PC BISERI

djorax

Poznat
Poruka
7.984
Izvinjavam se ako je ovo bilo, ali je mnogo ludo, naleteh na ovo u svom kompu, ko zna od kada je i odakle mi, verovatno ste za neke culi:



Nezgode sa kompjuterima
U emisiji "POLARATOR" na trecem kanalu u cetvrtak 21. 03. '91. u delu emisije kada su voditelji odgovarali na pitanja gledalaca vezana za kompjutere jedno od postavljenih pitanja je bilo: "Želeo bih da kupim kompjuter; cuo sam da je 386 dobar pa sam hteo da cujem šta vi mislite, ali zbog fanansijske situacije bih kupio samo tastaturu i prikljucio je na TV a kao spoljnu memoriju bih koristio kasetofon?"
Voditelj je jednostavno ostao bez teksta.

Da li znate kako je N. Parezanovic (prof. na PMF, autor brojnih knjiga o kompjuterima) preveo reci software & hardware?
"MEKOTVORINE & TVRDOTVORINE".

Secam se prvog razreda srednje. Cale mi kupio C64 i ja (autor ovog sajta) kupim knjigu "BASIC" od gore pomenutog N. Parezanovica. Nemam pojma o kompjuterima. Sve što otkucam kako piše u knjizi, C64 mi javi neku grešku...
Na casu "informatike i racunarstva" pitam prof. Kurjackog: "Pa imam taj C64..., nijedan program nece da izvršava. Šta da radim?"
On mi (sa najozbiljnijim izrazom na licu) kaže:
"Pa znaš šta, da bi pisao programe, moraš da imaš program koji se zove tekst -procesor."

Compaq razmatra da promeni komandu "Press Any Key" u "Press Return Key" zbog poplave poziva sa pitanjem gde se nalazi "Any" dugme na tastaturi.

Tehnicka podrška firme AST imala je poziv od korisnika koji se žalio da je veoma komplikovano upravljati mišem sa "štitnikom od prašine". Na kraju je ispalo da je "štitnik od prašine" plasticna vrecica u kojoj je miš bio zapakovan.

Jedan Compaq tehnicar primio je poziv od korisnika koji se žalio da njegov sistem nece da cita tekstualne datoteke sa njegovih starih 5╝ disketa. Posle postepenog eliminisanja mogucih uzroka kao što su magneti ili izvori toplote [kojima su diskete možda bile izložene], ustanovljeno je na kraju da je korisnik stavio nalepnice na diskete,
a zatim uvukao diskete u pisacu mašinu i otkucao nazive na njima.

Jedan kupac kod firme AST zamoljen je da pošalje kopije defektnih disketa. Posle nekoliko dana stiglo je pismo sa fotokopijama disketa.

Dell tehnicar savetovao je mušteriju da stavi flopi disketu nazad u flopi drajv i da zatvori vrata. Ovaj je zamolio tehnicara da saceka, a onda se preko telefona culo kako je ovaj spustio slušalicu, ustao i otišao na drugi kraj sobe da zatvori vrata od sobe.

Drugi Dell korisnik zvao je [tehnicku podršku] da se žali kako njegov kompjuter nece da pošalje fax. Posle 40 minuta telefonskog rešavanja problema, tehnicar je shvatio da covek drži dokument ispred monitora i pritiska [mišem] dugme "send".

Još jedan Dell korisnik zvao je da njegova tastatura više nece da radi. Cistio ju je tako što je celu tastaturu zagnjurio u sapunicu i ostavio je u vodi ceo dan, a zatim je rastavio tastere i svaki posebno oprao.

Zbunjeni korisnik IBM racunara imao je problem sa štampanjem dokumenata. Rekao je tehnicaru IBM-a da mu kompjuter kaže da "ne vidi printer". Onda je takode pokušao da okrene monitor ka štampacu, ali kompjuter ni tada nije mogao da "vidi" štampac.

Dell tehnicar primio je poziv od korisnika koji je bio besan jer mu je njegov kompjuter rekao da je on "bad and invalid" (loš i nevaljao). Tehnicar mu je odgovorio da tu poruku ne treba da uzme licno.

Jedna nova korisnica pozvala je Dell tehnicku podršku i rekla da ne može da ukljuci svoj novi Dell kompjuter. Posle uveravanja da je kompjuter pravilno ukljucen na mrežno napajanje, tehnicar je pitao šta se desilo kada je pritisnula dugme na kome piše "Power". Njen odgovor je bio da pritiska i pritiska ovu nožnu pedalu ali da se ništa ne dešava. "Nožna pedala" bio je u stvari miš.

Jedna druga mušterija firme Compaq pozvala je tehnicku podršku da kaže da njen ganc novi kompjuter nece da radi. Rekla je da je otpakovala kompjuter, ukjucila ga u struju i sedela je pored njega 20 minuta cekajuci da se nešto desi. Kada ju je tehnicar upitao šta
se desilo kada je pritisnula prekidac na kucištu, pitala je "A kakav prekidac?"

Još jedna istinita prica iz Nowell-a.
Halo, je li to tehnicka podrška?
Da, kako vam mogu pomoci?
Držac za caše na mom PC-iju je polomljen a kompjuter je još pod garancijom. Je l' se može popraviti?
Izvinite, jeste li rekli: "držac za caše?"
Da, to je pricvršceno na prednjoj strani mog kompjutera.
Molim vas izvinite ako zvucim zbunjeno; to je zato što jesam
zbunjen. Jeste li vi dobili taj deo na promociji, na sajmu? Kako ste dobili taj "držac za caše"? Ima li on neku oznaku na sebi?
Dobila sam ga sa kompjuterom. Ne znam ništa o nekoj promociji.
Od oznaka ima samo "4X" na sebi.

U ovom trenutku tehnicar je morao da prekrije slušalicu u napadu smeha. Ta osoba je koristila ladicu od CD-ROM drajva kao držac za caše i onda se ladica odlomila.

Jedan IBM korisnik imao je problem sa instaliranjem softvera i zvao je podršku. Stavio sam u drajv prvi disk, i to je bilo OK. Onda je reklo da stavim drugi disk i bilo je nekih problema sa diskom. Kada je reklo da stavim treci disk - nisam ga cak mogao ni ugurati... Ovaj tip nije shvatio da "Insert Disk 2" znaci da se prvo izvadi disk 1.

U slicnom slucaju, korisnik je pratio instrukcije za istalaciju softvera. U instrukcijama je pisalo da treba izvaditi disk iz omota i ubaciti ga u drajv. Korisnik je fizicki otvorio disketu i onda se cudio u cemu su nastali problemi.

Na Zapadu se širi strah od najezde kompjuterskih virusa iz SSSR. Medutim, to je tehnicki nemoguce jer su ruski virusi programirani na cirilici i ne mogu ništa zapadnim racunarima.

:razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz:

Mozete i da ostavite koji kompjuterski vic na ovom postu :)
 
Moze iz prakse, od pre neki dan.
Objasnim koleginici iz drugog grada kako da snima na CD bekapove koje joj SQL server kreira po maintenance planu koji sam kreirao, i ona me doslovno pita:
- Dobro, ja cu svakog petka da rezem to na cd, to sam shvatila, ali ako ja sada obrisem neku fakturu u programu, hoce li da se ona obrise i sa cd-ova koje sam ranije snimila?
 
Na jednom sajtu je bio isecak iz nekih kompjterskih novina u kome sekretarica trazi pomoc od strucnih lica (nesto kao pisma citalaca). Naime, nedostajano joj je par megabajta slobodnog prostora na hardu, pa je na svakom imenu foldera rinejmovala velika slova u mala, ne bi li bobila na prostoru :) Kada je sef pitao sta radi ona je ponosno odgovorila a ovaj se blago nasmeja i pobeze, tako i ostale kolege. Posto joj nista nije bilo jasno ona odluci da se jada strucnjacima u nadi da ce dobiti odgovor, samo steta sto ga nisu objavili na tom sajtu, mogu da zamislim. Mislim da je za ovo od vas cuo ili video. Bas me zanima koji je odgovor dobila :)
 
Moj drug dva dana se mucio sa stampacem,trebao da odstampa neki tekst,i tako on skidao drajvere,formatirao hard,ma uradio je milion stvari da bi dosao da zakljucka da stampac nije ukljucen u struju.
 
Zelja srca njegovog
----------------------------

Bio jednom jedan mlad covek koji se nadao da ce jednog dana postati veliki pisac. Kada su ga pitali da definise rec "veliki", odgovorio je:" Zelim da pisem takve stvari da to ceo svet cita, stvari na koje ce ljudi reagovati sa puno emocija, nesto sto ce ih stvarno dirnuti do srca, sto ce izazivati bol i strah"...

On sada radi u Microsoft-u, i pise "Error messages", tj. poruke o greskama.

Nije bas PC biser, ali moze da prodje kao prilog uz temu! :-D
 
Astrodita:
Zelja srca njegovog
----------------------------

Bio jednom jedan mlad covek koji se nadao da ce jednog dana postati veliki pisac. Kada su ga pitali da definise rec "veliki", odgovorio je:" Zelim da pisem takve stvari da to ceo svet cita, stvari na koje ce ljudi reagovati sa puno emocija, nesto sto ce ih stvarno dirnuti do srca, sto ce izazivati bol i strah"...

On sada radi u Microsoft-u, i pise "Error messages", tj. poruke o greskama.

Nije bas PC biser, ali moze da prodje kao prilog uz temu! :-D
mlada damo vi ste nas najveci biser
 
Uvazeni/a veKslo, blagodarim, od srca :-D...ma, pricam ja to vec odavno, ali mi kazu da treba jos da porastem! :lol:....hej, omasicu temu, pa ce da me brisu...a, mozda i ukinu...kao Nikitu? :shock: :lol:
 
Astrodita:
Uvazeni/a veKslo, blagodarim, od srca :-D...ma, pricam ja to vec odavno, ali mi kazu da treba jos da porastem! :lol:....hej, omasicu temu, pa ce da me brisu...a, mozda i ukinu...kao Nikitu? :shock: :lol:
pa ako ovakav biser eliminisu mlada damo znas gde ces naci skloniste
ali moracete se unificirati malkcice
 
Password


A woman was helping her husband set up his computer, and at the appropriate point in the process, told him that he would now need to enter a password. Something he will use to log on. The husband was in a rather amorous mood and figured he would try for the shock effect to bring this to his wife's attention. So, when the computer asked him to enter his password, he made it plainly obvious to his wife that he was keying in:

"P....E....N....I....S."

His wife fell off her chair laughing when the computer replied:

>
>
>
>
>
>
>
>
>
>
>
>
>
>
>
>

**** PASSWORD REJECTED. NOT LONG ENOUGH**** :lol:
 
Zdravo,

Rich Hall computer, korisnicka podrska, mogu li Vam pomoci?"
"Pa, da, imam problema sa WodPefectom."
"Kakav problem?"
"Pa, upravo sam tipkao, i odjednom su sve reci otisle."
"Otisle?"
"Nestale su."
"Hmmm. Kako Vas ekran izgleda sada?"
"Nista."
"Nista?"
"Sve je prazno, ne prihvaca nista sto ja tipkam."
"Da li ste jos u WordPerfectu, ili ste izasli iz njega?"
"Kako cu to znati?"
"Mozete li vidjeti C: prompt na ekranu?"
"Sto je C pronto?"
"Nema veze, mozete li micati kursorom po ekranu?"
"Nema nikakvog kursora: rekao sam vam, ne prihvaca nista sto ja tipkam."
"Da li Vas monitor ima pokazivac struje (ukljuceno/iskljuceno)?"
"Sto je to monitor?"
"To je stvar s ekranom, izgleda kao televizor. Ima li malo svijetlo koje
pokazuje da je ukljucen?"
"Ne znam."
"Dobro, pogledajte sa straznje strane monitora i provjerite gdje idu kablovi
za napajanje. Mozete li vidjeti to?"
"Da, mislim da mogu."
"Odlicno. Pratite kuda ide kabel, i recite mi da li je ukljucen u uticnicu u
zidu."
"Je, ukljucen je."
"Kada ste bili iza monitora, da li ste primijetili da su bila dva kabela
ukljucena otraga, a ne samo jedan?"
"Ne."
"Pa moraju biti dva. Trebate opet pogledati otraga i naci drugi kabel."
"OK, tu je."
"Pratite ga, i recite mi da li je sigurno ukljucen u straznji dio
kompjutera."
"Ne mogu ga dohvatiti."
"A joj. Pa dobro, mozete li ga vidjeti?"
"Ne."
"Mozete li se nasloniti na nesto i popeti, pa nagnuti iza?"
"Ma nije to zato sto nemam pravi kut, nego je mrak."
"Mrak?"
"Da, svjetla u uredu su ugasena, i jedino svjetlo koje imam dolazi kroz
prozor."
"Pa upalite svjetla u uredu."
"Ne mogu."
"Ne? Zasto ne?"
"Jer nema struje."
"Struja.......nema struje?.... Aha, dobro, sad smo rijesili. Imate li jos
uvijek sve prirucnike i kutije u kojima je vas kompjuter dosao?"
"Imam, drzim ih u ormaru. "
"Odlicno. Uzmite ih, iskljucite kompjuter i zapakirajte ga da bude onakav
kao kad vam je tek dosao. Onda ga vratite u ducan u kojem ste ga kupili."
"Stvarno? Zar je tako lose?"
"Da, bojim se da je."
"A dobro onda... valjda... A sto cu im reci?"
"Recite im da ste previse glupi da bi uopce imali kompjuter."


Hvala Petnicarima koji su ovo skinuli sa nekog foruma
 
U srednjoj skoli na bloku, kada sam zamolila drugaricu da mi obrise tri foldera sa flopija, ona je pola sata gledala u flopi. Da bi posle toga tri foldera prekopirala sa flopija u kop i jedan po jedan ubalica u kantu! :lol:
 

Back
Top