Da li je moguca zarada od HTML i CSS-a

Djox010

Zainteresovan član
Poruka
277
Pozdrav znam HTML i CSS na nekom solidnom nivou, mogu da napravim lep sajt za npr neku manju firmu, par slika, par strana sa informacijama i tako nesto. Ucim jos i javascript, ali me zanima da li sa ovim sto trenutno znam mogu da zaradim nesto? Znam za sajtove poput freelancer i upwork ali smatram da je tamo masa prevelika i previse konkurencije... Nalazio sam neke sajtove gde se prodaje html i css template ali ne znam bas kako to funkcionise...
 
Jeste.
Ali, za pravljenje sajtova treba da znaš i
SQL server

Ne mora SQL Server, to je samo jedan od bezbroj sistema za upravljanje bazama podataka, dovoljno mu je da poznaje elemente SQL jezika, i da malo se igra sa nekim od RDBMS-a, poput MySql-a, koji je na Internetu i zastupljeniji od SQL Servera, jer je besplatan, dok je SQL Server komercijalan softver.

I to je totalno backend prica, nema (i ne treba da ima ikakve veze) sa frontend pricom: HTML+CSS+JavaScript.
 
Ne mora SQL Server, to je samo jedan od bezbroj sistema za upravljanje bazama podataka, dovoljno mu je da poznaje elemente SQL jezika, i da malo se igra sa nekim od RDBMS-a, poput MySql-a, koji je na Internetu i zastupljeniji od SQL Servera, jer je besplatan, dok je SQL Server komercijalan softver.

I to je totalno backend prica, nema (i ne treba da ima ikakve veze) sa frontend pricom: HTML+CSS+JavaScript.

Slazem se sa ovim komentarom. Npr. ja znam HTML+CSS, sa JavaScriptom se upoznajem polako kroz praksu. SQL za vecinu sajtova nije potreban - pricam za staticke sajtove.
 
Ako ne zelis da gubis vreme, predji na Wordpress, pored HTML, CSS i JS (koju jos nisi naucio), trebalo bi da znas i PHP, pomenuo si Upwork, mnogo ljudi trazi PHP programere, takodje i JS, ali PHP bas dosta. A posto tek ucis JS a o PHP-u ne znas nista, u koliko ne zelis da gubis vreme, onda predji na Wordpress, veoma lak za ucenje i ima posao za njega. U medjuvremenu mozes da ucis JS i PHP.
 

Back
Top