Kako da resim problem u VS2015

Radomi Mihajlovic

Zainteresovan član
Poruka
104
Morao sam da ponovo instaliram win 10 na kome sam imao VS2015 i ris-1 projekat. Projekat mi je na D particiji bio a i sada je. Kada sam posle nove instalacije VS2015 pokrenuo ris-1 i pri pokusaji da pokrenem aplikaciju sa F5 pojavila se poruka o gresci koju ne mogu da ispravim. U svim formama iskljucio sam AxAcroPDF sa // ali i posle toga prijavljuje mi istu gresku. Da napomenem da sam predhodno ponovo ukljucio AxAcrobPDFLib.dll koji se vidi u Toolsu. Dole je poruka o greskama koje ne znam kako da resim. Molim nekog boljeg poznavaoca da mi pomogne jer je tezak i naporan posao da sve ponoro preradim. Sada imam instaliran EntityFramework, Version=6.2.1. Hvala

Cannot embed interop types from assembly 'AxAcroPDFLib.1.0.0.0.Fakes, Version=1.0.0.0, Culture=neutral, PublicKeyToken=0ae41878053f6703' because it is missing either the 'System.Runtime.InteropServices.ImportedFromTypeLibAttribute' attribute or the 'System.Runtime.InteropServices.PrimaryInteropAssemblyAttribute' attribute. ris D:\RIS-1\ris-1\ris-1\CSC Build

Cannot embed interop types from assembly 'EntityFramework, Version=6.0.0.0, Culture=neutral, PublicKeyToken=b77a5c561934e089' because it is missing either the 'System.Runtime.InteropServices.ImportedFromTypeLibAttribute' attribute or the 'System.Runtime.InteropServices.PrimaryInteropAssemblyAttribute' attribute. ris D:\RIS-1\ris-1\ris-1\CSC Build
 
Moras da resis svoje zavisne objekte. U Solution View, u svom projektu imas References,pogledaj sta ti tu nedostaje od referenci, i podesi ponovo reference.
Moguce je da ces morati i da reinstaliras odredjene nuget pakete, ali to ne bih znao dok ne bih seo za tvoj racunar.
 
U nugetu sam reinstalirao AxAcroPDFLib 1.0.0. i EntityFramework v 6.2.1 i ponovila se ista greska a u References sam ponovo ubacio Fakes gde su bili AxAcro i Entity ali greska je ponovljena. Javlja mi da je greska u CSC fajlu koji ne mogu da pronadjem i ne znam gde se nalazi da ga promenim. Cudno mi je jer sam u svim formama te naredbe oznacio kao tekst i pri kompajiranju ne bi ih uzeo u obzir.
 
Jesi li siguran da si, kada si reinstalirao Visual Studio, instalirao ponovo sve komponente koje si imao i pre? Posto sve ovo lici da nedostaje neka komponenta samog IDE-a, od koje ti zavisi aplikacija.
A to samo znaci da ti aplikaicija nije dobro projektovana, jer mora biti takva da sto manje zavisi od IDE-a koji koristis.
 

Back
Top