Crkvi naplatiti porez, a vernicima uvesti crkveni porez

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Diskutovali smo ranije o tome da li verovati u boga ili znati da bog postoji. Ja sam rekao da znam da postoji bog, a onda su me napali oni koji veruju u boga. I tražili dokaz da postoji bog. Zašto? Zato što oni koji veruju nisu sigurni postoji li ili ne ono u šta veruju. Ja neću reći - “Verujem da će sutra svanuti dan” - zato što znam da će svanuti.

Po “principu šestara” Velikog Arhitekte, Neimara svih svetova, odnosno razmerama svih stvari koje nas okružuju, kao i univerzalnim jezikom svih svetova - naime matematikom, možemo dokazati postojanje božanske ličnosti. Ne verovati (ne biti siguran postoji li), već dokazati postojanje božanske ličnosti.

Evo vam četiri primera iz matematike, da vidite na osnovu kakve logike i univerzalne razmere je Veliki Arhitekta sagradio ceo univerzum i sve svetove:


1 x 8 + 1 = 9
12 x 8 + 2 = 98
123 x 8 + 3 = 987
1234 x 8 + 4 = 9876
12345 x 8 + 5 = 98765
123456 x 8 + 6 = 987654
1234567 x 8 + 7 = 9876543
12345678 x 8 + 8 = 98765432
123456789 x 8 + 9 = 987654321


1 x 9 + 2 = 11
12 x 9 + 3 = 111
123 x 9 + 4 = 1111
1234 x 9 + 5 = 11111
12345 x 9 + 6 = 111111
123456 x 9 + 7 = 1111111
1234567 x 9 + 8 = 11111111
12345678 x 9 + 9 = 111111111
123456789 x 9 + 10 = 1111111111


9 x 9 + 7 = 88
98 x 9 + 6 = 888
987 x 9 + 5 = 8888
9876 x 9 + 4 = 88888
98765 x 9 + 3 = 888888
987654 x 9 + 2 = 8888888
9876543 x 9 + 1 = 88888888
98765432 x 9 + 0 = 888888888


1 x 1 = 1
11 x 11 = 121
111 x 111 = 12321
1111 x 1111 = 1234321
11111x 11111 = 123454321
111111 x 111111 = 12345654321
1111111 x 1111111 = 1234567654321
11111111 x 11111111 = 123456787654321
111111111 x 111111111 = 12345678987654321


Fascinantno, zar ne?

Ne volim dokaze sa YouTube, ali evo vam jedna priča o tome kako je Veliki Arhitekta stvorio sav živi svet pomoću razmere, odnosno “principa šestara”:




Neka mi neko sada kaže da se nije naježio dok je gledao ovaj veličanstveni snimak.

Pravi bog nema nikakve svoje emisare na bilo kojoj planeti.

U ime Velikog Arhitekte, Neimara svih svetova .˙. .˙. .˙. Omnes in unum.

- - - - - - - - - -



Verovatno plaća. Mene ne zanima to udruženje. Ja nisam ateista. Reč hrišćanstvo piše se malim slovom H.
Eto, zahvaljujuci napretku elektronike i racunara covek moze da uziva u prelepom dizajnu, ali nikako da bi se jezio ili , nedaj boze, imao e-rekciju.

Nikako da ukapiram kakve ovo vezi ima sa porezom i patrijarsijskim poreskim rajem? Mora da je jako unosno imati sopstven trezor koga nikio ne moze kontrolisati osim nekolicine popova.
 
Pod poreski mac popove bato, pod mach.....

Nego.

- - - - - - - - - -

Eto, zahvaljujuci napretku elektronike i racunara covek moze da uziva u prelepom dizajnu, ali nikako da bi se jezio ili , nedaj boze, imao e-rekciju.

Nikako da ukapiram kakve ovo vezi ima sa porezom i patrijarsijskim poreskim rajem? Mora da je jako unosno imati sopstven trezor koga nikio ne moze kontrolisati osim nekolicine popova.

Eto.

Samo ti piši...
 
Mene interesuje da li to udruzenje ateista placa porez. I zasto da vernici placaju dodatni porez, njihove zarade se vec svakako oporezuju ?

A jasno je sta zele - unistenje Hriscanstva i svih Hriscana. Zele da izmuzu od Hriscana i poslednji dinar, da im otmu i poslednji zalogaj hleba iz usta, da im vernici napune drzavnu kasu iz koje ce oni da trose za svoje bezboznicke aktivnosti - abortuse, gej parade, titov grob...

Evo, ovaj cica mora u zatvor samo zato sto je sudiju pozdravio sa "Pomaze Bog":

https://svetosavlje.org/podgoricani...zatvor-jer-je-sudiju-pozdravio-sa-pomaze-bog/

Velika je to mrznja prema Hriscanstvu.

Uvazena cecalano,
Pitanje koje se ondosi na placanje poreza od strane ateista, uputila si na pogresnu adresu. Mogla si mene ili Blajbija, ili Cleanera, ili Sizifa, ili. ....da pitas i mi bismo ti, siguran sam, odgovorili sa zadovoljstvom. Dakle, evo, ja ti umesto ZJ odgovaram da ateisti placaju poreze, kojih ima sijaset, jer drzava, bas kao i njeni vekovni prirepci, nikome ne oprastaju neplacanje brojnih poreza. Samo udruzenje nije lukretivna organizacija, te se ne bavi privrednom delatnoscu. Ono, udruzenje, bi trebalo da aktivno deluje u drustvu u propagiranju svojih ideja sto ukljucuje i pitanje odnosa drzave i crkava, dakle ne odnosa sa jednom verskom zajednicom, vec sa svim registrovanim (i neregistrovanim) gradjanskim organizacijama. Sta vise, drzava je preuzela na sebe da i te organizacije, koje nicu kao pecurke posle kise (5. oktobra 2000.) i nikome i nicemu ne koriste, osim same sebi. Mnoge od njih su spijunski centri zamaskiranih stranih "poslodavaca". Rusi su sve takve organizacije (ili vecinu) zabranili ili ukinuli donacije. Zasto se svaka od njih ne bi sama izdrzava, a ne da egzistiiraju na grbaci poreskih obveznika.

Koliko sam ja kao ateista shvatio ulogu UAS, oni nisu za ukidanje ili zabdranu delovanja religijskih organizacija, vec funkcionalno odvajanje crkve od drzave i ukidandje svih privilegija koje su diskriminatorne, jer druge organaizacije, mislim na privredne, em sto stvaraju novu vrednost, obavezne su da placaju silne poreze te izdravaju brojnu nekompetentnu birokratiju koja se oholo ophodi prema obicnom gradjaninu. Dakle, ne zabranu hriscanstva, ili bilo koje druge, vec ukidanje nicim opravdane privilelgije jednoj relgioznoj i parazitskoj organizaciji koja ne stvara vrednstost, vec prodaje ilusije i bavi se lukretivnim poslovima. Da je ovo drzava zasnovana na pravu, na zakonima, ona bi, recimo, zabranila prodaju takozvane svete vodice kao i masovno pricesce kojima se sire epidemijske bolesti.

Cecalano, kako od vas hriscana izeti i poslednji dinar, kad vi ni tamjan bogu ne placate.

Uzgred, taj 'cica' laze kao pas. Nije kaznjen zato sto je sudijicu pozeleo „poozi bog“, jer takviog krivicnog ili prekrsajnog dela nema u zakonu. Dakle, laze pa ne zna za boga.
 
Poslednja izmena:
Drzava naplacuje Porez svim radno aktivnim gradjanima , pa i teistima , ateistima , antiteistima , ecc , te se shodno tome , ta izdvajanja za Verske organizacije , ticu ne "samo" atesita i antiteista , vec i pripadnika tih registrovanih verskih organizacija i znatno vise nego tog , tzv. "nevladinog sektora " koji je na Budzetu drzave Srbije , ali , izgleda i na budzetima nekih drugih drzava o cijoj "dobronamernosti i dusebriznistvu" ne moramo i na ovom pdf - u ...

Ali i mozemo ..

Ili , bar , skoro svima ; ali je uvek prisutno i ono pitanje "da l` po babi il` po stricevima" , jer smo svakodnevno svedoci da ulicama naseljenih mesta sirom Srbije , pa i van njih , primecujemo automobile koji nisu ni malo jeftini i pitanje je koliko prate registrovane i oporezovane prinadleznosti njihovih vlasnika ; zidanje luksuznih kuca , kupovina stanova na prestiznim lokacijama , bahanalija i provoda , "narukvica " u estradi , ali i ne "samo na kulturno - umetnickoj estradi" , a da ne pricamo na kojem smo mestu u Svetu po korupciji , ecc. od strane mnogih nama znanih i neznanih , a da Drzava skoro nista ne cini po pitanju porekla i te imovine i po pitanju urednosti u izmirivanju Poreskih obaveza tih i takvih sugradjana ...!
 
A jasno je sta zele - unistenje Hriscanstva i svih Hriscana. Zele da izmuzu od Hriscana i poslednji dinar.
Ne oduzimajte pare od crkve jer bez para crkva ce propasti!
Ko ce sutra da pozeli da bude svestenik, ako drzava pocne da im uzima porez. Opustece hramovi, ostace bez ikoga da unjima vrsi sluzbu. Bez para - nema ni hriscanstva.
 
Sve češće lopovi pljačkaju crkve i manastire.
Skontali da oni ne drže lovu u banci, nego drže keš u crkvenim ili manastirskim trezorima...a puni su eura ili zlata.
Pljačke su izgleda postale sve učestalije...

"Blagajnik Arhiepiskopije beogradsko-karlovačke uhapšen je zbog krađe od gotovo milion evra iz patrijaršijske kase, saznaje “Blic” u vrhu Srpske pravoslavne crkve. Policija je prekjuče uhapsila ovog blagajnika usred dana u zgradi Patrijaršije.

Prema našim saznanjima, iz patrijaršijske kase ukradeno je 19,5 miliona dinara, 40.000 švajcarskih franaka, 50.000 američkih dolara i 890.000 evra. "
 
Crkve su PUNE PARA i ZLATA....

Eno nadjose lopovi silne eure i zlato u Ripnju, kaludjericama ispod suknji....

"Samo" se nekim slucajem podkrala mala greska u koracima , jer je tih "300.000" u dinarima koji su namenjeni popravci te crkve , al` valja te i takve novine prodavati i pronaci im "postovani publikum" :) ...


:)

Sva je sreca nasa , te su banke sigurica i da tamo nema "alapatopa" , kao ni u nekim drugim "esnafima" u okruzenju ...

- - - - - - - - - -

"Blagajnik Arhiepiskopije beogradsko-karlovačke uhapšen je zbog krađe od gotovo milion evra iz patrijaršijske kase, saznaje “Blic” u vrhu Srpske pravoslavne crkve. Policija je prekjuče uhapsila ovog blagajnika usred dana u zgradi Patrijaršije.

Prema našim saznanjima, iz patrijaršijske kase ukradeno je 19,5 miliona dinara, 40.000 švajcarskih franaka, 50.000 američkih dolara i 890.000 evra. "

:)

"Ipak se okrece"...
 
"Blagajnik Arhiepiskopije beogradsko-karlovačke uhapšen je zbog krađe od gotovo milion evra iz patrijaršijske kase, saznaje “Blic” u vrhu Srpske pravoslavne crkve. Policija je prekjuče uhapsila ovog blagajnika usred dana u zgradi Patrijaršije.

Prema našim saznanjima, iz patrijaršijske kase ukradeno je 19,5 miliona dinara, 40.000 švajcarskih franaka, 50.000 američkih dolara i 890.000 evra. "

Auuuu brate, pa ni u trezoru NBS nema toliko para :lol:
 
Prosto pitanje, zasto crkva da ne placa porez, jel zato sto je crkva......
Zasto Vi vernici placate porez na sve i svasta a crkveni ne ?

Mozda i zbog toga sto su mnogobrojni crkveni posedi "preuzeti na cuvanje od strane drzave i njenog aparata prinude na visedecenijsko korsicnje , na crkvenu izgubljenu dobit koja bi nastala da su ti preuzeti posedi bili u njenoj svojini i raspolaganju za sve ovo vreme od momenta otudejnja" ...?

Svi gradjani koji ostvaruju neki prihod su Poreski obveznici , po vazecim zakonima ove drzave , pa samim tim i svi verujuci ; a , onog momenta kada se ili ako se donese Zakon o placanju crkvenog Poreza , tada cemo o tome , a do tada je sve u sferi hipotetike ili necijih "lepih i briznih zelja" .
 
Tacne podatke bi trebalo da ima sama SPC , ako uzmemo kao neki od repera onu cifru koju si nam "obelodanio" , taj iznos sigurno nije zanemarljiv , imajuci u vidu celokupnu movinu SPC koja jos uvek nije vracena u posed SPC .

Evo samo kao primer onaj lokal na Terazijama , neposredno pored Hotela "Moskva" , koji je nedavno vracen , restituisan i kolika je moguca renta od zakupa na toj lokaciji ili da taj objekat bio na raspolaganju u kontinuitetu SPC i koliki bi to bio finansijski iznos i sta bi znacilo samoj Crkvi .

A da ne pricamo o pokretnoj i nepokretnoj imovini na KiM i sta bi sada to znacilo u ovim "briselskim pregovorima sporazumima " za SPC , a posebno za Srbe i Srbiju , da su oni de facto i de jure bili na raspolaganju SPC u kontinuitetu ...!
 
Tacne podatke bi trebalo da ima sama SPC , ako uzmemo kao neki od repera onu cifru koju si nam "obelodanio" , taj iznos sigurno nije zanemarljiv , imajuci u vidu celokupnu movinu SPC koja jos uvek nije vracena u posed SPC .

Evo samo kao primer onaj lokal na Terazijama , neposredno pored Hotela "Moskva" , koji je nedavno vracen , restituisan i kolika je moguca renta od zakupa na toj lokaciji ili da taj objekat bio na raspolaganju u kontinuitetu SPC i koliki bi to bio finansijski iznos i sta bi znacilo samoj Crkvi .

A da ne pricamo o pokretnoj i nepokretnoj imovini na KiM i sta bi sada to znacilo u ovim "briselskim pregovorima sporazumima " za SPC , a posebno za Srbe i Srbiju , da su oni de facto i de jure bili na raspolaganju SPC u kontinuitetu ...!

jel to vazi za sve gradjane (firme) kome je drzava vratila nacionalizovau imovinu ? Jel i oni ne moraju prijavljivati prihode i placati poreze drzavi jer su izgubili puno para zbog izgubljenih poslova i zakupa
(za jednog druga pitam)
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top