КОСОВО: Решење коначног статуса и референдум о признању

Какав ће бити исход процеса решавања коначног статуса Косова?

  • Србија ће признати Косово

    glasova: 47 34,1%
  • Нешто као Бриселски споразум, али добрим делом status quo

    glasova: 28 20,3%
  • Неће бити признања

    glasova: 55 39,9%
  • Не знам / не интересује ме

    glasova: 8 5,8%

  • Ukupno glasova
    138

Q. in perpetuum hibernum

Stara legenda
Poruka
87.963
vucic-thaci_4-770x360.jpg


Пошто тема постаје све актуелнија и актуелнија, а посебно ако пратите шта се дешава и које све изјаве даје политичко руководство Србије, ред је да добијемо обједињену тему посвећену питању признања независности Косова.

Министар спољних послова Ивица Дачић недавно је изјавио да је Косово на предворју остваривања своје целовите независности. То значи да Србија треба нешто да уграби, пре него што наводно пропусти дословно све прилике да ишта оствари поводом Косова.

http://rs.n1info.com/a387132/Vesti/Vucic-Gradjani-ce-imati-priliku-da-se-izjasne-o-Kosovu.html

Рок за решење, наводно, сеже до краја јануара идуће године, но информације које цуре миц по миц све су веће индиције да је дошло до коначног тренутка за признање. Шта ви очекујете? Да ли ће ово заиста бити исход, или се ради о пренемагању пред заокретање за 180 степени, ради сваљивања кривице на Албанце? Иде ли се на референдум? Шта биа Србија добила признањем косовске независности, заиста? Да ли постоји страх од промене политичке ситуације на глобалној сцени, услед које цури време за признање Косова, након што га је неколико држава и повукло, те ће се можда пропустити добра прилика да се та прича заврши, а београдске вође остварују ове стратешке интересе Западњака и блока за независност Косова?

http://www.vesti-online.com/Vesti/S...tavili-pecat-na-koverat-kosovske-nezavisnosti

733381_10276349475af82162f0a49847629678-v4-big_f.jpg
 
Poslednja izmena:
Ne kaže se "referendum o priznanju"
nego
"referendum o nepriznavanju".

Teroristi su zauzeli deo teritorije.
Sutra će slični teroristi, dok ste na poslu, ući u vaš stan i zauzeti ga. Ostaćete na ulici.
Jači su. Za sada. Diluju drogu i oružje, imaju moćne saveznike.
Da li biste im potpisali priznanje da je njihov?

U pamet Srbi!
 
Poslednja izmena:
Uskoro će postaviti referendumsko pitanje "da li je tvoj sin zaista tvoj ili nije?"
I narod će referendumski odlučiti o tome čiji je?

Pa ne može referendum da poništi zakon. Ni prirodni ni bilo koji drugi.

Postoji zakon države Srbije, postoje i međunarodni zakoni, i oni su jasni: Kosovo je Srbija.
Poštujmo zakon.

Mogu najveće evropske države priznati i da Sahara nije pustinja. Mogu, imaju NATO. Ali njihovo priznanje neće promeniti Saharu. Sahara će ostati ono što je bila.

Njihova priznanja nemaju nikakvu težinu.
Naše ima. Ne igrajte se.
 
Poslednja izmena:
Sto se mene tice ja ne bih dao Kosovo.Ko ce zastititi posle nas narod dole.Oni bogatiji eto ih u Srbiju ili neku zapadnu zemlju,a sirotinja nagrabusi.

Kosovo treba "ostaviti da visi u vazduhu " znači status-qvo dok ceo svet ne vidi bizarnost takvog nasilnog proglašavanja države !
To treba da podrže sve normalne civilizovane zemlje, inače će to postati praksa u buduće !
Zakoni, ustavi, referendumi, UN ...... su tu da bi se poštovali , a ne gazili!
 
Sto se mene tice ja ne bih dao Kosovo.Ko ce zastititi posle nas narod dole.Oni bogatiji eto ih u Srbiju ili neku zapadnu zemlju,a sirotinja nagrabusi.

А непризнавањем Косова ћеш одбранити српско становништво?

Па хит, што би рек'о Секташ Радуле.
 
А непризнавањем Косова ћеш одбранити српско становништво?

Па хит, што би рек'о Секташ Радуле.

А признавањем Косова ћеш одбранити српско становништво?

Па хит, што би рек'о Секташ Радуле.
 
Убеђен сам да ће велеиздајнички напредњачки режим потписати капитулацију. Заузврат нећемо добити ништа - понајмање чланство у ЕУ о коме неки од вас сањају. Што је сасвим разумно, јер држава и народ који су спремни на тако нешто не заслужују ни да постоје.

Србија никада неће ући у ЕУ, и сви ви који о томе маштате, морате се с тим помирити. Ако желите у ЕУ, морате напустити Србију.

Но, то не мења чињеницу да су велеиздајници на власти и те како спремни да издају Косово и Метохију, и то не зарад неког пустог сна о чланству у ЕУ, већ зато што су и доведени на власт с тим задатком.

Србија неће добити ништа, а врло лако би могла изгубити све.
 
Poslednja izmena:
zasto pravo na samoopredeljenje nemaju srbi u crnoj gori ili na severu kosova. ili moje selo

Зато што нису већина у датој регији, покрајини, држави, округу.

- - - - - - - - - -

А признавањем Косова ћеш одбранити српско становништво?

Па хит, што би рек'о Секташ Радуле.

Наравно да нећеш. Дакле, изгубљен случај како год окренеш.
 
Сви на Оружје!

Gde? Na Beograd ili na Prištinu?

Sad ce da vidimo hoće li ga politički tata rušiti kako je obećao..

- - - - - - - - - -

Ljigavac okreće se pokušava da vam progura na neki način a ni sam nije siguran kako ali puter na glavi je toliki da nema nazad :)

Politički tata je srušio samog sebe, tako da je upitno koliko mu je snage ostalo da tako nešto i hipotetički učini.
 
Poslednja izmena:

Back
Top