Kako da instaliram XP na SATA Hard Disk

alien2000

Obećava
Poruka
62
Imam sata hard disk(western digital) i neznam kako da instaliram op.sistem.Kada pokrenem instalaciju i kad treba da odaberem enter da bih potvrdio instalaciju xp-a on mi javi da proverim da li je hard disk ukljucen (jer ga uopste ne vidi).Posle sam se setio da je kod sata potrebno instalirati SCSI controler.Zato kada pokrenem instalaciju XP-a on mi na pocetku javi da mogu odabrati taster F6 za instalaciju SCSI ili drugih uredjaja.Ali kada kliknem F6 on mi javi da ubacim flopy disketu.E sad neznam da li sa drivera za plocu treba da nekako skinem potrebne drivere za SATA i da ih prenesem na disketu.Kako nemam flopy uredjaj, da li postoji
neka druga mogucnost preko cd da snimim potrebni driver i nastavim instalaciju op.sistema.
 
Moras da imas inicijalni disk za SATA kontroler, pa kad na pocetku instalacije XP-a ti pri dnu zatrazi da pritisnes F2(ili F6, videces i sam) ako imas SCSI ili SATA diskove, ti pritisnes trazeni taster, zatim ce da ti trazi disketu i ponuditi sa diskete drajvere za Operativni sistem-odaberi za XP i dalje normalno nastavi instalaciju.
 
alien2000:
Imam sata hard disk(western digital) i neznam kako da instaliram op.sistem.Kada pokrenem instalaciju i kad treba da odaberem enter da bih potvrdio instalaciju xp-a on mi javi da proverim da li je hard disk ukljucen (jer ga uopste ne vidi).Posle sam se setio da je kod sata potrebno instalirati SCSI controler.Zato kada pokrenem instalaciju XP-a on mi na pocetku javi da mogu odabrati taster F6 za instalaciju SCSI ili drugih uredjaja.Ali kada kliknem F6 on mi javi da ubacim flopy disketu.E sad neznam da li sa drivera za plocu treba da nekako skinem potrebne drivere za SATA i da ih prenesem na disketu.Kako nemam flopy uredjaj, da li postoji
neka druga mogucnost preko cd da snimim potrebni driver i nastavim instalaciju op.sistema.

Kao prvo moras da omogucis maticnoj ploci da "prokonta" o cemu se radi. Moras odrediti IDE uredjaje prvo. Onda moras proveriti u BIOS-u da li si podrsku za SATA portove otkacio kao ENABLED, a po tom da bi instalirao nesto jace od 98-ice ili ME-a moreas dati podrsku serijskom HDD-u, takodje u BIOSU. Ako imas HDD ili DC/DVD na IDE-u prvo imo podesi prioritere (master/slave), a po tom aktiviraj SATA port(portove) tj. stavi ih u aktivan mode (po default je iskljuceno). Ako je na default tj. Enhanced Mode Support OFF na SATA, mozes instalirati 98-icu ali neces videti ceo disk. Sa pomenutim modom na ON, samo ubaci boot-abilni XP, pregazi ceo disk na NTFS, a posle radi sta Ti je volja. Mora da prodje!_:)))))
 
zlajat:
Moras da imas inicijalni disk za SATA kontroler, pa kad na pocetku instalacije XP-a ti pri dnu zatrazi da pritisnes F2(ili F6, videces i sam) ako imas SCSI ili SATA diskove, ti pritisnes trazeni taster, zatim ce da ti trazi disketu i ponuditi sa diskete drajvere za Operativni sistem-odaberi za XP i dalje normalno nastavi instalaciju.
E upravo uradi ovo sto ti je covek objasnio, s tim sto se ne pritiska F2 nego F6, ako nisi dobio sata kontrolere na disketi mozes sam da ih napravis tako sto ces sa cd-a koji si dobio uz maticnu plocu prebaciti drajvere za sata kontrolore na flopy i to ti je cela mudrost. POZDRAV!!!!!!!
 
alien2000:
Imam sata hard disk(western digital) i neznam kako da instaliram op.sistem.Kada pokrenem instalaciju i kad treba da odaberem enter da bih potvrdio instalaciju xp-a on mi javi da proverim da li je hard disk ukljucen (jer ga uopste ne vidi).Posle sam se setio da je kod sata potrebno instalirati SCSI controler.Zato kada pokrenem instalaciju XP-a on mi na pocetku javi da mogu odabrati taster F6 za instalaciju SCSI ili drugih uredjaja.Ali kada kliknem F6 on mi javi da ubacim flopy disketu.E sad neznam da li sa drivera za plocu treba da nekako skinem potrebne drivere za SATA i da ih prenesem na disketu.Kako nemam flopy uredjaj, da li postoji
neka druga mogucnost preko cd da snimim potrebni driver i nastavim instalaciju op.sistema.

Da li ste vi slepci ili blesavi ili jedno i drugo paketu lepo je napisao KAKO NEMAM FLOPi, DA LI POSTOJI.... (predzadnji red od druge reci pa do kraja reda)
a vi mu prdite da stavi flopi disk i snimi
GDE DA STAVI I MiKRO TALASNU ILI U RERNU?
 

Back
Top