D
Ali ti kolko si imala skorpija oko sebe ... uuu :D
Slazem se da si sve to sto si rekla o tim tvojim Skorpijama mogla reci i o Strelcu, Blizancima, Vagi. Medjutim ovde pricamo o Skorpijama kao znaku. I ne samo skorpijama nego ribe, rak. O vodenim znacima. Sve planete se mogu naci u tom znaku. I sta taj znak donosi, tu je generalizacija. Akcenat na toj emociji i razlikama a to je vec specijalizacija.
Tvoj tekst nije adekvatan. Iako zanimljiv! :whistling:

- - - - - - - - - -

Svakog ko je emotivan mozes da sjebes, pa tako i skorpiju. Ali mislim da to nije lepo i da je to gubljenje vremena. Skorpija je zilava, nece biti lako ali cim je emotivna mozes. Ne zezajmo se s emocijama, postujmo ih. He he
 
Svakog ko je emotivan mozes da sjebes, pa tako i skorpiju. Ali mislim da to nije lepo i da je to gubljenje vremena. Skorpija je zilava, nece biti lako ali cim je emotivna mozes. Ne zezajmo se s emocijama, postujmo ih. He he

Ali, bree, pa i ja sam ultra giga mega emotivac! A nisam ni škorpija, ni rak, ni riba.

Usput keva mi je rak, a dobra drugarica riba. Ja sam vaga. I što se emotivnosti tiče - mrtva trka, bar sam milion posto sigruna za mamu i mene. Emotivne smo do koske, reagujemo impulsivno, oštrog smo jezika, užasno uverdljive i povredljive.

I sad ti meni reci, pa kako? Nije, nego sam ja nasledila gro njenih karakternih osobina...valjda to znači da sam više račica nego vagica, m? Pojma nemam. Znam samo da me srce ubijalo kroz život. Ona je imala sreće pa naletela na ćaleta koji je podnosio tu njenu emotivnu labilnost. Ja baš i nisam.

Baš od ovog poslednjeg škorpiona dobih epitet "hirovita". Pih!
 
Najemotivniji je Rak u smislu da se lako pogađa mnogo čime. U stanju je da napravi totalne gluposti zbog emocija.

Najintezivnije emocije želi Škorpija, od dobrih do loših. Nisu sklone totalnim glupostima i traže intelektualnu sredinu u svemu što rade.

Ribe loše reaguju na intezivne emocije i sklone su velikoj dozi samouništenja jer vole da osećaju i za druge.

Sva tri znaka vladaju Emocijama, ali najviše Rak jer je pod direktnim dejstvom Meseca. Mesec je sinonim za osećanja iliti osećaje.
 
Pa Jevreji nisu samo pare! :)

nisu... imaju nesto i u zlatu :malav:

- - - - - - - - - -

Najemotivniji je Rak u smislu da se lako pogađa mnogo čime. U stanju je da napravi totalne gluposti zbog emocija.

Najintezivnije emocije želi Škorpija, od dobrih do loših. Nisu sklone totalnim glupostima i traže intelektualnu sredinu u svemu što rade.

Ribe loše reaguju na intezivne emocije i sklone su velikoj dozi samouništenja jer vole da osećaju i za druge.

Sva tri znaka vladaju Emocijama, ali najviše Rak jer je pod direktnim dejstvom Meseca. Mesec je sinonim za osećanja iliti osećaje.

ko ume da cita izmedju redova jasno mu je sta si rekao... a rekao si da jedino ribe iskreno osecaju ponekad i do patologije.
 
Gospođica malo odskače od teme, ali je svakako ne možemo neosnavano optuživati za opasnu bolest, psihopatiju.
Držimo se teme, ako je neinteresantna izbledece sama.
Nisam je optužio da je psihopata, samo kažem da ljudi takvog kova (psihopatskog) nikad neće za sebe reći da su zli (kao što ni qrve neće reći za sebe da su qrve), nego žele da se predstave u pozitivnom svetlu, da su emotivni, da ih boli nepravda, da ne mogu nikog da mrze, itd...
 
Odlomak iz knjige Alana Lea: ''Ezoterična astrologija''

''Vodeno trojstvo oličava čulnu i emotivnu stranu ljudske prirode. Ono upravlja svim instinktima, osećanjima i čuvstvima, od najnižih ličnih težnji sve do najvišeg i najdubljeg izražavanja odanosti ili pobožnosti. To je trojstvo koje predstavlja dušu sa njenim promenljivim stanjima, od životinjske do ljudske, čak i graničnu liniju duhovnog. Posmatrani odvojeno, svaki znak za sebe odgovara tonu osećajnosti i boji preko koje se posebno očituje. U slučaju Raka, osećanja su promenljiva i uvek se snažno izražavaju, te u ovom znaku zadovoljstvo i bol se nepogrešivo smenjuju. Boje ovog znaka su bež ili ljubičasta, koje postaju mnogo blede i prefinjenije što su osećanja uzvišenija.

U slučaju Škorpije, znaku privrženosti, osećanja su izražena kroz privlačenje i odbijanje, dejstvuju i ljubav i mržnja, a retko je da su osrednjeg dejstva, jer on uvek snažno voli i neoprostivo mrzi. Boja ovog znaka je tamnocrvena, sa svim nijansama bledo i jarko crvenih oblaka. Priroda škorpiona se zasniva na želji i veoma je moćna jer je ovo znak zodijaka u kom su osećanja usmerena na stalnost u raspoloženju.

Kod Riba su osećanja duboka i sveobuhvatna, pa iako podvojena, naklonjena romansi, ona su pretežno ravnodušna, jer se o ljubavi više govori, dok se retko nailazi na mržnju u ovom znaku. Otuda, volimo sve nedorasle i bespomoćne ljude, kao što pokazujemo i nesebične simpatije prema Ribama. Nemarnost i rasipništvo ovog znaka su krivci koji njihove emocije nisu uspeli da usmere dalje od samoljublja i površnosti. Vodeno trojstvo predstavlja najvažniji činilac u našem svakodnevnom životu, jer kao podsticaji, ovi znaci su propeleri, ili para koja nateruje na aktivnost.

Kod Raka, osećanja se odnose na samo biće, bilo da je u pitanju ličnost ili karakter, te su prema tome, sebična. Kod Škorpija na osećanja uvek utiču drugi, posebno oni njima jednaki, dok kod Riba ona se ispoljavaju, i kod viših i kod nižih tipova, kao sažaljenje ili poštovanje.


Zemljani i vodeni znaci su zajedno povezani, imaju veze sa stvaralačkom stranom života, bez obzira da li su negativni ili kreativni zodijački znaci. Ako se na njih utiče spolja, ili ako ih pogađaju spoljašnji uslovi, oni su veoma lični. Ali ako ih pokreće neka unutarnja sila ili samosvest, oni su karakterni i mnogo uspešniji. Rak nije istrajan u svojoj osećajnosti, Škorpija je odnosi u Pakao, a Ribe u Raj. Oni su kao voda u svim svojim oblicima, ogledaju se kao u ogledalu jezera. Neumorni su i promenljivi kao brza reka i uvek pokretni, kao okean
.''
 
Bikove karakterise emotivna zrelost. Mesec je egzaltiran u Biku, tako da su najemotivnije osobe sa mesecom u tom znaku.

Postoji jako velika verovatnoća da je ovo istina! Mislim da samo imaju problem sa pokazivenjem istih :)


Egzaltacije se odnose na kompatabilnost i zajedništvo, više no na dostizanje ''najvišeg mogućeg'' ili ''najboljeg'' ili ''najzrelijeg''.

Mesec u BIku se više poziva na plodnost.

Svaki znak prolazi kroz faze.

- Početak faze rasta za Bika je na samom izvoru Vode, a to je Rak, odnosno Mesec. Biljke puštaju korenje u vodi.Natopljena zemlja je plodnija od suve zemlje. Počinje novi krug.
- Nakon što se izvor (Rak) pretvori u reku (Škorpija), Bik dobija punu snagu preko Škorpije koja sve karakteristike Bika direktno pomaže. Vodenica na reci, simbol zajedništva Bika i Škorpije. Energiju daje Škorpija, a Bik od biljaka dobija hranu. Dolazi do prerade.
- Nakon što reka (Škorpija) ode u more, Bik dolazi do svoje najviše tačke, ali ne i najbolje, gde se oseća dobro i peva jer sva hrana je otišla preko okeana stvarajući novi Život.
Tu počinje novi krug za Bika.

Ipak, najjača faza Bika je upravo u traganju za plodnim tlom gde može da postavi jako korenje. Iz tog razloga ovo je najjača lokacija za Bika i karakteriše i Bikovo mentalno stanje. Ništa ekstremno. Ništa napadno. Ništa nasilno. Ništa spontano. Ništa drastično. Ništa kockanje. Ništa avantura. Ništa jurnjava. Ništa nerviranje.
Za Bika je bitan temelj i imanje. A za Raka Mesec kao Vladar se najbolje oseća upravo na parčetu zemlje (Imanje) odakle se stvara porodica (Rak, Mesec) i odakle se čuva imovina (Bik, Venera). U obrnutom krugu Majka (Rak) hrani (Venera) odojče (Mesec) mlekom (Mesec).

Tu se ogleda karakteristika tih egzaltacija kao i razlog zbog kojih se egzaltacija može potvrditi.

Ako bi rekli da je Bik znak koji ima najbolje ustanovljenu mapu emocija, onda je Rak znak koji u životu ima najviše Sreće (Jupiter egzaltiran u Raku).

Naravno, Jupiter se odnosi na trudnoću. To bi značilo da je najveći cilj žene u životu da rađa jer je to najveća sreća. Problem je u tome što društvo ne funkcioniše po takvim pravilima, pa samim tim ni Bik nema najbolje definisane smernice za osećanja. Štaviše, često sebe vidi bezosećajnim :lol:
 
iz iskustva, jer se ne razumijem bas previse u astrologiju

rakovi, oni uvjek emotivni, uvjek ranjivi, uvjek pokazuju emocije prema bilo cemu i prema bilo kome itd, konstantno al u granicama normale

dok skorpije sa emocijama idu iz krajnosti u krajnost, kad vole nekog ili nesto, ne da pretjeruju, nego bolesno pokazuju emocije, da to ne moze da djeluje normalno, ili ih nemaju nikako:lol:
kako mi skorpije znamo biti hladne ko led ledeni to samo mi znamo :cool:
 
Sram te bilo. Ja ne pišem samo ovde, šaram po pdf-ovima. Ljudi me i u virtuelnomi u stvarnom životu ili vole ili ne podnose. Psihopate -znam jer me zanimalo, dosta sam čitala o njima, su pre svega osobe sa potpunim odsustvom osećaja empatije. Jednostavno su ravnodušni prema patnjama drugih bića. Kogod da je ovde čitao moje pisanje zna da mi se mogu pripisati razne mane, ali odsustvo empatije ne. Ni pod tačkom razno. Ja bih na osnovu ovih par postova što si ovde napisao mogla lako reći da imam utisak da se radi o zadrtom čoveku koji smatra da je u pravu uvek, a stavove i mišljenja zasniva na kvazi-nauci, ako astrologija uopšte može da se nazove naukom. A sebi evl javno zameram što se uopšte pojavljujem ovde kad svakako mislim da su sva ta astrološka pripisivanja osobina ovom ili onom ZNAKU zodijaka (ejjj bre:lol:) umesto ovom ili onlm čoveku - težak nonsens. A ja svesno učestvujem u glupostima. E da, stvarno sam zamlata i idiot, kako drugačije objasniti činjenicu da se spuštam na nivo zamlaćenih ljudi. Uz svo dužno poštovanje za vašu pasiju prema astrologiji - mene za to zabole štikla. Aj nek bude da sam bkla ovde iz zabave, ali nije zabavno kad te neki trećerazredni gledač u zvezde vređa, i to teško. Nimalo.
 

Back
Top