Lap top se gasi?

SanchyBejbe

Obećava
Poruka
94
Kao što i sam naslov kaže, lap top se gasi i gasi se sam od sebe. Što ne bi možda bilo toliko čudno da nije kupljen pre desetak dana glanc nov iz prodavnice. I da prvih pet - šest dana nije uopšte ni korišćen. A narednih četiri - pet dana je korišćen za gledanje ponekog filma. Ugasi se bez ikakve najave i odjednom, i bez nekog procesa. Nekada čak i kada samo stoji upalje bez da se koristi. Ako neko ima ideju šta može da mu bude, bila bih mu zahvalna da to podeli sa mnom.

Pozdrav :)
 
Kao što i sam naslov kaže, lap top se gasi i gasi se sam od sebe. Što ne bi možda bilo toliko čudno da nije kupljen pre desetak dana glanc nov iz prodavnice. I da prvih pet - šest dana nije uopšte ni korišćen. A narednih četiri - pet dana je korišćen za gledanje ponekog filma. Ugasi se bez ikakve najave i odjednom, i bez nekog procesa. Nekada čak i kada samo stoji upalje bez da se koristi. Ako neko ima ideju šta može da mu bude, bila bih mu zahvalna da to podeli sa mnom.

Pozdrav :)

jel možeš to da reklamiraš?
 
Што се мучиш, однеси у продавницу, врати и тражи други...

Ни случајно не прчкај нешто сама, јер ће те после одувати за рекламацију.

Могуће да је батерија неисправна.
 
Kao što i sam naslov kaže, lap top se gasi i gasi se sam od sebe. Što ne bi možda bilo toliko čudno da nije kupljen pre desetak dana glanc nov iz prodavnice. I da prvih pet - šest dana nije uopšte ni korišćen. A narednih četiri - pet dana je korišćen za gledanje ponekog filma. Ugasi se bez ikakve najave i odjednom, i bez nekog procesa. Nekada čak i kada samo stoji upalje bez da se koristi. Ako neko ima ideju šta može da mu bude, bila bih mu zahvalna da to podeli sa mnom.

Pozdrav :)
da nije slucajno da samo ode u Standby tj SLEEP mode?Provery u Control panelu Power settings...jer vecina pogotovo novog hardvera i sistema ima
opciju da ako ga ne koristis odredjeni broj minuta-ode u standby/sleep mode...Nekad samo ekran, nekad ceo kompa...ali ako se BAS GASI sam od sebe...onda reklamacija ODMAH!
 
За компјутере и хардвер под " гаранцијом " ..не треба отварати тему, јер ако нешто на своју руку " чачкаш " ..ГУБИШ ГАРАНЦИЈУ

ОДМАХ..пакуј у оригиналну кутију и врати тамо где си то купио. Тражи ..НОВО...или ...НАЗАД ПАРЕ...:aha2:

Никако немој да пристајеш да ти раде " сервис лаптопа "...сем ако ти није истекао рок за " Рекламацију " ..бар 5 дана / преко...:think:
 
Traži novi, i ne popuštaj.

Lično mislim da se pregrejava procesor na matičnoj ploči.
Ako je neka od poznatijih firmi proizvodjač sigurno
ima u sebi sofver koji ga gasi da procesor ili ploča ne bi pregoreli.
PS: Koliko ti drži baterija ???
Jer ako je dobra mora da drži min 1h.

PS: bar jednom u 2 dana pusti da radi na bateriju do ne spadne na 10%
Jer, ako je stalno uključen u struju, stvori neku vrstu skrame na vrhu
i on više ne zna koliko je "dubok"

PPS: ovo važi i za UPSove

PPPS:
Skini (besplatan je) i instališi
Reimage repair.
Test koji pustiš daće detaljno sve relevantne parametre.
Mada, u servisima kažu da on nije "relevantan"
 
Poslednja izmena:
Moj lap top se gasi sam od sebe,kada citam neki glup tekst na Krstu.Recimo kada naidjem na prepucavanje izmedju naseg pevaca i Hrvatskog Premijera,ili tako nesto.
Mislim da to nije nista lose.Bolje da se kod glupog teksta,sam lap top gasi,nego da ja dobijem visok pritisak.To su automatizovani lap topovi,koji sami misle i sami donose
odluke,sta treba a sta ne treba citati.!:zcepanje:
 
Traži novi, i ne popuštaj.

Lično mislim da se pregrejava procesor na matičnoj ploči.
Ako je neka od poznatijih firmi proizvodjač sigurno
ima u sebi sofver koji ga gasi da procesor ili ploča ne bi pregoreli.
PS: Koliko ti drži baterija ???
Jer ako je dobra mora da drži min 1h.

PS: bar jednom u 2 dana pusti da radi na bateriju do ne spadne na 10%
Jer, ako je stalno uključen u struju, stvori neku vrstu skrame na vrhu
i on više ne zna koliko je "dubok"

PPS: ovo važi i za UPSove

PPPS:
Skini (besplatan je) i instališi
Reimage repair.
Test koji pustiš daće detaljno sve relevantne parametre.
Mada, u servisima kažu da on nije "relevantan"

nema pomoci od toga
 
Traži novi, i ne popuštaj.

Lično mislim da se pregrejava procesor na matičnoj ploči.
Ako je neka od poznatijih firmi proizvodjač sigurno
ima u sebi sofver koji ga gasi da procesor ili ploča ne bi pregoreli.
PS: Koliko ti drži baterija ???
Jer ako je dobra mora da drži min 1h.

PS: bar jednom u 2 dana pusti da gmail sign up radi na bateriju do ne spadne na 10%
Jer, ako je stalno uključen u struju, stvori neku vrstu skrame na vrhu
i on više ne zna koliko je "dubok"

PPS: ovo važi i za UPSove

PPPS:
Skini (besplatan je) i instališi
Reimage repair.
Test koji pustiš daće detaljno sve relevantne parametre.
Mada, u servisima kažu da on nije "relevantan"
se pregrejava procesor na matičnoj ploči.
 
Pregrejavanje procesora ne bi trebalo kod novijih modela da izaziva gasenje. Procesor jednostavno throtluje pre nego sto se pregreje. E sad ne kapiram kako moze da se pregreje kad ne radi nista osim ako ne radi kuler uopste?
U svakom slucaju korisnik treba da nosi u servis posto nije njeno da resava te probleme.
 

Back
Top