Bog i Kosovo

Dragoljub69

Buduća legenda
Poruka
26.825
Šta li smo Bogu skrivili da namoduzeo Kosovo i da pušta Amerikance na nas...?:sad2:
Šta smo mi to tako skrivili?
Tolike svetinje na Kosovu ,njemu okrenute,a on ih NJIMA!
Nešto tu nije u redu...Nemoguće da Bog greši-mi smo garant nešto izgrešili pa nas stiglo...
 
znaci da nas voli kad nas bije.

nemoj da nas voli , nek voli malo druge

ali kako da voli druge kad imamo toliko kvaliteta , kojih niko nema.


za temu - cudni su putevi gospodnji , ko smo mi da pitamo

je odgovor popova na svaku kritiku , valjda vazi i ovde
 
znaci da nas voli kad nas bije.

nemoj da nas voli , nek voli malo druge

ali kako da voli druge kad imamo toliko kvaliteta , kojih niko nema.


za temu - cudni su putevi gospodnji , ko smo mi da pitamo

je odgovor popova na svaku kritiku , valjda vazi i ovde

cedi mast pa ko izdrzi e tako voli..pogan neki tip:rotf:
 
Šta li smo Bogu skrivili da namoduzeo Kosovo i da pušta Amerikance na nas...?:sad2:
Šta smo mi to tako skrivili?
Tolike svetinje na Kosovu ,njemu okrenute,a on ih NJIMA!
Nešto tu nije u redu...Nemoguće da Bog greši-mi smo garant nešto izgrešili pa nas stiglo...
taj bog sam za sebe kaže da stvara zlo,taj bog sam za sebe kaže da je ljubomoran,to je inače bog koji se sveti deci onih otaca koji su se ogrešili o njega sve do 3 i 4 kolena...
 
Šta li smo Bogu skrivili da namoduzeo Kosovo i da pušta Amerikance na nas...?:sad2:
Šta smo mi to tako skrivili?
Tolike svetinje na Kosovu ,njemu okrenute,a on ih NJIMA!
Nešto tu nije u redu...Nemoguće da Bog greši-mi smo garant nešto izgrešili pa nas stiglo...

Bog nikada ne gresi, nego je ljudima dao slobodnu volju.
Boga ne zanimaju nikakve nazovi svetinje, on se tamo ne nalazi.
Ovo je vreme Laodikeje, zadnje vreme pred Armagedon.
 
Interesantna je pojava da ateisti napadaju sve ono u sta Hriscani veruju, osim djavola. Kakva je bre to diskriminacija?

Mi verujemo da on postoji kao sto verujemo u Boga, Andjele.... i slicno. Na njih se bacate drvljem i kamenjem, a necastivog zaobilazite? Zasto? Evo pobijte nam veru da on postoji :)

Aj sad da vas vidim da po njemu opletete.

Recimo da stavimo novi naslov teme: Djavo napao na Srpsko Kosovo i zeli da ga otme od Srba

Da vas cujem. Izvolite...
 
Interesantna je pojava da ateisti napadaju sve ono u sta Hriscani veruju, osim djavola. Kakva je bre to diskriminacija?

Mi verujemo da on postoji kao sto verujemo u Boga, Andjele.... i slicno. Na njih se bacate drvljem i kamenjem, a necastivog zaobilazite? Zasto? Evo pobijte nam veru da on postoji :)

Aj sad da vas vidim da po njemu opletete.

Recimo da stavimo novi naslov teme: Djavo napao na Srpsko Kosovo i zeli da ga otme od Srba

Da vas cujem. Izvolite...

Kako da ga otme kad su Srbi skoro sve prodali Šiftarima?Katastarski Kosovo je Šiftarsko...A da znaš da je privatna svojina
neprikosnovena i po međunarodnom pravu.A ako su Bog i Alah ista ličnost,ne vidim ja šta tu đavo ili šejtan ima da traži...
Kakve veze ima koja vlast trenutno gde luduje?
A narafski da je vlast đavolska rabota-nadam se da se bar u tom slažemo...:mrgreen:
Mada ja nisam ateista.Samo...Moj Bog ima plave oči...
 
:)

b137e50e333aa6d67b09b66ea05b8f07.jpg


Bog daje , Bog i uzima , jer sta mi imamo svoje , kada je Svet od Boga nastao i kada je Bog ljudima dao na upravljanje ...?

Osim , sopstvene ogrehovljenosti , gordosti , sujete , pomodarstva ...

Setimo se one Price o Talantima i kako je los sluga svojim "gazdovanjem onim jednim talantom" radio i kakvu je nagradu zbog svog loseg upravljanja zadobio ; a setimo se i kako su prolazili oni vredniji...

Ako se opet dozovemo i ono malo pameti , mozda se Bog opet i opet smiluje i ucrvrsti nase korake ; a , ako , ne , neka nam je Bog na pomoci .
 
Ako se opet dozovemo i ono malo pameti , mozda se Bog opet i opet smiluje i ucrvrsti nase korake ; a , ako , ne , neka nam je Bog na pomoci .

A da probamo da se vratimo starim bogovima, onim koji su nasi pretci odbacili i presli na hrista. Mozda ovo sto nam se desava su kazne tih nasih drevnih bogova koje smo odbacili (Peruna, Svaroga, Triglava...) Pa ako za 500-600 godina i od njih ne bude vajde, mozemo probati hinduizam, budizam, islam.... i videti kad nam je bilo najbolje.
 
taj bog sam za sebe kaže da stvara zlo,taj bog sam za sebe kaže da je ljubomoran,to je inače bog koji se sveti deci onih otaca koji su se ogrešili o njega sve do 3 i 4 kolena...
Neka ga vode svojoj kući...Ako već treba da verujem i nečem se nadam,verovaću u najboljeg Boga koji misli samo dobro ljudima,koji se ne sveti,koji
prašta i čini sve da ljudi budu bolji...Smisliću takvog Boga i gledaću...plavo!;)
 
Šta li smo Bogu skrivili da namoduzeo Kosovo i da pušta Amerikance na nas...?:sad2:
Šta smo mi to tako skrivili?
Tolike svetinje na Kosovu ,njemu okrenute,a on ih NJIMA!
Nešto tu nije u redu...Nemoguće da Bog greši-mi smo garant nešto izgrešili pa nas stiglo...

Slican problem su imali i Jevreji, pre nego sto su Babilonci unistili Jerusalim.

Kako Bog moze da dozvoli unistenje njegovog hrama i oltara?
Smatrali su da je Jerusalim neosvojiv, jer je u njemu Boziji hram.
 
Ljudi su ranije zenili mladje devojke koje su radjale oko 18-e. Patrijarhat je znao sta ce se desiti ako se zenama pruzi sloboda. Danas zene ne zele uopste decu, bitna im je karijera a sve cesce pocinju radjati posle 30-e ako se uopste odluce na to. I ako su sposobne, sve je vise neplodnih i oplodjavaju se nekim "vestackim" oplodnjama.

- - - - - - - - - -

Borba polova je igra bozanskog Adama i demonske Lilit.
 
Poslednja izmena od moderatora:
Šta li smo Bogu skrivili da namoduzeo Kosovo i da pušta Amerikance na nas...?:sad2:
Šta smo mi to tako skrivili?
Tolike svetinje na Kosovu ,njemu okrenute,a on ih NJIMA!
Nešto tu nije u redu...Nemoguće da Bog greši-mi smo garant nešto izgrešili pa nas stiglo...

images


На слици, Тито, Енвер Хоџа и Стаљин. На Косову постоји један догађај када су Срби, комунисти,скрнавили једну православну цркву и на њој исписали пароле у славу Титаѕ, Стаљина и Енвер Хоџе. Срби су најревносније подржавали, нажалост, Титову антисрпску и антиправославну владавину. Па један свештеник, распоп, Влада Зечевић је потписао у име Тита и партије, забрану повратка Срба протераних са Косова:

ПОП ВЛАДА ЗЕЧЕВИЋ, КОЈИ ЈЕ ПРОДАО ВЕРУ ЗА ВЕЧЕРУ, ПОТПИСАО ЈЕ УКАЗ О ЗАБРАНИ ПОВРАТКА СРБА НА КОСМЕТ

http://www.srpskaistorija.com/pop-v...o-zabrani-povratka-srba-crnogoraca-na-kosmet/

И још доста тога. Има још доста тога, али паметном је и ово довољно да схвати зашто Срби више нису били достојни Косова. И зато су га изгубили.
 
Poslednja izmena:
И да допуним ово горе речено још овим мудрим речима:

,,Приметили сте свакако да новопечени верници, стари комунисти, цвиле над нашим светињама на Косову и Метохији – боре се, кажу, за наше Високе Дечане и нашу свету Грачаницу, а гурају у заборав сурову истину да су српски комунисти наше Дечане претворили у политичку школу Јосип Броз Тито. Уместо мириса тамјана, из ове светиње ширио се безбожнички смрад.

Наша света Грачаница била је претворена у крваву тамницу за Србе, који за братственике нису могли да прихвате дојучерашње балисте и фашисте, убице и прогонитеље Срба са Косова и Метохије.

Српски комунисти су срушили Српски православни храм у Ђаковици, и на темељима тог храма подигли јавни клозет. Они су показали Шиптарима како се руше српске светиње. Која су све зла починили српски комунисти свом народу – о томе се спремају томови књига.

Загледајте се у светао лик Пантократора у цркви Карађорђевића на Дедињу – приметићете метак у челу. И све ћете схватити: ко пуца у Бога, човек му ништа не значи. А у мојој књизи Црвена куга наћи ћете како су српски комунисти сахрањивали Бога.
"

Ове речи је изговио Антоније Ђурић, српски историчар, мислилац, родољуб и човек који је лично страдао од комуниста. Аутор је више књига о српској историји, од којих књига ,,Солунци говоре" спада у највредније, а књига ,,Црвена куга" о комунистичким злочинима, у најпоучније, јер показује се у тој књизи шта су Срби, кад застране, знали да ураде другим Србима и колико су зла самима себи нанели, више него сви непријатељи.
А протејереј Велибор Џомић у својој вишетомној књизи о злочинима комуниста (опет, нажалост, и ту су предњачили Срби) над Српском Православном Црквом и њеним свештенством, износи податак да су комунисти убили више свештеника СПЦ него усташе (!!!).
Па кад се само ови подаци узму у увид (а да не наводим још пуно других, кога занима може наћи у лчитератури коју сам споменуо), онда се можда може и одговорити на питање ове теме зашто Срби више нису били достојни Косова, али не само Косова него и Крајину, и многе друге вековне српске територије. Сви данас говоре о Косову, а шта је са Крајином, шта је са Старом Србијом данас Македонијом где српски споменици и гробља су зарасла у коров и нико их не одржава. Све се то заборавило, сада се само кука над Косовом, а кукају највише, како мудри Антоније Ђурић каже, они који су то исто Косово највише удаљили од Србије.
Ако све то знамо, можда је време да се запитамо колико смо као народ и нација сами одговорни за трагедију које су нам се десиле, а не да стално тражимо кривце у другима, па били то Немци, Руси, Американци, Хрвати, Шиптари, муслимани, ови или они.

И да поентирам са Ђурићем:

,,И да закључим: Србија, као и други народи, има и понеког непријатеља, нарочито у онима који би да нам отимају драгуље земаљске и да на њима оснивају неке своје независне државе; има их и у појединим светским моћницима који су умислили да су већи од Бога, има их свакако и у разним сектама, али су њени највећи непријатељи они са српским именом и презименом, који су верно и слепо служили аустроугарском фелдвебелу Јосипу Брозу и његовој партији.

Многи сада уместо партијске књижице носе крстиће, бројанице и иконице, а нико од њих да каже: кајем се што сам припадао тој умоболној партији која је унаказила племенито и лепо лице Србије.

Солунски ратници јесу наши очеви и дедови, а колико смо ми њихови потомци – нека свако упита себе."
 
Poslednja izmena:
bog je blagoslovio muslimane ogromnim bogatstvima, pogledaj samo kuvajt, saudijsku arabiju, katar..... muslimani i mi imamo zajednicke neprijatelje, 1999 godine nad Srbijom nisu leteli islamski avioni vec uglavnom hriscanski koji su bombardovali i irak kuvajt avganistan siriju... , a i religija sa nabrzim rastom u svetu a i sire je islamska. Mozda kad bi probali bar par vekova islam pa da vidimo kako bi nam islo, sigurno bi dobili milijarde dolara pomoci sultana od bruneja, seika iz arapskih emirata i ostalih muslimanskih zemalja.
 
Poslednja izmena od moderatora:
Dule, brate, Srbine.nikako da se upitate :od kojih potomaka nastaše ti srpski komunisti,posle demokrate ultraši radikali i razni drugi baš ne i previše primerni Srbi!
Zar ih rodila neka druga majka ,a ne Srpkinja? Zar su od guje pili mleko,a ne od majke Srpkinje? Zar su s nekim drugim ocem išli na jutrenje?
Nisu deca što i oci Dule!
A o unucima koji već sajber prostorima jezde,da ne pričamo!
Kaže se u narodu:oda zla oca i još grđe matere!
Ali da je samo to-po predanju bi još i bilo dobro,nego mnogi talasi koji više na cunamije liče, zapljuskuju obale naših detinjstava!
Srbin kod Srbina danas radi za dvesto evra! Šta na to reči?
Kaže jedna iz Pomoravlja:"Imam dvesto stabala višanja-niko neće da bere višnje!" Ja joj se javio telefonom i kažem da ću doći da berem za deset evra na sat!
(ne bih naravno-ja moju višnju oberem tako što pustim komšijsku decu u dvorište!:lol:).Kaže gospođa da nisam normalan,a ja njoj da nisam Srbin!A šta si?
Šved! Sven! Kaže:Idi beri višnje po Švedskoj! A ja kažem da hoću,ali da tamo stižu tek krajem juna ,pa dotle...Poslala me na kraju u pm...:sad2::lol:
Eto ti potomka Solunaca moj Dule...
 
Dule, brate, Srbine.nikako da se upitate :od kojih potomaka nastaše ti srpski komunisti,posle demokrate ultraši radikali i razni drugi baš ne i previše primerni Srbi!
Zar ih rodila neka druga majka ,a ne Srpkinja? Zar su od guje pili mleko,a ne od majke Srpkinje? Zar su s nekim drugim ocem išli na jutrenje?
Nisu deca što i oci Dule!
A o unucima koji već sajber prostorima jezde,da ne pričamo!
Kaže se u narodu:oda zla oca i još grđe matere!
Ali da je samo to-po predanju bi još i bilo dobro,nego mnogi talasi koji više na cunamije liče, zapljuskuju obale naših detinjstava!
Srbin kod Srbina danas radi za dvesto evra! Šta na to reči?
Kaže jedna iz Pomoravlja:"Imam dvesto stabala višanja-niko neće da bere višnje!" Ja joj se javio telefonom i kažem da ću doći da berem za deset evra na sat!
(ne bih naravno-ja moju višnju oberem tako što pustim komšijsku decu u dvorište!:lol:).Kaže gospođa da nisam normalan,a ja njoj da nisam Srbin!A šta si?
Šved! Sven! Kaže:Idi beri višnje po Švedskoj! A ja kažem da hoću,ali da tamo stižu tek krajem juna ,pa dotle...Poslala me na kraju u pm...:sad2::lol:
Eto ti potomka Solunaca moj Dule...

Све тачно, Драгољубе, само није ђед Солунац крив што је његов унук постао титоиста и рушио српске цркве, гробља и споменике и био Титов идолопклиник, него је унук за то одговоран. Није отац крив што му је син пробисвет, него је син одговоран. За своје одлуке и поступке крив је појединац лично, он сноси највећу одговорност.

Јер, може теби отац да прича шта год оће, и да те бије чак, али ако ти не схватиш сам да грешиш, нико то не може да поправи. Тако на личном, тако и на националном нивоу. Нису преци Солунци криви што су њихови потомци застранили. Нису генерације које су вратиле Косово 1912. криве, што су генерације које су, погубном политиком они који су водили и они који су подржавали то, 1999. изгубили Косово.

То је само правдање оних који су застранили и изгубили, па кривицу пребацују на друге, неки на странце а неки на претке. То као Вучић кад каже да је Цар Лазар ,,крив" јер је, пази сад, он ,,изгубио Косово", а не владајућа гарнитура 1999. године, својом погубном и неразумном политиком. Дакле, нису они криви (наравно, Вучић то никада неће рећи, јер и он је био део те власти тада) него им је Цар Лазар крив. Е видиш, то је овде проблем, увек је неко други крив.Данашње генерације Срба, и на личном и на идицидуалном нивоуз, избегавају сопствену одговорност за оно што их је снашло и стално кривицу пребацују на друге.
 
Mozda i jeste tako a mozda i nije, jer bog je blagoslovio muslimane ogromnim bogatstvima, pogledaj samo kuvajt, saudijsku arabiju, katar..... muslimani i mi imamo zajednicke neprijatelje, 1999 godine nad Srbijom nisu leteli islamski avioni vec uglavnom hriscanski koji su bombardovali i irak kuvajt avganistan siriju... , a i religija sa nabrzim rastom u svetu a i sire je islamska. Mozda kad bi probali bar par vekova islam pa da vidimo kako bi nam islo, sigurno bi dobili milijarde dolara pomoci sultana od bruneja, seika iz arapskih emirata i ostalih muslimanskih zemalja.

Kao što su Bošnje i Šiptari dobili brdo para od tih petrodolar despotija pa eno sad žive ko lordovi lol
A ovo da je bog blagoslovio muslimane prirodnim bogatvom je takođe smešno,onda je blagoslovio Ruse još više pošto su prirodna bogatstva Sibira neviđenih razmera,to sad stvarno ne znači kako je pravoslavlje konačna istina mislim to je logika deteta od 6 god.
 

Back
Top