Kako otvoriti kuler?

Kako otvoriti i podmazati cooler na pc. Izlomio sam 4 fena probavajuci da otvorim. A jedan od njih je artic freezer. bukvalno kad otvorim sve je unutra izlomljeno.
skineš nalepnicu , ispod nalepnice imaš čep , i tu sipaš ulje jednu kap -dovoljno , vratiš čep pa nalepnicu :)

- - - - - - - - - -

na laptopu skineš deo sa ventilatorom i rastaviš ga , obično se kuleri na njima samo razdvoje pošto su iz dva dela uvek kaneš ulje na iglicu i to je to
 
To je amd-ov kuler sa zabicom. Kod intela nece moci tako lako svaki da rastavi, a neke nece moci uopste.

Intelov kuler moze da skine sa ploce i razdvoji od procesora i da lepo produva ili usisa hladnjak,a peraja od kulera polako krpom i alkoholom da obrise jedno po jedno.da ocisti i zameni pastu.
Ja imam intelov i ocistio sam ga, kao nov je sada.
 
U onom prvom tutotijalu video si da tip koristi pastu za zube za hladjenje procesora.To mozes staviti samo privremeno i ne onoliko kao sto je u tutorijalu,kao sto snejks kaze,vec samo malo na sredinu procesora kolicine kao osrednje zrno bibera.pasta za zube moze da potraje oko mesec dana,ne vise,brzo se susi.Znaci stavi je samo ako moras dok ne kupis original termalnu pastu,koja ne mora da se menja i do 3 godine,ako je osrednje ili bolje marke.A nije neka belika razlika od cene najlosije i neke od boljih.Inace ako ti je Intelov kuler,nemu su krupniji propeleri i mozes da ih ocistis vlaznom maramicom za ruke,jer u njoj ima alkohola,a takodje i AMD-ov,ali je malo pipljivije jer su propeleri sitniji.samo smiri zivce i polako.Isto i procesore mozes ocistiti tim vlaznim maramicama
 
Intelov kuler moze da skine sa ploce i razdvoji od procesora i da lepo produva ili usisa hladnjak,a peraja od kulera polako krpom i alkoholom da obrise jedno po jedno.da ocisti i zameni pastu.
Ja imam intelov i ocistio sam ga, kao nov je sada.

Ako je malo stariji racunar moze se desiti da nece moci da ga skine ovako. Morace da podize plocu i da stisne plasticice ispod da bi ih izvukao. Na silu moze da ih polomi. Zato umesto fabrickih uvek koristim kulere sa postoljem koje ide ispod ploce i u koje se srafi kuler.
 
Ako je malo stariji racunar moze se desiti da nece moci da ga skine ovako. Morace da podize plocu i da stisne plasticice ispod da bi ih izvukao. Na silu moze da ih polomi. Zato umesto fabrickih uvek koristim kulere sa postoljem koje ide ispod ploce i u koje se srafi kuler.

Ja sada ima taj intel sa srafovima,a za ovaj sa plasticnim ,e dovoljno da kada zaokrene ulevo plasticni srf i povuce nagore,tako ce se plasticne zabice suxiti i same izaci iz rupe maticne.samo mora polako i strpljivo.Ako je stariji komp,onda otvoriti i drugu stranu i polako jedan po jedan plasticni sraf odvrnuti samo pod 90 stepeni i sa druge strane nekim uskim klestima,ili pincetom skupiti zabice i tako vaditi 1 po 1.Ako je noviji kuler,onda je dovoljno da se samo podignu ti crni srafovi nagore i zabice ce se same skupiti i izaci iz rupa na maticnoj.Intelov i ne trba da se razdvaja kuler od hladnjaka,vec odozdo se hladnjak usisa kad se skine,a odozgo polako kao sto sam rekao vlaznim maramicama,obrise propeler 1 po 1
 
Poslednja izmena:
Kako otvoriti i podmazati cooler na pc. Izlomio sam 4 fena probavajuci da otvorim. A jedan od njih je artic freezer. bukvalno kad otvorim sve je unutra izlomljeno.

ЛЕЛЕЕЕ....КО СЛОН У СТАКЛАРСКОЈ РАДЊИ...:hehe:...:hahaha: :zcepanje:

- - - - - - - - - -

НИЈЕ КОМП ЗА СВАКОГА :(

БИЛО ЈЕ ПРЕ ТОЛИКО ТЕМА СА ТВОЈИМ ПРОБЛЕМОМ...:think:

ТРЕБАЛО ЈЕ САМО ДА У ПОЉУ ЗА УНОС АДРЕСЕ - УПИШЕШ УКРАТКО СВОЈ ПРОБЛЕМ...:aha2:
 

Back
Top