Radovan Damjanović, istina ili zabluda

Kako stvari stoje Tračani su bili vrlo bliski Slovenima.

Naravno: http://www.scirp.org/journal/PaperInformation.aspx?PaperID=79691


The presence of a non-survived, ancient Proto-Slavic culture in present East Bulgaria is not surprising because of the presence in the South-Balkan area of other ancient Proto-Slavic cultures as recently recognized by several authors through the deciphering of Old-Phrygian, South Balkan, Minoan and Linear A inscriptions based on their similarities with elements in the present, surviving Slavic languages ( Ambrozic, 2002 ; Ambrozic, 2005 ; Serafimov, 2007a ; Serafimov, 2007b ; Serafimov & Perdih, 2009 ; Serafimov & Tomezzoli, 2011 ; Serafimov & Tomezzoli, 2012 ; Tomezzoli & Serafimov, 2013 ; Stein & Tomezzoli, 2016 ). The comparison of the inscription language with present surviving Slavic languages is obliged because ancient, written Proto-Slavic documents and/or documents from cultures not yet formally recognized as Proto-Slavic, rarely survived because written on perishable supports, like leaves, birch bark, wooden boards and animal skins. Only in few cases, they survived, because written on non-perishable supports, like ceramic ( Tomezzoli & Serafimov, 2013 ; Tomezzoli & Stein, 2016 ), golden artifacts ( Serafimov, 2007a ; Serafimov & Tomezzoli, 2012 ) and on the slab covering the grave near Kjolmen.
 
Naravno: http://www.scirp.org/journal/PaperInformation.aspx?PaperID=79691


The presence of a non-survived, ancient Proto-Slavic culture in present East Bulgaria is not surprising because of the presence in the South-Balkan area of other ancient Proto-Slavic cultures as recently recognized by several authors through the deciphering of Old-Phrygian, South Balkan, Minoan and Linear A inscriptions based on their similarities with elements in the present, surviving Slavic languages ( Ambrozic, 2002 ; Ambrozic, 2005 ; Serafimov, 2007a ; Serafimov, 2007b ; Serafimov & Perdih, 2009 ; Serafimov & Tomezzoli, 2011 ; Serafimov & Tomezzoli, 2012 ; Tomezzoli & Serafimov, 2013 ; Stein & Tomezzoli, 2016 ). The comparison of the inscription language with present surviving Slavic languages is obliged because ancient, written Proto-Slavic documents and/or documents from cultures not yet formally recognized as Proto-Slavic, rarely survived because written on perishable supports, like leaves, birch bark, wooden boards and animal skins. Only in few cases, they survived, because written on non-perishable supports, like ceramic ( Tomezzoli & Serafimov, 2013 ; Tomezzoli & Stein, 2016 ), golden artifacts ( Serafimov, 2007a ; Serafimov & Tomezzoli, 2012 ) and on the slab covering the grave near Kjolmen.

The Inscription Nr. 6858 from Kjolmen (Bulgaria)
Reinhardt S. Stein, Giancarlo T. Tomezzoli
Portland State University, Portland, OR USA
rstein@psu.edu


http://www.scirp.org/journal/PaperDownload.aspx?paperID=79691

Lazni profesor (Portland State University) i vjerovatno lazan e-mail nalog (Penn State University, psu.edu). :rtfm: Reinhardt S. Stein ne radi niti je ikada radio na Portland State University. :dash:


Odgovor - Portland State University, HR:

"We do not have any record of a Reinhardt S. Stein working at PSU."

Office of Human Resources
Portland State University
503-725-4926 phone
503-725-5896 fax
askhrcATpdx.edu

https://www.pdx.edu/hr/
 
Poslednja izmena:
Reinhardt S. Stein of Universiteit Utrecht (Uithof, Holland) .

Ako si pomislio da je došlo do neke zabune prilikom kačenja informacija na oko tog članka na sajtu koji je Lesandar postavio, ne radi se o tome već da gospodin Stejn, u maniru njegovog bliskog prijatelja Đanprevaranta Derecolija, često menja priču dopunjavajući svoju biografiju novim lažima.

Na internetu postoji kompletni elektronski katalog osoblja pomenutog nizozemskog univerziteta od 1636. godine.

http://profs.library.uu.nl/

Rajnhard.jpg


Nikada među zaposlenima nije bilo nekog s tim imenom.
 
Ako si pomislio da je došlo do neke zabune prilikom kačenja informacija na oko tog članka na sajtu koji je Lesandar postavio, ne radi se o tome već da gospodin Stejn, u maniru njegovog bliskog prijatelja Đanprevaranta Derecolija, često menja priču dopunjavajući svoju biografiju novim lažima.

Na internetu postoji kompletni elektronski katalog osoblja pomenutog nizozemskog univerziteta od 1636. godine.

http://profs.library.uu.nl/

Pogledajte prilog 492674

Nikada među zaposlenima nije bilo nekog s tim imenom.

To nije razlog da ih ne citiraju. ŠTa ti je skrivio Tomecoli? To što je završio teorijsku fiziku i ume da razmišlja? Probaj i ti da razmišljaš.
 
To nije razlog da ih ne citiraju. ŠTa ti je skrivio Tomecoli? To što je završio teorijsku fiziku i ume da razmišlja? Probaj i ti da razmišljaš.

Kada se počne od laži, jer ovde govorimo o jednoj prevari, naravno da se radi o nečemu što te diskredituje.

Ovde govorimo o kliki prevaranata. Tomecoli je član (ne)čuvene Petrovske akademije, što je samo korporacija za verovatno pranje novca u Rusiji, kojoj se može priključiti svako. Jedan je od urednika tog Scientific Research Publishing sajta koji si postavio, kineske kompanije koja se lažno predstavlja kao da je američka i koju mnogi opisuju kao grabiparu opskurnog kredibiliteta i gde stvari funkcionišu isto tako (platiš i objave ti).
 
Poslednja izmena:
Kada se počne od laži, jer ovde govorimo o jednoj prevari, naravno da se radi o nečemu što te diskredituje.

Ovde govorimo o kliki prevaranata. Tomecoli je član (ne)čuvene Petrovske akademije, što je samo korporacija za verovatno pranje novca u Rusiji,

Jel kolju po kućama? Banda srboćetnićka.



Zašto je pica servis Kalifornije lociran u Tetovu?

scirp.org

IP Address: 96.44.173.3

Geolocation: US (United States), CA, California, 90014 Los Angeles - Google Maps

Reverse DNS: 96.44.173.3.static.quadranet.com



Kada se počne od laži, jer ovde govorimo o jednoj prevari, naravno da se radi o nečemu što te diskredituje.

Da raščistimo o kakvoj se prevari radi? Ti tvrdiš da ne postoji rad pod tim nazivom? li ti je nejasno kao tvom prijatelju Igoru, zašto takav tekst o iebanju na "takvom spomeniku"? Ili ti je samo krivo što ljudi nisu ostavili adresu i telefon da ih gone manijaci? Znam jednog koji im se ne bi skidao sa grbače.
 
Poslednja izmena:
Jel kolju po kućama? Banda srboćetnićka.



Zašto je pica servis Kalifornije lociran u Tetovu?

scirp.org

IP Address: 96.44.173.3

Geolocation: US (United States), CA, California, 90014 Los Angeles - Google Maps

Reverse DNS: 96.44.173.3.static.quadranet.com

Jesi li nešto konkretno hteo reći?

Da raščistimo o kakvoj se prevari radi? Ti tvrdiš da ne postoji rad pod tim nazivom? li ti je nejasno kao tvom prijatelju Igoru, zašto takav tekst o iebanju na "takvom spomeniku"? Ili ti je samo krivo što ljudi nisu ostavili adresu i telefon da ih gone manijaci? Znam jednog koji im se ne bi skidao sa grbače.

Radi se o konstantnom lažnom predstavljanju. Nije ni profesor sa Utrehta, niti iz Portlanda, kao ni sijaset drugih institucija kojima se lažno kitio.

Ako ti misliš da nema nigde problema kada ti neko istupi kao prevarant sa izmišljenim tvrdnjama, onda imaš problem koji sam moraš rešiti.
 
Jesi li nešto konkretno hteo reći?



Radi se o konstantnom lažnom predstavljanju. Nije ni profesor sa Utrehta, niti iz Portlanda, kao ni sijaset drugih institucija kojima se lažno kitio.

Ako ti misliš da nema nigde problema kada ti neko istupi kao prevarant sa izmišljenim tvrdnjama, onda imaš problem koji sam moraš rešiti.

Не, све пише у регистрацији њиховог домена. Дакле, не представљају се да су у Америци, већ јесу тамо регистровани. Сервер и радну снагу држе у Кини.

Ти сматраш да ово није тачно, ако сам добро разумео. Уколико имаш могућности да верификујеш рад. Јер, постоји само два одговора, тачно, или нетачно. То што неко крије идентитет није мерило за одлучивање, тврдње не могу да буду "измишљене", понављам, могу да буду тачне или не (јасно ми је зашто наводиш "измишљене", зато што не можеш да перципираш да неко размишља, него да тврдње има да "пије на туђу кашичицу"). Након летимичне провере и ја сматрам да ово није тачно, није било никаквог иебања него скривања и писац ових редова на камену има страх да их не пронађу скривене.
 
Не, све пише у регистрацији њиховог домена. Дакле, не представљају се да су у Америци, већ јесу тамо регистровани. Сервер и радну снагу држе у Кини.

Ти сматраш да ово није тачно, ако сам добро разумео. Уколико имаш могућности да верификујеш рад. Јер, постоји само два одговора, тачно, или нетачно. То што неко крије идентитет није мерило за одлучивање, тврдње не могу да буду "измишљене", понављам, могу да буду тачне или не (јасно ми је зашто наводиш "измишљене", зато што не можеш да перципираш да неко размишља, него да тврдње има да "пије на туђу кашичицу"). Након летимичне провере и ја сматрам да ово није тачно, није било никаквог иебања него скривања и писац ових редова на камену има страх да их не пронађу скривене.

Čoveče, ne radi se o ukrivanju identiteta, već o lažnom predstavljanju.

Reč je o osobi u rangu Karlosa Kajzera http://www.telegraf.rs/sport/877608...za-20-godina-nula-golova-zbog-foliranja-video

Ako misliš da ima strah da navede svoj identitet, veruješ u teorije zavere zbog kojih ti ne mogu pomoći. Čuj, mora da krije identitet u strahu. :lol: Neka dođe u Srbiju; ionako u njoj ima mnogih koji bi da je od nje pretvore načine zemljom ludaka, pa ovde može po Serboni, kod Teše ili zajedno sa Slavišom K. Miljkovićem javno bez ikakve potrebe falsifikovanja govoriti.

Ne radi se ovde uopšte o razmišljanju, niti sposobnosti da se ono čini, već o:

80721bb7-cd48-11e6-b490-0f437cfe09ba.png


Iliti, kako da se dođe do para sa što manje moguće rada i truda.

A Iispitivah ljude i o carističkoj akademiji u Sankt Peterburgu; došao sam do nekih informacija koje ukazuju da se tu radi zapravo i o perionici prljavog novca, ali o tome drugom prilikom.
 
Poslednja izmena:
RADOVAN DAMJANOVIĆ

istoričar i istraživač jezika


Radovan Damjanović, rođen u Beogradu 1957, diplomirao je Istoriju na Filozofskom fakultetu u Beogradu, i već trideset godina se bavi tabu temama srpske istorije i paleolingvistike. Autor je Srpsko-srpskog rečnika izdatog u više izdanja, emisije Srpsko-srpski rečnik na beogradskoj televiziji Art, i monografije Žrnov, srpski Avalon. Živi i radi u Beogradu.




23. 12. 2018.
 
Odgledao sam poslednje gostovanje kod Teše i mogu samo da kažem da me je iznenadio kada je preporučio Srbima da čitaju Mavra Orbinija.
Igrom slučaja ja sam baš dan ranije (u subotu) kupio ''Kraljevstvo Slovena'' i ono malo što sam do sada pročitao uopšte mi se ne uklapa u tu struju koju Radovan i ostali autohtonisti zagovaraju, jer Mavro Orbini ne samo da razlikuje Slovene od Ilira, već i piše o tome kako su se Sloveni spustili sa Dunava i kako su masakrirali i porobljavali Ilire sve do Drača.
Ali iz nekog razloga autohtonisti se stalno pozivaju na Orbinija. Valjda ću shvatiti u međuvremenu zbog čega.
 
Odgledao sam poslednje gostovanje kod Teše i mogu samo da kažem da me je iznenadio kada je preporučio Srbima da čitaju Mavra Orbinija.
Igrom slučaja ja sam baš dan ranije (u subotu) kupio ''Kraljevstvo Slovena'' i ono malo što sam do sada pročitao uopšte mi se ne uklapa u tu struju koju Radovan i ostali autohtonisti zagovaraju, jer Mavro Orbini ne samo da razlikuje Slovene od Ilira, već i piše o tome kako su se Sloveni spustili sa Dunava i kako su masakrirali i porobljavali Ilire sve do Drača.
Ali iz nekog razloga autohtonisti se stalno pozivaju na Orbinija. Valjda ću shvatiti u međuvremenu zbog čega.

To je samo jedna od verzija koju donosi Orbini. Orbini je bi bio kompilator; on objedinjava četiri različite pripovesti o iskonskom poreklu (Južnih) Slovena:
1. biblijska
2. nordijska
3. autohtonistička
4. sarmatska

Kao jedan sakupljač koji je natrpao na jednu gomilu sve što mu je bilo pri ruci odnosno na šta je naišao, on je pokušao na neki način objediniti sve te priče, tako da ispadne kao da su u isto vreme Sloveni bili drevno stanovništvo koje je u antičkoj prošlosti bilo prisutno svuda, uključiv i na zapadnom Balkanu, da je njihova prapostojbina u Vaviloniji u starozavetna vremena, ali i da su originalno poreklom iz Skandinavije, kao i da su u VI i VII stoleću doselili se na Balkansko poluostrvo.

Tačno je da se po Orbiniju desila jedna masovna seoba Slovena južno od Save i Dunava i da su porušili i pobili dobrim delom lokalno stanovništvo. To je onaj delić koji oni preskaču. :D Ali Orbini smatra na drugom mestu da je starije stanovništvo jezički bilo srodno; iliti, Orbin je prepisao od Pribojevića da su i drevni stanovnici Trakije i Ilirika bili slovenske narodnosti. Orbini je od Pribojevića preuzeo legendu o Čehu, Lehu i Rusu, kao i falsifikovanu povelju Aleksandra Velikog.

Možda je najbolje reći da je Orbinovo delo podosta kontradiktorno, uključiv i dobrim delom po pitanju porekla Slovena, ali to je realno sudbina svake kompilacije.
 
Poslednja izmena:
Da, to za Skandinaviju piše na samom početku. Kada sam to pročitao pomislio sam da je ovaj gori i od Deretića!

Postoje vrlo precizni razlozi za to; nije to slučajnost. Brojni izvori poistovećuju Slovene i Gote. Tretiranje njih kao jedan narod (što čini njegov uzor, Vinko Pribojević) i kombinovanje izvora o Gotima sa onim o Slovenima logični je nastavak, ukoliko uzmemo premisu da se radi o dva naziva jedan te isti narod. A upravo na tragu toga, da se što više istorije zapiše i što dublje u prošlost prodre, Orbin i navodi Skandinaviju kao drevnu prapostojbinu Slovena (zato što se Skandinavija navodi kao zemlja porekla Gota).

U prvih stotinjak Orbini prenosi koherentni narativ na osnovu svojih izvora. Od oko 100. str. počinje drugi deo dela, u kojem završava hronološki redosled i objašnjava drevnu slavu Slovena, objašnjavajući da se radi o veličanstvenom narodu. Taj deo, od 100. strane, izdvajaju iz knjige i čitaju autohtonisti, koristeći kao svoj temelj. U izvrsnom smislu to je temelj i Jovanu I. Deretiću. Tu on objašnjava da su Sloveni i Bugari, Heruli, Alani, Finci, Šveđani, Normani, Kvadi, Markomani, Skiri, Dačani, Avari, Bastarni, Geti, Vandali, Gepidi, Vizigoti, Ostrogoti, Burgundi, Amazonke, Masageti, Tračani, Iliri, Makedonci, Peonci, Dardanci, Tribali, Agrijani, Dalmatinci,...i onda od 180. nastavlja pišući istoriju Dubrovnika, te kao tamo gde je stao osamdesetak stranica ranije (posle ide i Barski rodoslov).
 
Poslednja izmena:
Ali iz nekog razloga autohtonisti se stalno pozivaju na Orbinija. Valjda ću shvatiti u međuvremenu zbog čega.

Ta knjiga je odlicna jer je pravo naucno djelo. Orbini daje informacije iz stotine izvora i kaze koji su izvori. Ne izvrce, vrlo je dosljedan i tamo gdje nudi misljenje izricito kaze da je njegovo misljenje i obrazlaze ga tako da citalac moze to cisto uociti. Tacno se vidi definisana razlika kao u svim naucnim radovima sta je iz izvora a sta je njegova analiza. To je ogromna razlika izmedju Orbinija i mase drugih starih autora koji vecinom pricaju bez izvora.

Drugo, vrlo vazno, Orbini je objavio u toj knjizi ono sto se popularno zove Ljetopis Popa Dukljanina, u cjelosti, zajedno sa predgovorom samog autora, i Orbini je dodao svoj predgovor i izricito opisao o cemu se radi i koje je njegovo misljenje. Dakle, taj dio knjige nije on napisao u 16. vijeku nego ga je samo objavio a taj dio je pisan u recimo 12. vijeku.

Trece, taj pogresno nazvani Ljetopis Popa Dukljanina se ne zove tako nego se po autoru zove Knjizica o Gotima ili na latinskom Regnum Sclavorum ili u prevodu Kraljevstvo Slavena, po cemu je vjerovatno Orbini nazvao svoj opus, a tu objavljenu Knjizicu o Gotima Orbini je naslovio Istorija Kraljeva Dalmacije i Okolnih Iliriskih Naroda. Dakle radi se o rodoslovu kraljeva, a onda i o njihovoj istoriji kroz pricu o rodoslovu, i radi se o Ilirskim Narodima.

Sad, posto znamo da je Orbini dosljedan, mozemo prilicno pouzdano tvrditi da je Ilirski naslov original, kako ga je on nasao kod autora posto je on sve objavio kako je nasao, pa onda i sam naslov tog poglavlja. Iako postoji mogucnost da je Orbini preuzeo naslov Kraljevstvo Slavena za svoju knjigu a stavio svoj naslov na to poglavlje.

Sto se tice autohtonista, rodoslov pocinje 495. godine, jako je bitan za nasu istoriju jer nema velikih rupa u rodoslovu, i radi se o periodu prije 7. vijeka, a naseljavanje u 7. vijeku je budalastina Becko Berlinske skole koja se po ovom pitanju totalno razlikuje od autohtonista. Sedmi vijek je granica, kao i doseljavanje. Uz to, u knjizi se ne spominje doseljavanje iako je prilicno specificna o tome sta se dogadjalo od petog vijeka, Nema doseljavanja. Dakle knjiga je dokaz ili Becke gluposti i neobrazovanja ili Becke podlosti i prevara, Nijedno ni drugi nije dobro, pa ni za one koji su ih sljedili i branili od 19. vijeka do danas.


Dakle, koji je znacaj?

Znacaj je da postoji rodoslov kraljeva od pada rimske provincije Dalmacije.
Da se radi o Ilirima i Slavenima, koji su uzeli rimsku provinciju Dalmaciju.
Da nije bilo naseljavanja kako Becka skola tvrdi.
Da je teritorija kojom su vladali Slaveni jednaka rimskoj proviniciji Dalmaciji (Iliriku) a to je od Duklje do Trnovine u Bugarskoj (Mizija), preko Panonije do Alpa u Slovackoj, pa do Istre i obalom Jadrana nazad do Duklje. Teritorije i narodi su jednaki narodima prethodnicima koji su osvjedoceni u vrijeme Rimske vlasti.
Imena kraljeva su Slavenska.
I navodi se nastanak rijeci Srbija, Bosna, Raska, Hrvatska, kao regija te velike kraljevine.
Taj kralj koji nam je dao ime Srbija, i Bosna je Svetoplek u knjizi, po rodoslovu u vrijeme cara Iraklija, i koji je u DAI legendarni kralj Velike Moravske. Vremenski i prostorno se poklapaju.



Ovo su stvari od MONUMENTALNOG ZNACAJA. Samo za primjer, niko ni dan danas ne zna sta je bila Velika Moravska. Stavljaju je u 10. vijek, pricaju budalastine, i tako dalje, od monumentalnog znacaja je knjiga.
Sa druge strane imamo Filozofski fakultet, ljude koji ne znaju sta je vazno i ne znaju citati, i sve negiraju, koriste se tumacenjem arheologije, i ostalih izmisljotina i tako imamo akademike kao Tibor Zivkovic, Radivoje Radic, itd., i naravno imamo budalastine Becke skole.

Tako da je druga znacajna stvar da vojska i policija upadnu u Filozofski i sve pohapse i otjeraju u gulag, jer normalno, civili se ne mogu sa kriminalcima obracunavati, nije u redu. Samo militantno sto se toga tice. Ne moze fino s tim ljudima, oni su opasni.
 
Poslednja izmena:
... Brojni izvori poistovećuju Slovene i Gote. Tretiranje njih kao jedan narod (što čini njegov uzor, Vinko Pribojević) i kombinovanje izvora o Gotima sa onim o Slovenima logični je nastavak, ukoliko uzmemo premisu da se radi o dva naziva jedan te isti narod. A upravo na tragu toga, da se što više istorije zapiše i što dublje u prošlost prodre, Orbin i navodi Skandinaviju kao drevnu prapostojbinu Slovena (zato što se Skandinavija navodi kao zemlja porekla Gota). ....

Osnovno poznavanje genetike, na nivou prepoznavanja, razrešava skoro sve povesne nedoumice.
Nije mi jasno zašto skoro listom odreda svi južnoslovenski povesničari gledaju na genetiku sa nipodoštavanjem i sa visine? Govorim o pravoj nauci, ne o boginji serboni i aleksandru makedonskom...
Dalje, Goti i Sloveni, JESU izvorno jedan jedinstven narod, sa hg Y-DNA, I, tj I1 i I2.
Do 2007, čak nije ni postojala podela na I1 i I2, već je sve bila jedna jedinstvena Hg!
Germanima su se sa jugozapada prilepili R1B, a nama R1A, sa istoka.
Isto to potvrdjuje i jezikoslovlje, broj zajedničkih reči je neverovatan, čak i danas.
Dakle, Sloveni i Goti, su bili jedan jedinstveni narod, koji je kasnije prepolovljen na 2 dela, zahvaljujući novim pridošlicama.
Slično je i vlaško-cincarski upliv u Srbe, napravio oštar jaz izmedju Hrvata i Srba.


Odgledao sam poslednje gostovanje kod Teše i mogu samo da kažem da me je iznenadio kada je preporučio Srbima da čitaju Mavra Orbinija.
Igrom slučaja ja sam baš dan ranije (u subotu) kupio ''Kraljevstvo Slovena'' i ono malo što sam do sada pročitao uopšte mi se ne uklapa u tu struju koju Radovan i ostali autohtonisti zagovaraju, jer Mavro Orbini ne samo da razlikuje Slovene od Ilira, već i piše o tome kako su se Sloveni spustili sa Dunava i kako su masakrirali i porobljavali Ilire sve do Drača.
Ali iz nekog razloga autohtonisti se stalno pozivaju na Orbinija. Valjda ću shvatiti u međuvremenu zbog čega.

Zato što dobro zvuči i zato što niko Orbinija nije ni čitao, od onih koji sede na predavanjima "domaćinaca".
 
Poslednja izmena:
https://books.google.rs/books?id=xn...AA#v=onepage&q=pavle solaric rimljani&f=false

Pavle Solarić u svom rěčniku, kojega izdade pod naslovom: „Rimljani slavenstvovavši. U Budimu 1818.“

- - - - - - - - - -

Digitized14 Apr 2014

Павле Слоарић је био један фини српски интелетуалац. Неко се добро потрудио да његов рад покрије велом заборава. Лепо је и корисно што га Дамјановић извлачи на површину опет.
 

Back
Top