Prelivanje radne etike

Umri_muski

Legenda
Poruka
55.032
Stvar je jednostavna po funkcionisanju , ali nekako je nevidljiva ljudima.

Ako se neko izivljava nad radnicima u smislu zahteva posebne zahteve ili to cini na nacin koji je neprimeren korektnom ponasanju i dobija reaktivan odgovor koji mu je neprimeren, desava se kazna ili otkaz.
Taj otkaz je nesto sto stvara novo okruzenje i na tom mestu i na svim radnim mestima u tom okruzenju.
Mala promena ali je promena.

Ponavljanjem takvog ponasanja radno okruzenje u vecini firmi postaje manje ljudsko a vise produkciono, ne znaci i produktivno.
Produktivnost se takodje zloupotrebljava kao razlog za razna neljudska ponasanja.
U svakom slucaju svaki otkaz pojacava popularnost takvog ponasanja poslodavca prema radniku.

Druga stvar koja pojacava neprilicno ponasanje poslodavca prema radniku su osobine samih radnika , njihove psiholoske karakteristike koje dosta zavise od drustva i samim tim i vlasti i sta vlast radi pojedincu preko ustanova, institucija i redovnih obaveza koje pojedinac mora da ispunjava...

Malo ko to sagledava, pa je poznata hronicna nelecenost srpskog radnika, jer lecenje je uzasno komplikovano za izvesti u drzavnim medicinskim ustanovama, jer em se ceka, em nisu uskladjene dijagnosticke metode, pa se uzasno cesto desava da jedan nalaz zastari dok se drugi potreban za specijalisticki pregled ne dobije...a to je samo potreba za pravi prvi specijalisticki pregled...

Naravno ima i negativnosti koje nisu indukovane, tj nevaspitanje i mentalitet lenstine donosi razne komplikacije u odnosima ljudi , pa i radnika prema drugima, radniku ili poslodavcu...

Ovde je tema ono sto je izuzetno zarazno i opasno..
Prelivanje tih pojedinacnih ispada van korektnog ponasanja koji se nekad i neopravdano prosire poput svetlosti...

Sindikati su udruzenja najglasnijih radnika, a ne najsposobnijih ili najobucenijih za taj posao zastite pravnih ili ljudskih interesa.
 
to se kraće kaže - zinulo fukari dupe za pare

setih se scene nekih fingiranih uličnih protesta sindikata "nezavisnost":
ljubav, poštenje, mir u svetu i ostale borbe

trešte zvučnici iebe se njima kome smetaju
navatali neku omladinu na emocije radi brojnosti
obezbedjena klopa i sokovi

onda podele omladini zastave da mašu i upute ih gde da idu
a stariji sindikalci kad se uveriše da je omladina zamakla te ostali sami pojedoše sve sendviče
a sokove nisu hteli jer "drže dijetu" pa su nosili kući da ne propadne.

ja pridjoh jednom fakultetski obrazovanom i zaposlenom profesoru koji se kao žalio na platu od 75.000:
"profo, podeli ti meni letke kao prolazniku, napriča mi šta vlast lopovska radi,
a ti mene ne ponudi ni jednim od četri pojedena sendviča na moje oči"

beše to pre 4 godine
a i nestao jedan ranac od omladinca ostavljen kod centralnog pulta
 
Poslednja izmena:

Back
Top