Pitanje isključivo za muškarce, nedokazane ž osobe će takodje odgovoriti

bicu nedokazana.mogu da prihvatim salu, kada je pristojna.i volim da se salim na svoj racun nekada deluje cak i grubo.takvu salu sebi mogu da dozvolim. praviti sale na tudj racun je nepristojno.kao sto sam ja ispala krajnje odvratna sa mojom primedbom za dijetu sasvim slucajno i ne gledajuci temu na kojoj se stvarno prica o tome. delovalo je kao da namerno to radim.i ne mogu da kazem da me bas briga.bilo mi je neprijatno sto sam iz gluposti uvrdila neke osobe.
zasto si ti tako ogorcen i zasto se, ako ti se smucilo to sto citas, malo ne povuces?ovo je krajnje iskreno i dobronamerno pitanje.prijalo bi ti.
 
E ja nisam nedokazana, jer ne odgovaram na temu, niti me interesuje da to uradim. Ali smatram ovo pogodnim mestom da istaknem da je Patak otvorio još jednu temu koja psihoanalizira isključivo žene. Za one koji ga ne znaju - Tužni Patak otvara isključivo takve teme, tj. one koje se ograničavaju na psihoanalizu samo jednog dela stanovništva. Pitanje za vas: Šta to govori o njemu?
 
Tuzni_patak:
Znaju li žene da prihvate humor na svoj račun?

Koliko se može sa njima šaliti na njihov račun ?

Da li se neka od njih šali na svoj račun?

1. појасни

2. зависи на који се начин шалиш - до бесвести не можеш ни у којој комбинацији

3. само интимно, у јавности ретко - многи мушкарци оцењују девојке високим оценама нпр. 8-9, а кад сам разговарао са њима не дају себи ни 6... колико је то тужно ;)
 
Lexa:
E ja nisam nedokazana, jer ne odgovaram na temu, niti me interesuje da to uradim. Ali smatram ovo pogodnim mestom da istaknem da je Patak otvorio još jednu temu koja psihoanalizira isključivo žene. Za one koji ga ne znaju - Tužni Patak otvara isključivo takve teme, tj. one koje se ograničavaju na psihoanalizu samo jednog dela stanovništva. Pitanje za vas: Šta to govori o njemu?

aj bre otkaci se vise od coveka...:?
 
Struja:
bicu nedokazana.mogu da prihvatim salu, kada je pristojna.i volim da se salim na svoj racun nekada deluje cak i grubo.takvu salu sebi mogu da dozvolim. praviti sale na tudj racun je nepristojno.kao sto sam ja ispala krajnje odvratna sa mojom primedbom za dijetu sasvim slucajno i ne gledajuci temu na kojoj se stvarno prica o tome. delovalo je kao da namerno to radim.i ne mogu da kazem da me bas briga.bilo mi je neprijatno sto sam iz gluposti uvrdila neke osobe.
zasto si ti tako ogorcen i zasto se, ako ti se smucilo to sto citas, malo ne povuces?ovo je krajnje iskreno i dobronamerno pitanje.prijalo bi ti.


bravo strujo:wink:
 
Tuzni_patak:
Znaju li žene da prihvate humor na svoj račun?

Koliko se može sa njima šaliti na njihov račun ?

Da li se neka od njih šali na svoj račun?
I ja da se prijavim kao jedna od nedokazanih.
Ne smeta mi šala na moj račun, pod uslovom da i taj neko prihvata šalu na njegov račun, jer šaliti se samo na moj račun no no!
A i ako se neko našali a meni zasmeta to ne pokazujem, nasmiješim se, al' kad vratim debelo vratim. :)
 
Struja:
bicu nedokazana.mogu da prihvatim salu, kada je pristojna.i volim da se salim na svoj racun nekada deluje cak i grubo...

Hajde da se pridružim "klubu nedokazanih" :D Umem i da se šalim i smejem na svoj račun. Drugarske, nezlobne šale uvek prihvatam ili upućujem.

Strujka, ljubi te cale, još me bole rebra od sinoćnjeg smeJa :D Kamo najavljene teme?
 
Prošlo je manje od 24 časa od otvaranja teme.

Mislim da muškarcima , barem onim inteligentnijim može da bude jasno o čemu se radi kad pogledaju temu.

Jedini muškarac koji je odgovorio je Duke i u odgovoru pod 3. je jasno pokazao razliku izmedju ženskog shvatanja neke teme i muškog shvatanja te iste teme.

Vrlo malo žena će se šaliti na svoj račun u prisustvu muškaraca, tako da će sasvim normalno muškarci odgovoriti da se žene ne šale na svoj račun .
A opet kad su samo žene prisutne u javnosti , onda se moraju šaliti i na svoj da bi se šalile i na tudj račun , tako da će odgovori žena biti da se šale na svoj račun....

Šta je istina?
Jednostavno percepcija muškaraca je potpuno opravdana jer svaka promena i pokušaj šaljivosti na svoj račun u muškom društvu će sujetno biti propraćen ili primećen u najblažem.
Percepcija žena je takodje istinita , ali svojom istinitošću ne potire istinitost muškaraca. Nelogično , ali je tako.
---------------------------------------------------------------------------------------------------

A posebno pitanje je nedokazanost. Više nego očigledno je . Žalosno je što vaše ispoljavanje na muškom kutku neće ama baš ništa promeniti vaše ispoljavanje, osim ako se ne prenese u realan život.
A ako se prenosi u realan život , onda muški kutak postaje trening mesto za mentalno potčinjavanje muškaraca (po reakciji na ovu temu se da zaključiti ).
Sasvim logično je da je to pozitivno gledano iz ugla žena, ali je takodje logično da i muškarcima treba ekvivalent mentalne arene, samo što u slučaju muškaraca ne postoji ni mirni kutak, a kamoli mentalna arena (koja je nepotrebna po mom mišljenju, jer muški pristup je malo drugačiji).

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Za one kojima smeta moja diferencijacija i razlikovanje polova pri analizama:
Kad analiziram nešto aseksualno , tj zajedničkih osobina za oba pola onda se ne primećuje (od strane "bombica").
Pošto primećujem mnogo veću zastupljenost edukacije žena i analize muškaraca, normalno da se ne toliko zbog ličnih (mada naravno da me više interesuju ženski mentalni refleksi) koliko i zbog nedostatka obrazovanja muške populacije i nezastupljenosti tema analiza ženskih "krivina" više bavim tim....

Ali bih molio da se primeti da muškoj populaciji nikada nisam sugerisao da postoji bolje rešenje od nalaženja adekvatnog ženskog partnera. To što vas analiza pogadja , više je problem neshvatanja iz vašeg ugla, nego što je posledica moje želje da razdvojim dva pola.

Uvek ću biti za to da se ljudi vole i nadju one koji dopunjuju njih same, ali ću uvek biti protiv da svojim odgovorima šaljem jagnjad na klanje onima koji su samoživi i ljubav mere u HaFi jedinicama (dužina /širina polnog organa) što je samo mera za seks, i kasnije se ljute što ih partneri napuštaju nezadovoljni ili im se svete na neki od njima bolnih načina (nešto od toga je pokušaj da se ukaže na problem).
---------------------------------------------------------------------------------------
Može li miševi da se nateraju u rupu , sviranjem violine?
 
Kao i inače, Patak ume da postavi relativno pristojna pitanja, ali i da sopstvenu temu pokvari svojim prostačkim stavom o tome ko može, a ko ne da odgovara na temu. Kad napišem prostački, nisam mislio na prost, jednostavan stav svojstven ljudima izuzetne mudrosti, kao što bi neko želeo da veruje za sebe, već na sad-sam-prešao-rukom-preko-govnjive-guzice-aj-se-rukujemo stav.

Moram još, pre nego li dam svoj odgovor na ovu temu, reći kako mi je žalosno da neko nesumljivo inteligentan i obrazovan, poput autora, ume da dozvoli sebi vulgarnost i netoleranciju prema drugima. Ne ulazim u njegove motive, osim onih koje i sam navodi, ali bih napomenuo da se doista klin klinom izbija, ali ljudi nisu klin.

A sad odgovori:

Da, žene prihvataju šalu na svoj račun. U istoj meri i oblicima kao što bi to učinio i neki muškarac. I isto kao i za muškarce, važi da će prihvatiti na onaj način za koji smatraju da je adekvatan osibi koja se našalila. Ako im neko prija, i ako je ta osoba dovoljno inteligentna da ume da se pristojno našali, bez potrebe za pukim omaložavanjem, naravno da će bolje prihvatiti nego li stupidne komentare od strane pukih neznanaca.

Na njihov račun se može, kao i sa muškarcima, šaliti u tolikoj meri da se ne pretera i zabava ne pređe u konflikt. To što bi npr lako uočio da bi bilo bolje da prestaneš da se zezaš na račun nekog nadrndanog rmpalije od dva metra i 120 kila, ne znači da bi išta više trebao kinjiti neku malešnu devojku, ukoliko joj tvoje ispale ne prijaju, samo zato što te ona neće udariti. Jer ko zna, možda joj je opisani rmpalija brat ili poznanik. Pa da dobiješ po zasluzi, iako sam ja uglavnom protiv nasilja.

Naravno da postoje devojke/žene koje se šale na svoj račun. Isto kao i kod muškaraca, ne svi (sve), ali uglavnom oni dovoljno inteligentni i zabavni. A one će da se šale ponekad i na tvoj račun, isto. I šaliti se na svoj račun, ukoliko je to smisleno i neizveštačeno, je izuzrtna osobina, koju treba ceniti.

U suštini, na račun ljudi se može zbijati šala koliko nam oni to dozvole. Ukoliko ste oboje dovoljno pristojni i maštoviti, teorijski bi mogli u beskonačnost zbijati šalu jedno na račun drugog. Ukoliko se radi o dvema osobama koje se tek upoznaju, malo šale bi bilo i poželjno, radi opuštanja, ali ne previše, jer to stvara utisak neozbiljnosti. Sa druge strane, šala ne može da škodi ni mešu onima koji su već spoznali jedno drugo, ali bi u tom slučaju ipak bilo poželjnije da se ne ispoljava 'duhovitost' pred javnošću, već da se sačuva za intimu. Takođe ne preterivati.

Postavlja se još samo pitanje: Šta je šala? Jer ukoliko umeš da budeš prijatan, duhovit i bezazlen, naravno da će to proći. Za malo ironije i/ili sarkazma, potrebno je da je partnerka (ili partner, ukoliko se žensko šali) dovoljno inteligentna, a i mi takođe, kako bi se mogli ispravno razumeti i pritom ne narušavati korektan odnos. Dakle, ne čini ništa ukoliko ne znaš šta radiš. Ako ti je do podsmevanja i vređanja nekoga, bolje da si sam nego da je (ga) zlostavljaš. Naravno da se ne obraćam nikom konkretno, ništa ne impliciram i kuckam u opštem obliku. Pretplate za knjigu 100 saveta Štrumpfa DisMisaL-a kako da uništite svoj život primam na PP.
 

Back
Top