NETFLIX

Smorisha

Buduća legenda
Moderator
Poruka
40.715
Sve vise sam odusevljen svim NETFLIX serijama. Znaci nijedna nije shit, sve su dobre.

Od tinejdzerskog "13 reasons why" sam ocekivao neku isfoliranu glupost, ali ispala sasvim zreala i realna serija koja obrađuje temu teen suicida i surovosti u srednjoj školi.

Znači 10 evra mesečno je sića za ovaj portal i ne samo to već su za nekoliko klasa iznad svega do sada snimnjenog .
 
maxresdefault-1.jpg
 
Isto iskustvo sa Netflixom, fer cena za more legalne zabave... Da ne pricamo da je prvi mesec - onaj jedini mesec kad sam imala Netflix - za dz :)

Sirotinjo i bogu si teska.:thumbdown:

- - - - - - - - - -

Salim se ofc... neka ovde bude dozvoljen chat, a za par dana cu pisati sve detaljno o mojim utiscima i analizama njihovih serija - mozda ubacim i neke klipove.:D
 
Ima par serija koje bih voleo da pogledam na Netflixu,
ali nemam vremena , vec 3-4 meseca me ceka par filmova koje sam skinuo sa neta i nikako da ih pogledam ,
prestao sam i da downlodujem,

jednostavno imam SBB i dobio sam HBO movie paket dzabe jer sam na telenoru postpaid, imali neku promociju pre godinu dve, a ima svega,
stavili su i oko 200 serija mislim u njihovoj produkciji ondemand, mozda pogledam sopranose ili GOT ponovo ili curb your enthusiasm i to je to.
Besmisleno mi da placam to a jos i da ne gledam, ali ko ima vremena sto da ne.
 
Ja sam sirotinja u drugom smislu...
Prvo net mi uvek kratak, koliko god da imam, fali mi HDDova i neta...
Mada su me sad zaebali , vise ne mogu da otvorim po 2000+ tabova istovremeno, ubili su svu prednost tabmix+
I FF je sve vise bushan.

A sve netflix HBO i filmove nadjem na netu, kad sam naso zivot je lep seriju naci cu sve.

Sto se tice ocene ove serije 13 Razloga za...
To je suprotno od onoga sto ja zivim, znaci totalno suprotno...nije moglo suprotnije.
 
I nije bas suprotno u odnosu na ono sto sam ja video...
Mozda nekom moze delovati kao crno-belo u pogledu MZ odnosa, ali mislim da ipak nije.
Serija osudjuje surovost, egoizam, bezobzirnost i samozivost kao danasnji model ponasanja i promovise asertivnost, finocu, dobrotu...
U odnosu na one "izdrqavajuce" iteen filmove i najcesce sladunjave teen serije ovo je po meni jedno 10 klasa iznad.

Ali serija koja je po meni bas ono dobra i jos promovise ispravnu verziju feminizma po meni je Godless.
 
A ono sto mi se najvise svidja u seriji Godless je solidna personifikacija nasilnih zlocinaca uz implicitnu poruku da lose prolaze oni koji se protiv toga ne pobune svom snagom te su crnci u Blackdome naselju pobijeni dok sa druge strane zenama je poslata poruka da ne treba da budu bespomocne i da stvari uzimaju u svoje ruke, a ne da cekaju da neko drugi zavrsi poslove za njih. A to "uzeti stvari u svoje ruke" umesto cekati nekog drugog je po meni sam smisao desnicarstva uz veliku rigoroznost prema nasilnim zlocincima.

Totalno u skladu sa mojom ideologijom.:)
 
Odgledao sam Lost in Space i dobra je serije. Motiv malog decaka sa velikim robotom je sigurno privukao i doneo simpatije armije strebera :D i mene izmedju ostalog.:mrgreen:

Sve je TOP! Drama je okej, scenografija i likovi su super, meni se bas svidja.:)

- - - - - - - - - -

Glavni negativac je manipulativna, zla zena!
Jako dobro su uradili psiholosku podlogu, izgled i pojavu raspalog krimosa.
To je onako po meni mozda i najveci uspeh.

- - - - - - - - - -

 
Moram da prokomentarišem Mindhunter.
Odgledah jedva jednu epizodu.
Volim tu tematiku, ali mi je nekako preeeespora.
Ne znam, nije me zainteresovala da nastavim dalje.
MOže li neko da mi kaže kako dalje teče, mislim, u smislu brzine. :)
 
Moram da prokomentarišem Mindhunter.
Odgledah jedva jednu epizodu.
Volim tu tematiku, ali mi je nekako preeeespora.
Ne znam, nije me zainteresovala da nastavim dalje.
MOže li neko da mi kaže kako dalje teče, mislim, u smislu brzine. :)
Njihov je cilj da ispitaju što više serijskih ubica kako bi otkrili šta je motiv, šta je okidač i šta je uticalo na njih da postanu to što jesu. I dali su naziv tim ubicama, serijske ubice. Oni su prvi koji su iskoristili taj termin, valjda.
Serija je baš dobra, po meni. Nema jurnjave i tako to. Radnja prati sukob mišljenja, razmišljanja što se tiče nauke, u trenutku kada je cela Amerika bila u rascepu između starog, otrcanog konzervativizma i slobode koje su zastupali levičarski pokreti na čelu sa hipi pokretima. Jako zanimljivo, preispitivanje moralnog, nemoralnog, normalnog, nenormalnog.
Mene su zanimale te psihopate. Fred Kemper, odmah na početku, sjajan mozak...
Valjda će biti i Čarls Mejson, meni omiljeni.
 
Moram da prokomentarišem Mindhunter.
Odgledah jedva jednu epizodu.
Volim tu tematiku, ali mi je nekako preeeespora.
Ne znam, nije me zainteresovala da nastavim dalje.
MOže li neko da mi kaže kako dalje teče, mislim, u smislu brzine. :)

Mindhunter je po meni super i treba da bude spora - ona je zapravo drama sa socijalnim realizmom
E sada izgleda da to nije za svakog, ali meni su nekako draze takve stvari od rke-koke radnje i hitre pucacine koje smore.
 
Altered Carbon je zanimljiva serija i solidna futuristicka drama sa ispravnim futurizmom, iako nije u skladu sa mojom ideologijom - jer kako moze neki rehabilitovani kriminalac i terorista da bude ispravan i presudjuje uberbogatasu i visoj klasi koji se samo jednom slucajno okliznuo

Inace sva vaskolika seksualna manijakalnost u toj seriji bas ono smara i nesto sumnjam da ce u buducnosti sex biti toliko bitan, ali Sci-Tech su po meni dobro predvideli ili bar zamislili

Ko bi rekao da ce pojavom 3D stampaca sve fantazije o svemirskim brodovima kao gomili gvozdjurije sa Hi-Tech inzenjerima i kovacima izgubiti svaki smisao - uvek se SF naratori zayebu i to uopste nije lose :cool:


Svi znamo za Narcos - realno dobru seriju i krimi dramu po istinitoj prici i nema tu mnogo sta da se kaze
 
dobro mozda si ti mladja generacija koja to kapira,meni se ni takvi glumci ne dopadaju,koje kao da su pokupili ispred prodavnice,treba mi ipak nesto jace ozbiljnije,da mogu zapamtiti sta sam gledao,u manjoj kolicini a kvalitetno,ovo sve deluje daj daj daj samo snimaj i zadrzavaj coveka pred tvom i uzimaj mu pare i mozak
 
Odgledao sam Castlevania i super je - nije deciji iako je animirani

Sa druge strane animirani Dragon Prince jeste deciji koliko sam video, a nisam ga zbog toga mnogo ni gledo

- - - - - - - - - -

Krenula nova sezona Medici:Masters of Florence i nisam gledao ali srce mi krvari kad vidim da "Robb Stark" kulira i ponizava Contessinu Annabel Scholey koja meni izaziva instant rock hard erekciju :per:

Savrsenstvo seksipila :heart2:
MV5BODA4MTkzNTEwMV5BMl5BanBnXkFtZTgwNzUxOTQzMDI@._V1_SY1000_CR0,0,1387,1000_AL_.jpg
 

Back
Top