Novcana pozajmica

Easy_Ride

Zainteresovan član
Poruka
486
Ima li neko iskustva u vezi novcane pozajmice???
Zapravo,ja sam trenutno nezaposlen,uzeo bih nekih 500-1000e da se preselim u Beogradu i da tamo odpocnem novi zivot jer ovde zivim u maloj sredini gde i nema mnogo mogucnosti.Bio sam u Beogradu kod ortaka na par dana,jurio sam posao i ladno posle 3.dana sam dobio posao ali dzaba kada nisam imao kapital da zivim dok mi ne legne prva plata a niko nece da me nosi na grbaci dok ne stanem na noge.Pa sam razmisljao da uzem neku pozajmicu i ne znam kako i gde i kome da se obratim za to.Zna li neko nesto o tome?
 
Nadam se da će ti ljudi od iskustva u preživljavanju pomoći.
Jeftinije gajbe su naravno - na periferiji, možda ako imaš nekog kog poznaješ pa da delite ceh ali i navike...
Pored periferije problem je stalno raskopan grad gde se više ne zna ni ko pije ni ko plaća.

To što se nadje posao za tri dana ne znači da si na istom bio 30 dana
tj da li si uopšte dobio platu pošto ovde postoje i takve "firme" plus inspekcija kod njih ne zalazi.
Kod njih uvek otvoreno a ovoliki grad sa nezaposlenim ljudima.
Vodi računa i o tom momentu.

Onda sve mora da bude matematički u tvoju korist jer pored rente i života imaćeš i pozajmicu za vraćanje
Možda ti pametnije inostranstvo?
 
Poslednja izmena:
Nadam se da će ti ljudi od iskustva u preživljavanju pomoći.
Jeftinije gajbe su naravno - na periferiji, možda ako imaš nekog kog poznaješ pa da delite ceh ali i navike...
Pored periferije problem je stalno raskopan grad gde se više ne zna ni ko pije ni ko plaća.

To što se nadje posao za tri dana ne znači da si na istom bio 30 dana tj da li si uopšte dobio platu pošto ovde postoje i takve "firme"
Kod njih uvek otvoreno.

Onda sve mora da bude matematički u tvoju korist jer pored rente i života imaćeš i pozajmicu za vraćanje

Vec sam nasao i cimera,bavim se ugostiteljstvom i imam odlicnog iskustva tako da cim cuju da imam iskutva odma me primaju na posao.Bukvalno sam se igrao sa tim.Cujem u jednom lokalu traze posao,odem tamo,ispricam im o iskustvu,dam im cv posle 2 sata me vec zvali da radim ali dzaba kada ja nemam pocetni kapital kod sebe da prezivim taj mesec ili dva dok ne legne plata itd...
 
Sad sledi leto znači mrtva sezona za većinu ugostiteljskih lokala u Bg, radnici im šibnuli na primorje do jeseni pa primaju koga bilo. Ne budi blesav da se zajmiš ni za tako malo, nađi neki sezonski posao sa smeštajem pa od njega uštedi za selidbu kasnije.

- - - - - - - - - -

I da, ko što ti gore čovek napisa, Bg pun poslova gde primaju odmah a plaćaju nikad, pazi se dobro.
 
Na periferiji je buvara 100e , ali i solidan stan, a radnicke kasabe su 50e ili cak i 40e mesecno...
Tako da ti treba 250e a ne 1000e.
Hrana, ebiga prvi mesec hleb i mast na leba i zelenis na pijaci i na poslu ako si vec ugostiteljske struke..

Koliko znam konobare po BG, vec za 5 dana rada , bice u dzepu svasta nesto...
Ali ima i buvara od kafana..

Inace jeste veca ponuda cim dodje maj. Odu svi na more i u sezonu, dodju srednjoskolke i srednjoskolci ali oni su duplo losiji ako ne i 4x losiji radnici, cak i kad su isti IQ...takva generacija i vaspitanje..
 
Na periferiji je buvara 100e , ali i solidan stan, a radnicke kasabe su 50e ili cak i 40e mesecno...
Tako da ti treba 250e a ne 1000e.
Hrana, ebiga prvi mesec hleb i mast na leba i zelenis na pijaci i na poslu ako si vec ugostiteljske struke..

Koliko znam konobare po BG, vec za 5 dana rada , bice u dzepu svasta nesto...
Ali ima i buvara od kafana..

Inace jeste veca ponuda cim dodje maj. Odu svi na more i u sezonu, dodju srednjoskolke i srednjoskolci ali oni su duplo losiji ako ne i 4x losiji radnici, cak i kad su isti IQ...takva generacija i vaspitanje..

Kazem vam da sam se iz sale zaposlio na jedan dan i dao otkaz jer sam morao nazad u moj grad,Za taj dan sam zaradio 1500 din + mi gazda rekao da ce me odmah sutra prijaviti.Ja nisam prihvatio jer dzaba sve to kada nisam imao svoj stan.Zato kazem,kada bi uspeo nekako da pozajmim 500e da uzmem stan i da jurim posao i lako bi ja to vratio u kratkom roku.
 
Ovako, pare ljudi uglavnom pozajmljuju od rodbine/prijatelja koji su voljni i u mogućnosti, cenim da imaš nekog ne bi bio ovde. Zatim postoje keš krediti u bankama, može i za nezaposlene, o uslovima se raspitaš, ponajbolje tako što odeš u ekspozituru. Na posletku, zelenaši, mada oni očekuju da te lično poznaju kao i da nećeš odlutati negde pre neg vratiš tako da nemam kog bih preporučio.
Moj predlog (ponavljam) je da odradiš nešto u sezoni, bilo na moru kao ugostitrljski radnik ili da bereš maline, kupine šta već, uštediš pa od jeseni u novi početak. Kao neko ko je sam iz male sredine u kojoj slabo ima posla dodao bih da razmotriš kad se već seliš da preskočiš BG tj da li imaš profitabilnije opcije.
 
Ima li neko iskustva u vezi novcane pozajmice???
Zapravo,ja sam trenutno nezaposlen,uzeo bih nekih 500-1000e da se preselim u Beogradu i da tamo odpocnem novi zivot jer ovde zivim u maloj sredini gde i nema mnogo mogucnosti.Bio sam u Beogradu kod ortaka na par dana,jurio sam posao i ladno posle 3.dana sam dobio posao ali dzaba kada nisam imao kapital da zivim dok mi ne legne prva plata a niko nece da me nosi na grbaci dok ne stanem na noge.Pa sam razmisljao da uzem neku pozajmicu i ne znam kako i gde i kome da se obratim za to.Zna li neko nesto o tome?

Sviđa mi se sto se boris, nisi kao ovi sto kukumacu po forumu od jutra do mraka, a nista ne preduzimaju...ovi lelemudani i dangube...
Imam za tebe nekoliko upustava kako da odes preko, za mnogo pristojniju platu...ako te zanima, javi se, ali ne ovdje...
Pozdrav i bori se decak...
 

Back
Top