Koliko biste pristale da se promenite zbog muškarca (partnera, muža)

Naravno da se menjam s vremenom i ne toliko zbog muža koliko zbog sebe
Učim se da imam više strpljenja i razumevanja za druge
Ko se ne menja s vremenom taj nikad nije radio na sebi a to je ključ uspeha u svemu
Banalno ali istinito učim bolje da kuvam zbog porodice učim da delegiram kućne poslove jer više ne mogu sve sama učim ćerku da bude svoj čovek učim nove veštine i znanja na poslu učim kako da sebi olaksam život i da sve se uči
Tako da su promene neminovne u zivotu kao i prilagođavanje
Nije nužno zbog partnera ali ima i toga kompromisa i dogovora u zdravim vezama
Mi oko svakog izlaska moramo da postignemo konsenzus nebitno koji je povod u pitanju
I to je odlika zajednistva da nađete najbolje rešenje za sve
 
Potpuno mi je sumanuto da se ljudi svađaju na primer oko tv ko će šta da gleda
Ili

- - - - - - - - - -

Šta će da se jede ili slično

- - - - - - - - - -

Valjda se dogovoris jedan dan jelo koje voli on drugi koji voli ona
Ako je neko alergican na nešto to ne spremaš
Dok on gleda utakmicu ja ću da blenem na netu ako ja gledam neku seriju on prošeta
Meni je lično lako naći dogovor svuda volim da idem a volim i različite načine odmora ne samo tv
Njega najmanje i gledam
 
A sad striktno mz
Promenila sam se zbog muža mnogo na bolje
Ali ne zato što je on to tražio nego sam shvatila da je to što mi govori za moje dobro
I bio je u pravu za sve
Ponekad nismo ni svesni da partneri mogu bolje da nas sagledaju nego mi sebe same ponekad
A ono tipa smrsaj promeni friz to sve radim zbog sebe
Ili ne radim kako mi se cefne

A to kao postacu domacica kao moja svekrva i volecu kućne poslove - moj muž zna da od toga nema ništa
Kao i za gomilu drugih nedostataka za koje mi generalno pomera du.pe u sali
 
Bas sam htela da napisem da mogu da se promenim, kao fleksibilna sam... ali sam na kraju ipak ostala u vezi koja je zahtevala minimalne promene :lol:

A inace: da sam sa tipom koji voli da se penje po brdima verovatno bih se i ja pentrala; da voli zeleni caj i ja bih ga pila; sasvim mi je svejedno da li jedemo pecurke ili meso ili salatu - samo da je kolicinski dovoljno :lol: Posto ja u stvari sve volim da radim, pijem i jedem ahahah, tako da tu ne vidim problem. Ne bih mogla da promenim: muzicki, filmski i knjizevni ukus, tu sam osetljiva. I ne bih mogla da se druzim sa njegovom ekipom, ako su dosadni...
 
Све то зависи од привржености партнеру, ако је некоме стало до заједништва с неким прилагођаваће се.
Мој пријатељ је у браку са млађом женом, неке сфере интересовања су им различите због генерацијског јаза, њени пријатељи су му до бола досадни и све тако, али човек је толико посвећен породици и њој да је шампион папучарства.
 
Bas sam htela da napisem da mogu da se promenim, kao fleksibilna sam... ali sam na kraju ipak ostala u vezi koja je zahtevala minimalne promene :lol:

A inace: da sam sa tipom koji voli da se penje po brdima verovatno bih se i ja pentrala; da voli zeleni caj i ja bih ga pila; sasvim mi je svejedno da li jedemo pecurke ili meso ili salatu - samo da je kolicinski dovoljno :lol: Posto ja u stvari sve volim da radim, pijem i jedem ahahah, tako da tu ne vidim problem. Ne bih mogla da promenim: muzicki, filmski i knjizevni ukus, tu sam osetljiva. I ne bih mogla da se druzim sa njegovom ekipom, ako su dosadni...

Ja vala sa drustvom moje devojke uopste ne mogu da se druzim.:fdlan:
Sve neki shabani i shabanke budi Bog s nama.:fdlan:
 
svaki odnos je relacija /ponovljeno objašnjenje i kojekakvi sinonimi/, bilo da se osoba menja ili ne /izuzimam ove pištače koji se upiru da su nepromenljivi/ i svaki odnos u nas ugrađuje nešto, menja nas, bez insistiranja na menjanju
Izuzimam čak i nebulozne adolescentske pojave i kod zrelih osoba /uslovno rečeno/ kojima je facinacija pojava osobe i target da je menjaju, kako bi postala nešto blisko njihovom idealu.
 
E ovako, pošto sam danas posle dugo, dugo vremena baš onako super dobre volje, i sve mi je potaman i što jeste i što nije, rešila sam malo da debatujem na 4umu umesto da prevodim dosadni izveštaj, mada ću zbog toga verovatno dobiti packe na poslu.

Dakle, pitanje je, kao što i naziv teme kaže, u kojoj meri biste pristale (ili bi vam to bilo skroz ok) da promenite sebe zbog muškarca. Kad kažem promenite mislim na sve živo, od karakternih osobina - da ih suzbijate, grizete jezik, i uopšte ne pokazujete svoju pravu prirodu jer znate da će to i to izazvati sukob - do određenih postupaka tipa, on ne voli pečurke, vi obožavate pečurke ali ih ipak izbacujete iz menija. Mislim dajte sebi mašti na volju.

Uočila sam da ja sebe ne mogu uopšte više da menjam nešto bitno. Ako i prođe nešto, to su sitnice. A to znači - il' me prihvataš ovaku kakva sam ili ne uopšte.

Pa sad ne znam je li to dobro ili loše, ali tako je. Amin:D
Sta bi sa gospodjicom nema je odavno.
 

Back
Top