Očekivanja i zamjeranje, društvo - pojedinac

Steinadler

Poznat
Moderator
Poruka
8.736
Šta očekujete od pojedinaca, i šta najviše zamjerate? Da li imamo pravo da zamjeramo i očekujemo nešto od pojedinaca koje poznajemo ili ne poznajemo, s obzirom da živimo s njima u društvu, državi?

Društvo ili neka manja grupa da bi funkcionisala moraju da poštuju određena pravila koja se tiču svih, koja su to po vama ključna? Društvena odgovornost treba da postoji i svjest, koji to "error 404" u glavama pojedinaca u vašoj bližoj okolini čine bagovanje društva?

Temu ne bih ni postavio da vas ne pitam sledeće, jer lako je kukati i biti pametan u mjestu i iznositi problematiku gomilati je i padati u depresiju, to sam već obradio na jednoj
 
Ocekivati od pojedinca bilo da ga znamo ili ne jeste to da ispunjava patriotsku duznost tako sto je vjeran svojoj zemlji, tako sto radi posao za koji je kvalifikovan ili manje kvalifikovan da pomaze drugima.Sto se tice solidarnosti mogu reci samo da nam toga ne manjka solidarnosti u smislu nepatizma, tako sto otac nadje zaposlenje sinu, sinovcu, nekom rodjaku ali nam nedostaje solidarnosti u smislu kako pomoc nekom ko s nama nije krvno vezan, koji nije u vidokrugu nasih interesovanja...
 
Sitne su to zajebancije, problem je mnogo dublji.
Mislim da je rešenje u obuzdavanju reaktivnog uma, to pokušavam kod sebe, ali mnogi to ne razumeju ili neće, ima ovakvih i onakvih.

- - - - - - - - - -

Kad pogledam npr. samo svoju zgradu.
Neko se isro ispred lifta pre neki dan.
Komšinica trpala pelene u wc šolju, popucali zidovi.
Pre neki dan neka baba zapalila stan.

Šta mogu?
Mogu da se ne nerviram.
To je jedino što mogu.
 
Šta možemo učiniti?
u svom najboljem izdanju, ima blagosti u Čovečanstvu
ponekog razumevanja i, ponekad, čina hrabrosti
ali sve u svemu to je masa, bezoblilčni pire u kome nema
previše ničega.
ono je kao velika zver
duboko u snu i
gotovo ništa ne može da je probudi.
kada se aktivira najbolja je u brutalnosti,
sebičnosti, nepravednoj osudi, ubijanju.
šta da radimo s tim, s ovim Čovečanstvom?
ništa.
izbeći ga što je više
moguće.
tretirati ga kao što bi
nešto otrovno, začarano
i bezumno.
ali budi oprezna, jer donelo je zakone za zaštitu
sebe od tebe
može te ubiti bez razloga
i da pobegneš moraš biti suptilna
malo ih pobegne.
to je na tebi da pronađeš plan
Nisam upoznao nikog ko je pobegao.
Sreo sam neke od velikih i
poznatih, ali oni nisu pobegli
jer oni su samo veliki i poznati unutar
Čovečanstva.
Nisam pobegao
ali nisam pogrešio da ne pokušavam ponovo i
ponovo
pre moje smrti nadam se da ću zadobiti moj
život.

Čarls Bukovski
 
ovo da se dadne u škole, a ne da uče gluposti.

2G1uM.jpg
 
Šta Bukovski???!

Kačio je stalno u zadnjem džepu pantalana načetvoro presavijene dnevne novine, ko naši 'intelektualci' šezdesetih godina prošlog vijeka kad izađu u varoš, da mu budu uvijek pri ruci e da bi se u njih, na sred ulice, pa čak i pozornice, izbljuvao kad mu želudac, iz nekog razloga, a to mu se često dešavalo, ne prima alkohol da bi, odmah nakon toga, iz drugog džepa, potega flašu, od koje se nikad nije odvajao!

I to mi neki književnik, filozof, intelektualac...???!

Idi, bre, ribaru, u kovilje! :mrgreen:
 

Back
Top