Porodica VS karijera

Tamo na Zapadu, mada prevoz organizovan, ljudi (i žene) putuju 2 sata do posla
onda rade pa opet 2 sata za nazad.

Ovde Gazda lepo pita gde stanuješ pa od tog vremena oduzme ona 4 sata sa Zapada i lepo ti doda na radno vreme.
Bolje kod njega da radiš nego da lelemudaš nit tamo nit vamo

- - - - - - - - - -



mada nije loše to da ONA zaradjuje a ja jedem sladoled sa malim...
i čekamo da mama dodje sa posla da nam skuva šta smo mi odlučili

dobra ova demokratija :D

odlicna. organizacija je najvaznija..:p

- - - - - - - - - -

Uostalom..imati karijeru, znaci staviti ljubav prema poslu na prvo mesto...i tu porodica neminovno pati,...
Nije karijera ono sto danas vecina zena misli da jeste - imati posao.
tako je. ozbiljna posvecenost ne znaci doci u pet kuci. nego u sedm, ili deset..
u toj varijanti, nema mesta za porodicu.
 
Nisam ostala da ziivm u Francuskoj i tamo zavrsim fakultet, imala sam i gde i od cega da zivim u slucaju da tako odlucim-vratila sam se u Srbiju, ovde su roditelji ostali sami, morala je jedna od nas dve cerke da bude kraj njih. Bar sam ja tada tako razmisljala. Niko me nije terao, odluka je bila moja.
Cetiri godine svog zivota sam provela vezano negujuci jedno pa drugo kada su oboleli od najtezih mogucih boelsti, sa sve pelenama, demencijama, dekubitisima i td.
Nisam otisla da radim u izuzetno dobrostojece javno preduzece kada sam mogla, cerka mi je bila prioritet, posto je tada ona dosla na red, plus nedostatak ambicije sa moje strane da mrdnem tamo gde ce mi biti bolje. Lepo sam zivela i onako, a sad bih sebi guzicu pojela.
Sa moralne strane-sve sam uradila kako treba, ispostovala ulogu i cerke i majke.
Sopstveni potencijal sam svesno zanemarila i evo ga sad, bucka se negde na dnu moje duse, kao podsetnik na to mogla si,a nisi, ko ti je kriv?
Verovatno bi moja griza savsesti, da sam postupila suprotno, bila ogromna, ko to sada moze da kaze?
Radi kako mislis da treba, ali kako TI mislis tj osecas, posto it neko kajanje ne gine.
Bar se kaj zbog sopstvene, a ne nametnute odluke.


:heart:
pa zato joj ja sve ovo i pišem. zašto svaka žena mora da pogreši tako što će se žrtvovati za porodicu koju su osnovali jelte njih dvoje zajedno. lepo je rekla smokva da i tate mogu malo na plejgraund :lol:
i da se pita naknadno kako da dohvatim sad ovo dupe zubima, predaleko je :lol:
ako nije uspela da dohvati svoju šansu moraće da nađe načina kako da se ujede za zadnji trap ali to će shvatiti kad se sva deca razbeže kud koji.

evo jedna lepa pesmica za ovu priliku

 
Uostalom..imati karijeru, znaci staviti ljubav prema poslu na prvo mesto...i tu porodica neminovno pati,...
Nije karijera ono sto danas vecina zena misli da jeste - imati posao.

Biti uspešan u poslu, pre toga maximalno se iškolovati, spram svojih mogućnosti i potreba, ne znači biti karijeristkinja... Upravo to je osnova da možeš da u nekim godinama budeš relaksiran od zatucanog kolektiva..na primer..od tog dela psihičkog operećena i vremena koje češ kvalitetno da posvetiš deci.


Vreni ljudi su vredni na svim poljima, ne trpi niko, nego su uspešni svuda. Normalno da može da ih syebe cunami, SEKa i tornado...to ne razmatramo.
 
Tamo na Zapadu, mada prevoz organizovan, ljudi (i žene) putuju 2 sata do posla
onda rade pa opet 2 sata za nazad.

Ovde Gazda lepo pita gde stanuješ pa od tog vremena oduzme ona 4 sata sa Zapada i lepo ti doda na radno vreme.
Bolje kod njega da radiš nego da lelemudaš nit tamo nit vamo

- - - - - - - - - -



mada nije loše to da ONA zaradjuje a ja jedem sladoled sa malim...
i čekamo da mama dodje sa posla da nam skuva šta smo mi odlučili

dobra ova demokratija :D
:lol:ne bih rekla znaš oni tamo na zapadu imaju metro i brze puteve.
mi ovde imamo samo poslodavca
 
Pitanje za žene kojima su deca prebacila tinejdž godine.


Da li ste zažalile što niste provodile više vremena sa decom, ili smatrate da ste mogle više da se borite za svoju karijeru?


Imam priliku da pređem kod ozbiljnijeg poslodavca, za više novca i bolje radno mesto, bolja perspektiva.

Ono što me muči je dodatna dva sata svaki dan van kuće.

Klinci su mi baš mali, 2 i 4 godine.

Navikli su da ih pokupim iz vrtića u 15h onda nastupa naše vreme.

Žao mi je da propustim priliku, ne naiđe često, ali opet ne bih želela da se kajem zbog propuštenog vremena da klincima.

:dash:

Izludeh se. Kada pričam sa mojima o tome, svi filozofiraju nešto, treba mi mišljenje nekog koje to prošao.
Svoj posao ne bih menjala ni za sta na svetu.
Decu kupim svaki dan u 14h, stignem da nam skuvam, niko me ne pritiska i ne davi, nemam radno vreme.

Porodica je nesto najbitnije.
Pare su papir.

A vremena za karijeru i tako ta zaludjivanja ce uvek biti. ;)
 
Pitanje za žene kojima su deca prebacila tinejdž godine.


Da li ste zažalile što niste provodile više vremena sa decom, ili smatrate da ste mogle više da se borite za svoju karijeru?


Imam priliku da pređem kod ozbiljnijeg poslodavca, za više novca i bolje radno mesto, bolja perspektiva.

Ono što me muči je dodatna dva sata svaki dan van kuće.

Klinci su mi baš mali, 2 i 4 godine.

Navikli su da ih pokupim iz vrtića u 15h onda nastupa naše vreme.

Žao mi je da propustim priliku, ne naiđe često, ali opet ne bih želela da se kajem zbog propuštenog vremena da klincima.

:dash:

Izludeh se. Kada pričam sa mojima o tome, svi filozofiraju nešto, treba mi mišljenje nekog koje to prošao.

Ne bih propustila dobar posao, zbog toga sto bih morala da uzimam decu iz obdanista u 17 h umesto u 15 h
 
Svoj posao ne bih menjala ni za sta na svetu.
Decu kupim svaki dan u 14h, stignem da nam skuvam, niko me ne pritiska i ne davi, nemam radno vreme.

Porodica je nesto najbitnije.
Pare su papir.

A vremena za karijeru i tako ta zaludjivanja ce uvek biti. ;)

Чиле, твој посао не може да се пореди са пословима о којима причамо.

Ти си и радник и власник, имаш клизно радно време и неће те отпустити кад останеш код куће више дана јер су деца болесна.

А, опет, кад ти се споји, радиш 5 дана заредом, како то покупиш децу увек у 14 часова?
 
Kao samohrane majke u istoj su gabuli...:lol:

Ne baš... jesu što se tiče vaspitavanja deteta, moraš da motriš, vrebaš, pratiš, imaš sluha za svoje dete... Da vim kako će da ova prva radi projekte od po nekoliko tisutja...a obično je udata za nekog ko krpi kraj sa krajem....i kako će sutra toj deci da plati školovanje i kako će kasirka da sačuva svoje zdravlje 20 sati na nogama i da je šetaju od magacina do kase da meri kupus...msm, ebiga..
 
to pitanje nisam imala u vidu ali ako mene pitaš to je razlog više da prihvatiš posao. :heart:
to što si mama ne znači da treba da zanemaruješ svoju karijeru i ambicije.

kako će i to dete da te gleda kad poraste?
kao mamu koja je zmaj
ili kao njanjavu mamu koja ništa nije postigla?

nijedno dete neće da kaže
Ona je to zbog mene uradila, naprosto intimno će misliti da si bila nesposobna da napreduješ
moraš ti prva biti kul da bi svi oko tebe bili kul
a bićeš kul samo ako si ostvarena u životu i u profesiji...
Jaooooo meni se kaki od ove zadnje recenice... :roll:

Ej bre ostvarena u zivotu? I u profesiji?
Daj da vidim te vase silne nobelove i ta ostvarenja?
Sta ste izmislili? :lol: Gde se ostvarili?

Porodica je sustina zivota.
Ostvariti se u zivotu znaci biti srecan u tom jednom zivotu koji imas! Srecan!
A ne guliti 10 sati u tom zatvoru zvanom kancelarija radi detetovih novih najki.
Tome se deca uce ;)

A deca koja misle da si nesposobna ce to misliti samo ako ti imas to misljenje o sebi ;)
Moja svekrva nije radila, gajila je decu i sinovi su je postovali vise nego ista.
Kod nas je to bila takoreci sramota, nesposobna zena kao sto ti kazes.
To zavisi od nje i muza.
Ako on postuje to sto ona radi i deca ce.
Ako ona sama sebe dozivljava tako, nema druge.
Moja svekrva je radila ceo zivot ali u prosveti, dok je svekar privatnik oduvek, pa se nikad ne poteze pitanje ko je tu sta zaradio, jer ih je on naucio sa su im sve pruzili zajedno, nije samo tata.
Nisam ostala da ziivm u Francuskoj i tamo zavrsim fakultet, imala sam i gde i od cega da zivim u slucaju da tako odlucim-vratila sam se u Srbiju, ovde su roditelji ostali sami, morala je jedna od nas dve cerke da bude kraj njih. Bar sam ja tada tako razmisljala. Niko me nije terao, odluka je bila moja.
Cetiri godine svog zivota sam provela vezano negujuci jedno pa drugo kada su oboleli od najtezih mogucih boelsti, sa sve pelenama, demencijama, dekubitisima i td.
Nisam otisla da radim u izuzetno dobrostojece javno preduzece kada sam mogla, cerka mi je bila prioritet, posto je tada ona dosla na red, plus nedostatak ambicije sa moje strane da mrdnem tamo gde ce mi biti bolje. Lepo sam zivela i onako, a sad bih sebi guzicu pojela.
Sa moralne strane-sve sam uradila kako treba, ispostovala ulogu i cerke i majke.
Sopstveni potencijal sam svesno zanemarila i evo ga sad, bucka se negde na dnu moje duse, kao podsetnik na to mogla si,a nisi, ko ti je kriv?
Verovatno bi moja griza savsesti, da sam postupila suprotno, bila ogromna, ko to sada moze da kaze?
Radi kako mislis da treba, ali kako TI mislis tj osecas, posto it neko kajanje ne gine.
Bar se kaj zbog sopstvene, a ne nametnute odluke.
Ja mislim da si ispravno postupila
Jer su slusala sebe.
To nema cenu ;)
sad se volite pa ona bold rečenica zvuči razumno.
nemoj cocto da nasedaš. nikad ne znaš šta ti nosi sutra. bori se za sebe i svoja postignuća nezavisno od toga koliko ti muž zarađuje.
napravi svoj štek. pošalji decu na studije u inostranstvo od tog viška para koji će ti plaćati na novom poslu.
misli na sebe za deset petnaest godina...

Jaoooo jaoooo bog te mazo, sa ovolikim strahom i paranojom ne treba se ni udavati...
jbs zivot u kom se nosis sa tim ....

A i deca i te studije u inostranstvu... cemu to? U reziji roditelja?
Dete koje ima potencijal i inteligenciju, uspece samo i mnogo vise vrednovati taj uspeh u svojim ocima,
Od onog kome su mama i tata placali skolovanje pa jos u inostranstvu...
 
Ne baš... jesu što se tiče vaspitavanja deteta, moraš da motriš, vrebaš, pratiš, imaš sluha za svoje dete... Da vim kako će da ova prva radi projekte od po nekoliko tisutja...a obično je udata za nekog ko krpi kraj sa krajem....i kako će sutra toj deci da plati školovanje i kako će kasirka da sačuva svoje zdravlje 20 sati na nogama i da je šetaju od magacina do kase da meri kupus...msm, ebiga..

Zapravo..kasirki je lakse ako je ne yebu kompleksi...
 
da kažu u svrhu pospešivanja oplodnje
ako rodiš treće dete dobiješ pomoć od države.
kao da je to dete samo jednokratna obaveza a njemu najviše treba tek kad poraste.
što se država ne uključi tada ne samo kad treba da se kupe pelene?

U cilju pospešivanja rađanja i svega toga bla bla truć, za uzrast mog deteta je u NS određeno 15 slobodnih mesta u vrtiću.
Na ceo grad.
15. I slovima - P E T N A E S T

Ko od države očekuje išta, bolje da se obesi.
 

Slične teme


Back
Top