dokaz da je filozofija glupost i da radite nesto pametno

Prosta tema , neko Vas zanese nekim idealima i filozofijom morala i istorije
a oni za to vreme postaju neko. ? Kako su gradjani naseli na to. ?
Ma boli njih za Vase ideale , itd Bora Djordjevic.

Svaki covek koji kaze ajd sad je vazno da se bogatim, a posle ce biti vazno kako se zivi je licemer i Srbija ih je puna...
Kompromis koji to nije...
I naravno posle dodje i kaze, hajde da se nesto uradi povodom ovoga ili onoga...
I nekad se nesto uradi, a obicno se nista ne uradi..
Jer uvek je isplativije razoriti nego urediti..
Uvek je jeftinije podmititi nego uvesti kao red i pravilo..

Ali srbi su dovoljno alavi da ih moze preebati cak i albanska manjina....a zamislite kako ce ih preebati albanska vecina...
 
Ispada da jedno s drugim ne može?
Svašta!
Postoji jedno ,ne mnogo inteligentno,čak ni logično predubeđenje u narodu da su bogati ljudi primitivne sirovine...:mrgreen:
U pitanju su zavist i zloba iz koje se to izmišlja.
Bogati i imućni su i fakultetski obrazovani,najčešće i iz dobrih porodica ,lepo vaspitani,načitani,elokventni i mogu slobodno reči:
upućeniji u filozofiju,psihologiju,književnost,nauke,od većine učesnika ovog foruma.
Andragoško obrazovanje i informisanje ni jedan od njih ne zapostavlja,što je veoma prisutno u kontaktima s takvim ljudima.Svakodnevno se u
to uveravam.
 
Ono što sam hteo da kažem , da ne treba da se zamlaćujrmo.
A razlog je bio svakodnevno zanimalnje ljudi sa problemima koji su van
njihove mogućnosti da reše , kao i što ni ja neke stvari ne mogu da rešim .
Zato , kad sam se malo "probudio" , retko gledam tv , dnevnike nikad
novine ne čitam, osim što u podrumu pronadjem neke stare pa se smejem šta se sve obećavalo,
retko ikad pričam o politici a čak da se poverim i negledam one žene koje su mi nedostižne.
 
znači izabrala si put samozavaravanja dete moje..ako ako,ne branim,šta god te održava u životu :zaljubljena:

To "dete" bi te otreslo ko mačka mače...
A zen jeste put samozavaravanja,put u davanje autogolova...Takva je sva istočnjačka "mudrost"-opravdava lenjost i siromaštvo.
Ja kad već živim,hoću to da živim po svojim hirovima koji su beđevi moje slobode...Koliko je mogu raznim bekstvima ,eskivažama i
lucidnostima ostvariti...
Nije dovoljno samo kapirati,uslovno rečeno...
Jer ni zen budiše nemaju pojma šta je život-šta je šta,šta se to dešava pa nešto postoji itd...Tenikre ko i mi svi...Manje više...:mrgreen:
 
ppp.jpg
 
To "dete" bi te otreslo ko mačka mače...
A zen jeste put samozavaravanja,put u davanje autogolova...Takva je sva istočnjačka "mudrost"-opravdava lenjost i siromaštvo.
Ja kad već živim,hoću to da živim po svojim hirovima koji su beđevi moje slobode...Koliko je mogu raznim bekstvima ,eskivažama i
lucidnostima ostvariti...
Nije dovoljno samo kapirati,uslovno rečeno...
Jer ni zen budiše nemaju pojma šta je život-šta je šta,šta se to dešava pa nešto postoji itd...Tenikre ko i mi svi...Manje više...:mrgreen:

Istina, ali nisu svi dragoljub, a cesto su bolji i od mene i od tebe i tu skidam kapu, cak i kada im je u potpisu glupost.
 
Poslednja izmena:
Ispada da jedno s drugim ne može?
Svašta!
Postoji jedno ,ne mnogo inteligentno,čak ni logično predubeđenje u narodu da su bogati ljudi primitivne sirovine...:mrgreen:
U pitanju su zavist i zloba iz koje se to izmišlja.
Bogati i imućni su i fakultetski obrazovani,najčešće i iz dobrih porodica ,lepo vaspitani,načitani,elokventni i mogu slobodno reči:
upućeniji u filozofiju,psihologiju,književnost,nauke,od većine učesnika ovog foruma.
Andragoško obrazovanje i informisanje ni jedan od njih ne zapostavlja,što je veoma prisutno u kontaktima s takvim ljudima.Svakodnevno se u
to uveravam.

Dođi u moj grad i upoznaj bogate. Ta tvoja teorija nema veze sa realnošću. U zapadnom svetu je možda(sigurno) tako ali ovo je Srbija.
Lik vozi Rendž Rovera smeje se mom "palamuđenju". Hoće da spaljuje na lomači onog ko nije ograničen kao on. Stoka. Barem u mom gradu.
 

Back
Top