Koje dijabole kalibra .177 (4.5mm)

Wizzzz

Aktivan član
Poruka
1.057
Poz.
Nedavno sam kupio vazdusnu pusku Norconia qb18.
Jacina puske je 175/ms i koristi dijabole 4.5mm.
Puska je kupljena zbog stetocina koji unistavaju moje useve.
Svrake su mi najveci problem.
Uz pusku sam uzeo dijabole Sport S hunting pellets srpske proizvodnje.
Problem je sto nisu dovoljno jake, tj slaba im je penetracija.
Pogodio sam svraku sa 20m udaljenosti i ona se samo "otresla" i odletela.
Koje mi dijabole preporucujete za ovu stetocinu?
Znam da puska nije najbolja, ali za te pare nisam mogao bolju da nadjem.
 
Poz.
Nedavno sam kupio vazdusnu pusku Norconia qb18.
Jacina puske je 175/ms i koristi dijabole 4.5mm.
Puska je kupljena zbog stetocina koji unistavaju moje useve.
Svrake su mi najveci problem.
Uz pusku sam uzeo dijabole Sport S hunting pellets srpske proizvodnje.
Problem je sto nisu dovoljno jake, tj slaba im je penetracija.
Pogodio sam svraku sa 20m udaljenosti i ona se samo "otresla" i odletela.
Koje mi dijabole preporucujete za ovu stetocinu?
Znam da puska nije najbolja, ali za te pare nisam mogao bolju da nadjem.
Можда је сврака (пре ће бити врана) носила панцир па је ниси избушио!?
Шалу на страну али са 20 метара удаљености тешко да ћеш усмртити било коју птицу-штеточину. Ваздушна пушка је предвиђена (у спорту) за гађање мета на 10 м. удаљености. Наравно, домет јој далеко већи али нема ту пробојност коју ти захтеваш.
Ја да те другарски упозорим: са рачуном о куповини одмах у Полицијској управи прибави дозволу за чување и употребу (ако ти дозволе) ваздушне пушке. И још нешто: гађање птица ваздушном пушком није дозвољено! О томе води рачуна.
 
Poz.
Nedavno sam kupio vazdusnu pusku Norconia qb18.
Jacina puske je 175/ms i koristi dijabole 4.5mm.
Puska je kupljena zbog stetocina koji unistavaju moje useve.
Svrake su mi najveci problem.
Uz pusku sam uzeo dijabole Sport S hunting pellets srpske proizvodnje.
Problem je sto nisu dovoljno jake, tj slaba im je penetracija.
Pogodio sam svraku sa 20m udaljenosti i ona se samo "otresla" i odletela.
Koje mi dijabole preporucujete za ovu stetocinu?
Znam da puska nije najbolja, ali za te pare nisam mogao bolju da nadjem.

danas je vrlo tesko naci vazdusnu pusku koja moze da usmrti zivotinju. cak i vrhunske takmicarske su cesto pravljene tako da sluze samo za gadjanje u metu. prosto, vazdusna puska nije namenjena za to po defaultu i ako se prave za namenu unistavnja stetocina, onda im se pojacava jacina fabricki.
Samo ime dijabole ''Sport S hunting pellets'' ti fovori da se radi o dijabolama za takozvani ''sportski lov'' gde ces prilikom pogotka biti svestan da si napravio pogodak ali nisi ubio zivotinju. na primer tako mozes da pucas i u medveda i on ce da se trgne ako ga pogodis i ti ces biti zadovoljan ucinkom jer si ga pogodio ali nisi usmrtio (ako si zadovoljan sto nisi ubio medu).
 
Poslednja izmena:
Poz.
Nedavno sam kupio vazdusnu pusku Norconia qb18.
Jacina puske je 175/ms i koristi dijabole 4.5mm.
Puska je kupljena zbog stetocina koji unistavaju moje useve.
Svrake su mi najveci problem.
Uz pusku sam uzeo dijabole Sport S hunting pellets srpske proizvodnje.
Problem je sto nisu dovoljno jake, tj slaba im je penetracija.
Pogodio sam svraku sa 20m udaljenosti i ona se samo "otresla" i odletela.
Koje mi dijabole preporucujete za ovu stetocinu?
Znam da puska nije najbolja, ali za te pare nisam mogao bolju da nadjem.

Znas da je to zabranjeno zakonom?
Osim toga za pusku ti je neophodna dozvola inace odgovaras za istu.

Sa tim kalibrom mozes jedino da pucas na male ptice (vrapci).
Za vece ti je potrebna i veca puska. U mom kraju su donosili iz Bugarske puske kalibra 5.5 mm koje su bile lake za modifikovanje u malokalibarske puske i efikasnije.
 
Znas da je to zabranjeno zakonom?
Osim toga za pusku ti je neophodna dozvola inace odgovaras za istu.

Sa tim kalibrom mozes jedino da pucas na male ptice (vrapci).
Za vece ti je potrebna i veca puska. U mom kraju su donosili iz Bugarske puske kalibra 5.5 mm koje su bile lake za modifikovanje u malokalibarske puske i efikasnije.

QB18S SINTETIK
NORCONIA QB-18S 4,5

Ova vazdusna puska QB-18S kalibra 4,5mm dijabola je preklopljiva puska izradjena od sintetickih vlakana.

Karakteristike:

Kalibar: 4,5mm
Snaga: 170m/s
Ukupna duzina: 110cm
Duzina cevi: 40cm
Tezina: 2,8kg
Boja: crna
Proizvodjac: Norconia, Nemacka

Nakon kupovine ne prijavljuje se MUP-u

http://www.urbandart.rs/norconia/vazdusne-puske/vazdusna-puska-norconia-qb18s-sintetik
 
QB18S SINTETIK
NORCONIA QB-18S 4,5

Ova vazdusna puska QB-18S kalibra 4,5mm dijabola je preklopljiva puska izradjena od sintetickih vlakana.

Karakteristike:

Kalibar: 4,5mm
Snaga: 170m/s
Ukupna duzina: 110cm
Duzina cevi: 40cm
Tezina: 2,8kg
Boja: crna
Proizvodjac: Norconia, Nemacka

Nakon kupovine ne prijavljuje se MUP-u

http://www.urbandart.rs/norconia/vazdusne-puske/vazdusna-puska-norconia-qb18s-sintetik

Moja greska.
Znam da su ranije jurili i prijavljivali.
 
Moja greska.
Znam da su ranije jurili i prijavljivali.

Nije greska. TA puska se ne prijavljuje jer je obicna igracka. Ozbiljnije vazdusne puske se moraju prijaviti. Ova sto je postavljac kupio je za rekreativno zezanje. Zato je u specifikaciji i navedenoo da se ONA ne prijavljuje MUP-u.

Ja sam kao srednjoskolac imao neku cesku vazdusnu pusku i komsija koji je bio oruzar u JNA (inace masin bravar po struci) je nesto njoj uradio da je malo izgubila na preciznosti ali je posle prepravke probijala sa 30 metara panel plocu debljine 3-4mm.
Valja joj je nesto uradio oko opruge za izbijanje komprimovanog vazduha (mislim da je skratio ili ojacao).
 
danas je vrlo tesko naci vazdusnu pusku koja moze da usmrti zivotinju. cak i vrhunske takmicarske su cesto pravljene tako da sluze samo za gadjanje u metu. prosto, vazdusna puska nije namenjena za to po defaultu i ako se prave za namenu unistavnja stetocina, onda im se pojacava jacina fabricki.
Samo ime dijabole ''Sport S hunting pellets'' ti fovori da se radi o dijabolama za takozvani ''sportski lov'' gde ces prilikom pogotka biti svestan da si napravio pogodak ali nisi ubio zivotinju. na primer tako mozes da pucas i u medveda i on ce da se trgne ako ga pogodis i ti ces biti zadovoljan ucinkom jer si ga pogodio ali nisi usmrtio (ako si zadovoljan sto nisi ubio medu).

Hvala na naj adekvatnijem odgovoru. U odnosu na ostale koji osudjuju pusku i pricaju lovacke price, ti si mi bar objasnio njenu namenu i karakteristike dijabola.

- - - - - - - - - -

ja to i govorim , kupio igracku za 5000 dinara preko limunda i hoce da ubija svrake sa 30 metara.

Puska je placena 13.000 dinara. Ne znam odakle ti pravo da omalovazavas tudju imovinu i da donosis predrasude.
Ako ne mozes da pomognes, ne moras ni da komentarises tako priglupo.
 
Ja sam kupio pistolj, Ruski baikal MP 53 M... koji je dosta sporiji od tvoje vazdune puske.
Na 20 metara si sigurno zabio dijabolu u svraku. To sto je ona odletela, ne znaci da je nisi ubio, tj. verovatno ima unutrasnje povrede i krvarenje i veoma velike sanse da ugine...

P.S. Da pojasnim, nikad nisam gadjao ptice ili neke druge zivotinje. Ali po predmetima koje sam gadjao... znam kolika je snaga pogotka, i to za slabiji pistolj. Mislim da je mucenje za zivotinju ako je pogodis i ona ne umre odmah...
 
Poslednja izmena:

Back
Top