Koliko ljudi u Srbiji simnja da su ocevi svoje dece...?

BLAJBI

Zaslužan član
Poruka
103.720
Zbog utvrđivanja očinstva svake godine stigne 60 zahteva u Laboratoriju za DNK Centra za sudsku medicinu Kliničkog centra Vojvodine, a analize pokažu da je svaki treći s razlogom sumnjao.

S obzirom na to da se nekada očinstvo utvrđuje i za više potomaka, godišnje se urade analize za oko 90 dece, što znači da njih 30 otkrije da su “tata” govorili čoveku koji im nije biološki otac.

Stalni sudski veštak forenzičke genetike i sudskomedicinske toksikologije dr Dragana Zgonjanin Bosić iz Laboratorije za DNK Centra za sudsku medicinu, toksikologiju i molekularnu genetiku Kliničkog centra Vojvodine, kaže da se veštačenja roditeljstva rade na lični zahtev ili po nalogu suda.

– I veštačenja na lični zahtev i po nalogu suda, sprovode se u Laboratoriji uz identifikaciju stranaka, odnosno nakon propisno utvrđenog identiteta. Za odrasle osobe to je lični dokument s fotografijom, a za maloletno dete izvod iz Matične knjige rođenih i obavezno prisustvo roditelja ili staratelja. Time je ispoštovan princip da bez sudske odluke poreklo čoveka može da se istražuje samo uz njegov pristanak, odnosno uz pristanak staratelja – navodi Zgonjanin Bosić.

Izvor: "Vesti Krstarice"
...............................................................................

STRASNO !

Znaci, svaki treci je napravljen van braka i to samo kod onih sto sumnjaju da dete nije njihovo.:eek:

A tek koji je procenat kod onih koji NISTA NE SUMNJAJU, onih koji SLEPO VERUJU ZENAMA kao ono naivno "Mene moja ne vara!"???

MORATE PROVERITI, za svaki slucaj, nemojte da vas ONA vuce za nos!:rtfm:
 
Poslednja izmena:
Upravo to. I to je već prežvakano.

Ali eto, izgleda da je stvar periodike da se malo, malo pojavi neko sa porivom da se os.re po nasim ženama, sa Blic nivoom razmišljanja.

2x napisah da se radi o lošem uzorku za izvođenje zaključka o čitavoj populaciji: već ranije zaključeno.

E sad, ili se neko pravi blesav i glup da to shvati ili je jednostavno maliciozan.
 
Zbog utvrđivanja očinstva svake godine stigne 60 zahteva u Laboratoriju za DNK Centra za sudsku medicinu Kliničkog centra Vojvodine, a analize pokažu da je svaki treći s razlogom sumnjao.

S obzirom na to da se nekada očinstvo utvrđuje i za više potomaka, godišnje se urade analize za oko 90 dece, što znači da njih 30 otkrije da su “tata” govorili čoveku koji im nije biološki otac.

Stalni sudski veštak forenzičke genetike i sudskomedicinske toksikologije dr Dragana Zgonjanin Bosić iz Laboratorije za DNK Centra za sudsku medicinu, toksikologiju i molekularnu genetiku Kliničkog centra Vojvodine, kaže da se veštačenja roditeljstva rade na lični zahtev ili po nalogu suda.

– I veštačenja na lični zahtev i po nalogu suda, sprovode se u Laboratoriji uz identifikaciju stranaka, odnosno nakon propisno utvrđenog identiteta. Za odrasle osobe to je lični dokument s fotografijom, a za maloletno dete izvod iz Matične knjige rođenih i obavezno prisustvo roditelja ili staratelja. Time je ispoštovan princip da bez sudske odluke poreklo čoveka može da se istražuje samo uz njegov pristanak, odnosno uz pristanak staratelja – navodi Zgonjanin Bosić.

Izvor: "Vesti Krstarice"
...............................................................................

STRASNO !

Znaci, svaki treci je napravljen van braka i to samo kod onih sto sumnjaju da dete nije njihovo.:eek:

A tek koji je procenat kod onih koji NISTA NE SUMNJAJU, onih koji SLEPO VERUJU ZENAMA kao ono naivno "Mene moja ne vara!"???

MORATE PROVERITI, za svaki slucaj, nemojte da vas ONA vuce za nos!:rtfm:

30 od 60000 je 0,05%. Mali je to procenat da bi se išta zaključilo. Procenat mora biti veći od 20 do 100 puta da bi mogla nekakva dalja ocena da se da.
 
Prema psiholoskom profilu sadasnjih muskaraca, verujem da u nekom trenutku posumnja bar 50%, jos 30% ne zeli ni da razmislja o tome,

a od onih 50% vise od pola ne sme ni da izjavi sumnju dok se nesto ne desi.

Pretpostavljam da jedna trecina i nisu ocevi.

Dobar komentar! :ok:

I ja mislim slicno.


Cak vidim da i sama tema o ovom PROBLEMU neke muskarce uznemirava....:D
 
Nije uvek neophodna analiza DNK.

Svako dete mora imati nešto što podseća oca. Kada sam prvi put video mladića koji je sin mog poznanika, smesta sam znao čiji je! Bio je isti otac samo u mlađem izdanju!

Između ostalog i to. Pretpostavljam da je to i jedan od razloga da pojedini pristupaju testiranju: ne liči.

30 od 60000 je 0,05%. Mali je to procenat da bi se išta zaključilo. Procenat mora biti veći od 20 do 100 puta da bi mogla nekakva dalja ocena da se da.

Tacno, ali ovde, izgleda, nije poenta u valjanom zaključivanju.
 
Zna se kako se prave deca, a vala zna se i sa kim.

Ali u svakom slučaju testovi su super stvar, na kraju, kao i sve ostalo što se oslanja na činjenice, a ne na nečiju reč, pošto ljudi očito lažu, pogotovo da bi ostvarili materijalnu korist.
Objektivizovanje i razotkrivanje tuđe intime nikad nije bilo dostupnije. Al kakvi su neki, za bolje i nisu.

Ja sam čula, ali ne mogu da tvrdim, iako apsurdno zvuči - da državne laboratorije uvek potvrđuju očinstvo da bi ta deca šatro bila zbrinuta. Ne znam da li je tačno, al s obzirom gde živimo ne bi me čudilo.
U svakom slučaju, sve škakljive teme ovog tipa su mi malo španska serija fazon.
 
A zamisli da se neka porodična NVO izbori za to da utvrdjivanje očinstva bude obavezno kao i vakcinacija! I to odmah po porodjaju! Ja to ne mogu ni da zamislim...
Jel bi imao neko nešto protiv ovoga? Koje bi se pravo tad "oštetilo"? Pravo na kurvarluk?

Nije uvek neophodna analiza DNK.

Svako dete mora imati nešto što podseća oca. Kada sam prvi put video mladića koji je sin mog poznanika, smesta sam znao čiji je! Bio je isti otac samo u mlađem izdanju!

Za dečake, recimo i da je tako, donekle, ali za devojčice je to malo teže.
Koliko god sin ne-ličio na oca, postoje neke telesne osobine koje svaki sin doslovno mora da povuče oca.
 
Poslednja izmena:
Ja sam čula, ali ne mogu da tvrdim, iako apsurdno zvuči - da državne laboratorije uvek potvrđuju očinstvo da bi ta deca šatro bila zbrinuta. Ne znam da li je tačno, al s obzirom gde živimo ne bi me čudilo.
U svakom slučaju, sve škakljive teme ovog tipa su mi malo španska serija fazon.

Ja sam siguran da je ovo istina, da nije urbana legenda...
 

Back
Top