Work from home - predavanje engleskog jezika Kinezima

Mora

Početnik
Poruka
33
Da li je neko radio kao English Teacher (sa Kinezima, Japancima...) od kuće? Zainteresovana sam za tu vrstu posla, ali ne razumem baš taj novi vid predavanja jezika, pa bi bilo dobro ako bi mi neko malo objasnio. :D Kako ja da predajem engleski jezik deci u Kini, ako ja ne znam kineski, a oni ne znaju ni srpski, ni engleski... :D Kako treba da izgleda taj čas?

Hvala unapred :)
 
Nisam radio, ali sam čuo neke priče, pošto i mene pomalo zanima ta oblast.

Za online časove treba da se registruješ na nekom od milion sajtova za tu namjenu. Napraviš profil, napišeš CV, vjerovatno moraš snimiti i koji video, slike obavezno. Onda imaš par intervjua i ako sve to prođeš, držiš časove preko Skajpa nekoj balavurdiji. Čaš obično traje oko pola sata, ali bi trebala držati 10-ak tih časova dnevno. Sav materijal za rad dobiješ od tog sajta.
Što se tiče zarade, nije nešto posebno, ali valjda možeš dnevno uzeti 15-ak dolara.
Bilo bi dobro da imaš TESOL sertifikat.

Sve u svemu, nisam baš uvjeren da je sve to vrijedno cimanja. Bolje se malo angažuj kod sebe u gradu, drži časove, bar te niko ne dribla.
 
Ja sam probala i odustala. Procedura je kako je opisao Rudjer. Jednostavno se ne isplati, veca je dara nego mera. Jos neki od tih sajtova imaju takozvana dezurstva, znaci ti u odredjenom periodu ne smes da mrdnes nigde u slucaju da ti se neko javi za cas... Kinta je bezveze, jos moze da ispadne cimanje oko placanja, doduse ja kada sam radila nije postojao pay pal u nasoj zemlji.

Zalepi na banderu da drzis privatne casove, vise ce ti se isplatiti.
 
Sve to znam, imam informacije. Zanima me samo ono što sam i pitala...Kako se drži čas nekom ako nemate nijedan zajednički jezik? :)

Svi oni imaju određeno znanje jezika, stvar je u tome da oni nemaju mnogo časova engleskog u školi, pa su im potrebni dodatni časovi a ovo im je jeftinije od časova sa profesorom engleskog kod njih.
Ti možeš da koristiš online-rečnik za vreme časa, ako učenik nešto ne razume.

Dobijaš određeni program po kome bi trebalo da radiš, ali ima puno njih koji bi samo da pričaju,
ili diskutuju o nečem što su pročitali u novinama.

Ima tu i puno starijih osoba, nisu sve deca.
 
Svi oni imaju određeno znanje jezika, stvar je u tome da oni nemaju mnogo časova engleskog u školi, pa su im potrebni dodatni časovi a ovo im je jeftinije od časova sa profesorom engleskog kod njih.
Ti možeš da koristiš online-rečnik za vreme časa, ako učenik nešto ne razume.

Dobijaš određeni program po kome bi trebalo da radiš, ali ima puno njih koji bi samo da pričaju,
ili diskutuju o nečem što su pročitali u novinama.

Ima tu i puno starijih osoba, nisu sve deca.

Hvala :) Tu, gde sam razmišljala da se prijavim, jesu sve deca. Uzrast je otprilike kao u našoj osnovnoj školi (7-15), radi se sa grupama. Ja se nadam da su i ovo onda ti dodatni časovi, inače ću morati da propričam i kineski. :D Hehe
 
MOj drugar je radio to i mogu ti reci da je pristojno zaradjivao. 6 dana je radio nedeljno po 8-9 sati i uspeo je da izvuce oko 700e mesecno. Moras da apliciras preko neke firme koja se bavi tim poslom i oni ce te pozvati na intervju. E sada zavisi imas npr. negde gde je manje placen cas (45min), ali lako mozes da upadnes, a negde je vise placen, ali teze mozes da upadnes. Uglavnom olaksavajuca okolnost ti je ako imas preprouku od nekoga ko to vec radi pa da te preporuci toj firmi, ali iako nemas nije birno. Na intervju se ceka i do 2 nedelje. Casove sama zakazujes ti i odredjujes koliko casova ces imati na dan i kada ces imati pauzu i sve ostalo. Kako ti predajes oni ti daju ocenu i ta ocena je kljucna za tu firmu. npr. negde mses da imas prosek ocena 8, a negde 9 itd. Sve u svemu ako znas dobro jezik i ako ne radis nigde mozes lepo da zaradis preko toga. Samo nadji te firme, apliciraj idi na intervju i polako guraj. Srecno :)
 
MOj drugar je radio to i mogu ti reci da je pristojno zaradjivao. 6 dana je radio nedeljno po 8-9 sati i uspeo je da izvuce oko 700e mesecno. Moras da apliciras preko neke firme koja se bavi tim poslom i oni ce te pozvati na intervju. E sada zavisi imas npr. negde gde je manje placen cas (45min), ali lako mozes da upadnes, a negde je vise placen, ali teze mozes da upadnes. Uglavnom olaksavajuca okolnost ti je ako imas preprouku od nekoga ko to vec radi pa da te preporuci toj firmi, ali iako nemas nije birno. Na intervju se ceka i do 2 nedelje. Casove sama zakazujes ti i odredjujes koliko casova ces imati na dan i kada ces imati pauzu i sve ostalo. Kako ti predajes oni ti daju ocenu i ta ocena je kljucna za tu firmu. npr. negde mses da imas prosek ocena 8, a negde 9 itd. Sve u svemu ako znas dobro jezik i ako ne radis nigde mozes lepo da zaradis preko toga. Samo nadji te firme, apliciraj idi na intervju i polako guraj. Srecno :)

Da li bi mogli da mi posaljete poruku sa detaljima?
 
Bavim se ovim vec 4 godine , zarada je i vise nego korektna . Krece se od 800 do 3000 dolara ima jako puno kompanija i kao nekome kome je ovo *full time job * mogu da vam kazem da je iskreno san snova . Rad od kuce /radno vreme kada i kako vama odgovara ,casova ima i od 10 /25/30/45 min. Radi se uglavnom preko njihovih platformi ali ima kompanija koje jos uvek rade i preko skajpa. Potrebni sertifikati su uglavnom TEFL ili TEYL ako zelite usko sa decom i vrlo jednostavno se dobijaju .
 
Bavim se ovim vec 4 godine , zarada je i vise nego korektna . Krece se od 800 do 3000 dolara ima jako puno kompanija i kao nekome kome je ovo *full time job * mogu da vam kazem da je iskreno san snova . Rad od kuce /radno vreme kada i kako vama odgovara ,casova ima i od 10 /25/30/45 min. Radi se uglavnom preko njihovih platformi ali ima kompanija koje jos uvek rade i preko skajpa. Potrebni sertifikati su uglavnom TEFL ili TEYL ako zelite usko sa decom i vrlo jednostavno se dobijaju .

Pozdrav Momento :) Zamolila bih te da mi pošalješ ako želiš u privatnoj poruci za koju kompaniju radiš, meni je važno samo da je proverena, da nisu neki muljatori itd. :) Imam dosta vremena na raspolaganju i važno mi je da pronađem posao... Hvala unapred :)
P.S. Primam i ostale preporuke.
 
Pozdrav Momento :) Zamolila bih te da mi pošalješ ako želiš u privatnoj poruci za koju kompaniju radiš, meni je važno samo da je proverena, da nisu neki muljatori itd. :) Imam dosta vremena na raspolaganju i važno mi je da pronađem posao... Hvala unapred :)
P.S. Primam i ostale preporuke.
Ne mogu da ti posaljem private inace kompanija je ITutor group . Acadsoc takodje jako fina kompanija proverena radio sam i za njih jedno vreme .
 
MOj drugar je radio to i mogu ti reci da je pristojno zaradjivao. 6 dana je radio nedeljno po 8-9 sati i uspeo je da izvuce oko 700e mesecno. Moras da apliciras preko neke firme koja se bavi tim poslom i oni ce te pozvati na intervju. E sada zavisi imas npr. negde gde je manje placen cas (45min), ali lako mozes da upadnes, a negde je vise placen, ali teze mozes da upadnes. Uglavnom olaksavajuca okolnost ti je ako imas preprouku od nekoga ko to vec radi pa da te preporuci toj firmi, ali iako nemas nije birno. Na intervju se ceka i do 2 nedelje. Casove sama zakazujes ti i odredjujes koliko casova ces imati na dan i kada ces imati pauzu i sve ostalo. Kako ti predajes oni ti daju ocenu i ta ocena je kljucna za tu firmu. npr. negde mses da imas prosek ocena 8, a negde 9 itd. Sve u svemu ako znas dobro jezik i ako ne radis nigde mozes lepo da zaradis preko toga. Samo nadji te firme, apliciraj idi na intervju i polako guraj. Srecno :)
koja firma je u pitanju?
i ovi ostali neka slobodno odgovore za njihove
 
Bavim se ovim vec 4 godine , zarada je i vise nego korektna . Krece se od 800 do 3000 dolara ima jako puno kompanija i kao nekome kome je ovo *full time job * mogu da vam kazem da je iskreno san snova . Rad od kuce /radno vreme kada i kako vama odgovara ,casova ima i od 10 /25/30/45 min. Radi se uglavnom preko njihovih platformi ali ima kompanija koje jos uvek rade i preko skajpa. Potrebni sertifikati su uglavnom TEFL ili TEYL ako zelite usko sa decom i vrlo jednostavno se dobijaju .
Momento, lepo je cuti ovakve lepe vesti o skolama i plati...Ja sam trenutno u iTutoru, ali satnica je mala...2.25$ za 25 min....nema sanse da dovucem od 500 evra...moze...ali da dobijem upalu jezika od price....plus koncentracija...7-8 sati u cugu...mozes li mi savetovati u koje skole jos da apliciram...Imam fax, i TESOL..a imam dobre ocene i u i TUTORU...preko 9.86...Javi ako imas bolje ponude skola...tnxxxxx :)
 

Back
Top