Koliko biste pristale da se promenite zbog muškarca (partnera, muža)

gospodjica14

Poznat
Poruka
7.429
E ovako, pošto sam danas posle dugo, dugo vremena baš onako super dobre volje, i sve mi je potaman i što jeste i što nije, rešila sam malo da debatujem na 4umu umesto da prevodim dosadni izveštaj, mada ću zbog toga verovatno dobiti packe na poslu.

Dakle, pitanje je, kao što i naziv teme kaže, u kojoj meri biste pristale (ili bi vam to bilo skroz ok) da promenite sebe zbog muškarca. Kad kažem promenite mislim na sve živo, od karakternih osobina - da ih suzbijate, grizete jezik, i uopšte ne pokazujete svoju pravu prirodu jer znate da će to i to izazvati sukob - do određenih postupaka tipa, on ne voli pečurke, vi obožavate pečurke ali ih ipak izbacujete iz menija. Mislim dajte sebi mašti na volju.

Uočila sam da ja sebe ne mogu uopšte više da menjam nešto bitno. Ako i prođe nešto, to su sitnice. A to znači - il' me prihvataš ovaku kakva sam ili ne uopšte.

Pa sad ne znam je li to dobro ili loše, ali tako je. Amin:D
 
E ovako, pošto sam danas posle dugo, dugo vremena baš onako super dobre volje, i sve mi je potaman i što jeste i što nije, rešila sam malo da debatujem na 4umu umesto da prevodim dosadni izveštaj, mada ću zbog toga verovatno dobiti packe na poslu.

Dakle, pitanje je, kao što i naziv teme kaže, u kojoj meri biste pristale (ili bi vam to bilo skroz ok) da promenite sebe zbog muškarca. Kad kažem promenite mislim na sve živo, od karakternih osobina - da ih suzbijate, grizete jezik, i uopšte ne pokazujete svoju pravu prirodu jer znate da će to i to izazvati sukob - do određenih postupaka tipa, on ne voli pečurke, vi obožavate pečurke ali ih ipak izbacujete iz menija. Mislim dajte sebi mašti na volju.

Uočila sam da ja sebe ne mogu uopšte više da menjam nešto bitno. Ako i prođe nešto, to su sitnice. A to znači - il' me prihvataš ovaku kakva sam ili ne uopšte.

Pa sad ne znam je li to dobro ili loše, ali tako je. Amin:D

Women power<3
 
niko se ne menja, niti moze da se promeni
moze da kontrolise sebe i neke stvari koje zeli da su drugacije, ali pravi karakter se tada samo gusi
kad tad ce izaci na povrsinu ponovo s jedne strane, s druge - osoba koja je sputana na takav nacin bice frustrirana i nezadovoljna na duzi vremenski period

Isto mislimo. Ja sam probala da promenim neke svoje osobine, tipa da malo manje pričam, da nekad nešto i prećutim, da se pravim da mi ne smeta ono što mi smeta - al' ne ide pa ne ide. I onda digoh ruke. Jedno je kompromis, drugo kad neko očekuje da se ti menjaš, a on nikako. E pa - ne može.
 
pa mozemo da se menjamo,kako ne?
valjda stremimo da budemo bolji a ne da stagniramo?recimo da prestanemo da pusimo,da pocnemo da citamo nesto kvalitetnije knjige,da smo manje na internetu,da se ranije budimo a ne da se razvlacimo,da pocnemo da vezbamo,da nas neko podstakne da menjamo los posao...ima milion malih stvari koje bi mogli da promenimo kod sebe,a da nam bude samo bolje
ja negde znam koje su mi mane i sta bih trebala,al mi je potrebna ta neka podrska,ili da mi neko to ukaze,da porazgovara sa mnom.nije sve crno belo
 
pa mozemo da se menjamo,kako ne?
valjda stremimo da budemo bolji a ne da stagniramo?recimo da prestanemo da pusimo,da pocnemo da citamo nesto kvalitetnije knjige,da smo manje na internetu,da se ranije budimo a ne da se razvlacimo,da pocnemo da vezbamo,da nas neko podstakne da menjamo los posao...ima milion malih stvari koje bi mogli da promenimo kod sebe,a da nam bude samo bolje
ja negde znam koje su mi mane i sta bih trebala,al mi je potrebna ta neka podrska,ili da mi neko to ukaze,da porazgovara sa mnom.nije sve crno belo

Smokvo, možemo i treba zbog nas samih, ali ne po diktatu drugih. Bar ja ne mogu.
 
naravno.ali ja sam uvek samo sa onima koji mi zele i kojima ja zelim dobro,pa tako da i sugestije da bih trebala nesto da menjam nisu stvar karaktera
da mi muskarac kaze da manje pricam,zavrsio bi sa svojim odsecenim djokom u ustima i mojim dovidjenja

Mda...ja lično mislim da bih mogla malo da smanjim doživljaj s temperamentnim reakcijama. To bi bilo bolje za mene, jer nekako više samu sebe shebem nego osobu koju sam napala kao aždaja. I divim se ljudima koji su u stanju da kontrolišu svoje emocije skroz na skroz, da nikad ne vidiš šta se kuva unutra.

S druge strane, ne merem čekati jer neko smatra da ima pravo od mene da zahteva da ga čekam do besvesti, i ne mislim da sam zbog toga loša osoba. Recimo.
 
Ne valja biti isključiv, tipa ja neću nikad ovo ili ono. Malo mi je to detinjasto.

Zajednički život sa bilo kim zahteva dozu prilagođavanja. Muž, brat, sestra, cimer...

Recimo ja volim da jedem luk, muž ne voli.

Jedem kada on nije kod kuće i neće doći uskoro. Nekada on pojede malo zbog mene da mu ja ne bih smetala :D

Ne voli da čita knjige, ali me uvek pita šta čitam i o čemu se radi. Različit ukus za filmove, muziku... Uvek se nađemo nekako.

Smetalo bi mi ako bi bio isključiv tipa baš me briga što ti smeta nešto takav sam kakav sam.

Mislim da dobra komunikacija donese dobre "kompromise" gde nema oštećenih. Odnosno niko se ne oseća ugnjetavano.
 
Cocto, to o čemu ti pišeš je kompromis, i ja sam uvek za to. Ali za kompromis je potrebno dvoje, ne može samo jedan da pravi kompromise, a drugi da bude blek stena koji stoji postojano kao klisurina i ne menja ni uraslu zanokticu, sve pritiskajući i očekujući od onog drugog da legne na rudu.
Ako u vezi postoji kompromis, to je onda super stvar. Ako ne postoji, onda, kao što lepo reče dajv "kad tad ce izaci na povrsinu ponovo s jedne strane, s druge - osoba koja je sputana na takav nacin bice frustrirana i nezadovoljna na duzi vremenski period". Puca tikva. A ima i slučajeva kada je realno teško i jednoj i drugoj strani da naprave kompromis, ako su neke za svako pojedinačno veoma važne stvari u pitanju.
 
E ovako, pošto sam danas posle dugo, dugo vremena baš onako super dobre volje, i sve mi je potaman i što jeste i što nije, rešila sam malo da debatujem na 4umu umesto da prevodim dosadni izveštaj, mada ću zbog toga verovatno dobiti packe na poslu.

Dakle, pitanje je, kao što i naziv teme kaže, u kojoj meri biste pristale (ili bi vam to bilo skroz ok) da promenite sebe zbog muškarca. Kad kažem promenite mislim na sve živo, od karakternih osobina - da ih suzbijate, grizete jezik, i uopšte ne pokazujete svoju pravu prirodu jer znate da će to i to izazvati sukob - do određenih postupaka tipa, on ne voli pečurke, vi obožavate pečurke ali ih ipak izbacujete iz menija. Mislim dajte sebi mašti na volju.

Uočila sam da ja sebe ne mogu uopšte više da menjam nešto bitno. Ako i prođe nešto, to su sitnice. A to znači - il' me prihvataš ovaku kakva sam ili ne uopšte.

Pa sad ne znam je li to dobro ili loše, ali tako je. Amin:D

nisam izbacila pečurke iako ih veoma retko jedem jer ih ON ne voli nešto baš
koliko me je savijao i oblikovao prema sebi ne znam ali kad bi me neko ko me poznavao pre 20 godina ponovo sreo i družio se malo sa mnom verovatno ne bi mogao da me prepozna

iako JA nikada ne bi pristala da mene neko tako menja kako mu se ćefne. Amin :lol:
 
Isto mislimo. Ja sam probala da promenim neke svoje osobine, tipa da malo manje pričam, da nekad nešto i prećutim, da se pravim da mi ne smeta ono što mi smeta - al' ne ide pa ne ide. I onda digoh ruke. Jedno je kompromis, drugo kad neko očekuje da se ti menjaš, a on nikako. E pa - ne može.

I, jel otisao da kupi cigare na trafici, a nema ga 6 meseci....ili si ga "pripitomila"...i "naucila" da voli sve tvoje mane, jer eto takva si, i to ide tuto kompleto.
Nisi ti svedski stol, da uzme ono najbolje, a da te usuti, gde si "losija".
 
I, jel otisao da kupi cigare na trafici, a nema ga 6 meseci....ili si ga "pripitomila"...i "naucila" da voli sve tvoje mane, jer eto takva si, i to ide tuto kompleto.
Nisi ti svedski stol, da uzme ono najbolje, a da te usuti, gde si "losija".

Ko?

Nisam. Niko nije. O tome se i radi. Svako sam odlučuje u kojoj meri menja sebe - zbog sebe.
 
naravno.ali ja sam uvek samo sa onima koji mi zele i kojima ja zelim dobro,pa tako da i sugestije da bih trebala nesto da menjam nisu stvar karaktera
da mi muskarac kaze da manje pricam,zavrsio bi sa svojim odsecenim djokom u ustima i mojim dovidjenja

imas dve osobe u jednom stanu
npr. jedna bi da gleda serije i filmove, drugu zanima samo sport
koja treba da se prilagodi po tebi
nemoj samo kompromis, jer ovde nije rec o tome

jedna je vegetarijanac, druga bez mesa ne racuna da je bio obrok
ko se prilagodjava
 
naravno.ali ja sam uvek samo sa onima koji mi zele i kojima ja zelim dobro,pa tako da i sugestije da bih trebala nesto da menjam nisu stvar karaktera
da mi muskarac kaze da manje pricam,zavrsio bi sa svojim odsecenim djokom u ustima i mojim dovidjenja

Aл можда ти за твоје добро сугерише да мање причаш, има таквих ситуација.

Иначе не верујем ником ко је у дугогодишњим, па и вишедеценијским релацијама, кад каже да је увек поштовао себе и своје ја. Поглед на календар казује да се овладало вештином прављења компромиса и/или паралелним животом тј. суживотом.
 
mrzim ovakve teme...:fdlan:

- - - - - - - - - -

frustracije su ogromne :lol:

Zato su nam dame same. Sve otudjenije, usamljenije, kada ih "skoluje" Sanja Marinkovic sa ruzicaste ili "Zivot u trendu" Snezane Dakic Mikic, ili neka raspala polovnjaca babuskara Ruska Jahic.
Zene su po definiciji prirode slabiji pol, i trebaju se potciniti muskarcu/muzjaku. I eto srece u kuci.
 
Jaoj :lol:

Školski primer psihološke projekcije. Neoženjeni samci koji mrzi sve žene, i onda svoje osobine projektuju na žene nazivajući
ih usedelicama koje mrze muškarce i očekuju previše. Psihologija za početnike 1.0

Zene su po definiciji prirode slabiji pol, i trebaju se potciniti muskarcu/muzjaku. I eto srece u kuci.

A 21. vek, ništa, m?

Vidi vako. Evo ja ću prva da se podčinim, ima sve da radim, kuvam, čistim, perem, kad dođe kući da ga izmasiram, normalno lavor noge i ceo rad - ali, pare on da donosi u kući. I da mi sve kupuje, od uložaka preko skupih kremica, krpica, da me vodi na more, da me vozi gde treba, zimi na skijanje, normalno sve o njegovom trošku. Račune normalno sve on da plaća. Moje je da budem pokorna, da ćutim, da budem lepa i da zalegnem na leđa ili već kako mu drago kad poželi. Njegovo je da zarađuje i obezbedi pristojan život za oboje, i sitnu dečicu ako ih ima.

Jel pošteno?
 
Poslednja izmena:
Jaoj :lol:

Školski primer psihološke projekcije. Neoženjeni samci koji mrzi sve žene, i onda svoje osobine projektuju na žene nazivajući
ih usedelicama koje mrze muškarce i očekuju previše. Psihologija za početnike 1.0



A 21. vek, ništa, m?

Vidi vako. Evo ja ću prva da se podčinim, ima sve da radim, kuvam, čistim, perem, kad dođe kući da ga izmasiram, normalno lavor noge i ceo rad - ali, pare on da donosi u kući. I da mi sve kupuje, od uložaka preko skupih kremica, krpica, da me vodi na more, da me vozi gde treba, zimi na skijanje, normalno sve o njegovom trošku. Račune normalno sve on da plaća. Moje je da budem pokorna, da ćutim, da budem lepa i da zalegnem na leđa ili već kako mu drago kad poželi. Njegovo je da zarađuje i obezbedi pristojan život za oboje, i sitnu dečicu ako ih ima.

Jel pošteno?

Jeste, evo ruka, posalji mi sliku na pp, i da sklopimo predMracni ugovor o pravima i obavezama. Trebamo precizirati u preambuli ili 1.tocki kolika kolicina sexa mora biti na nedeljnoj razini, te kvaliteti istog i duzini radnje.
 

Back
Top