Тејлс и Тор за анонимност

Poruka
28
https://www.torproject.org/
Тор је веб броувсер који се користи за анонимно коришћење интернета тако што користи своје нодове и релеје који маскирају конекцију и тако што искључује употребу јаваскрипте са којом су у великој већини написане скрипте за праћење и шпијунирање, као и остале методе.
Тејлс је лајв це-де или лајв у-ес-бе оперативни систем на основу Линукс Дебијана који све конекције усмерава на Тор и тиме је заштита података, конекција, идентитет, поприлично заштићена до врхунца јер је свака друга конекција ван Тора забрањена осим ако корисник то искључиво сам омогући што значи да је хард диск потпуно недоступан чак и за корисника. Тејлс је чувен и по енкрипцији и тзв. амнезији што значи да сва дата током коришћења буде обрисана ресетовањем или искључивањем компјутера уколико није убачена у посебно одређен фолдер зван персистент.
https://tails.boum.org/

Мишљења сам да су ова два изузетно корисна средства данас од виталне важности у заштити људских права и слобода као што су приватност и безбедност корисника те да је потребно да људи испробају, тестирају и кажу своје утиске. Каква су ваша мишљења, крсти?:)
 
Vecita tema,hur dur...ja sam specijalna pahuljica sa toliko zanimljivim zivotom da cia obozava da me spijunira...

p.s. vec sada a narocito u skorijoj buducnosti,gasenjem javascripta se gubi funkcionalnost web sajta,odnosno isti nece funkcionisati.

Ne moraš biti specijanla pahuljica da bi bio praćen, privatne podatke sakupljaju vlade i kompanije. Nema potrebe da se koristi tor, ako hoće da ti uđu u trag to će i uraditi šta god koristo.
Ne treba ti JS da bi stranica funkcionisala.
 
Ne moraš biti specijanla pahuljica da bi bio praćen, privatne podatke sakupljaju vlade i kompanije. Nema potrebe da se koristi tor, ako hoće da ti uđu u trag to će i uraditi šta god koristo.
Ne treba ti JS da bi stranica funkcionisala.

Тамо постоје маркети на којима се продаје све и свашта и нису хони пот доказано па их не похваташе ни за делић годинама. Све се то може проверити на њуз порталима за дип веб.
Слажем се, сајтови са анимацијама и мултимедијом постоје и раде потпуно без ЈС.
 
Zapravo je @MisliM_StvaRnO u pravu, veliki broj sajtova vec sad ne bi radio bez javascripta. Dosta sadrzaja se ucitava asinhrono. Umesto da se prezentacija u potpunosti generise na serveru kao sto je ranije dosta bilo zastupljeno, sa jacanjem klijentskih uredjaja se procesiranje pomera na klijenta (takozvani Web 2.0). A jos kad u obzir uzmemo koliko je veb stranica interaktivno danas, mislim da je vise nego jasno sta bi se desilo iskljucivanjem javascripta. :)

Thick vs. Thin clients
 
Poslednja izmena:
Ne moraš biti specijanla pahuljica da bi bio praćen, privatne podatke sakupljaju vlade i kompanije. Nema potrebe da se koristi tor, ako hoće da ti uđu u trag to će i uraditi šta god koristo.
Ne treba ti JS da bi stranica funkcionisala.

Privatne podatke sakupljaju vlade i kompanije od odredjenih ljudi...Obicni smrtnici su ne zanimljivi za bilo kakvu vrstu pracenja osim skupljanja podatka za plasiranje oglasa ili sadrzaja.

Apsolutno ti treba JS da bi stranica funckcionisala,za sada se uglavnom radi na kompatibilnosti pa ce stranica i bez JS-a da funkcionise,no sa sitnima bagovima i izbacenim funkcijama.Medjutim iz godine u godinu JS framework-i dobijaju na popluarnosti i nece proci jos dugo kada ce se JS koristiti i za backend a ne samo za efekte i animacije.
 
Privatne podatke sakupljaju vlade i kompanije od odredjenih ljudi...Obicni smrtnici su ne zanimljivi za bilo kakvu vrstu pracenja osim skupljanja podatka za plasiranje oglasa ili sadrzaja.

Apsolutno ti treba JS da bi stranica funckcionisala,za sada se uglavnom radi na kompatibilnosti pa ce stranica i bez JS-a da funkcionise,no sa sitnima bagovima i izbacenim funkcijama.Medjutim iz godine u godinu JS framework-i dobijaju na popluarnosti i nece proci jos dugo kada ce se JS koristiti i za backend a ne samo za efekte i animacije.

Lepo je imati proroka kad ti zatreba :mrgreen:
 
Ma nema prave privatnosti na Internetu, i tor je sasvim sigurno kompromitovan :)

Kome je bas do privatnosti, koristice enkriptovane kanale za komunikaciju izmedju dve tacke, ali ne verujem da neko od nas obicnih smrtnika ima potrebe za tim.
Mada i sigurnost takve komunikacije je pod znakom pitanja ako koristis operativni sistem zatvorenog koda koji u pozadini moze da radi svasta, a da nisi ni svestan

Nas smrtnike prate uglavnom zbog marketinga, to je "bezbolno" :D
 
Ma nema prave privatnosti na Internetu, i tor je sasvim sigurno kompromitovan :)

Kome je bas do privatnosti, koristice enkriptovane kanale za komunikaciju izmedju dve tacke, ali ne verujem da neko od nas obicnih smrtnika ima potrebe za tim.
Mada i sigurnost takve komunikacije je pod znakom pitanja ako koristis operativni sistem zatvorenog koda koji u pozadini moze da radi svasta, a da nisi ni svestan

Nas smrtnike prate uglavnom zbog marketinga, to je "bezbolno" :D

Sa ovim je sve receno,sto se tice te zastite privatnosti.Cim se negde ulogujes postajes javan za ceo svet.T.j. koga interesujes.Nemam sta da krijem u zivotu,pa neka ih neka prate,vakda je to njihov posao.
 
- TOR je specijalan sistem komunikacije američke mornarice, pošto je "hladni rat" prestao rešili su da puste skup sistem u masu i time opravdju njegovo postojanje još neko vreme. Naime iako se sve to kroz oblande laži sprovodi pod programom "poštovanja privatnosti korisnika" i finasira iz američkog budžeta,
totalna perverzija je da se takodje CIA i FBI finansiraju za kontrolu istog. U saradnji sa EUROPOL-om i FSB-om prate i reaguju na ilegalne aktivnosti.

- LJUDSKA PRAVA

U Kini korišćenje TOR-a znači VIŠEGODIŠNJU KAZNU ZATVORA
iako se deklarišu kao komunisti, kineski korumpirani političari privatnici hapse svakog ko bi mogao da im ugrozi profit

- U Turskoj, Saudijskoj Arabiji, Emiratima i Južnoj Koreji vlada cenzura ali ne i zatvorska kazna za TOR
Interesantno, te režime je postavila Amerika

- U ostalim državama korišćenje TOR-a je opciona stvar ali daću vam sutra primer magareće logike kao kod nas

- U Rusiji se naravno trude da otežaju korišćenje TOR-a svojim gradjanima koji se nadaju da će ih Amerika spasi
pa ili uzeti za kod sebe ili učiniti da budu novi lideri Rusije (da ne bude malo mačku svinjska glava?)

- Zatim se pominju utučeni novinari koji istražuju tu koješta a znamo kako ide tok novca,
kao i da lekari ostavljaju svoje analize ako se plaše da će ostati bez posla

OGROMNA GREŠKA!
Sve je špijunaža - ako doktor piše analizu o rešenju za kancer što bi neki da uzmu za sebe dok bi narod ostavili da umire u mukama verujte da lekar ne bi ostao u životu
Mislite da je sa novinarem bolja situacija? Ne pričam o novinarima iz cenzurisanih država evo pričam o novinarima iz američkih država... sve će jutro da dočeka


ZAISTA JE TEŠKO DEŠIFROVATI PUTANJU SA 1.5Ghz MAŠINOM ALI ONI KORISTE FOTONSKU OPREMU
SA DRUGE STRANE JAKO JE JEDNOSTAVNO INJECT-OVATI MALWARE U BROWSER
NARAVNO TO SE IZBEGAVA SA LIVE VERZIJAMA ALI KOLIKO GOD HAKERI MAFIJAŠA NAPREDOVALI
NI HAKERI ZA SLUŽBU NISU MUTAVI - NODOVE IONAKO DRŽI NSA

Trenutna verzija Firefox-a je 60 a verzija 52 je malo out of date i ima neke nedostatke ž


Trik pitanje: DA LI ZNATE KAKO JE FACEBOOK DOBIO SVOJ ONION LINK?
https://facebookcorewwwi.onion/ (adresa radi samo preko TOR-a)
Matematička verovatnoća za ovako nešto je nenormalna da sistem dodeli tek tako...

OVO OTVARA SLEDEĆE PITANJE: MOGU LI ONDA DA SE PRAVE MIRROR LINKOVI?
 
Postoji nedostataka, tor je osnovala američka vlada i delom ga finansira i dan danas.

Preporučujem ovu knjigu:
https://www.laguna.rs/n2952_knjiga_deep_web_-_mracna_strana_interneta_laguna.html

Ovo su budalaštine
Priča da tamo čuče samo Legije, Kosmajci i Kačavende služi za jednu stvar:
- DA ODBIJU BORANIJU KOJA IONAKO BESOMUČNO DRKA MOBILNE TELEFONE ZA MORBIDNOSTIMA KOJE STAVLJAJU ZA OBJAVU RADI LAJKOVANJA

- ORUŽJE -
Nejasna stavka tim pre što oružje može da se nabavi očas posla u Americi i sa manjom procedurom u Evropi
U Srbiji naravno važi seljačka logika - ako nisi dobar sa komandirom stanice kuratz će dobiješ dok ćetaj isti komandir svog kuma da snabde zaplenjenim stvarima
Rizikovati kupovinu preko internet za nešto što treba malo da se čvakne pre kupovine je van pameti
Obzirom da svaki komad ima serijski broj - jasno je da PROUZVODJAČI MALO IZBEGAVAJU POREZ

- DROGA -
Kamo sreće da je TOR jedino mesto za nabavku a da po školskim dvorištima tog nema.
Da ne ponavljamo priču koja je svrha naših VODJA NAVIJAČA ali ista fora se desila vlasniku Silk Road-a
Možda su neoliberalne fore o funkcionisanju privrede lepe na prvo slušanje ali od droge poreski obveznici umiru a države opstaju.
Kod nas neki i odštetu ima da dobiju

- TABOO SEKS -
Šta reći? Ima manijaka ima ludaka kojima trebaju rituali...
a ima i legitimna trgovina decom gde naši socijalni radnici uspešno OTIMAJU DECU I ŠALJU U TE RIZIČNE ZEMLJE
Sve je pod velom legitimnosti i kršenja zakona, uplakana deca prestravljena idu kod buržuja čiji jezik ne znaju...
Ostaje da se nadamo da nije ono što nam pada na pamet.
SPISAK NAŠIH SOCIJALNIH RADNIKA POSTOJI U BAZI ŠVEDSKE FIRME ALI NIKO NIJE PROCESUIRAN
Da li dobijamo povratne informacije o belom roblju?

Takodje podjednako ogavno su BRUTALNA MEDICINSKA ISPITIVANJA NAD DECOM BEZ RODITELJA
Da ne širim priču


- MORBIDNE PRIČE -

Služe da zastraše obične korisnike
I meni zvonio mobilni dok sam bio na neindeksiranom internetu
al to bio portir koji čekao kolegu pa od umora permutovao broj

- MORBIDNI FILMOVI -

Služe da zastraše obične korisnike, često se može utvrditi fejk
a neki su postali urbane legende gde se pojedini kunu da su videli kraj (i niko sem njih)
ali pažljivijim gledanjem videćete da je dobra nameštljka

One fore da im stiglo nešto nepoznato a onda to nepoznato lopatom otvarali
svaka vam čast ako padnete na tu foru

- FLEŠUJUĆI EFEKTI -

Služe da vam zaista naude ako imate epilepsiju - od običnog TV-a se može dobiti napad
To rade namerno

- ZVUČNI EFEKTI -

Služe za sugestivnu dekoncentraciju
Lakše nego išta - isključite zvučnike
 
Poslednja izmena:
Sa ovim je sve receno,sto se tice te zastite privatnosti.Cim se negde ulogujes postajes javan za ceo svet.T.j. koga interesujes.Nemam sta da krijem u zivotu,pa neka ih neka prate,vakda je to njihov posao.

To je odličan izgovor za dalje.
Reč je o američkom planu JEDNA DRŽAVA JEDNA VLADA
Nešto poput "borbe protiv terorizma" posle namerno rušenja kula bliznakinja kada su mnoge zakonse regulative promenjene
Sad džaba što su priznali da su sami srušili kad su postvljeni svi oni sistemi "protiv terorizma"

Tako je i ovo na TOR-u
Svi serveri su NSA vlasništvo, dosta sajtova je njihovo vlasništvo (uključujući lažne sajtove sa nelegalnim stvarima)
Pod izgovorom "ima dvadeset ludaka na intenetu" sad ćete svih dve milijarde pod kontrolu čipovanja
krije se mnogo gore - IMPLANT ZA MOZAK koji dokazano čita misli samo se tobože vade da prati one formirane
Svi znamo da ne umemo da objasnimo šta nam sve pada na pamet pa sad...

Ali hajde da vidimo iz drugog ugla
Nikad nije objašnjeno ZAŠTO je sproveden ruski brutalni eksperiment nad zatvorenicima (deca bez roditelja i zatvorenici su uvek zamorci nauke)
da pomoću upotrebe gasa u prostoriji oni nikad ne osete potrebu za spavanjem. Tok eksperimenta koji se završio fatalno i za zatvorenike i za ostale,
jeste deo naučnih brutalnosti ali može da posluži kao poenta ŠTA SE POSTIŽE ČIPOVANJEM

U ruskom eksperimentu NEMA SPAVANJA u američkom NEMA PRIVATNOSTI NI SEKUND - MI VIDIMO TVOJE MISLI
Koliko će trebati vremena da neko poželi da sem čitanja ima mogučnost i upisivanja tj namernog nametanja?
Nezgodno a?

Ruski predsednik Vladimir Putin je rekao da će se Rusija boriti protiv ove američke namere
jer sprovodjenje iste znači SIGURNU SMRT.

Nekome moramo verovati a on je bio obaveštajac pa sigurno zna i nešto više.
 
Poslednja izmena:
Ipak da se mi vratimo na aplikaciju za listanje NEINDEKSIRANOG INTERNETA

Znate imate nelegalnih stvari i na INDEKSIRANOM INTERNETU

medjutim pristupiti nejasnim sadržajima na "ozloglašenom" internetu NE MOŽE BITI SLUČAJNO kao kod REGULARNOG INTERNETA
- jednostavno traže registraciju - pa sad ako je to "slučajno" onda ja ne znam...

Mali saveti:
- Iako postoji za Windows nemojte da instalirate na ovaj sistem, previše je raširen i previše razvaljen od hakera
- mada kažu da možete da koristite TOR na android (vrsta Linuxa) telefonima ipak nemojte
- OS X ili LINUX možete jer su sistemi sa svojim restrikcijama koje vas u dobroj meri mogu zaštiti od virusa ali ne svih

- PREKRIJTE KAMERU
- ISKLJUčITE MIKROFON
- SKRIPT BLOKER NIJE TU SLUČAJNO
- FLASH APLIKACIJE VAS MOGU OFIRATI
- NE SMETE DA TORENTUJETE PREKO TOR-a jer obelodanjujete svoju adresu
- NE SMETE NIŠTA DA DOWNLOADUJETE JER FAJL ONDA MORA NA PRAVU ADRESU A TO JE VAŠA
- UVEK IMAJTE NA UMU DA NSA MOŽE INJECT-ovati SVOJ KONTROLNI MALWARE I NA TAJ NAČIN LJUDI PADAJU
- AKO STE VIDELI NEŠTO NELEGALNO NIŠTA NISTE ZGREŠILI SAMO NEMOJTE DA SE PETLJATE SA TIME NI SEKUND DALJE
- NIKAKVA KOMUNIKACIJA NI SA KIME PREKO CHAT PROGRAMA ILI FORUMA ALI ZAISTA
- NIKAKO DA PRISTUPATE SVOJIM LIČNIM NALOZIMA TIPA WEB MAIL ILI FACEBOOK - onda ste dali više od IP

- SVE OSTALO PO VOLJI :lol:

Sporo je u p... materinu a rezultati pretrage su nešto zbog čega ćete tek poludeti
em idu po abecedi a ne po relevantnosti
em morate da ponavljate pretragu dok ne dobijete približno ono što želite
u suprotnom izlistaće vam svaki sajt gde se pomenuti pojam koristi

Šta da kažem? Pravi se senzacionalistička fama oko svega ali tajnim podacima zaista nećete moći da pristupie jer su tajni
znači mehnizmi šifrovanja, dodatnog hardvera koji niko od nas nema...
Može se nadje ponešto ali je znak pitanja uvek KO JE IZVOR INFORMACIJE
Pa tako ako ste od onih koji misle da novine pišu istinu jer su odštampane onda nemojte - metode su fantatstične.

E i još nešto - ako jurite idiotske fejk klipove gotovo svi su prebačeni na YouTube
Mislim ajmo ozbilno - ako je kuća ukleta i ima nešto u njoj dal će vanzemaljci kad slete do te kuće regulisati ili će pobediti duhovi?
Duhovi su inače VELIKI NACIONALISTI samo da vam kažem, i strogo poštuju narodnu radinost.
To znači ovo: anglosaksonski duhovi i utvare će se ponašati po svom modelu a ovi iz Kenije po svom folkloru...
Naši sa Balkana su najgori
ali oni vanzemaljci izledaju tunjavo al su bandoglavi

MEDJUTIM JESTE IMA KOSKA PITANJA:
DA LI SMETE DA SNIMATE SEBE DOK SPAVATE? :lol:
 
Poslednja izmena:
Ćao! Kao što sam obećao PREPAMETNIM BALKANCIMA koji sve znaju, naučeni rodjeni i svi ostali glupi oko njih eto samo PARE problem...
Krećemo pećinari u svetlu budućnost:


Izdvojio bih recimo ovaj donekle koristan video dostupan na indeksiranom internetu.
Kad kažem koristan mislim na demonstraciju srpske verzije koja izmedju redova lepo objašnjava više nego što treba:
(ozbiljnija predavanja postoje ali ovo ovde je SRŽ SRBSKOG BIĆA - lenjost, egzibicionističku samoljubivost i površnost)

- prvih 14 minuta možete da preskočite jer se tu škripi sa stolicama, kašlje i prdi.
jako čudno za današnje vreme jer kao pričamo o vrhunskoj tehnologiji ali smo lenji da iskoristimo par opcija u video editorima koji su danas više nego jednostavni.

- teorijski deo se iznosi na engleskom uz jako loše ozvučenje, zašto kupiti bubicu za rever kad može kineski mikrofon?
iritirajuće približavanje mikrofona i udaljavanje naravno znači da čas morate da pojačavate zvuk na zvučnicima čas da utišavate.

- drugi deo je na našem i iznosi svu suštinu: balkansku površnost i muljanje za pare, rodila majka.
znači Gospodin Pajton pravi programče za najobičniji snooping, svetlosnim godinama daleko od metoda koje su prevazišli black i white hat-ovi.
Gospodinu Pajtonu želimo sreće sa sofisticiranom visokom tehnologijom naspram koje je naš mentalitet - kameno doba.
Uvažavajući svačiju kompetentnost moram da iznesem zaključak da nama sajtovi od državnih institucija liče na DEEP WEB sajtove
ali sem dizajna ono što je važnije - da ne rade kako treba.Ništa ne čudi sve je u skladu sa domaćom pameti samoljubivom i nepotistički neupotrebljivom.
Ne znam da li ste ikada imali potrebe da on-line podnesete neku prijavu ili žalbu MUP-u ali ili će "pukne sistem" ili će ode "u nebesa"
Nikada nećete dobiti serverski mail potvrde. Bože moj, to što ste poslali nije zavedeno u pisarnicu i zato se ne važi.
Medjutim fejsbuk natpis je merodavan za policijsko reagovanje. Naš predsednik je bolji od Hitlera zato što je on dobar.

- Što se tiče publike očigledan smor, jako pasivno učešće ali izdržali - živeli.
Medjutim publika se razbudila kada je Gospodin Pajton rekao:
"NEMO DA MISLITE DA POLICIJA NEĆE USKORO MOĆI DA MOGNE"
NASTALA JE POMAMA U PUBLICI - APLAUZ KO DA JE CECA IZAŠLA DA PEVA

:zurka:

Ovime je totalno obesmišljen smisao kriptovane komunikacije i džaba mister Amerikanac sve ono pričao.
I dok se NSA trudi da besmislenim i spam sdržajima otkači početnike dotle naši geografski lenji, samoljubivi i alavi predstavnici prave neki svoj privatni svet.
Na rodjačko - ortačke veze NSA ne bi bila to što jeste, nema tamo po babine linije pa da se zajebavamo malo preko plate.

Ponavljam, čim sam čuo da je Vatikan priznao postojanje drugih formi života ja sam njima poslao e-mail.
Pitanje je glasilo: "Ako nismo od majmunčina a što su nam žene dlakave na pojedina mesta?"
Dobio sam blaženi odgovor sa blagoslovenog vatikanskog servera o prijemu poruke - to je ono što nema kod naših Pajtonovaca koji bi da se bave programingom.
Ako vas zanima da li sam sem serverske potvrde dobio Bogouodan odgovor moram da zaključim da mi nisu odgovorili jer sam Православац
Valjda računaju da mogu da se obratim lokalnim provajderima koji takodje nemaju certifikat za zastupanje.
To što oni misle da je važeće nemam pojma dal je Boško odobrio na nebeskom tenderu.
Meni religije liče ko ono kad se nacionalne manjine nakače na banderu od EPS-a e tako su se ovi nakačili na Boška.
Jedina razlika je što EPS šalje kontrolu za svoje vodove a Boško za sada ćuti a ne bi trebalo.
O onoj drugoj vrsti religije tek da ne pričamo - imaju banke, imaju 33 stepenika levo i 16 za odabrane desno al - nemaju Certifikat.
Iebeš pos'o onda...

a onda FILMSKI OBRT PRED KRAJ kako dolikuje:

NEMA MIKROFONA GDE JE MIORFON ALO... JEL VIDEO NEKO MIKROFON NEMA MIKROFONA
Čuveno seljačko ponašanje tako svojstveno Srbima. Kad zagusti samoljubivi egzibicionisti odma padaju u vatru.
Ništa više nije bitno, skloni se budalo, da ja rešim moj problem.
Ovime su nažalost objasnili više nego što treba ali zaista.... Od ovakvih - nema koristi.

To oni mislili da su pametni i da umeju da nas obradjuju do prve panike kada kreće samoljubiva agresivnost.
Ovakvo ponašanje NIJE POŽELJNO KADA SE PRIMENJUJE VISOKA TEHNOLOGIJA, morate biti hladnokrvni.
To je sistem raznih zajednica gde se u jedinici vremena primenjuje ISKUSTVO.
Da li će pobedu odneti WHITE HAT (poznavaoci sistema sa čestitim namerama) ili BLACK HAT (poznavaoci sistema sa nečasnim namerama ali i inovatori)
je neka vrsta MEDJUGALAKTIČKOG SUKOBA naspram kog LJBITELJI SVOG KINESKOG MIKROFONA nemaju šanse.
Mislim taj mirkofon može se kupi na DARK WEB-u za 0.08 bitkoina, evo ja ću ti kupim prestani da plaćeš

još jedan primer domaće pameti
https: //www.youtube.com/watch?v=Ann2MHgqY6Q
- iako mnogo korisniji prvi deo na engleskom je izbačen i ostavljeno samo domaće pametovanje bazirano na teoriji:
"Ako to radi tako e onda će mi ovako" (uz čuveno "au zajebasmo se nismo znali da može i onako")
DEJA VU

Tužno & Ružno, završavamo refrenom Rambove pesme:

 
Poslednja izmena:
Privatne podatke sakupljaju vlade i kompanije od odredjenih ljudi...Obicni smrtnici su ne zanimljivi za bilo kakvu vrstu pracenja osim skupljanja podatka za plasiranje oglasa ili sadrzaja.

Apsolutno ti treba JS da bi stranica funckcionisala,za sada se uglavnom radi na kompatibilnosti pa ce stranica i bez JS-a da funkcionise,no sa sitnima bagovima i izbacenim funkcijama.Medjutim iz godine u godinu JS framework-i dobijaju na popluarnosti i nece proci jos dugo kada ce se JS koristiti i za backend a ne samo za efekte i animacije.

Poštovani, drž'o sam otključan java script da bi vlada i kompanije mogli da prikupe dovoljno podataka o meni.
U tim podacima se jasno vidi da tražim posao - medjutim nema ponudjenih pomenutih oglasa koje bi trebalo da mi plasiraju.
Ja mislim da lažu.

- - - - - - - - - -

p.s. ili ako su baš dobro analizirali moj profil sigurno su osetili ljubomoru da mi ponude kakvo DRŽAVNIČKO mesto :super:
 

Back
Top