Облачење, тетоваже, пирсинзи, необичне фризуре...у пословном свету

Mr. Jones

Buduća legenda
Poruka
29.673
Да ли размишљате о томе шта ћете обући за пословни састанак, или сматрате да је на пословни састанак могуће отићи у поцепаним фармеркама?

Како се тумаче тетоваже, посебно на видном месту, у пословном свету?

Да сте послодавац, да ли бисте запослили особу са пирсингом у носу, обрви, уснама...или некога с оваквом фризуром?
teniska.jpg


Које су границе доброг укуса и шта говоримо другима о себи, одећом, фризуром, тетоважама и пирсинзима?
 
radila sam na radnom mesu gde su VIDLJIVE tetovaze i pirsizi bili strogo zabranjeni, dakle ako uniforma nece to porktiti izvoli mazi puder na to mesto ili neces ni biti primljen
malo mi je cela ta prica neuskladjena
sa jedne strane imamo propagandu kako je to sve kul, kao oslobadjanje duha, kao ne treba da smo terase i da kao u stara vremena prepisujemo to psiholoskim problemima bla bla...
a onda bum imamo zabranu da se zaposlis u ozbiljnoj firmi sa tim cudima
pa ljudi odlucite se, jesu za psihologa ili su kul mega urbani likovi :roll:

mislim meni se licno od cele te price tatu, pirsinzi, pocepane farke i sl serre, ne praktikujem nista od toga

ja nemam nista protiv zajebancije, pa usaras kosu sprejevima ko ta lik sa slike na jedan dan, zezanja radi...ali da uzmes da se tako unakazis sa namerom da ti to bude za duze farbama i gorenjem kose, pa leci se brate

mislim naravno uvek bilo i bice - neka svako radi sta mu je volja sve dok druge ne ugrozava ja nemam nista protiv
i to stoji
samo ako cemo da komentarisemo sve to onda se mora i provuci ona druga cuvena - svako zasto ima zato
ne uzme svako da spali kosu na dredove, izbusi bradavicu, tetovira vrat i sl....neki ljudi to urade... i ne urade to bez razloga... kvrc u sinapsama postoji..."zasto" uvek postoji, a mi mozemo da ga maskiramo liberalnim parolama, nije frka, meni ni iz dzepa ni u dzep....
 
Mislim da su te zabrane prevazidjene i da izlaze iz upotrebe polako.
Sve zavisi i od radnog mesta i zanimanja- kod mene u firmi ima svega. I oblacenje zavisi najvise od odeljenja u kome radis.
Dizajneri enterijera dolaze onako kao im i prilici, finasije su malo ozbiljnije, rezervacije dolaze sa golim nogama. Ima dosta ljudi sa tetovazama, niko ne pravi problem.

- - - - - - - - - -

Moja direktorka ne dopusta gole noge na suknju i to je sve. Mozes da nosis sta hoces.
 
Да ли размишљате о томе шта ћете обући за пословни састанак, или сматрате да је на пословни састанак могуће отићи у поцепаним фармеркама?

Како се тумаче тетоваже, посебно на видном месту, у пословном свету?

Да сте послодавац, да ли бисте запослили особу са пирсингом у носу, обрви, уснама...или некога с оваквом фризуром?
Pogledajte prilog 491611

Које су границе доброг укуса и шта говоримо другима о себи, одећом, фризуром, тетоважама и пирсинзима?

Zavisi..ako sam poslodavac u cirkusu ili agenciji za zabave zaposlila bih
 
I to je jedan od razloga sto sam otisao iz Srbije - muka mi je od predrasuda na osnovu fizickog izgleda. Da napomenem, nemam ni pirsing, ni tetovazu, niti neku ekstravagantnu frizuru...ali mi je muka od stepena diskriminacije po bilo kom osnovu.
Nije ni u ovamo savrseno, ali je jedno 50 puta bolje.

koja bre diskriminacija u srb :rotf:
ja sam navela primer americke firme na americkom tlu :rotf:
 
Да ли размишљате о томе шта ћете обући за пословни састанак, или сматрате да је на пословни састанак могуће отићи у поцепаним фармеркама?

Како се тумаче тетоваже, посебно на видном месту, у пословном свету?

Да сте послодавац, да ли бисте запослили особу са пирсингом у носу, обрви, уснама...или некога с оваквом фризуром?
Pogledajte prilog 491611

Које су границе доброг укуса и шта говоримо другима о себи, одећом, фризуром, тетоважама и пирсинзима?

Ako mogu da se sakriju zaposlila bih.
 
a da zaboravih cuvene italijane, istu politiku su imali, zabrana tetovaza i pirsinga, jakih lakova za nokte, jake sminke...pazi italijani :rotf:

- - - - - - - - - -

To je zato sto rade sa gostima. Mada se to sve menja, nije kao pre.

pa svuda gde radis sa strankama imas takva pravila, dres kodove i sl
pa ni u obicnom butiku te nece pustiti da radis za dredovima i pirsingom kroz brnjicu, a kamo li ozbiljnije firme

dobro izuzimam umetnicke sfere, moja bransa radi u safari pantalona i sorcevima, pomeula si dizajnere i sl i oni se ludiraju...al to se ocekuje, to mu dodje dres kod u tom svetu :lol:
 
insistiranje na formi umesto na sadrzaju redovno vuce neki oblik lazi i licemerja i neslobode, u bilo kom segmentu zivota.

kod mene u kraju jedna jedina skola insistira na striktnom oblacenju, imaju cak i butik exluzivno za svoje ucenike. ma ko pod konac su, milina za videti. naravno, dok se malo ne zakopa ispod povrsine, i onda - gle cuda, pucanje po savovima jednog ucenika (16) koje je rezultiralo ubistvom 7-godisnje devojcice.
 
Да ли размишљате о томе шта ћете обући за пословни састанак, или сматрате да је на пословни састанак могуће отићи у поцепаним фармеркама?

Како се тумаче тетоваже, посебно на видном месту, у пословном свету?

Да сте послодавац, да ли бисте запослили особу са пирсингом у носу, обрви, уснама...или некога с оваквом фризуром?
Pogledajte prilog 491611

Које су границе доброг укуса и шта говоримо другима о себи, одећом, фризуром, тетоважама и пирсинзима?

Zna se koji je dres kod za sastanke i poslovne manifestacije uprkos sveopštem rasulu u modnoj industriji.
Takođe da sam poslodavac okupila bih tim stručnih i pristojnih ljudi.


Hoću da ti kažem ovo.
Ljudi koji nisu uspeli da razviju neke ozbiljne poslovne ili bilo kakve veštine pribegavaju skandaloznoj spoljašnosti i to je jedina stvar koju apostrofiraju i na koju mogu računati.

Ali ovaj svet mora da ima i svoju mračnu stranu. Ne mogu svi biti divni. Zbog ravnoteže u kosmosu

- - - - - - - - - -

Zavisi..ako sam poslodavac u cirkusu ili agenciji za zabave zaposlila bih

to je poenta. ovi ljudi mogu da rade u sektoru za Entertainment
 
Zna se koji je dres kod za sastanke i poslovne manifestacije uprkos sveopštem rasulu u modnoj industriji.
Takođe da sam poslodavac okupila bih tim stručnih i pristojnih ljudi.


Hoću da ti kažem ovo.
Ljudi koji nisu uspeli da razviju neke ozbiljne poslovne ili bilo kakve veštine pribegavaju skandaloznoj spoljašnosti i to je jedina stvar koju apostrofiraju i na koju mogu računati.

Ali ovaj svet mora da ima i svoju mračnu stranu. Ne mogu svi biti divni. Zbog ravnoteže u kosmosu

- - - - - - - - - -



to je poenta. ovi ljudi mogu da rade u sektoru za Entertainment

:hahaha:
 
insistiranje na formi umesto na sadrzaju redovno vuce neki oblik lazi i licemerja i neslobode, u bilo kom segmentu zivota.

kod mene u kraju jedna jedina skola insistira na striktnom oblacenju, imaju cak i butik exluzivno za svoje ucenike. ma ko pod konac su, milina za videti. naravno, dok se malo ne zakopa ispod povrsine, i onda - gle cuda, pucanje po savovima jednog ucenika (16) koje je rezultiralo ubistvom 7-godisnje devojcice.




a dress code bi po tebi trebalo da zagarantuje da su svi koji pohađaju tu školu perfektno normalne individue, pa ako se ne ispostavi da je tako, onda je dress code kriv za ubistvo? zašto vi ljudi samo čekate priliku da bilo ko ko je rešio da se izdigne iz blata u kom se tako rado valjate padne pa da ga napadnete da je licemer i da je čistota kojoj stremi u stvari bolest i prljavština? jesi uopšte svesna koliko očajnički debilno zvuči tvoj post??
 
Да ли размишљате о томе шта ћете обући за пословни састанак, или сматрате да је на пословни састанак могуће отићи у поцепаним фармеркама?

Како се тумаче тетоваже, посебно на видном месту, у пословном свету?

Да сте послодавац, да ли бисте запослили особу са пирсингом у носу, обрви, уснама...или некога с оваквом фризуром?
Pogledajte prilog 491611

Које су границе доброг укуса и шта говоримо другима о себи, одећом, фризуром, тетоважама и пирсинзима?


ovo je dobro pitanje

mi sve vise postajemo drustvo forme a ne sustine..bitno je da se formalno nesto propise a sto se u sutini to ne postuje to nikog ne zanima..ne radi se na svesti nego na formalnosti.

u sustini sve to zavisi od posla kojim se bavis...mnoge firme imaju dresscode.
ako ti propisuju sta ces obuci onda sigurno mogu i da ti propisu sta ces imati na kozi ili glavi..
da li ces zbog toga biti losiji ili bolji radnik to nema veze sa tim i to su predrasude......ali kultura ophodjenja zahteva neke minimume kad imas interakciju sa drugim ljudima bas zbog predrasuda koje ljudi imaju.
 
I to je jedan od razloga sto sam otisao iz Srbije - muka mi je od predrasuda na osnovu fizickog izgleda. Da napomenem, nemam ni pirsing, ni tetovazu, niti neku ekstravagantnu frizuru...ali mi je muka od stepena diskriminacije po bilo kom osnovu.
Nije ni u ovamo savrseno, ali je jedno 50 puta bolje.



vidim što ti je bolje, kad god zavirim na forum tebi svetli lampica lol
 
Да ли размишљате о томе шта ћете обући за пословни састанак, или сматрате да је на пословни састанак могуће отићи у поцепаним фармеркама?

Како се тумаче тетоваже, посебно на видном месту, у пословном свету?

Да сте послодавац, да ли бисте запослили особу са пирсингом у носу, обрви, уснама...или некога с оваквом фризуром?
Pogledajte prilog 491611

Које су границе доброг укуса и шта говоримо другима о себи, одећом, фризуром, тетоважама и пирсинзима?

Razmisljam.
Uvek sam pristojno obucena kad radim, imam sastanke, idem bilo gde vezano za posao.
Cak i po decu kad idem u vrtic, ne idem u trenerci.

Zaposlila bih pametnu osobu, a takva osoba sebi ne bi dozvolila da je odredjuje tudje misljenje :)
 

Back
Top