Usamljenost

Red

ishchashena
Poruka
66.910
Uz popodnevnu kafu, kroz priču, drugarica mi kaže da je usamljena u vezi, iako je on tu, često su zajedno, sve funkcioniše, ali ipak.... Pa razmišljam nešto, da li su ljudi generalno usamljeni?
Da li je usamljenost rezervisana samo za samce ili ljudi budu usamljeni i u vezi?
Da li je veza loša ako se osećate usamljeno u njoj ili je to prosto normalno?
 
Uz popodnevnu kafu, kroz priču, drugarica mi kaže da je usamljena u vezi, iako je on tu, često su zajedno, sve funkcioniše, ali ipak.... Pa razmišljam nešto, da li su ljudi generalno usamljeni?
Da li je usamljenost rezervisana samo za samce ili ljudi budu usamljeni i u vezi?
Da li je veza loša ako se osećate usamljeno u njoj ili je to prosto normalno?

Naravno da nije normalno ni u vezi ni van nje.
Mislim normalno je to osecanje, ali nije preporucljivo.
Usamljenost se desava kad nema medjusobnog kapiranja ili kad neko oseca da ne pripada okruzenju u kom se nalazi.

Pretpostavljam da tvoja drugarica nije uspostavila adekvatnu komunikaciju sa tim tipom.

Za mene bi bio veliki poraz kad bi se moja devojka osecala usamljeno pored mene, a licno mislim da je to nemoguce - ja onako non-stop pricam i lupetam svasta i trudim se da budem pri ruci i sta vec sve i sve tripujem da me mnogo zavole i nece da me puste i samo bi da kontrolisu, a nemaju ni sta ni razloga, jer nisam shvaler i tako...
 
Uz popodnevnu kafu, kroz priču, drugarica mi kaže da je usamljena u vezi, iako je on tu, često su zajedno, sve funkcioniše, ali ipak.... Pa razmišljam nešto, da li su ljudi generalno usamljeni?
Da li je usamljenost rezervisana samo za samce ili ljudi budu usamljeni i u vezi?
Da li je veza loša ako se osećate usamljeno u njoj ili je to prosto normalno?

Nije normalno da se u vezi osecas usamljeno.
Prevelika ocekivanja, malo licnog truda, i eto dobre podloge za usamljenost u vezi.
 
Loša komunikacija.

Može i ona biti uzrok problema, ne mora značiti da on ne valja.

Postoji mogućnost da su oboje distancirani i da se ni ne mogu povezati totalno.
 
Uz popodnevnu kafu, kroz priču, drugarica mi kaže da je usamljena u vezi, iako je on tu, često su zajedno, sve funkcioniše, ali ipak.... Pa razmišljam nešto, da li su ljudi generalno usamljeni?
Da li je usamljenost rezervisana samo za samce ili ljudi budu usamljeni i u vezi?
Da li je veza loša ako se osećate usamljeno u njoj ili je to prosto normalno?

Usamljenost se javlja kada se ide protiv sopstvene prirode. U konkretnom slucaju, ta drugarica je usamljena jer ide protiv svoje poliandrijske prirode, jer kao sto znamo, ni monogamija ni monoandria nisu prirodne.
 
Šta je monoandria, mrzi me da guglam? :think:

Monoandria je monogamija iz zenskog ugla. Poliandria analogno tome.

-------------

Kada se govori o poligamiji, ne misli se samo na seks vec na kompletnu socijalnu interakciju koja ide uz partnerstvo.
Ljudi se ne upustaju u afere samo seksa radi, vec im u aferama upravo prija to zadovoljenje svoje prirode. Tu je flert, druga vrsta paznje, druga vrsta price, uopste, kompletno drugaciji zivot od onog sa stalnim partnerom.
 
Uz popodnevnu kafu, kroz priču, drugarica mi kaže da je usamljena u vezi, iako je on tu, često su zajedno, sve funkcioniše, ali ipak.... Pa razmišljam nešto, da li su ljudi generalno usamljeni?
Da li je usamljenost rezervisana samo za samce ili ljudi budu usamljeni i u vezi?
Da li je veza loša ako se osećate usamljeno u njoj ili je to prosto normalno?

nije rezervisana samo za samce...još gore je kad živiš s nekim a usamljen si
naravno da je loša
 
Šta je monoandria, mrzi me da guglam? :think:

Seks sa samo jednim muskarcem, a poliandrija je imati vise njih.:)

- - - - - - - - - -

Monoandria je monogamija iz zenskog ugla. Poliandria analogno tome.

-------------

Kada se govori o poligamiji, ne misli se samo na seks vec na kompletnu socijalnu interakciju koja ide uz partnerstvo.
Ljudi se ne upustaju u afere samo seksa radi, vec im u aferama upravo prija to zadovoljenje svoje prirode. Tu je flert, druga vrsta paznje, druga vrsta price, uopste, kompletno drugaciji zivot od onog sa stalnim partnerom.

Meni su afere okej ako nema laganja ili ako su tipovi i ribe samo u kres shemama ili ako nema nekog zavlacenja/prevare/izdaje kako to suprotna strana ume da dozivi.
Mada svako ima pravo da se kreshe s kim hoce i papir nista ne znaci.:kafa:
 
Uz popodnevnu kafu, kroz priču, drugarica mi kaže da je usamljena u vezi, iako je on tu, često su zajedno, sve funkcioniše, ali ipak.... Pa razmišljam nešto, da li su ljudi generalno usamljeni?
Da li je usamljenost rezervisana samo za samce ili ljudi budu usamljeni i u vezi?
Da li je veza loša ako se osećate usamljeno u njoj ili je to prosto normalno?

Usamljenost (u vezi, van veze) je bas velika tema. Ja sam dosla do zakljucka da postoje ljudi koji su prosto skloni usamljenosti, i oni koji nisu. Oni koji nisu, cim se osete usamljeno zovu nekoga na kafu, odu u klub,ili posete bolesnu tetku, ili vec nesto deseto... a usamljenici sede i razmisljaju o tome kako su usamljeni.
 
pa cini se da je gora usemljanost u vezi.
ne znam, nikad nisam usamljena..ima kad mi fale ljudi, ali onda ih potrazim sto rece honduras i vise mi ne fale. kad mi se bude sama, onda sam sama.
sam koncepet usamljenosti podrazumeva da bi zeleo drustvo a iz nekog razloga ne mozes da ga imas..ili ono koje imas ti ne odgovara. ali posto ima mnogo ljudi koji su mnogo cesti sami a nikad nisu usamljeni, to je ipak sasvim subjektivni osecaj.
verujem da su usamljeni ljudi koji nisu sami sa sobom dobro..tj, nisu zavrsili sopstveni razvoj..nesto im fali.
pa misle da im fale ljudi.
a ne fale, ne mogu ljudi popuniti prazninu ako je osecas.
mogu je privremeno zamaskirati..i to je sve.
 
Kod mene je stalno neka frka i nema šanse biti usamljen...Osim toga svako se svakom zavukao pod kožu i svi neposredni i bez uvijanja...
Odmorim od njih kad zbrišem na canjepe i zaboravim fon...

- - - - - - - - - -

Žene trebaju da imaju bar kontakte s drugim muškarcima.Ako nemaju ,putuju u seksualnu indolenciju i čak frigidnost!
Znači:barem flert!
Mi muški...normalnoooo...:rumenko::lol:
 
Kod mene je stalno neka frka i nema šanse biti usamljen...Osim toga svako se svakom zavukao pod kožu i svi neposredni i bez uvijanja...
Odmorim od njih kad zbrišem na canjepe i zaboravim fon...

- - - - - - - - - -

Žene trebaju da imaju bar kontakte s drugim muškarcima.Ako nemaju ,putuju u seksualnu indolenciju i čak frigidnost!
Znači:barem flert!
Mi muški...normalnoooo...:rumenko::lol:

pa mogu redovno da dr.ka.ju da vežbaju nefrigidnost :eek:
 
Problem je u tome sto takvi ljudi poseduju crtu usamljenosti. To je nacin reagovanja koji proizilazi iz same te osobe. Ne mora nuzno okruzenje da bude krivo za to. Oni su jednostavno takvi. Prati ih taj osecaj konstantno.

A velika je greska, ako nije u pitanju povremeni osecaj usamljenosti, sto ta tvoja prijateljica nije u stanju da ostvari potpunu bliskost sa svojim partnerom. Barem bi tako stekla osecaj sigurnosti i uverenje da je voljena i zasticena.
 
Čini mi se da neki ljudi mešaju usamljenost sa samoćom.
Opet, mislim da svako ponekad bude usamljen, pa makar se ceo svet vrteo i plesao oko njega, prosto nekad je taj osećaj u duši. U konkretnom primeru iz moje teme, to je trenutna situacija, inače su skladan par sa dobrim međusobnim osnosima. Samo, to me je podstaklo na razmišljanje....
 
inače su skladan par sa dobrim međusobnim osnosima. ....
ma da..odlicni medjusobni odnosi pa se ona oseca usamljeno

tu nesto debelo ne stima ako ima taj osecaj... ili se folira pred tobom da je sve idealno krasno bajno ... ili pokusava sebe da opravda samoj sebi sto ga je prevarila..i da znam da ti nije rekla da ga je prevarila ali jeste ako izbacis da se folira da je sve cvrkutavo u vezi ;)
 
Ta usamljenost je trenutno stanje, odnosno, nije mi ranije tako nešto rečeno. To me je podstaklo na razmišljanje o usamljenosti kao takvoj. Ne znam jel došlo do neke prevare, nikad ne kopam dublje o onog što ljudi sami žele da mi kažu.
 

Back
Top