Da li je zdravo led osvetljenje .

-vitamin

Primećen član
Banovan
Poruka
872
Skeptičan sam prema led osvetljenju .
Prvo što sam primetio , a vezano za fotografiju , da pod led svetlom
treba skoro isto wati kao i sa klasičnim sijalicama da bi ambijent imao istu osvetljenost .
Drugo odziv boja je nerealan , a svetlo deluje grubo.
Kako li to osvetljenje, na dugoročnom planu utiče na vid , da li je bolje od klasičnog ili ima
nekih posledica. Našao sam na nekom stranom sajtu da "led televizori" imaju
polarizovanu svetlost i mogu da oštete vid.
 
Poslednja izmena:
A sad kao korisnik i poznavalac...


Neko vise voli hladno osvetljenje, a znao sam tipa sa VMA tamo je pukovnik koji jedino moze da gleda kad je neon beli ili led beli...ne znam tacno sta ima.
Ja ne volim hladno osvetljenje.
Ne volim ni toplo, a to je kao obicne sijalice..
Volim normal belu boju, ali ebiga, te su i najskuplje....
Interesantno da prema jacini svetla koja je subjektivna za mene, one najmanje trose, a koeficijent iskoristenja je opet najveci za normal led...

U trznim centrima se koriste hladne zbog asocijacije sa nakitom i dijamantima, staklom i slicno...
U kafanama se koriste zute jer se slabije vidi a manje para oci..

Kad pravim nekome osvetljenje, ja radim po svome, znaci totalno suprotno od onog sto je moda...
Sad neko nek to tumaci kao razlika koja prodaje, a neko nek tumaci to kao bolje znanje...
Cini mi se da sve vise ljudi koristi ono sto je moj stil osvetljenja...jer sve lakse nalazim delove za ugradnju bas onih stvari koje zelim.

Najgore je sa starijima i sa pozerima i sa snobovima malogradjanima...
Svi oni hoce nesto sto bi bilo staro a da bude novo...znaci oni uglavnom dobiju ove ledice sa stream led nitima...da im izgleda kao sijalica...sto je em skuplje em ne nudi prednosti kao ono sto je moguce..

Vremenom led menja boju....
Trake delovi znaju da crknu, a kod monitora pozadinsko osvetljenje koje se reklamira kao ludo , bude manjeg kvaliteta nego stare pozadinske celije za osvetljenje.
Ja jos uvek imam viewsonic TN panel iz 1998 koji je kostao 1k evra koji radi dan noc non stop i ispravno mu je pozadinsko osvetljenje, dok kod novijih monitora vec testom potvrdim da je crkla poneka ledica iz niza...

- - - - - - - - - -

Prednost leda je sumrak, kada moze da postepeno dopunjuje svetlost...
 
A sad kao korisnik i poznavalac...


Neko vise voli hladno osvetljenje, a znao sam tipa sa VMA tamo je pukovnik koji jedino moze da gleda kad je neon beli ili led beli...ne znam tacno sta ima.
Ja ne volim hladno osvetljenje.
Ne volim ni toplo, a to je kao obicne sijalice..
Volim normal belu boju, ali ebiga, te su i najskuplje....
Interesantno da prema jacini svetla koja je subjektivna za mene, one najmanje trose, a koeficijent iskoristenja je opet najveci za normal led...

U trznim centrima se koriste hladne zbog asocijacije sa nakitom i dijamantima, staklom i slicno...
U kafanama se koriste zute jer se slabije vidi a manje para oci..

Kad pravim nekome osvetljenje, ja radim po svome, znaci totalno suprotno od onog sto je moda...
Sad neko nek to tumaci kao razlika koja prodaje, a neko nek tumaci to kao bolje znanje...
Cini mi se da sve vise ljudi koristi ono sto je moj stil osvetljenja...jer sve lakse nalazim delove za ugradnju bas onih stvari koje zelim.

Najgore je sa starijima i sa pozerima i sa snobovima malogradjanima...
Svi oni hoce nesto sto bi bilo staro a da bude novo...znaci oni uglavnom dobiju ove ledice sa stream led nitima...da im izgleda kao sijalica...sto je em skuplje em ne nudi prednosti kao ono sto je moguce..

Vremenom led menja boju....
Trake delovi znaju da crknu, a kod monitora pozadinsko osvetljenje koje se reklamira kao ludo , bude manjeg kvaliteta nego stare pozadinske celije za osvetljenje.
Ja jos uvek imam viewsonic TN panel iz 1998 koji je kostao 1k evra koji radi dan noc non stop i ispravno mu je pozadinsko osvetljenje, dok kod novijih monitora vec testom potvrdim da je crkla poneka ledica iz niza...

- - - - - - - - - -

Prednost leda je sumrak, kada moze da postepeno dopunjuje svetlost...

Ja imam normalnu boju i nisu skuplje nego obicne, mada sam ugradio panele, a ne sijalice.
 
Mnogo je nezdravo jer ulicna rasveta sa tim svetlom smanjuje lucenje melatonina, sto dovodi do epidemije raka, dijabetesa, visokog pritiska, gojaznosti, neplodnosti i alchajmerove bolesti sirom sveta.

Svetlosno zagadjenje generalno lose deluje na insekte, jedna svetiljka istrebi 100 njih dnevno, sto je dovelo do toga da vecina letecih vrsta u urbanim sredinama postane ugrozena (za razliku od napustenih zastrasujucih mesta kao sto je Cernobilj).
 
Poslednja izmena:
Onako subjektivno led svetlost podseca na Mesecinu, a ona nije bas na dobrom glasu kad je pitanju uticaj na psihicko zdravlje, dnevne i zivotne horoskope itd. :evil:
Mozda Mesec ima jos neko dejstvo jer tokom XX veka njegov uticaj bi trebalo da je oslabio zbog ogromonog broja izvora vestacke svetlosti (sa planetama se to nije dogodilo jer se u kucnim instalacijama dodatno indukuju promene geomagnetnog poljja).
 
Epifiza luci i molekul DMT, o cijoj ulozi su naucna istrazivanja nedostupna i cenzurisana. Vrsena su u SSSR i SAD tokom hladnog rata i smatra se da kriju tajnu vladanja svetom, na slican nacin kao sto je bavljenje astrologijom od pocetka istorije bilo privilegija elitnih slojeva i kraljevskih dinastija dok je danas prepusteno sirokim masama.
Pre 3000 godina dvorski astrolozi su pravili horoskop vladara i na osnovu njega tumacili sudbinu nacije, dok je narod bio reprezento0van samo pozicijom meseca, Sa tom praksom se nastavilo sve do XX veka (koristili su je Milos Obrenovic, Slobodan Milosevic...)
Jedan podatak koji moze da se nadje u casopisima je da se tokom mladog Meseca belezi povecana upotreba narkotika, da li se onda i srebrna svetlost Gugla moze nazvati tehnogenim narkotikom? Dejstvo Meseca se po svojim osobinama razlikuje od Merkura, za Merkur je poznato, izaziva perturbacije u solarnoj plazmi (od polozaja planeta zavisi gde se nalazi centar mase solarnog sistema), utice na solarnu atkitvnost i preko nje na geomagnetno polje koje je kod coveka kao i vecine zivotinja sinhronizovano sa radom epifize. samo sa razlicitim namenama.
Natalna pozicija Merkura u ekstrovertnom znaku donosi ekstrovertno izrazavanje (kao u crkvenim tekstovima u kojima se opisuje andjeo gospodnji koji donosi oratorski talenat), na godisnjem nivou Merkur takodje ima odredjeni uticaj. Mesec ima jos veci, recimo u danima zemljanog Meseca sportisti u zemljanim znacima postizu bolje rezultate i to je statisticki lako dokazivo. Tramp je pobedio u danu Meseca u Vodoliji, kao i Bregzit, sto pokazuje da prirodni sistem kontrole uma i dalje funkcionise, u koegzistenciji sa tehnickim.
 
Poslednja izmena:
Zanimljivo

Štedljiva sijalica, verovali ili ne, ima veću jačinu polja zračenja nego LCD televizor ili mobilni telefon, pokazalo je istraživanje koje je sprovelo udruženje "Zaštita potrošača".

243632_05_iff.jpg

http://informer.rs/vesti/zastitnik-...na-ali-mobilni-nikada-nemojte-koristiti-liftu
 

Back
Top