Isidora Bjelica - Veštice ili svetice

A šta su to veštice?
Isidora bi se mogla malo potruditi da shvati i razume jezik na kome piše.
Veštica, u srpskom i još po nekim jezicima je proizašlo iz vešta. Ona je vešta žena pa je veštica. Južni sloveni su takve uzdizali, pa i oni što su takve imali u porodici po njima su se nazvali. Ima li Vještica oko Vas? U mojoj zgradi žive jedni što se tako zovu.
Dakle, veštica je ona koja je na suprotnoj strani od gatara, vračara, baba roga i kojekakvih drugih žena njima sličnim. Ja obožavam veštice i u gradaciji žena ih stavljam iznad svih ostalih.
 
Milena_9:
Tako se zove knjiga.
Nepoznate price iz zivota nasih/ srpskih/ vladarki.
Napisala Isidora Bjelica.
Bez obzira ko je voli ili ne voli, pomenutu Isidoru, vredi procitati knjigu. Kratko i intrigantno stivo.
Интригантни дух? Да, те жене су чудо, још када се докопају власти. На жалост, то је у супротности са освајањем сопствених моћи. Зато су мудрије оне што су из сенке владале, па и ако би им владару глава пала, своје су извлачиле живе. Треба ли се подсетити историје?
 
Ajme, teskih reci na racun nasih vestica!Pa sta su trebale da rade, da poprime indijski manir i zavrse u prahu i pepelu sve skupa sa njegovim velicanstvom?

Znas zasto mi se dopala knjiga? Nisam imala prilike da se poblize upoznam sa zivotima nase jedine srpske carice - Jelene, pa sa cudnovatim likom mladjahne Simonide, te britkom pamecu jedne Jerine koja je prokleta. Nekako je nasa istorija po tom pitanju bila dosta nemusta. I. Bjelica je , sta god mislili o njenom majstorstvu / ili diletantizmu/ , pre nego sto je pocela da pise knjigu o kojoj pricamo, proucila iz meni nedostupnih izvora njihove zivote i prenela ih cinjenicno u price. I svaka od njih je doista bila izuzetan covek / covek je odrednica za ljudsko bice nevezano za pol/.
 
Milena_9:
Ajme, teskih reci na racun nasih vestica!Pa sta su trebale da rade, da poprime indijski manir i zavrse u prahu i pepelu sve skupa sa njegovim velicanstvom?

Znas zasto mi se dopala knjiga? Nisam imala prilike da se poblize upoznam sa zivotima nase jedine srpske carice - Jelene, pa sa cudnovatim likom mladjahne Simonide, te britkom pamecu jedne Jerine koja je prokleta. Nekako je nasa istorija po tom pitanju bila dosta nemusta. I. Bjelica je , sta god mislili o njenom majstorstvu / ili diletantizmu/ , pre nego sto je pocela da pise knjigu o kojoj pricamo, proucila iz meni nedostupnih izvora njihove zivote i prenela ih cinjenicno u price. I svaka od njih je doista bila izuzetan covek / covek je odrednica za ljudsko bice nevezano za pol/.

Sačuvaj bože, di će goreti.
Znaš, ja to posmatram kao neko stanje u prirodi. Videćeš šta onaj priča o tome. Razotkriva čitav mehanizam čiji smo i mi deo. Meni je bilo muka kad sam to uvideo iz njegovih knjiga. Strašno sa koliko malo svesnosti funkcionišemo. A, kao, mislim, dakle postojim.
Nemoj brate da misliš. Manje ćeš gluposti napraviti. Rekoh tad sebi.
 
djidjo:
Milena_9:
Tako se zove knjiga.
Nepoznate price iz zivota nasih/ srpskih/ vladarki.
Napisala Isidora Bjelica.
Bez obzira ko je voli ili ne voli, pomenutu Isidoru, vredi procitati knjigu. Kratko i intrigantno stivo.
Интригантни дух? Да, те жене су чудо, још када се докопају власти. На жалост, то је у супротности са освајањем сопствених моћи. Зато су мудрије оне што су из сенке владале, па и ако би им владару глава пала, своје су извлачиле живе. Треба ли се подсетити историје?
:oops: tvoje energetsko polje je upereno ka njima... :oops: sad znam gde si ga postavio? :P sala
 
VARNA:
djidjo:
Milena_9:
Tako se zove knjiga.
Nepoznate price iz zivota nasih/ srpskih/ vladarki.
Napisala Isidora Bjelica.
Bez obzira ko je voli ili ne voli, pomenutu Isidoru, vredi procitati knjigu. Kratko i intrigantno stivo.
Интригантни дух? Да, те жене су чудо, још када се докопају власти. На жалост, то је у супротности са освајањем сопствених моћи. Зато су мудрије оне што су из сенке владале, па и ако би им владару глава пала, своје су извлачиле живе. Треба ли се подсетити историје?
:oops: tvoje energetsko polje je upereno ka njima... :oops: sad znam gde si ga postavio? :P sala
Moje energetsko polje je samo moje i retko ga delim sa nekim. Kada bi ga ka nekom uperio onda bi pravio gluposti. Ovako se bavim samo sa sopstvenom, a Vama hvala na pomoći. Bez šale, koristi mi.
 

Back
Top