Koliko biste pristale da se promenite zbog muškarca (partnera, muža)
Strana 1 od 6 12345 ... PoslednjaPoslednja
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 134

Tema: Koliko biste pristale da se promenite zbog muškarca (partnera, muža)

Poznat
    Učlanjen
    21.08.2007.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    12
    Reputaciona moć
    382

Podrazumevano Koliko biste pristale da se promenite zbog muškarca (partnera, muža)

E ovako, pošto sam danas posle dugo, dugo vremena baš onako super dobre volje, i sve mi je potaman i što jeste i što nije, rešila sam malo da debatujem na 4umu umesto da prevodim dosadni izveštaj, mada ću zbog toga verovatno dobiti packe na poslu.

Dakle, pitanje je, kao što i naziv teme kaže, u kojoj meri biste pristale (ili bi vam to bilo skroz ok) da promenite sebe zbog muškarca. Kad kažem promenite mislim na sve živo, od karakternih osobina - da ih suzbijate, grizete jezik, i uopšte ne pokazujete svoju pravu prirodu jer znate da će to i to izazvati sukob - do određenih postupaka tipa, on ne voli pečurke, vi obožavate pečurke ali ih ipak izbacujete iz menija. Mislim dajte sebi mašti na volju.

Uočila sam da ja sebe ne mogu uopšte više da menjam nešto bitno. Ako i prođe nešto, to su sitnice. A to znači - il' me prihvataš ovaku kakva sam ili ne uopšte.

Pa sad ne znam je li to dobro ili loše, ali tako je. Amin
    Kad zaćutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobedio. To znači da više nisi vredan mog vremena. Bukowski

Buduća legenda smokva (avatar)
    Učlanjen
    31.10.2012.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    4717

Podrazumevano Re: Koliko biste pristale da se promenite zbog muškarca (partnera, muža)

kakvo pitanje
    ne ocekujes valjda da ce neko reci,ja sam spremna da sve mejam zbog muskarca?
    niko ne voli krpe.ima ocajnih,labilnih,menja se jadna i iznutra i od spolja i takva dosadi jako brzo
    inace spremna sam da menjam ono sto sam negde i sama svesna da mi ne valja,ako mi je sugerisano s ljubavlju i taktom.i to zarad mene da je receno,a ne njega
    ako mracis,mracno je,ako sijas,sjajno je

Zaslužan član georgejune (avatar)
    Učlanjen
    26.11.2007.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    3
    Reputaciona moć
    6130

Podrazumevano Re: Koliko biste pristale da se promenite zbog muškarca (partnera, muža)

Citat Original postavio gospodjica14 Pogledaj poruku
    E ovako, pošto sam danas posle dugo, dugo vremena baš onako super dobre volje, i sve mi je potaman i što jeste i što nije, rešila sam malo da debatujem na 4umu umesto da prevodim dosadni izveštaj, mada ću zbog toga verovatno dobiti packe na poslu.

Dakle, pitanje je, kao što i naziv teme kaže, u kojoj meri biste pristale (ili bi vam to bilo skroz ok) da promenite sebe zbog muškarca. Kad kažem promenite mislim na sve živo, od karakternih osobina - da ih suzbijate, grizete jezik, i uopšte ne pokazujete svoju pravu prirodu jer znate da će to i to izazvati sukob - do određenih postupaka tipa, on ne voli pečurke, vi obožavate pečurke ali ih ipak izbacujete iz menija. Mislim dajte sebi mašti na volju.

Uočila sam da ja sebe ne mogu uopšte više da menjam nešto bitno. Ako i prođe nešto, to su sitnice. A to znači - il' me prihvataš ovaku kakva sam ili ne uopšte.

Women power<3
    Gis maj es,trust my instinct in these matters,,is attention whores,who cares,ako cete digrate kolo to ne drzimo

Buduća legenda dive (avatar)
    Učlanjen
    06.09.2006.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    5205

niko se ne menja, niti moze da se promeni
    moze da kontrolise sebe i neke stvari koje zeli da su drugacije, ali pravi karakter se tada samo gusi
    kad tad ce izaci na povrsinu ponovo s jedne strane, s druge - osoba koja je sputana na takav nacin bice frustrirana i nezadovoljna na duzi vremenski period
    Kosmos kaze moze!

Domaćin ne pik zuve (avatar)
    Učlanjen
    21.10.2016.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    200

Већина жена воли печурке.

Poznat
    Učlanjen
    21.08.2007.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    12
    Reputaciona moć
    382

Citat Original postavio dive Pogledaj poruku
    niko se ne menja, niti moze da se promeni
    moze da kontrolise sebe i neke stvari koje zeli da su drugacije, ali pravi karakter se tada samo gusi
    kad tad ce izaci na povrsinu ponovo s jedne strane, s druge - osoba koja je sputana na takav nacin bice frustrirana i nezadovoljna na duzi vremenski period
    Isto mislimo. Ja sam probala da promenim neke svoje osobine, tipa da malo manje pričam, da nekad nešto i prećutim, da se pravim da mi ne smeta ono što mi smeta - al' ne ide pa ne ide. I onda digoh ruke. Jedno je kompromis, drugo kad neko očekuje da se ti menjaš, a on nikako. E pa - ne može.
    Kad zaćutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobedio. To znači da više nisi vredan mog vremena. Bukowski

Učlanjen
    31.10.2012.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    4717

pa mozemo da se menjamo,kako ne?
    valjda stremimo da budemo bolji a ne da stagniramo?recimo da prestanemo da pusimo,da pocnemo da citamo nesto kvalitetnije knjige,da smo manje na internetu,da se ranije budimo a ne da se razvlacimo,da pocnemo da vezbamo,da nas neko podstakne da menjamo los posao...ima milion malih stvari koje bi mogli da promenimo kod sebe,a da nam bude samo bolje
    ja negde znam koje su mi mane i sta bih trebala,al mi je potrebna ta neka podrska,ili da mi neko to ukaze,da porazgovara sa mnom.nije sve crno belo

Poznat
    Učlanjen
    21.08.2007.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    12
    Reputaciona moć
    382

Citat Original postavio smokva Pogledaj poruku
    pa mozemo da se menjamo,kako ne?
    valjda stremimo da budemo bolji a ne da stagniramo?recimo da prestanemo da pusimo,da pocnemo da citamo nesto kvalitetnije knjige,da smo manje na internetu,da se ranije budimo a ne da se razvlacimo,da pocnemo da vezbamo,da nas neko podstakne da menjamo los posao...ima milion malih stvari koje bi mogli da promenimo kod sebe,a da nam bude samo bolje
    ja negde znam koje su mi mane i sta bih trebala,al mi je potrebna ta neka podrska,ili da mi neko to ukaze,da porazgovara sa mnom.nije sve crno belo
    Smokvo, možemo i treba zbog nas samih, ali ne po diktatu drugih. Bar ja ne mogu.

Učlanjen
    31.10.2012.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    4717

naravno.ali ja sam uvek samo sa onima koji mi zele i kojima ja zelim dobro,pa tako da i sugestije da bih trebala nesto da menjam nisu stvar karaktera
    da mi muskarac kaze da manje pricam,zavrsio bi sa svojim odsecenim djokom u ustima i mojim dovidjenja

Poznat
    Učlanjen
    21.08.2007.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    12
    Reputaciona moć
    382

naravno.ali ja sam uvek samo sa onima koji mi zele i kojima ja zelim dobro,pa tako da i sugestije da bih trebala nesto da menjam nisu stvar karaktera
    da mi muskarac kaze da manje pricam,zavrsio bi sa svojim odsecenim djokom u ustima i mojim dovidjenja
    Mda...ja lično mislim da bih mogla malo da smanjim doživljaj s temperamentnim reakcijama. To bi bilo bolje za mene, jer nekako više samu sebe shebem nego osobu koju sam napala kao aždaja. I divim se ljudima koji su u stanju da kontrolišu svoje emocije skroz na skroz, da nikad ne vidiš šta se kuva unutra.

S druge strane, ne merem čekati jer neko smatra da ima pravo od mene da zahteva da ga čekam do besvesti, i ne mislim da sam zbog toga loša osoba. Recimo.

Primećen član cocta (avatar)
    Učlanjen
    15.10.2011.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    43

Ne valja biti isključiv, tipa ja neću nikad ovo ili ono. Malo mi je to detinjasto.

Zajednički život sa bilo kim zahteva dozu prilagođavanja. Muž, brat, sestra, cimer...

Recimo ja volim da jedem luk, muž ne voli.

Jedem kada on nije kod kuće i neće doći uskoro. Nekada on pojede malo zbog mene da mu ja ne bih smetala

Ne voli da čita knjige, ali me uvek pita šta čitam i o čemu se radi. Različit ukus za filmove, muziku... Uvek se nađemo nekako.

Smetalo bi mi ako bi bio isključiv tipa baš me briga što ti smeta nešto takav sam kakav sam.

Mislim da dobra komunikacija donese dobre "kompromise" gde nema oštećenih. Odnosno niko se ne oseća ugnjetavano.

Poznat
    Učlanjen
    21.08.2007.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    12
    Reputaciona moć
    382

Cocto, to o čemu ti pišeš je kompromis, i ja sam uvek za to. Ali za kompromis je potrebno dvoje, ne može samo jedan da pravi kompromise, a drugi da bude blek stena koji stoji postojano kao klisurina i ne menja ni uraslu zanokticu, sve pritiskajući i očekujući od onog drugog da legne na rudu.
    Ako u vezi postoji kompromis, to je onda super stvar. Ako ne postoji, onda, kao što lepo reče dajv "kad tad ce izaci na povrsinu ponovo s jedne strane, s druge - osoba koja je sputana na takav nacin bice frustrirana i nezadovoljna na duzi vremenski period". Puca tikva. A ima i slučajeva kada je realno teško i jednoj i drugoj strani da naprave kompromis, ako su neke za svako pojedinačno veoma važne stvari u pitanju.

Vitača Milut PerfectOne (avatar)
    Učlanjen
    06.05.2014.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    970

nisam izbacila pečurke iako ih veoma retko jedem jer ih ON ne voli nešto baš
    koliko me je savijao i oblikovao prema sebi ne znam ali kad bi me neko ko me poznavao pre 20 godina ponovo sreo i družio se malo sa mnom verovatno ne bi mogao da me prepozna

iako JA nikada ne bi pristala da mene neko tako menja kako mu se ćefne. Amin
    the sparkle in your eyes keeps me alive
    keeps me really alive

Esad Dzudo nije na forumu
    borac protiv ropstva i pampersa koje poklanja AV uz najjeftinije roblje
    Primećen član Esad Dzudo (avatar)
    Učlanjen
    14.05.2018.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    11

Isto mislimo. Ja sam probala da promenim neke svoje osobine, tipa da malo manje pričam, da nekad nešto i prećutim, da se pravim da mi ne smeta ono što mi smeta - al' ne ide pa ne ide. I onda digoh ruke. Jedno je kompromis, drugo kad neko očekuje da se ti menjaš, a on nikako. E pa - ne može.
    I, jel otisao da kupi cigare na trafici, a nema ga 6 meseci....ili si ga "pripitomila"...i "naucila" da voli sve tvoje mane, jer eto takva si, i to ide tuto kompleto.
    Nisi ti svedski stol, da uzme ono najbolje, a da te usuti, gde si "losija".

Poznat
    Učlanjen
    21.08.2007.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    12
    Reputaciona moć
    382

Citat Original postavio Esad Dzudo Pogledaj poruku
    I, jel otisao da kupi cigare na trafici, a nema ga 6 meseci....ili si ga "pripitomila"...i "naucila" da voli sve tvoje mane, jer eto takva si, i to ide tuto kompleto.
    Nisi ti svedski stol, da uzme ono najbolje, a da te usuti, gde si "losija".
    Ko?

Nisam. Niko nije. O tome se i radi. Svako sam odlučuje u kojoj meri menja sebe - zbog sebe.

Buduća legenda dive (avatar)
    Učlanjen
    06.09.2006.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    5205

imas dve osobe u jednom stanu
    npr. jedna bi da gleda serije i filmove, drugu zanima samo sport
    koja treba da se prilagodi po tebi
    nemoj samo kompromis, jer ovde nije rec o tome

jedna je vegetarijanac, druga bez mesa ne racuna da je bio obrok
    ko se prilagodjava
    Kosmos kaze moze!

Učlanjen
    21.10.2016.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    200

Aл можда ти за твоје добро сугерише да мање причаш, има таквих ситуација.

Иначе не верујем ником ко је у дугогодишњим, па и вишедеценијским релацијама, кад каже да је увек поштовао себе и своје ја. Поглед на календар казује да се овладало вештином прављења компромиса и/или паралелним животом тј. суживотом.

Elita
    Učlanjen
    18.08.2014.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    644

Ljude treba prihvatiti takve kakve jesu...da bi to uspeli potrebno je skinuti ruzicaste naocare i poraditi na sebi prvenstveno..ko ne moze da promeni neke stvari kod sebe i prilagodi se, taj tesko zivi i sa sobom, kamoli sa drugima..
    Karma vulgaris

Elita Smorisha (avatar)
    Učlanjen
    10.05.2015.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    329

mrzim ovakve teme...

- - - - - - - - - -

frustracije su ogromne
    radnik obespravljen, malo placen, robovski uslovi rada itd. a opet niko nece da iskoriscava srpskog radnika bez subvencija

Učlanjen
    14.05.2018.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    11

Citat Original postavio Smorisha Pogledaj poruku
    mrzim ovakve teme...

- - - - - - - - - -

frustracije su ogromne
    Zato su nam dame same. Sve otudjenije, usamljenije, kada ih "skoluje" Sanja Marinkovic sa ruzicaste ili "Zivot u trendu" Snezane Dakic Mikic, ili neka raspala polovnjaca babuskara Ruska Jahic.
    Zene su po definiciji prirode slabiji pol, i trebaju se potciniti muskarcu/muzjaku. I eto srece u kuci.

Učlanjen
    21.10.2016.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    200

Сад још да дође Чичколина и да почне да набија комплексе неприлагодљивим цицама. ))

Poznat
    Učlanjen
    21.08.2007.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    12
    Reputaciona moć
    382

Jaoj

Školski primer psihološke projekcije. Neoženjeni samci koji mrzi sve žene, i onda svoje osobine projektuju na žene nazivajući
    ih usedelicama koje mrze muškarce i očekuju previše. Psihologija za početnike 1.0

Zene su po definiciji prirode slabiji pol, i trebaju se potciniti muskarcu/muzjaku. I eto srece u kuci.
    A 21. vek, ništa, m?

Vidi vako. Evo ja ću prva da se podčinim, ima sve da radim, kuvam, čistim, perem, kad dođe kući da ga izmasiram, normalno lavor noge i ceo rad - ali, pare on da donosi u kući. I da mi sve kupuje, od uložaka preko skupih kremica, krpica, da me vodi na more, da me vozi gde treba, zimi na skijanje, normalno sve o njegovom trošku. Račune normalno sve on da plaća. Moje je da budem pokorna, da ćutim, da budem lepa i da zalegnem na leđa ili već kako mu drago kad poželi. Njegovo je da zarađuje i obezbedi pristojan život za oboje, i sitnu dečicu ako ih ima.

Jel pošteno?
    Poslednji put ažurirao/la gospodjica14 : 16.05.2018. u 11:47

Učlanjen
    14.05.2018.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    11

Jaoj

Školski primer psihološke projekcije. Neoženjeni samci koji mrzi sve žene, i onda svoje osobine projektuju na žene nazivajući
    ih usedelicama koje mrze muškarce i očekuju previše. Psihologija za početnike 1.0

A 21. vek, ništa, m?

Vidi vako. Evo ja ću prva da se podčinim, ima sve da radim, kuvam, čistim, perem, kad dođe kući da ga izmasiram, normalno lavor noge i ceo rad - ali, pare on da donosi u kući. I da mi sve kupuje, od uložaka preko skupih kremica, krpica, da me vodi na more, da me vozi gde treba, zimi na skijanje, normalno sve o njegovom trošku. Račune normalno sve on da plaća. Moje je da budem pokorna, da ćutim, da budem lepa i da zalegnem na leđa ili već kako mu drago kad poželi. Njegovo je da zarađuje i obezbedi pristojan život za oboje, i sitnu dečicu ako ih ima.

Jel pošteno?
    Jeste, evo ruka, posalji mi sliku na pp, i da sklopimo predMracni ugovor o pravima i obavezama. Trebamo precizirati u preambuli ili 1.tocki kolika kolicina sexa mora biti na nedeljnoj razini, te kvaliteti istog i duzini radnje.

Poznat
    Učlanjen
    21.08.2007.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    12
    Reputaciona moć
    382

Citat Original postavio Esad Dzudo Pogledaj poruku
    Jeste, evo ruka, posalji mi sliku na pp, i da sklopimo predMracni ugovor o pravima i obavezama. Trebamo precizirati u preambuli ili 1.tocki kolika kolicina sexa mora biti na nedeljnoj razini, te kvaliteti istog i duzini radnje.
    Zauzeta sam i skladno podčinjena

Elita Smorisha (avatar)
    Učlanjen
    10.05.2015.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    329

Ja ne mrzim zene, ali mi je tesko da se prilagodjavam.
    radnik obespravljen, malo placen, robovski uslovi rada itd. a opet niko nece da iskoriscava srpskog radnika bez subvencija

Strana 1 od 6 12345 ... PoslednjaPoslednja
Vrh strane

Slične teme

1. Kako biste reagovali u ovoj situaciji...?
    Autor ja-a-a! u forumu Žene
    Odgovora: 10
    Poslednja poruka: 21.12.2012., 23:05
  2. E na ciji koncert biste voleli da idete:))
    Autor Roots,rock,reggae u forumu Muzika
    Odgovora: 1932
    Poslednja poruka: 15.08.2011., 09:52
  3. da li biste se upoznali sa nekim sa neta
    Autor taja u forumu Arhiva
    Odgovora: 131
    Poslednja poruka: 31.10.2003., 02:03
  4. da li biste se pricali o osnovama interneta
    Autor dzana u forumu Web dizajn
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 25.07.2003., 22:24

Pravila za slanje poruka