Ko je emotivniji rak, ribe ili škorpija?

Svasta! :D

Da u izgonu. Na izgon sam mislila, pad je nasuprot egzaltaciji. Ima smisla u tome sto pricas. Volim prirodu, bastu, zdravu, domacu hranu, pripremu hrane, jedenje :)
Di je tebi Mars?

U lavu. Sustina stvari je da zena/devojka makar koliko sam ja upijao znanje i citao se nikada ne moze potpuno poistovetiti sa marsom i suncem. To predstavlja momke koje gotivi, kasnije muza a pre toga i vecno njenog oca. Kao sto u principu ni muskarac se ne moze potpuno poistovetiti sa mesecom i venerom. Rekao bih da se to pravilo krsi ako je vladar podznaka zenska planeta, te opisuje samog muskarca poprilicno, isto vazi i za zene ako je vladar muska planeta. Kada dodje do toga koji vodeni znak je emotivniji, to puuuunooo zavisi od drugih stvari. Ja mislim da cak i mesec koji je u padu u skorpiji ima svoj termin gde se izrazava kao da je u svom sedistu ( treba to proveriti ) :D
 
Pozdrav svima. Pokusala sam koliko toliko da iscitam sve prethodno napisano ( ne razumem se u horoskop, pa cete mi oprostiti sto je dobrih 70% za mene spansko selo ) , samo bih se vatila na prvobitno pitanje,sa pitanjem: kombinacija znak podznak : rak-riba. O kojoj kolicini emocija tu govorimo? :D Hvala svima koji ce izdvojiti vreme da odgovore :)
 
Pozdrav svima. Pokusala sam koliko toliko da iscitam sve prethodno napisano ( ne razumem se u horoskop, pa cete mi oprostiti sto je dobrih 70% za mene spansko selo ) , samo bih se vatila na prvobitno pitanje,sa pitanjem: kombinacija znak podznak : rak-riba. O kojoj kolicini emocija tu govorimo? :D Hvala svima koji ce izdvojiti vreme da odgovore :)

Dupla voda svakako akcentuje osjecanja...ali to ne znaci da iz njih uvijek proizilaze reakcije koje su dobronamjerne i benefične za druge i sebe.Zato uvijek moramo to svoje unutrašnje emotivno biće da osvješćujemo...što naročito ljudima sa prenaglašenim arehetipom vode i koji se lako u tome pogube, traži da zarone u jedno dublje duhovno putovanje...koje će im onda omogućiti da tu veliku količinu tanane osjetilne percepcije kanališu benefično.

Josef Mengel ("Andjeo smrti") je npr bio riba/rak sa Ne u prvom polju pa je ipak na nesretnim ljudima vrsio razne brutalne i smrtonosne eksperimente. Dakle vidimo da njegova neosvjestena karta kaže da on nikako nije bio ravnodusan ili malodušan prema tim monstruoznostima ....nego je upravo suprotno ...hranio svoje izopaceno emotivno biće i u tome nalazio unutrasnje zadovoljenje...praktički je bio dusevni ,psihički bolesnik (neptun u raku u prvoj kvadrira veneru ,vladarku mjeseca ,pluton u 12.toj kvadrat sunce u ribama,mars u osmoj kvadrat saturn)
 
Poslednja izmena:
Kada se posmatra stradanje naroda pod nekom osobom, gleda se plasman Meseca.

Mesec u Vagi u 4 kuci upravo govori o ravnodusnosti prema ljudima, a najvise zenskim osobama (Mesec opozicija Venera). Venera(Bik Saturn Slava Biologija) u Ovnu (Mars, Uran tranzit Ovan WW2, nacisticka Nemacka pod vladavinom Ovna) govori ne samo o idealnoj poziciji za proslavljenje preko nedela, vec i traganja za genetikom ljudi u generalnom smislu (Mars Uran) preko sirokih masa ljudi (Uran, 11 u Ovnu, Venera aspektira 11 orb3). Upravo njegov plasman Marsa i Urana govore o potrebi da se kroz nasilne (Mars) eksperimente (VI + VII Mars+Uran) dodje do genetske superiornosti (Venera 11), a pogotovo u eksperimentima protiv majki i njihove dece (Mesec Vaga) te da se na kontu toga neslavno proslavi (Saturn kvadrat Mars + Uran).

Neptun kuca 1 u retro hodu otkrivaju osobu koja se ne moze uhvatiti olako, a on za svoje zlocine nikada nije odgovarao (12 u Blizancima, pobegao).

Njegov Neptun ga je odveo da uci genetiku u Poljskoj (Uran stepen Riba, Mesec u Ribama), a potvrdu za njegove eksperimente mozemo videti preko njegove 12te kuce (Blizanci).

Upravo je najvise eksperimenata vrsio nad identicnim blizancima (Pluton Merkur), a prema zenama je bio apsolutno surov (Neptun Mesec Venera).

Upravo Mars u VIII u Vodoliji, preko nosioca Urana u Jarcu koji je u direktnoj konjunkciji sa Marsom, govori o naslednim genima koji su bili pod konstantnom prismotrom (Neptun 1) za sve sto je imalo veze sa genima i biologijom (Saturn Bik, Venera Bikova), a sve u cilju potvrdjivanja ili traganja za nacistickom ideologijom "prvobitne rase" (Mars Uran) preko ledja zena i blizanaca (Venera, Merkur), s tim da je Venera bila daleko bolje pozicionirana u njegovoj karti, sto je doprinelo tome da upravo zene budu glavna i primarna meta u eksperimentima genetike (Saturn 11) na kontu bioloskih svojistava (Saturn Bik kvadrat Mars Uran).

Mesec u Vagi, kao i uvek, daju blagi osmeh na licu i nikada ne pokazuju svoje prave emocije koje mogu da se vidno poremete ukoliko ne postoji balans, ma kakav umisljeni balans bio u toku.

Iz ovoga mozemo da zakljucimo da 4 kuca nije igrala niti jednu bitnu ulogu kada je rec o genetici, vec su ljudi trpeli sve stradanje, a takodje moze da se nauci da kada se posmatra kolektivizam nikako se ne gledaju prve cetiri kuce, vec iskljucivo poslednje 4.
 
Dupla voda svakako akcentuje osjecanja...ali to ne znaci da iz njih uvijek proizilaze reakcije koje su dobronamjerne i benefične za druge i sebe.Zato uvijek moramo to svoje unutrašnje emotivno biće da osvješćujemo...što naročito ljudima sa prenaglašenim arehetipom vode i koji se lako u tome pogube, traži da zarone u jedno dublje duhovno putovanje...koje će im onda omogućiti da tu veliku količinu tanane osjetilne percepcije kanališu benefično.

Josef Mengel ("Andjeo smrti") je npr bio riba/rak sa Ne u prvom polju pa je ipak na nesretnim ljudima vrsio razne brutalne i smrtonosne eksperimente. Dakle vidimo da njegova neosvjestena karta kaže da on nikako nije bio ravnodusan ili malodušan prema tim monstruoznostima ....nego je upravo suprotno ...hranio svoje izopaceno emotivno biće i u tome nalazio unutrasnje zadovoljenje...praktički je bio dusevni ,psihički bolesnik (neptun u raku u prvoj kvadrira veneru ,vladarku mjeseca ,pluton u 12.toj kvadrat sunce u ribama,mars u osmoj kvadrat saturn)
zanimljivo:)
 
Hvala na odgovoru. Ja sam lav -jarac, ali je sin rak riba...sto meni od samog starta nije zvucalo najbolje :D Sto se rekacija tice, deluje da iz tih emocija za sad, uopste i ne proizilaze reakcije (nikakve, ni negativne ni pozitivne ). Deluje mi dosta zatvoreno.

Ako je zatvoreno-introspektivno, ne znači da je nije bogato :) ...simbolički, voda ,u svom najelementarnijem obliku i jeste takva, povučena,pritajena,nedokučiva,nejasna,nedefinisana..

Medjutim, važno je znati da nebitno kakva je kombinacija karte u pitanju i koji arhetip,element,aspekt,planeta,kvalitet je u nečijem životnom putu podebljan...uz zdravu samosvijest,je samo način na koji univerzum uči individuu da,koliko je to u njenoj moći,sebe gradi kao kvalitetnu ličnost (i naravno roditelja,staratelja da mu u tom pomogne)...Astrologija svakako moze pomoci da bolje razumijes izazove i unutrasnji svijet s kojim se tvoje djete specifično nosi...i da u skladu s tim mnogo kompatibilnije funkcionises sa njim.


@agatha

mhm...."nestao sa lica Zemlje" (Ne u prvoj,So u ribama) pobjegao vatikanskim podznemnim kanalizacionim putevima (Ma u vodoliji u osmoj) preko okeana i u Argentini živio pola života pritajeno skriven pod laznim identitetom.Nalaze mu plutajuće beživotno tijelo u moru i postoobdukciono zakljucuju da ga je strefila mozdana kap (MA 0°UR u osmoj) dok se kupao.
Vodom neosvješteno rukovodio ovaj životni put (neptun u 1. u rak)...u vodi završio svoju životnu inkarnaciju i zadužio
buduću (sunce i vl. četvrte u ribama u desetoj).
 
Poslednja izmena:
@Albino, hvala puno :) Mislim svaki roditelj, nevezano za horoskop , brine oko toga kako mu se dete oseca..Ja sam sad u situaciji...em pubertet, em ta neka urodjena zatvorenost, a ja ovakva kakva sam, ne umem bas da nadjem najbolji pristup da mu "pridjem". Da pitam, a da ne izazovem otpor :) Iskreno, po prirodi sam otvorena i komunikativna, pa mi je malo teze i da shvatim zasto i on nije takav ( koliko god shvatam da nismo svi isti, i koliko god postujem razlictosti :) )
 
Voli ga voli ga voli ga i nista ga ne pitaj. Verovatno je zbunjen sto se roditelji "ne vole", sto niste svi zajedno
Onda kompleksi klasicni tinejdzerski.
Mnogo je nezan kao ribe rak mada zavisi od celog Natala.
Kupi mu gitaru ili nekako neka umetnost.
I ti pricaj ako on nece ali sve nesto lepo i ako umes duboko :)

Joj pa ne znam. Nisam se ja juce razvela, on je bio mali, tako da smo mi skoro oduvek sami. Verujem da jeste zbunjen po nekim pitanjima, ali kad pokusam da pricam sa njim , recimo bas o tome, udarim u zid, a ne zelim da insistiram. Nece da mi kaze ni da li ima simpatiju na primer. Decko mi je misterija...mislim , nije mi misterija, osecam ga, i znam kad se kod njega kuva nesto, samo ne mogu uvek da dokucim razlog , i to me izludjuje. :)
 
Može se komentarisati o tananim nijansama u emocijama ova tri znaka. Emocije su najzanimljivije, zapravo. Kako i sta koji od ovih znakova voli. Znamo da je rak majka, ribe Holivud a skorpija, ali moze da se ode dalje od toga. I da su uporedi.
I ko je najemotivniji?

Rec je o tri tipa emotivnosti :)
Po nekom prirodnom poretku ta emotivnost sazreva od raka, preko skorpije do riba. Po tome ispada da su ribe "najemotivnije" (Isus Hristos je bio riba)
al sta ustvari znaci emotivnost !?

Iz mog iskustva rakovi odaju najveci utisak emotivnosti. To su ona klasicna zenska osecanja, zenska dusa, nestalna, suptilna, polustidljiva osecanja, koja se menjaju kao oscilacija talasa (mesec vladar raka).
Rakovi imaju detinjasto iskazivanje emocija, prema tome trebalo bi da su najcistiji i najiskreniji. Medjutim kako rakovi prolaze kroz razna emotivna iskustva i kako ona negativna ostavljaju tragove, pocinju biti uvrnuti i mogu postati pravi emotivni frikovi.
To se ne moze reci za skorpiju posto je ona uvek na ivici da pukne ! :D
tako da je to skorpijino prirodno stanje, ona se tu snalazi i ako se snadje, moze postati veoma emotivno inteligentna osoba.
Kod skorpije je najvise izrazen odraz emocija na ego, tako da je kod njih najveca borba sto se toga tice.
U ribama ta borba treba da dozivi svoj kraj i da pocne primat osecanja nad egom, u idealnom slucaju zrela emotivna licnost, koja je sposobna da veoma kvalitetno komunicira na emotivnom nivou s drugim ljudima.
I da moze lekovito da deluje na isceljenje druhih, bas kao u slucaju Isusa. Al nisu svi Isusi nazalost i cini mi se da veliki broj riba dozivljava sudbinu flegmatika i emotivnih melanholika, i taj impuls emotivne zrelosti na njih deluje poput droge koja uspavljuje njihovu zivotnu energiju.

Tako da ova tri znaka imaju toliko drugaciji odnos prema osecanjima da se moze steci utisak da se radi o razlicitim pojavama-pri njihovim ispoljavanju osecanja. :)
Al veoma lepa tema o kojoj se moze dosta diskutovati :manikir:
 
Ovo je ovnovsko takmičarsko pitanje... Više mi liči na te vatrene, Lav, Ovan... Kao ko više pokazuje.

Vodeni su introvertne emocije, nema tu toliko ekspresije, tako da je pitanje više pogodno vatrenim znacima.

A tu bih Lava stavila na prvo mesto. Najsrčanije pokazuje emocije kao da je za medalju. Previše...

Kako izmeriti nešto što je introvertno, ka unutra... Što upija... Za vodene bi više bilo pitanje, koji više emocija upija, koga više emocije ophrvaju. A tu su Ribe neprikosnovene, već su toliko nošene uraganima emocija da su naučile da plutaju i plivaju, ali to ne znači da se taj okean smanjio, samo su naučile da bivstvuju tako. Dakle mislim da Ribe najviše upijaju emocije.
 
Ovo je ovnovsko takmičarsko pitanje... Više mi liči na te vatrene, Lav, Ovan... Kao ko više pokazuje.

Vodeni su introvertne emocije, nema tu toliko ekspresije, tako da je pitanje više pogodno vatrenim znacima.

A tu bih Lava stavila na prvo mesto. Najsrčanije pokazuje emocije kao da je za medalju. Previše...

Kako izmeriti nešto što je introvertno, ka unutra... Što upija... Za vodene bi više bilo pitanje, koji više emocija upija, koga više emocije ophrvaju. A tu su Ribe neprikosnovene, već su toliko nošene uraganima emocija da su naučile da plutaju i plivaju, ali to ne znači da se taj okean smanjio, samo su naučile da bivstvuju tako. Dakle mislim da Ribe najviše upijaju emocije.

posle tvojih postova mogu zatvoriti temu... i ne samo ovu... :hvala:
 
Upijanje emocija je svakako za znak Ribe s obzirom da se vezuju za empatiju.

No, to ih ne cini emotivnijim od kardinalnog znaka Raka cija je planeta Mesec koja bukvalno vlada Emocijama, sto unutrasnjim, sto spoljasnjim.

Tako da je zakljucak da je Rak najemotivniji, tj. lako ga stvari mogu pogoditi i od istih se tesko ili nikako ne moze oporaviti kasnije. Zato ovom znaku odgovaraju najvise stabilni, cvrsti oslonci poput Jarceva, koji ce imati sve strpljenje za sve emotivne izlete koje jedan Rak moze da nacini.

Ribe svoje emocije lako mogu da sacuvaju i ne daju na sebe jer su promenljiv znak. Ne suocavaju se sa problemima, vec pobegnu od istog kada zagusti ili kada se osecaju da su pred ulovom. Iako sensitivnije, tj. osetljivije u odnosu na kardinalni znak Raka ili fiksni znak Skorpije, Ribe se vesto oporave lutajuci u fantaziju. Ta fantazija moze doci kroz razlicite vidove, bilo da su medikamenti, slikarstvo, muzika, religija, fotografija itd.

Za Ribu je najbolje da se bavi FOTOGRAFIJOM i video editingom, kao i za sve ljude sa jakim Ribe plasmanima.

Rak je emotivniji, dok su Ribe osecajnije.

Ipak, ni Ribe, a ni Rak nemaju tu vrstu dubine koju poseduje Skorpija. Iz tog razloga Skorpija izgleda kao da je bezosecajna, dok je situacija duboko veoma razlicite prirode i ovo skoro nikada ne pokazuju.

Mesec u Raku dodje i prodje. Mesec u Ribama se lako utopi. Mesec u Skorpiji je cista opasnost.

Sva tri znaka su usko povezana s emocijama, ali im pristupaju na razlicit nacin. Ipak, znak Raka prednjaci kao KARDINALNI (prvi u nizu) znak i samim tim prednjaci i Mesec koji naglasava Emocije.

Ribe su daleke, nesvesne. To su strahovi i koshmari. To su zatvori i ludnice. Osecajnost tu ne dolazi do izrazaja u svim svojim oblicima, vec samo patnja.
 
posle tvojih postova mogu zatvoriti temu... i ne samo ovu... :hvala:

Wow, kakav kompliment. I to od tebe. Hvala. :hvala:

- - - - - - - - - -

Ja jesam, ali svaki put burno reagujem :zcepanje:
Moj arhetip nije naviko da bude ostavljen. ;)

Dvanaestak... Jbg, riblji čovek mora da nauči da gubi, jer je u tome lepota. U tuzi... Treba da shvati da su to prevaziđene stvari, i da ima viših ciljeva od tih nekih očiglednih i banalnih... Što veća odricanja, bliži si tzv. bogu... :heart:
 
Wow, kakav kompliment. I to od tebe. Hvala. :hvala:

- - - - - - - - - -



Dvanaestak... Jbg, riblji čovek mora da nauči da gubi, jer je u tome lepota. U tuzi... Treba da shvati da su to prevaziđene stvari, i da ima viših ciljeva od tih nekih očiglednih i banalnih... Što veća odricanja, bliži si tzv. bogu... :heart:

Riblji covek sa vodolijanskim Suncem, moj lavić je prestravljen. :zcepanje:
 

Back
Top