Windows 7 vs. Windows 8.1 vs Windows 10

Napajanje od 500 W sasvim normalno nosi sva tri HDD-a,ali sam zbog unuka kupio to jace napajanje sa prikljuckom za napajanje grafike i gejmer grafiku,samo je nisam jos stavio,jer ove igrice sto igra,jos nosi moja stara grafa.kad bude trebalo ubacicu tu drugu grafiku i ima dodatno napajanje,jer ta druga grafika trosi oko 110 W.pa sto je sigurno,sigurno.
veruj mi i napajanje od 350wati sve to nosi ako imaš grafiku u pci-e slotu bez dodatnog napajanja prosta računica kaže procesor i3 do 65 wati u peak-u matična 20 , sa integrušom do 50 a sa dodatnom grafikom do 70 u pci-e slotu znači plafon 90 wati , 3 hdd-a po 15 tj 45 wati = 65+90+45=200 wati , 350 wati napojna i sve vrti bez greške
 
veruj mi i napajanje od 350wati sve to nosi ako imaš grafiku u pci-e slotu bez dodatnog napajanja prosta računica kaže procesor i3 do 65 wati u peak-u matična 20 , sa integrušom do 50 a sa dodatnom grafikom do 70 u pci-e slotu znači plafon 90 wati , 3 hdd-a po 15 tj 45 wati = 65+90+45=200 wati , 350 wati napojna i sve vrti bez greške

Tacno je to,ali treba imati malo jace napajanje,kada nekada dodje do opterecenja grafike.Ima nekad kada mi je ukljucen Skype,slusam muziku na You tube-u,visim na forumima.doduse to vise opterecuje procesor,a ovo napajanje od 650 W sam skoro ubacio zato sto sam spremio tu gejmer grafiku zbog unuka,a i ovo od 500 W je malo starije,mada je dobro odrzavano.neka ga neka stoji zlu ne trebalo.na ovim slabijim napajanjima nepa taj 6-o pinski prkljucak za grafiku,a oni dodatni adapter kablovi mi nisu bas sigurni.
 
Pozdrav braćo.
Vidim da Windows 7 i Windows 8.1 i Windows 10 imaju iste sistemske zahteve

Ss2nqvq.png


dqRZOGz.png


lC93Pzc.png


Dakle, sada koristim Windows 7 Home Premium i ima uslove za instaliranje Windows 8.1 ili Windows 10.
Živo me interesuje da li Windows 8.1 i Windows 10 koriste više resursa (RAM memorije, itd...) od Windows 7 iako svi OS-ovi imaju iste sistemske zahteve?

Poput Linux Distribucija (gnome 3, kde, lxde, xfce, gnome 2) Microsoft je takodje napravio papazjaniju sa svojim verzijama (starter, home, basic, premium, pro, ultima)...

Korsitim Windows 7 Home Premium koji nema niz servisa dostupnih u Windows 7 Ultimate i time lakši samo zbog igrica
Windows 7 Ultimate se instalira kod Srba jer piše Ultimate a onaj BitLocker ne uključujemo jer nešto kodira fajlove na hardu
Windows 7 Professional i Windows 7 Ultimate imaju BitLocker ali i Virtuelnu Mašinu koja stipsama dobro dodje samo da ne plate.

Sve ovo mi ne treba na Windowsu jer kodiranje sistema radi zaštite podataka od daljinskog upada radim na Linux-u

Pošto posedujem serijski ključ od Microsofta sam preuzeo 32 i 64 bit image kako na engleskom tako i na srpskom
Windows 7 Home Premium nema mogućnost naknadnog prevodjenja na lokalni jezik nego se dobija direktno sa instalacijom.


Windows 8 je propala stvar, 8.1 takodje - neka idiotarija da Microsoft sa daljine proverava i sklanja šta misli da tebi ne treba
Windows 9 je trebao
Windows 10 nikako jer mu glavni posao da skuplja statistiku, zbog ovakve agresije na privatnost postoji zabeležena migracija na Linux
Nravno na Zapadu ne kod Srba, ovde nezaposlen ima 16 GB RAM-a a u Americi Šerif šalje faks telefonskim putem... znaju za jadac..

Sve su ovo VISTA KOMPATIBILNI SISTEMI jer mogu da se pokreću sa VISTA BOOT LOADER-om
Razlika je samo u vašoj glavi da koristite nešto novo a i oči vide drugačiji desktop.

VISTA se oslanja na XP koji je našminkan Windows 2000
 
Poslednja izmena:
Tacno je to,ali treba imati malo jace napajanje,kada nekada dodje do opterecenja grafike.Ima nekad kada mi je ukljucen Skype,slusam muziku na You tube-u,visim na forumima.doduse to vise opterecuje procesor,a ovo napajanje od 650 W sam skoro ubacio zato sto sam spremio tu gejmer grafiku zbog unuka,a i ovo od 500 W je malo starije,mada je dobro odrzavano.neka ga neka stoji zlu ne trebalo.na ovim slabijim napajanjima nepa taj 6-o pinski prkljucak za grafiku,a oni dodatni adapter kablovi mi nisu bas sigurni.
nisi me rrazumeo 200 wati je u peak-u tj u punoj i maximalnoj potrošnji procesori max troše do 65 wati na 100% opterećenja samo extremno jaki procesori troše više (do 150 wati) sve zavisno od tipa procesora koji imaš ubodenog u ploču , sa 4 pina na napajanju do 95 sa 8 pina napajanja na procesoru do 150 wati , extremni slučajevi potrošnje postoje samo kod extremno jakih procesora a oni su sasvim drugi rang i o njima neću dalje jer tvoj nije takav- nema potrebe , pci-e slot može da da maximum 70 wati jače grafičke sa većom potrošnjom zahtewvaju dodatne napajanja.
 
nisi me rrazumeo 200 wati je u peak-u tj u punoj i maximalnoj potrošnji procesori max troše do 65 wati na 100% opterećenja samo extremno jaki procesori troše više (do 150 wati) sve zavisno od tipa procesora koji imaš ubodenog u ploču , sa 4 pina na napajanju do 95 sa 8 pina napajanja na procesoru do 150 wati , extremni slučajevi potrošnje postoje samo kod extremno jakih procesora a oni su sasvim drugi rang i o njima neću dalje jer tvoj nije takav- nema potrebe , pci-e slot može da da maximum 70 wati jače grafičke sa većom potrošnjom zahtewvaju dodatne napajanja.

U redu je,ali ta manja napajanja nemaju taj 6 pinski izvod za jacu grafiku,pa sam zato stavio to napajanje.Rekao sam i da sam imao dobro napajanje od 500 w,ali je vec podugo u kompu,pa nisam siguran da bi izdrzao za tu novu grafu sa onim adapter kablovima za taj 6 pinski izvod,jer nadogradnja je jedno,a original drugo po tom pitanju.A i svidelo mi se,radi ceo dan komp,a pozadi nimalo toplog vazduha,kao sa napajanjem od 500w.Nije ni ono grejalo,ali malo topliji vazduh je izbacivalo,pa vec kada sam stavio ovo i radi kako treba,neka ga,a ono cu lepo da ocistim sredim i ostavim,neka ga zlu ne trebalo.Imam te adaptere i sa ATA i sa SATA na 6-pinski kontakt.Inace ovo napajanje se ne cuje uopste,samo kuler sa procesora se cuje kako ponekad ubrza,jer je Quad Core, kada pokrene drugo i trece jezgro.za 4-to i neznam da li sam kad god aktivirao.
 
Mozda u nekim zahtevnijim igrama ?

Obicno se to primeti na brzini kulera,ali nije nikada urlao tako brzo i jako.doduse skoro sam ga cistio i menjao termalnu pastu i ocistio dobro hladnjak,pa radi dobro.Proveravao sam temperaturu procesora posle duzeg igranja igrica,Nije nikada presao 47 stepeni.To je bio maksimum i to mozda samo dva puta,posle igranja vise od 3 sata igica.
 

Back
Top