Pilotska dozvola

Pa to mislim. I onda kad polozis za ultralaki mozes da polazes za sledecu kategoriju i da vozis malo veci avion. To kosta jos oko 3000 evra, al onda mozes da radis kao pilot. Cudno mi je da je to tako dostupno obicnom narodu.
 
Pa to mislim. I onda kad polozis za ultralaki mozes da polazes za sledecu kategoriju i da vozis malo veci avion. To kosta jos oko 3000 evra, al onda mozes da radis kao pilot. Cudno mi je da je to tako dostupno obicnom narodu.

Zasto ne bi bilo? Naravno, moras da budes i psihicki i fizicki zdrav za tako nesto, lekarski pregledi su redovni i rigorozni, i moras da prodjes obuku.
Nije to nikakva nauka, nisu piloti naucnici, to su samo malo sofisticiraniji soferi. Moj ex cimer, obican smrtnik, programer kao i ja, pilotira iz hobija. I to mislim da je dogurao do neke malo jace kategorije...
 
Pa mislio sam da je to neka akademija kao fakultet gde se polaze silna matematika, i da traje jedno 5 godina. A ne kao malo naprednija auto skola.

A kakav je zakon kod nas jos malo ce cena polaganja za avion i auto biti ista :)
 
tačno je da svako sa samo normalnim zdravstvenim stanje može da krene na obuku za pilota sportskih aviona, ultralakih letelica i sl
potrebno je oko 50 časova i onda se polaže ispit

drugo, ja preporučujem da se prvo krene na obuku za pilota jedrilice :ok:

- - - - - - - - - -

119761570.jpg


- - - - - - - - - -

p1040478.jpg
 
Pa mislio sam da je to neka akademija kao fakultet gde se polaze silna matematika, i da traje jedno 5 godina. A ne kao malo naprednija auto skola.

A kakav je zakon kod nas jos malo ce cena polaganja za avion i auto biti ista :)

Sta ce im tolika matematika?

Njegovo je da preveze avion, na da ga opravlja.

Najduzu obuku imaju oni koji upisu strucnu skolu a tu spadaju vojni piloti, masinovodje i vozaci kamiona/autobusa ali su kod njih napravili problem jer se ne uklapaju po novom zakonu o saobracaju.
 
to je dozvola PPL

- - - - - - - - - -

Cilj kursa PPL(A) je da obuči pilota učenika da leti sigurno i efikasno prema pravilima vizuelnog letenja (VFR).
Student mora da ima najmanje 17 godina života da bi pristupio obuci uz saglasnost jednog roditelja.
Student mora da ima minimalno završenu ili započetu srednju školu.

Prava:
Prava imaoca dozvole privatnog pilota aviona - PPL ( A ) su da leti u svojstvu PIC ili usvojstvu kopilota bez novčane naknade na avionima ili motornim jedrilicama - TMG na nekomercijalnim letovima.
Bez obzira na prethodnu tačku , imaoc dozvole privatnog pilota aviona - PPL ( A ) koji ima pravo da obavlja poslove instruktora ili ispitivača može primati naknadu za:
1 ) sprovođenje obuke za dozvolu pilota lakih zrakoplova aviona - LAPL ( A) ili dozvolu privatnog pilota avion a - PPL ( A ) ;
2 ) sprovođenje praktičnih ispita i provera stručnosti za gore navedene dozvole ;
3 ) sve ostale poslove koje ima prava da obavlja na temelju upisanih ovlaštenja i certifikata iz gore navedenih dozvola .

Plan obuke:
Obuka se sastoji od:

1. Teoretske nastave
2. Ispita iz predmeta teoretske nastave,
3. Obuke na zemlji i
4. Obuke u vazduhu.

Fond časova teorijske obuke je 120 (nastavni čas je 60 min). Ispiti iz predmeta teorijske nastave se vrše nakon završetka svakog od teorijskih predmeta.
Kompletna obuka za zvanje privatni pilot aviona traje 3 meseca s tim što uticaj meteorološkog faktora, doba godine, redovnost i angažovanje studenta tokom obuke mogu uticati na ukupno vreme trajanja obuke.

 

Back
Top