Strogo kontrolisan ludak

Kao prvo s ludaci i mudraci se ne druzim, ali ako vec mora onda nije tesko.

Kontrolisana "ludost" je malo preteran izraz za nase shvatanje ludosti,

jer ko moze da kontrolise ludost taj ili nije lud ili ne moze da kontrolise tu ludost.

Da bi nesto kontrolisao prvo moras da shvatis mehanizme kako funkcionise,

a ima zakonitosti onda je vec kontrolisana i ne spada u ludilo.

Po meni " kontrolisani ludak" je covek koji razume svoju podsvest i

moze da je koristi u realnom svetu, takav on bi bio nadcovek.
 
da, ima smisla.

- - - - - - - - - -

"Luda osoba nema konstantan i postojan tok iskustva i njena svesnost je veoma rastrzana. Ona je neorganizovana spolja i potpuno slepa iznutra. Suprotno tome, svesnost osobe koja je probudjena je trajna i postojana. Dok osoba sa probudjenom svesnoscu moze donositi jasne odluke i sudove, luda osoba ne moze. Ludilo i spiritualno budjenje se mogu okarakterisati kao odredjeni nedostatak kontrole, ali spiritualno probudjena osoba je vodjena visom svescu, dok luda osoba nije."

Kundalini Tantra, Svami Satjananda Sarasvati

:think:
 
nije tačno.
imaš primer npr. sužene svesti i svašta nešto.

- - - - - - - - - -

naravno da postoji / moguća je viša, povišena svest.
potrebno je "samo" dovoljno smiriti um.
smirenijeg uma opažamo šire i više nego kad nam je svest sužena, u nekom strahu i / ili drugim negativnim emocijama.
briga neka npr. ako fercera negde, makar i u pozadini, podsvesti - "koči" šire opažanje, višu svest.
to je neko moje mišljenje o tome.

- - - - - - - - - -

‚Svaki put kada bih stupao u povišeno stanje svesti uvek sam osećao kao da mi sa očiju spada veo, kao da sam ranije bio delimično slep, a sada mogu da vidim. Sloboda i čista radost koje su me obuzimale u tim prilikama ne mogu se uporediti ni sa čim što sam ikada iskusio. A ipak, istovremeno, postojalo je i zastrašujuće osećanje žalosti i čežnje koje je išlo ruku pod ruku sa tom slobodom i radošću. Don Huan mi je rekao da ne postoji celokupnost bez tuge i čežnje, jer bez njih ne može biti trezvenosti, niti dobrote. Mudrost bez dobrote, rekao je, i znanje bez trezvenosti, beskorisni su.‚‚

Castaneda
 
da, ima smisla.

- - - - - - - - - -

"Luda osoba nema konstantan i postojan tok iskustva i njena svesnost je veoma rastrzana. Ona je neorganizovana spolja i potpuno slepa iznutra. Suprotno tome, svesnost osobe koja je probudjena je trajna i postojana. Dok osoba sa probudjenom svesnoscu moze donositi jasne odluke i sudove, luda osoba ne moze. Ludilo i spiritualno budjenje se mogu okarakterisati kao odredjeni nedostatak kontrole, ali spiritualno probudjena osoba je vodjena visom svescu, dok luda osoba nije."

Kundalini Tantra, Svami Satjananda Sarasvati

:think:
Ako izjednacimo terminologiju, koja je vrlo sarena, necu da se pozivam na witgenstajna bas zbog terminologije, onda bi visa svest bila nadsvest koja nije svest i suzuki je u pravu, najzad. Probudjen covek bi bio onaj koji moze da to "haoticno ludilo" prevede u svest, da je razume ili da zna znacenja.Ja to tako razumem iako nisam ni probudjen ni osvescen ni nadcovek, ali takve osobine mogu da vidim kod ljudi.
Pored ovoga sam primetio jednu pravilnost....ljudi koji imaju jaku nadsvest, imaju samo jedan mali kanalcic kojim je pretvaraju u svest i potrebno je mnogo vremena da rastumace to sto podsvest kaze, a sto je jos gore zbog te komunikacije i uticaja nadsvesti gube pojam o realnosti na trenutke, pojam o vremenu,
i sve to im pravi velike probleme koje onda prelome ne racunajuci vise na signale koji pristizu.
 
Po Ken Keyes jr. - u, čak postoji skala svesti:

Skala za prepoznavanje vaseg Centra Svesti svakog trenutka


1.Centar Sigurnosti
2.Centar Uzbudjenja
3.Centar Moci
4.Centar Ljubavi
5.Centar Izobilja
6.Centar Svesnosti o Sebi
7.Centar Kosmicke Svesti

...

moje mišljenje - ovo bi možda odgovaralo tim čakrama.
koliko sam shvatio, prvi centar više svesti je taj centar ljubavi, ili ako gledamo po čakrama - anahata čakra, srčana.
 
ne možeš da kažeš ''nije tačno'' i posle dodaš ''to je moje mišljenje'' :dash: mišljenje ne može da bude tačno ili netačno
naravno da ne postoji,samo u maštama zaludnih individua koje su utripovale da su ''probudjene'' i da su nekakvi ''ratnici'' c c c

možda je svest jedna, ali umovi su možda slobodniji ili neslobodniji, otvoreniji ili zatvoreniji...
upravo ovo
 
ne možeš da kažeš ''nije tačno'' i posle dodaš ''to je moje mišljenje''

pravo veliš.
zaboravio sam da napišem "mislim da" nije tačno.
brzopletost jbg.
izvinjavam se.
uglavnom se trudim da budem precizan u izražavanju.

- - - - - - - - - -

Da li se slazemo da covek ima svoj svesni deo i svoj nesvesni deo medju kojima postoji komunikacija, ne odredjujuci mu funkciju?

možda može tako da se kaže.
 
Izbrisati granicu između ego svjesti i opšte svjesti kao takve je opasna stvar jer možete izjednačiti sebe sa opštom svjesti. K.G Jung

...

razmišljam, možda se toltečka "strogo kontrolisana ludost" sastoji u tome - da ne deluješ previše opičeno u društvu :hahaha:
 
Da li se slazemo da covek ima svoj svesni deo i svoj nesvesni deo medju kojima postoji komunikacija, ne odredjujuci mu funkciju?

da
taj ''nesvesni deo'' je poznatiji i pod nazivom refleks,instinkt

pravo veliš.
zaboravio sam da napišem "mislim da" nije tačno.
brzopletost jbg.
izvinjavam se.
uglavnom se trudim da budem precizan u izražavanju.
prihvatam izvinjenje
i ja
 
:mrgreen:

wednesday-addams-quotes-tumblr-59173.gif
 
Moje mišljenje, a možda i nešto iskustva:

Ratnici nisu homicidal manijaci.
Njihov rad je usmeren ka sebi, pa tako i njihovo 'ludilo' može biti usmereno samo ka njima samima.

“Ljudi koji razmišljaju i govore o riziku su kukavice i takvi ljudi ne treba da praktikuju jogu. Za njih je bolje da jedu, piju, ožene se i umru neprosvetljeni. “

Svami Satjananda Sarasvati
 
Moje mišljenje, a možda i nešto iskustva:

Ratnici nisu homicidal manijaci.
Njihov rad je usmeren ka sebi, pa tako i njihovo 'ludilo' može biti usmereno samo ka njima samima.

“Ljudi koji razmišljaju i govore o riziku su kukavice i takvi ljudi ne treba da praktikuju jogu. Za njih je bolje da jedu, piju, ožene se i umru neprosvetljeni. “

Svami Satjananda Sarasvati

BojaMagije, koju sam citirao, nije ratnica, te ni vrsta kontrolisanog ludila nije iz istog miljea.

Ona svoje ludilo najviše voli da pedstavlja kao ova devojčica iz ove komedije na slici, barem se meni tako čini...zato mi je ova ilustracije lepo legla na njen komentar na naslov teme:"Ta sam!" :mrgreen: :lol:
 
da
taj ''nesvesni deo'' je poznatiji i pod nazivom refleks,instinkt


prihvatam izvinjenje
i ja

Kad bi to bilo tako jednostavno...macke bi uglavili u nadljude.

Iako ne spada u svest, instinkt nije nadsvest, jer se javlja u opustenim stanjima,
a prenosi samo impulse bitne za opstanak. Insinkt je ispod svesti, podsvest recimo,
osnova svesti. Instinkte mozemo da prevodimo u svest i deluju kao deo odbrambenog mehanizma.

- - - - - - - - - -

BojaMagije, koju sam citirao, nije ratnica, te ni vrsta kontrolisanog ludila nije iz istog miljea.

Ona svoje ludilo najviše voli da pedstavlja kao ova devojčica iz ove komedije na slici, barem se meni tako čini...zato mi je ova ilustracije lepo legla na njen komentar na naslov teme:"Ta sam!" :mrgreen: :lol:

Cuvaj se ujke...zna da iskoci nepozvan, a i jeste malo lud...kontrolisano.
 

Back
Top