дилема дал поднети кривичну пријаву

Владан

Buduća legenda
Poruka
35.699
Украли су ми картицу са банкомата у граду А, сат времена касније у другом граду Б (даље 30-ак км) су покушали да скину новац са банкомата. Наравно нису успели јер је који минут раније картица привремено блокирана срећом. Банка каже да имају фотографију лопова.. Али да хоћу да сазнам да морам прво у полицију да поднесем кривичну пријаву а онда банка по службеној дужности полицији доставља фотографију или видео. Банка зна адресу, тачно време кад је лопов покушао да неовлашћено подигне новац и наводно имају фотографију. Дал да одустанем и искулирам или да ствар терам до краја? У дилеми сам.. :think:
 
Да би неко покушао да скине новац са банкомата прво мора да се "улогује" а то значи прво да укуца пин број а тек онда да куца жељену цифру коју жели да подигне, а ако је он покушао да скине 10.000 а потом и 5.000 он је знао мој пин број? јер не можеш трансакцију ако не знаш пин.. Зна се шта иде прво...

Знам тачно време када је покушао у минут, знам да је Београд.. Банка зна много више, улицу, фотку....
 
Poslednja izmena:
Сумњам на једног из моје улице... био је близу банкомата тих минута и ради у Београду... Можда није он... али...

generalno treba ti sekunda vremena da ukucaš pin, tako da ne kapiram kako je neko to mogao videti, aj da ne detaljišem kako je mogao uzeti karticu..
 
Картица била у џепу од горњег дела тренерке, веома лабаво и приступачно... журио сам. Лак плен.

neiskusno ((:
nego i dalje ne kapiram kako ti je mogao videti pin.
Nego sa karticama je veći problem to što ne mora niko pin da ti zna, lepo šopinguje i prisloni je da se očita- plaćeno bez muke i pina.
 
neiskusno ((:
nego i dalje ne kapiram kako ti je mogao videti pin.
Nego sa karticama je veći problem to što ne mora niko pin da ti zna, lepo šopinguje i prisloni je da se očita- plaćeno bez muke i pina.

Изгледа да је глуп. У продавницама типа самопослуге до 1.000 дин ти не траже пин број.
 
Надам се да ће до сутра ујутро бити још коментара, јер тад одлука пада...

Vise kosta tuzba,nego i da je uspeo da podigne,nesto para na bankomatu.Ako ti je bas stalo onda ga stisni negde gde nema svedoka i za gusu i da ti prizna da je on uzeo karticu.Zvekni mu neku samarcinu za tvoje nerviranje,ali opet kazem pazi da nema svedoka.Cisto da malo zadovoljis dusu i ponos.Inace od prijave nikakve vajde,samo veci problemi i sikiracija.
 
Да би неко покушао да скине новац са банкомата прво мора да се "улогује" а то значи прво да укуца пин број а тек онда да куца жељену цифру коју жели да подигне, а ако је он покушао да скине 10.000 а потом и 5.000 он је знао мој пин број? јер не можеш трансакцију ако не знаш пин.. Зна се шта иде прво...

Знам тачно време када је покушао у минут, знам да је Београд.. Банка зна много више, улицу, фотку....

Ne mora da znaci.. Na nekim bankomatima ti traze sifru, zatim ti daju da uneses iznos koji hoces i onda ti tek jave da sifra nije dobra :lol:
U svakom slucaju prijavi policiji. Tebe ne kosta nista a lik mora da odgovara.
 
Ali dobra je ova, maznuo karticu a nije iskusan....to je zanimljiva prica sa krstarice....ovde stvarno dolaze virtuelne osobe....setajuci po temama, majke mi sticem utisak da ovde nema normalne osobe, nego sve mastari ili lazovi...

Niko se danas ne razbija da te primora da ga primoravas da radi..
Znaci uvek se trazi ako hoces da odustanes, bice odustajanja...
Tako da ne vidim da ti neko nece dozvoliti da povuces krivicnu kasnije..
Zaboravio sam da pitam ove sto znam da su ukebali svoju familiju koja im je uspesno dizala pare sa kartice, kako su zataskali pa rodbina nije otisla u zatvor...
 
Ако нема материјалне штете, полиција неће хтети ни да те саслуша. Мени су једном били изџепарили мобилни у аутобусу, отишао да пријавим у полицију, држали ме два сата и причали вицеве, да би онда неки инспектор сишао доле и рекао да је мала вредност украденог телефона.
 
U Srbiji u 50% slucajeva lopov je poznanik....
Tako da ljudi masovno ne prijavljuju cak i kad im policija kaze ko je....
E sad, kako ces ti, to ne znam..

- - - - - - - - - -

Ali ti ljudi znaju pin, a ne znam kako ide kad se ne zna pin...

Ako zapišete pin negde uz karticu, zapišite ga naopako, tj, unatraške.
Tada će ta informacija biti prosledjena policiji.
 
Ако нема материјалне штете, полиција неће хтети ни да те саслуша. Мени су једном били изџепарили мобилни у аутобусу, отишао да пријавим у полицију, држали ме два сата и причали вицеве, да би онда неки инспектор сишао доле и рекао да је мала вредност украденог телефона.


Po zakonu, za sve ispod 5000 dinara je sitna krađa, za šta mora da se podigne privatna tužba. Za sve preko toga javni tužilac te goni po službenoj dužnosti. Pokušaj obične krađe je krivično delo.

Ne moraš da odeš u policiju, možeš i u nadležno tužilaštvo. Takođe ne moraš da čekaš satima da ti neko uzme usmenu izjavu na zapisnik, prijavu možeš sam da napišeš i samo je predaš. Nije nikakva raketna nauka, to je neformalan akt, svako može da je napiše (mada svakako na netu postoje primeri obrazaca krivične prijave i objašnjenja kako je najbolje napisati) njome se tužilaštvo samo obaveštava da je krivično delo izvršeno, a dalje tužilac procenjuje šta i kako...

Naravno, što više dokaza se priloži u prijavi, to bolje.
 

Back
Top