Da li su tetovaze tabu tema u poslovnom zivotu?

MilosVirijevic

Početnik
Poruka
1
Pozdrav drugari i drugarice.Nov sam na forumu pa da mi ne zamerite ako nesto pogresim.Naime,planiram da upisem Singidunum smer Turizam i hotelijerstvo.Ali postoji mali problem.Sa diplomom tog smera se realno tesko nalazi posao,ali kada se na to doda i tetovirana ruka npr...
Jel moze neko da mi kaze da li se u Srbiji iskljucivo gleda fizicki izlged ili je ipak kvalitet osobe u pitanju?Ne zelim da za 5 godina ne mogu naci posao u turizmu ili hotelijerstvu zbog mojih tetovaza na vidljivom mestu(podlaktica).I da,jos vaznije.Kakvo je stanje u inostranstvu sto se tice tetovaza,pirsinga itd...Jel je i tamo tabu tema ili su ipak malo opusteniji i ne gledaju sve fizicki?Ako neko moze da me prosvetli ako nije problem jer sam u nedoumici :dash:
 
Lice i sake, tj. ono sto se ne moze prekriti odecom mora da bude bez tetovaza i bez pirsinga.
Radna mesta na kojim se tolerisu vidljivi "ukrasi" te vrste su barovi, klubovi, i slicno.

Prica iz EU: iz jedne radnje u koju sam cesto odlazila nestao najbolji radnik. Bio je ko jezic nacickan pirsingom, ruke tetovirane, a u principu jako filn i kvalitetan radnik, bas sam ga po tome zapamtila. Cak sam se i raspitala sta je bilo sa nim - morao je da ode jer nije hteo da skine pirsing, a musterije se navodno zalile na njegov izgled. Ljudi su idioti (oterase najboljeg, najbrzeg i najfinijeg), lakse im je da cekaju red, nego da ih brzo usluzi neko tetoviran sa pirsingom.

Pa ti vidi.
 
Poslednja izmena:
Lice i sake, tj. ono sto se ne moze prekriti odecom mora da bude bez tetovaza i bez pirsinga.
Radna mesta na kojim se tolerisu vidljivi "ukrasi" te vrste su barovi, klubovi, i slicno.

Prica iz EU: iz jedne radnje u koju sam cesto odlazila nestao najbolji radnik. Bio je ko jezic nacickan pirsingom, ruke tetovirane, a u principu jako filn i kvalitetan radnik, bas sam ga po tome zapamtila. Cak sam se i raspitala sta je bilo sa nim - morao je da ode jer nije hteo da skine pirsing, a musterije se navodno zalile na njegov izgled. Ljudi su idioti (oterase najboljeg, najbrzeg i najfinijeg), lakse im je da cekaju red, nego da ih brzo usluzi neko tetoviran sa pirsingom.

Pa ti vidi.
ljudi su toliki idioti da kad vide golo dupe na tuđoj terasi zovu policiju ali u pravu si za ovu raspodelu poslova
nije isto i ne toleriše se naročito ako tetovaže zauzimaju veliku površinu kože.

savet: uraditi tato tamo gde će moći da ga vide samo odabrani:lol:
 

Back
Top