Nepravda prema secanju na najveceg heroja Srbije u novijoj istoriji

Nemoj tako,Tito je takodje veliki heroj i treba da se ustane kad se prica o njemu.Pola gradova u Srbiji je izgradjeno zbog Tita.

Svi su zavravali skole,radili posao,dobijali stanove,dobro plate,cenio se jugoslovenski pasos...za vreme Tita a sad pricaju nesto protiv Tita.

Jedino cetnici i balije nisu voleli Tita a ostali normalni ljudi jesu.

Da je Tito ziv ne bi bilo desavanja na Kosovu 99-te,tako i da ne bi pogino Pavlovic

Тито и јесте створио проблем Косова титрањем јаја шиптарима на штету Срба... Убијали Срби, масовне гробнице. Тито је злочинац.
 
Ako je do kosova, krajine i srba u makedoniji, crnoj gori i bosni, jedino kako moze da se ispravi nepravda je osuda zlocinaca u Srbiji,
a to su svi oni koji su podrzavali i pomagali cepanje Jugoslavije. Na prvom mestu vojni i drzavni funkcioneri.

prekrsili su sve zakone i ustav Jugoslavije, a oni neka pricaju zasto su to uradili i ko im je naredio, a mi znamo.

Nasi tadasnji visoki oficir svi do jednog treba da vise za ponasanje i podnetu zakletvu.To su najveca djubrad ispala tada,cak i mnogo veca djubrad od politicara sa sve tri strane.kada se setim kako su dolazili nizi oficiri da nas kupe po kucama i da nas okupljaju i salju u neke centre,sa puskama bez ijednog metka.Tada jos nismo bili presli u Slavoniju,kao dobicemo municiju kad stignemo na bojno mesto.Nam je komandovao rezervni oficir,kapetan,a ja sam trazio da dodje aktivni oficir,bar njegovog ranga.Dosao je neki nadrndani i lepo sam mu majcicu vise puta i rekao da on bude komandir nase cete.I rekao sam mu pred svima da kad budem dobio prvi metak da cu prvo njega gadjati u celo,pa onda na drugu stranu.Nesto je poceo da se kuresa,a ja sam na papovku namestio bajonet i krenuo prem njemu.pobegao je i posle je dosao neki major koji je pitao ko je to bio i uradio to staresini.krenuo sam i rekao da sam,ja,ali su onda svi iz voda krenuli zamnom.Tako da je se on povukao.Tu je ostao i taj rezervni oficir.Posle nekih sat vremena je dosao jedan vojnik i rekao da odemo svi da razduzimo oruzje i uniformu i da idemo kuci.tako smo i uradili.posle me je onaj rezervni oficir pitao"Jel bi stvarno pucao u aktivnog oficira?".rekao sam mu samo"jer treba da se zakunem u decu".Nista me vise nije pitao.na kraju su mi bili svi iz voda zahvalni zbog toga.Pa jel treba da idem da pucam u nekoga ko mi nije nista skrivio?.Drugo su ljudi sa tog podrucja,oni su branili svoje porodice i kucne pragove.Sta ima da trazim jedan obicni rezervista,koji nije imao pojma zasto je i poceo rat.Zto i jesam kivan na te visoke oficire koji su sve prodali.I da su mi dali municiju pre i rekli pucaj po nama,odmah bi to ucinio bez razmisljanja.
 
Uradio je posao za koji je placen. izabrao je da bude vojni pilot ... ne vidim problem. sto nije bio cvecar? svaki posao nosi rizike.

Nisi heroj ako radis svoj posao, vec ako das svoj zivot za drugog. On ne samo da je dao svoj zivot u sluzbi svog posla, vec je dao svoj zivot za dosta mladjeg kolegu, koji je to vece bio dezurni pilot i trebao je da poleti. Milenko je, kao komandant, naredio dezurnom pilotu da ne polece, vec je on licno poleteo umesto njega, bas sa tim recima: "necete vi da ginete - ja cu". E, to je heroj!
 

Back
Top