NA KOGA SE SRBIJA MOZE OSLONITI?

ko bi srbiji bio najbolji saveznik

  • Italija

  • Slovenija

  • Nemacka

  • Francuska

  • Rusija

  • USA

  • neko treci


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.
Зна се:
China_Flag_on.gif

Краљ Истока, армија од 200.000.000

Ма зезам се... куд би јаааа ;)

Мислим да не треба у данашње време склапати чврсте савезе, а помоћ ће пружити онај ко у томе види свој интерес. Некоме неће одговарати преседан у виду нарушавања територијалног интегритета (Русија, Кина...); некоме би одговарало разводњавање ЕУ (Америка, Британија); неко има привредне интересе (Италија, Немачка)...
Све је то контигентно... Сад ћу прекопирам шта је Заратустра рек'о.
Ја мислим да је занимљивије питање на кога се можемо угледати у свом развоју.
 
Adalv:
Руси и Немци. Са њима знаш на чему си.

Факат знаш на чему си. Извини Нексусе, али твоји Французи су ... мада признајем да су спречили рушење мостова на Сави.

Zarathustra:
Јасно је да се свет претвара у глобалну творевину коју индивидуална свест, а чак ни колективна не могу више пратити. Према томе ситуација у белом свету као и код нас на брдовитом Балкану, тако се и потврђују теза према којој у постмодерном свету не постоји више основа за уздање у ''стабилне системе'', јер и на глобалном плану утисак хармоније је веома кремаст привид.
Можда је црна рупа и сопственог ширења прешла у фазу скупљања...... It's waiting for to see the outcome !

Претпостављам да би се око овога могла сложити већина људи па били они националисти, комунисти, пагани, демократе, само да нису лицемери.

Толико о могућности да се нешто фиксира у овом добу постмодерне
ТАКО ЈЕ ГОВОРИО ЗАРАТУСТРА
 
pa ne znam do 2003 smo se oslanjali na nemce...sad kad je došla merkelova,verovatno bi puk'o savez...

možda je najbolje ne vezivati se čvrsto ni za koga....
mada ja bih prednost dao francuskom,nemačkom,italijanskom,ruskom kapitalu nad slovenačkim,hrvatskim....
 
Glasao sam za Francusku,jer nisam mogao da nadjem nikog drugog van liste. mislim da Srbija treba da se oslanja na kompletnu EU,pre svega,a prvenstveno na Francusku,Nemacku, Italiju i Grcku.
Mada sa ovakvim nashim ponashanjem sam jako skeptican u vezi svega. Ja sam vrlo nepoverljiv,pa u skladu sa tim ne bi se ni sa kim veziva "pupcanom vrpcom".
Treba sa sto vise zemalja sa slicnim interesima graditi dobre odnose. A to je jedan jako kompleksan posao i odnos,tako da ja ne vidim nikoga od nashih politicara ko bi mogao da izvodi tu "akrobaciju".
I ne treba terati inat sa USA.
Zaboravio sam da dodam da je uzasno vazno povezivati se sa zemljama Skandinavije.
 
PLESsitnihDEMONA:
Pagane,pa neeeeznam bas koliko su nam Talijani nakoljeni. Ako ti imas neke pozitivne informacije ja to postujem...

pravo da ti kazem prilicno jesu...pre jedno mesec dana sam na b.brdu gledao svadbu naseg tipa i talijanke... :D
pa dovlacio koshtunije ogromnu delegaciju zabara ovde pre nekog vremena,diplomatski odnosi su nam nikad bolji,a i veoma su privredno zainteresovani za srbiju
 
Kada ti pomenu svadbu...hehehe...ja sam prosle godine bio na svadbi sestre od mog dobrog druga i bile su neke dve Talijanke. Kako su bile blesave i kako su igrale i skakale unaokolo...Totalno su bile zatecene kako to kod nas sve izgleda i kako se veselimo. Bile su mnogo smesne,igrale su sve vreme. :lol:
MAda je svadba bila kulturishka u finom restotranu.
 
serb_pagan:
pravo da ti kazem prilicno jesu...pre jedno mesec dana sam na b.brdu gledao svadbu naseg tipa i talijanke... :D
pa dovlacio koshtunije ogromnu delegaciju zabara ovde pre nekog vremena,diplomatski odnosi su nam nikad bolji,a i veoma su privredno zainteresovani za srbiju
A nisi primetio da su svi nesto u poslednje vreme zainteresovani za Srbiju, najvise su bili zainteresovani za nju 1999. godine :lol:
Naravno da ce biti zainteresovani za buraniju koja naseda na kojekakve price. Srbi, narod najnaivniji.

Man'te se medjunarodnih partnera, kome je to jos nesto dobro donelo...
 
Ljudi,shavtite da niko na ovom svetu ne moze sam. I da i najjace drzave traze partnere i saveznike za svoje interese. A posebno Srbije ne moze sama.Ne da ne moze,nego je i sa ovakvom mrsavom podrskom zapada totalni outsider.
Niko ne moze bez prijatelja. Nemas sa kim da se druzis,da odes u kafanu,da odes na veceru,rucak,zurku,da te neko nadje dobra posao,da te preporuci,da ti pomogne pri unapredjenju,da sa nekim popricas...niko ne moze sam.
 
naravno da ne možemo sami...samo je pitanje za koga da se vežemo...
tu je najbitnija pametna privatizacija
tj. vezivanje moćne strane zemlje za nas preko finansijskih interesa kompanija iz te zemlje...nema ništa iz ljubavi,ili možda ima ali malo...
umesto toga mi prodajemo slovencima i domaćim bizMismenima
a za uzvrat i jedni i drugi nas yebu još više....
 
PLESsitnihDEMONA:
Ljudi,shavtite da niko na ovom svetu ne moze sam. I da i najjace drzave traze partnere i saveznike za svoje interese. A posebno Srbije ne moze sama.Ne da ne moze,nego je i sa ovakvom mrsavom podrskom zapada totalni outsider.
Niko ne moze bez prijatelja. Nemas sa kim da se druzis,da odes u kafanu,da odes na veceru,rucak,zurku,da te neko nadje dobra posao,da te preporuci,da ti pomogne pri unapredjenju,da sa nekim popricas...niko ne moze sam.

Потпуно се слажем са Тобом ПсД да су нам потребни ПРИЈАТЕЉИ... и верујем да наши копају и рукама и ногама да придобију неког пријатеља, међутим, бојим се да МИ НИКОМЕ НИСМО ПОТРЕБНИ КАО ПРИЈАТЕЉИ него евентуално као место са кога ће узети ресурсе, добити јевтину радну снагу или неке концесије да нам посисају крв "на сламку"...
 
eremita:
Потпуно се слажем са Тобом ПсД да су нам потребни ПРИЈАТЕЉИ... и верујем да наши копају и рукама и ногама да придобију неког пријатеља, међутим, бојим се да МИ НИКОМЕ НИСМО ПОТРЕБНИ КАО ПРИЈАТЕЉИ него евентуално као место са кога ће узети ресурсе, добити јевтину радну снагу или неке концесије да нам посисају крв "на сламку"...
Nije to daleko od istine,uopste. Ali to je tako,jer smo se mi kasno probudili,a i jos smo sanjivi i ne znamo gde smo se probudili i sta treba da radimo.
 
eremita:
Потпуно се слажем са Тобом ПсД да су нам потребни ПРИЈАТЕЉИ... и верујем да наши копају и рукама и ногама да придобију неког пријатеља, међутим, бојим се да МИ НИКОМЕ НИСМО ПОТРЕБНИ КАО ПРИЈАТЕЉИ него евентуално као место са кога ће узети ресурсе, добити јевтину радну снагу или неке концесије да нам посисају крв "на сламку"...
EREMITA,mislim da malo brkamo lončiće.
nema tu prijateljstva već samo IMA INTERES ,NEMA INTERES a mi smo neozbiljni te niko neće da stane ispred nas.mnogo gluposti smo pravili.
 

Back
Top