Koja je razlika izmedju whey proteina i obicne tecne surutke ?

Mene zbunjuje upravo to sto sam svuda nailazio na informacije da litar (domace) surutke ima samo 3 do 4 grama proteina i nikako mi ne ide u glavu kako im se isplati da od toga prave whey protein u prahu..,...osim ako svi lazu da u domacoj surutki ima samo 3 grama proteina na litar.

Ja se izvinjavam.500 litara surutke-1 kg wheya.
 
Mene zbunjuje upravo to sto sam svuda nailazio na informacije da litar (domace) surutke ima samo 3 do 4 grama proteina i nikako mi ne ide u glavu kako im se isplati da od toga prave whey protein u prahu..,...osim ako svi lazu da u domacoj surutki ima samo 3 grama proteina na litar.

Whey(tj. surutka u prahu) u je koncentrovan protein iz surutke, skoro čist, zato je i skup.

- - - - - - - - - -

Mene zbunjuje upravo to sto sam svuda nailazio na informacije da litar (domace) surutke ima samo 3 do 4 grama proteina i nikako mi ne ide u glavu kako im se isplati da od toga prave whey protein u prahu..,...osim ako svi lazu da u domacoj surutki ima samo 3 grama proteina na litar.

Evo ti link.
[/QUOTE]

Nikad taj kućni neće biti čistiji i kvalitetniji.Sam proces je skup.

Postoje tri oblika whey proteina:
1.koncetrat
2.izolat

a)dobijen jonoizmenjivačima
b)dobijen ultramikrofiltracijom

3.hidrolizat


1.Tehnologijom dobijanja koncetrata otklanja se veći deo mlečne masti i šećera. Procenat whey proteina koncetrata u preparatu je 65-85 % zavisno od proizvođača. Najčešći slučaj u praksi je da procenat proteina u koncetratu ne prelazi 80 % dok ostale procente čine masti i šećeri.
2.a) Izolat dobijen jonoizmenjevačima je postupak kojim se iz mleka izvuku skoro samo proteini. Iako ovaj postupak menja strukturu dobijenih proteina, ovaj preparat sadrži i dalje visok procenat (88-92 %) proteina surutke u 100 g proizvoda.
2.b) Izolat proteina surutke dobijen mikrofiltracijom je najčistiji proteinski preparat.100 g ovog preparata sadrži obično 92-95 % proteina, ne sadrži nečistoće, sadrži više BCAA i kalcijuma. Važno je da tehnologija dobijanja ovakvog preparata ne menja strukturu proteina. Koriste ga uglavnom vežbači koji su na dijeti bez ugljenih hidrata, osobe koje žele poboljšanje performansi i žene.
3. Hidrolizovani whey protein je preparat koji se najlakše vari jer je delom obrađen. Proteini surutke su hidrolizacijom podeljeni na manje delove-peptide. Peptidi se, zatim, preko mikrofiltera izoluju. Dakle, ovi preparati donose sve prednosti izolata, a uz to se lakše i brže apsorbuju posle uzimanja.
Razlika između Whey koncentrata, Whey izolata i Whey hidrolizata?
-Whey protein koncentrat ima od 65% pa do 85 % čistog proteina surutke otatak su ugljeni hidrati i masti, aroma. Odličan je izvor proteina i ima dosta nižu cenu u odnosu na izolat proteina whey-a. Ljudi koji su intolerantni na laktozu moraju ga izbegavati jer sadrži laktozu.
-Whey protein izolat ima preko 85 % čistog proteina surutke, uglavno je to oko 90 %. Ovaj protein je praktično bez ugljenih hidrata i masti, odličan je za predtakmičarski period gde se strogo vodi računa o unosu ugljenih hidrata i masti.
-Whey hidrolizat je najskuplji protein jer je tehološki postupak njegovog dobijanja znatno kompleksniji i on predstavlja protein surutke koji je razložen na sitnije peptidne lance pa se veoma brzo razlaže i u veoma kratkom periodu snabdeva organizam amino kiselinama, odličan je, čak i u okviru treninga sa određenom količinom ugljenih hidrata. Spada u najskuplje varijante Whey proteina.
Razlika između Whey proteina (proteina surutke) i surutke u prahu tj. tečne surutke?
Surutka u prahu (može se kupiti u prodavnicama zdrave hrane) dobija se klasičnim postupkom dehidratacije pri visokoj temperaturi gde dolazi do delimične denaturacije proteina i samim tim dolazi do smanjenja njegove biološke vrednosti, pa ne može ispoljiti svoje pozitivne efekte na izgradnju mišićne mase, odnosno, reparacije organa i ostalih pozitivnih funkcija.
Whey protein u prahu dobija se iz tečne surutke procesom mikro-ultrafiltracije kojim se odvaja čist protein od viška laktoze i masti (nepotrebnih za većinu ljudi, naručito u toj koncetraciji) i pri hladnim temperaturama koje ne dovode do uništavanja proteina. Na ovaj način dobijate čist protein bez viška masti i ugljenih hidrata, naročito pozitivno za ljude koji imaju problema sa gojaznošću i ljude koji teže izgradnji čiste mišićne mase.
 

Razlika između Whey proteina (proteina surutke) i surutke u prahu tj. tečne surutke?
Surutka u prahu dobija se klasičnim postupkom dehidratacije pri visokoj temperaturi gde dolazi do delimične denaturacije proteina i samim tim dolazi do smanjenja njegove biološke vrednosti, pa ne može ispoljiti svoje pozitivne efekte na izgradnju mišićne mase, odnosno, reparacije organa i ostalih pozitivnih funkcija.

- - - - - - - - - -

Ma opet je sve to suplja prica ali sada su mi neke stvari dosta jasnije......domaca surutka sigurno ima veci procenat proteina nego sto oni tvrde (znaci lazu) inace im se ne bi isplatilo da od toga prave protein u prahu. Po nekoj prostoj racunici litar domace surutke bi morao da ima bar 10% proteina da bi se isplatilo da od toga prave protein u prahu.

Nema. 1 litar surutke ima oko 0,7-1 gram proteina.
 
Mislim da surutka u prahu i domaca surutka nisu jedno te isto.

Znam.Ne bukvalno.

- - - - - - - - - -

Fanstebre je u pravu. Ne isplati se proizvoditi rudu ako je zemlja jalova.
Svi vi što verujete u procente proteina u whey proteinima ste u velikoj zabludi. Da ne govorim o ostalim sastojcima koje whey protein sadrži, a kojih nema na deklaracijama.

Postoji razna istraživanja i tim naučnika.

- - - - - - - - - -

Mozda je glupo pitanje ali me oduvek zanimalo kakve zaista veze imaju surutka i whey s obzirom da surutka sadrzi vrlo malo proteina....kako je od nje moguce napraviti protein u prahu ?

 

Back
Top