Pozdrav za sve članove koji čitaju ovu temu!
Radi se o pitanju iz naslova, koju tehniku pevanja koristi pevač John Cooper iz američkog rok benda "Skillet"? Ja sam pevač i pevam pop i našu narodnu muziku ali najviše volim da slušam rok i metal muziku. Mene zanima koja je to tehnika pevanja koju koristi taj pevač, ja pokušavam da izvedem to i nemam toliko problema sa visokim tonalitetom kao ni sa niskim, već glas ne može da mi zvuči tako hrapavo, tj. zvuči ali posle pola pesme, čak i posle jedne strofe počinje da me boli grlo i ne mogu više pevati sa tom hrapavošću. Pošto me boli grlo posle tako malo pevanja kontam da ja pevam iz grla a ne iz stomaka a pravilno je pevati iz stomaka. Nekad se dešava da me boli grlo čak i kad pevam narodno ili pop, znači nije samo problem u ovoj vrsti pevanja. Ja bih zamolio sve koji se razumeju u pevanje i još bolje u ovakvu vrstu pevanja da me malo upute kako da to radim pravilno jer ne želim da forsiram glas nepravilno i da ne daj Bože kasnije ostanem bez glasa ili da ne mogu da pevam i to što umem. Dakle, ukoliko imate vremena napišite mi kako da to radim pravilno, kako da pevam iz stomaka i pravilno dišem, koje vežbe da koristim kako bih to naučio, i najbitnije kako da savladam tehniku kojom peva John, da li je to scream ili growl, ili neka treća i koje vežbe da koristim da bih savladao tu tehniku? Možete me i poslati na neki sajt ili link gde to mogu da naučim ako nemate vremena, ja sam gledao onaj DVD od Melisse Cross, "Zen of Screaming" ali ne razumem baš najbolje engleski pa ako imate titlove za taj DVD i to bi mi dobro došlo.

P.S. Verujem da ste čuli za Skillet i kako zvuči pevač, za svaki slučaj evo linka jedne njihove pesme.