Windows 7 vs. Windows 8.1 vs Windows 10

Fastovac

Početnik
Poruka
32
Pozdrav braćo.
Vidim da Windows 7 i Windows 8.1 i Windows 10 imaju iste sistemske zahteve

Ss2nqvq.png


dqRZOGz.png


lC93Pzc.png


Dakle, sada koristim Windows 7 Home Premium i ima uslove za instaliranje Windows 8.1 ili Windows 10.
Živo me interesuje da li Windows 8.1 i Windows 10 koriste više resursa (RAM memorije, itd...) od Windows 7 iako svi OS-ovi imaju iste sistemske zahteve?
 
Sve probao.
Sada imam 10 i na desktopu i na Notebook-u
Desetka je najbolja, samo dok se navikneš na nju.
Ima sve. Praktčno ima instalisan sav potreban software.
Ali, manje-više, ne pita te za upgradinge i updatinge

PS.
Meni najmiliji je Win 7

Netacno da ima sav sftver--nema Win Rar, nema kako treba muzicke playere, ma nijedan SPECIFICAN program nema...P.C. A to sto te ne pita dok se upgraduje-tebi je to kao super?Masina je ili sluga ili gospodar-ako ona sama odlucuej sta i kad radi...onbda je gospodar...a ako je tebi to OK...e jbg...Dalje meni je po inrefaceu najbolja Win 7 ali 10ka malo lakse radi, kao da manje resursa trosi...I bolje rade igre to definitivno...
 
Netacno da ima sav sftver--nema Win Rar, nema kako treba muzicke playere, ma nijedan SPECIFICAN program nema...P.C. A to sto te ne pita dok se upgraduje-tebi je to kao super?Masina je ili sluga ili gospodar-ako ona sama odlucuej sta i kad radi...onbda je gospodar...a ako je tebi to OK...e jbg...Dalje meni je po inrefaceu najbolja Win 7 ali 10ka malo lakse radi, kao da manje resursa trosi...I bolje rade igre to definitivno...

Ode ga u detalje...
A to upludovanje i upgrade-inzi me nerviraju
ali nemožeš im ništa.
Svuda staviš da nećeš, a on te sačeka na nekoj krivini.
Za Win RAR tačno
 
Убунту 18.10? Јесу ли му бар име одабрали? ;)

Stigao mi je upgrade na Ubuntu 16.10 na 18.10 i odradio i mogu ti reci da radi mnogo bolje.Pisalo je tamo skracenica iza 18.10,ali nisam zapamtio.Sada cu da predjem na njega pa davidim kako se tacno zove.A citao sam i pre novgodine da treba da izadje.Posle nove da jos nije dovrsen i pre jedno 15-ak dana mi se ponudi kao Upgrade.Sto sam i prihvatio da vidim kakav je i kako radi.
 
Poslednja izmena:
Izvinavam se ipak je 18.04 LTS.malo sam se ja zaneo,jer mi je bio Ubuntu 16.10,pa posle instalirao 17.10,a u medjuvremenu citao o 18.10 da treba da izadje,tako da nisam tacno ni gledao koji je po redu,vec sam samo uradio upgrade i sada vidim da je 18.04 LTS.Inace 18.10 ce se zvati Cosme Cuttlefish.
 
Poslednja izmena:
Izvinavam se ipak je 18.04 LTS.malo sam se ja zaneo,jer mi je bio Ubuntu 16.10,pa posle instalirao 17.10,a u medjuvremenu citao o 18.10 da treba da izadje,tako da nisam tacno ni gledao koji je po redu,vec sam samo uradio upgrade i sada vidim da je 18.04 LTS.Inace 18.10 ce se zvati Cosme Cuttlefish.

Хехехе ;)

Шта да ти кажем тек је изашао Убунту 18.04 пре пар дана а нисам сигуран да ли су избацили прве верзије 18.10 (дневна издања)...

Што се тиче саме теме, од Виндовс 7 па до 10ке успевају да одрже сличне системске захтеве на сличном нивоу с тим да побољшавају искоришћност меморије коју поседује графичка картица чиме се утиче на наизглед мање коришћење RAMа.
Оно где је највећа разлика (осим у самом радном окружењу) јесте степен праћења активности корисника и усмереност оперативног система да самостално комуницира са удаљеним серверима са којим размењује корисникове податке. Наравно онима којима не смета да буду на "краткој узици" Виндовс 10 је одличан оперативни систем.
Што се тиче теме,
 
Хехехе ;)

Шта да ти кажем тек је изашао Убунту 18.04 пре пар дана а нисам сигуран да ли су избацили прве верзије 18.10 (дневна издања)...

Што се тиче саме теме, од Виндовс 7 па до 10ке успевају да одрже сличне системске захтеве на сличном нивоу с тим да побољшавају искоришћност меморије коју поседује графичка картица чиме се утиче на наизглед мање коришћење RAMа.
Оно где је највећа разлика (осим у самом радном окружењу) јесте степен праћења активности корисника и усмереност оперативног система да самостално комуницира са удаљеним серверима са којим размењује корисникове податке. Наравно онима којима не смета да буду на "краткој узици" Виндовс 10 је одличан оперативни систем.
Што се тиче теме,

Probao sam Win.10 jos pre nove godine,mozda i polovinom prosle godine.I tada se nije nesto dobro pokazao.Imao je dosta bagova,pa sam se vratio na Win 8.1,jer mi dobro radi.Sacekacu jos sa 10-kom.Sto se tice ovog Ubuntu-a 18.04 stvarno je dobar i brz i nisam primetio jo neke probleme sa njim,a na Win.7 sam se navikao i tesko mi je da je jos ugasim.Razmisljam da kada bude doslo vreme ubacim neki Linux Mint,ali videcemo,ko zna sta ce jos izaci dok 7-ica ne prestane sa radom.
 
Ne samo za to , vec i za sav ostali hardveraj ...

Tri HDD - a , plus ostalo , koje sigurno nije iz perioda Spektruma , Comodora , Pent. I ...:)

Kazu da od viska napajanja , ni glava ne boli , osim malo po dzepu zbog potrosnje ...:)

Napajanje od 500 W sasvim normalno nosi sva tri HDD-a,ali sam zbog unuka kupio to jace napajanje sa prikljuckom za napajanje grafike i gejmer grafiku,samo je nisam jos stavio,jer ove igrice sto igra,jos nosi moja stara grafa.kad bude trebalo ubacicu tu drugu grafiku i ima dodatno napajanje,jer ta druga grafika trosi oko 110 W.pa sto je sigurno,sigurno.
 

Back
Top