Стари добри Windows XP

И ја се као нешто плашим Афобе-а, а Гугл ми зна и када одем у заход...
Замисли, она верзија Voice typing на Гуглу, која ми значи доста када куцам дуже текстове,
тамо не можеш да избришеш оно што си диктирао,
ако идеш на delete, cut
па затвориш, када следећи пут дођеш, оно снимљено, само што је текст прецртан...Нема начина да се обрише. Гуглао сам, и нико нема начин за то...
А ја зазирем од Адобе...

Али, види ову ставку шта треба да му омогућим:
Да надгледа и отвара датотеке преузете на мој рачунар.
Значи, неко ми пошаље Емаилом неки "атачмент" и Адобе има увид...
 
Poslednja izmena:
Рекао сам да не кошта мене, јер сам лаптоп добио на привремено коришћење док се не снађем., пошто мој Фуџитсу од 10 година старости пати од повишене температуре
 
Kod mene se sa SSD-a ucitava jedno 5-10 sekundi. Kada se jednom ucita onda posle ide iz RAM-a.
Опен офис "ексел" или калк, код мене са ссд-а учитава тренутно! каквих 5-10 секунди.
А ево мало и аналитике:
просечан ссд има пренос око 300мб/сек. пута рецимо 8 секунди то је око 2,4гигабајта података - еј. па шта тај софтвер ради?
када знам да је фајл који отварам око рецимо 10мегабајта, а сам ексел око 39мегабајта.. знам знам још учитава разне библиотеке али где је то до 2,4 гигабајта?!!
пс. цео опенофис је велик 145мегабајта.. а мајкрософтов око 1гига.. а "раде исту" ствар? бар ону коју ја видим...

код мене је мозила добила брисање када је почела да се учитава преко 30так секунди, па било је и до минут?!!
и онда сам ставио Камелеон интернет бровзер који је непознат и нема такве трипове
 
Poslednja izmena:
apach open office ili ms office ? ako je apach onda je ok ne zaboravi da jhe učitavanje sa ssd-a jedno 6 do 10 puta brže nego sa klasičnog hdd-a jer on nema pokretne delove već je direktnu učitavanje iz memorije čipova koji se nalaze u ssd-u

LibreOffice na Linux-u.

"Опен офис "ексел" или калк, код мене са ссд-а учитава тренутно! каквих 5-10 секунди."

Pa ima neki delay od 2-3 sekunde kad se ucitava iz RAM-a. Bas da je trenutno, nije, govorim za LibreOffice Writer.
 
и онда сам ставио Камелеон интернет бровзер који је непознат и нема такве трипове
Написах неких примедби о том Камелону, који уопште нема мни, а има неколико "омиљених" сајтова које никада нећу отворити, али не могу да их скинем са траке. Јава, јаваскрипт, Кукис, слике...
 
LibreOffice na Linux-u.

"Опен офис "ексел" или калк, код мене са ссд-а учитава тренутно! каквих 5-10 секунди."

Pa ima neki delay od 2-3 sekunde kad se ucitava iz RAM-a. Bas da je trenutno, nije, govorim za LibreOffice Writer.
pa ti si sam napisao taj info od 5-10 sekundi
inače iz iskustva sa tim open source officima znam da oni prvo učitaju ceo program koji služi kao osnova za office i da to traje vremenski par sekundi na ssd-u a na hdd-u regularnom zna da učitava i po minut , pa tek potom otvaraju određene delove aplikacija , word ili exel i da onda to ide brzo , neki se od njih pokreću i pri pokretanju operativnog sistema pa su celo vreme uključene (vidi se pored sata u ćošku ako su pokrenuti)i onda po potrebi pozivaju samo određene programe koje želiš da pokreneš
 
Него да питам овде, да не отварам нову тему:
Појавио ми се на десктопу нотпад фајл metconv.log који сам јуче обрисао, он данас опет. на њему на неколико страна мерне јединице, ево само дела:

Аll, km, kilometers, yes, no, mi, miles, no, 2, 0.62137119223
All, kilometer, kilometers, yes, no, miles, miles, no, 2, 0.62137119223
All, kilometers, kilometers, yes, no, miles, miles, no, 2, 0.6213711922
- - -
ll, ft, feet, yes, no, m, meters, yes, 2, 0.3048
All, foot, feet, yes, no, meters, meters, yes, 2, 0.3048
All, yard, yards, yes, no, metres, metres, yes, 2, 0.9144
All, yards, yards, yes, no, metres, metres, yes, 2, 0.9144
All, lb, pounds, yes, no, kg, kilograms, yes, 2, 0.453592309748
All, litres, litres, yes, no, gallons, gallons, yes, 2, 0.2641145833333
All, oz, fluid ounces, yes, no, dl, deciliters, yes, 2, 0.295799645044

Шта ли ово може бити?

Наставак, уторак...
Eво опeт. Установих када се појављује: одем у Ворду на језичке контроле, аутоматско исправљање погрешно откуцаних речи, и тада искочи ово. А уопште не идем на подешавање мера, то се ради у Виндоусу а не у Офису
Искочи ми ово:
Meusremet converter.jpg
 

Back
Top